Pokud by se jednalo pouze o měření, nevidím důvod k tomu aby k elektroměru neměl mít nájemce přístup. Tedy bych doplnil do rozvaděče u nájemníka elektroměr, nebo vyměnil rozvaděč za větší, aby se tam elektroměr nechal přidat a rozvaděče zaplomboval. Jsou výrobci co umožňují snadné plombování svých rozvaděčů. V případě potřeby by se nechala natáhnout komunikace od elektroměrů k vám a mohl by jste dálkově odečítat stavy na elektroměru. Porušení plomby se běžně dává do nájemních smluv s tím že to znamená vysokou smluvní pokutu, jejíž velká část je často zahrnuta do předem domluvené jistiny.
Pakliže by se jednalo jen o opatření kvůli výpadkům hlavního jističe a problémům s přístupem do hlavního rozvaděče, bral bych řešení s umístěním rozvaděče venku jako uspokojivé. Pokud budete chtít umístit venku i elektroměry, radím opatrně. Asi vás to trochu omezí ve výběru, protože ne všechny elektroměry na DIN jsou k montáži do venkovního prostředí vhodné. Pozorně si ověřte jejich doporučené provozní podmínky, od rozsahu teplot, po vlhkost a podobně. Také si dovolím upozornit na fakt často přehlížený mnoha elektrikáři. Ne každý rozvaděč s vysokým IP, je vhodný k venkovní montáži. Krytí je pouze jednou z technických podmínek, zdaleka ne jedinou pro venkovní montáž. Hledejte například i UV odolnost.
PS: konečně máme k dispozici základní informace. jen se divím že píšete o tom že to bude vše legislativně OK, ale řešíte to tady na webu, namísto s domluveným projektantem, který by řešení navrhl rychle, dle konkrétních místních podmínek a vašich požadavků a představ, bylo-li by to možné. Na rovinu moc vám to nevěřím