Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak identifikovat zdroj rušení které vidím analyzátorem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak identifikovat zdroj rušení které vidím analyzátorem?  (Přečteno 13402 krát)
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 10.03.2019, 15:41 »

Na nějakou výrobu jsem měl původně také podezření, na 22kV lince je v těsné blízkosti FVE 1,5MW, ale vzhledem k tomu, že je v síti přítomno i v noci, tak bych FVE vyloučil.
Proč to vylučujete? Myslíte, že ta FV elektrárna na noc střídače odpojuje?

Nedaleko jsou také 2 větrníky o výkonu 2x3MW, ale rušení je přítomné i za úplného bezvětří, takže to bych taky vylučoval.
Děláte předčasné závěry. To, co vidíte, nemusí být způsobeno dodávkou, ale i odběrem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 10.03.2019, 18:18 »

Proč to vylučujete? Myslíte, že ta FV elektrárna na noc střídače odpojuje?
...
Aby to udělalo takovou "pilu",  musela by tam FVE tlačit pořádný výkon.
Střídač běžící "naprázdno" a jen se "synchronizujíc í" by asi nedodával ani neodebíral tolik, aby takhle nabořil průběh poměrně tvrdé výkonné sítě
Moc se mi nechce věřit, že by tam měli takové akumulátory.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 10.03.2019, 18:37 »

Před časem jsem řešil stejný problém a byl vadný síťový filtr FM /pro elektromotor 60kW/.
Pokud zjistíte co to způsobuje vložte prosím výsledek, v současnosti řeším podobný případ kde v síti s FM pro motor 60kW dochází k reakci UPSky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #21 kdy: 10.03.2019, 19:36 »

Pak mě ještě napadá nějaký bludný signál na hrotech analyzátoru. Neboli chyba měření.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 10.03.2019, 22:15 »

Aby to udělalo takovou "pilu",  musela by tam FVE tlačit pořádný výkon.
Buď tlačit, nebo odebírat...

Střídač běžící "naprázdno" a jen se "synchronizujíc í" by asi nedodával ani neodebíral tolik...
Lze to říct i o vadném střídači?

Já jen, že vylučovat takhle šmahem není dobrá metoda analýzy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel 008
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 11.03.2019, 11:15 »

Pak mě ještě napadá nějaký bludný signál na hrotech analyzátoru. Neboli chyba měření.

A co ten vliv na fyzické zařízení? viz. původní dotaz... Toto rušení způsobuje problémy na připojených zařízeních- flikr, spínání UPS atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Liška
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 11.03.2019, 13:48 »

Pokud jste to samé naměřil na sekundáru transformátoru na prázdno, je podle mne problém na straně distributora. Jinak v případě podobných problémů je nejlepší měřit třífázovým analyzátorem včetně měření proudu, ale to už někdo zkolegů předemnou asi zmínil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 11.03.2019, 15:56 »

...
Lze to říct i o vadném střídači?

Já jen, že vylučovat takhle šmahem není dobrá metoda analýzy...

Vždycky máme několik možností.
Asi tou nejlepší je masivní nasazení měřicí a záznamové techniky.

Ale pokud něco řeším metodou "postupného přiblížení",  tak se snažím preferovat to, co je pravděpodobněj ší, a na "druhou kolej" stavět to, co nepovažuji za příliš pravděpodobné. ..

Takže vada střídače tam být může, ano, ale pak mi cosi našeptává, že střídač s takovou závadou aby asi brzy "vypustil dým a tím přestal fungovat"...

Když si to nemohu změřit, jen na dálku něco odhaduji, logicky to musíme brát jako názor a ne závazné tvrzení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 11.03.2019, 19:07 »

Existují standardy dodávky elektřiny, které musí distributor dodržet, jinak má zákazník právo na finanční kompenzaci.
Podle vašeho popisu to jde z linky vn. Oslovte distributora.
Před pár lety jsme řešili flikr na jednom odběru, trafo 1MVA 22/0,4kV. V čase 0,2 sekundy tekl svařovací proud na sekundáru 1,7kA. To celé mnohokrát za minutu / více svářeček/. Mrkání žárovek bylo okem viditelné v širokém okolí.
Měření se provádělo na rozvodně v Oslavanech 110/22kV vzdálené cca 10 km. Flikr tam byl naměřen. Při tomto měření se ale odhalilo úplně jiné rušení mnohem hrubšího zrna - pila o vysokém kmitočtu. To nikdo okem nezpozoroval a tak to tam běželo dlouhodobě a šířilo se to z 110kV linky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak odstranit rušení způsobené tlumivkami?
 Dáte mi tip na nějaký odrušovací člen?
 Jak odrušit zdroj rušící TV?
 Čim vzniká "rušivý proud"?
 HELUKABEL: Speciální kabely zabraňují rušení v rozvodné síti
 Ruší CCTV signál LED reflektor nebo pohybový senzor?
 Jde nějak odrušit rušení od impulzního zdroje?
 Jak odrušit střídavou cívku u relé?
 Jak odrušit elektromagnetické záření od rozvodny?
 Jak odstranit rušení rádia pří zapnuti led osvětlení ?
 Jak zapojit odrušovací kondenzátor TC259?
 Jak odrušit napájecí zdroj?
 Lze odstranit pískání repro malého rádia?
 Jak se zbavit rušení rádia LED halogenem?
 Co zpusobuje ruseni krokového motoru a jakym zpusobem jej lze dobre odstranit?
 Jako odrušit LED žárovku na motocyklu?
 ARisk#8: S jakými rušeními lze počítat v systémových instalacích?
 Je možné rušení IR dálkového ovladače stmívatelnými zářivkami?
 Má někdo praktickou zkušenost s odrušením LED driverů?
 Lze odrušit křovinořez?
 Doporučíte přepěťovou ochranu také proti provozním špičkám spotřebičů?
 Čím odrušit zářivku 2x58W s el. předřadníkem aby nerušila radiopřijímače?
 Může být doutnavka zdrojem EMC rušení?
 Jaký může být skutečný zdroj rušení na N v rozvaděči TN-S?
 Existují zásady při odstraňování odstranit brumu z nn vedení na audiozařízení?
 Jak ochránit měnič proti PWM rázům filtrem nebo tlumivkou?
 Jak odrušit nepříjemné rušení v PC reproduktorech od mobilního telefonu?
 Jak vysvětlit zkratku EMI?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.