Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je obor elektrikář silnoproud těžký?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je obor elektrikář silnoproud těžký?  (Přečteno 17988 krát)
Radek64466666334
« kdy: 20.02.2019, 18:51 »

 

Právě se chystám jít na střední školu a chtěl bych se zeptat jak je to náročný?
A jestli zvládnu zkoušku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.02.2019, 20:28 »

Právě se chystám jít na střední školu a chtěl bych se zeptat jak je to náročný?
A jestli zvládnu zkoušku.

Četl jsem: Je elektrikář silnoproudař těžký?  Mrknutí
 Odpověď je: Je, teda alespoň já jo.  Škleb

Nevím na jakou školu se chystáte, ale tak nějak mám pocit, že na technické obory moc tlačenka není, takže s příjmačkama problém snad nebude.
A jesli bude studium jako takové těžké? Na to se dost těžko bude odpovídat, každá škola je jiná a každej kantor/škola má jiný nároky.
Já abych pravdu řekl, tak jsem se během roku ve škole moc neučil. A tak nějak jsem prolízal.

A abych odpověděl jak je to náročný. Každé studium je nějak náročné, ale až pak vylezete ze školy a zjistíte, že pro praxi použijete tak 10-15% z toho co jste se naučil, tak zjistíte, že největší škola je pak samotná praxe a život jako takovej. A každý posun ve vašem vědění bude vykoupen nějakou dřinou, ať už učením, nebo vlastní chybou a zkušenostma, která vám škola nikdy nedá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.02.2019, 20:45 »

Co mám info za poslední dekádu se dost změnilo.
Učedník je klientem ústavu, od kterého za alespoň trochu slušnou docházku dostane výučák.
Praxe typu kovovýcvik a polygony už se moc nenosí, nároky na teorii se snížily.
Dobrá škola je taková, která je "těžká" a něco si z ní lze odnést do praxe.
Neříkám že všechno, to je na několik let praxe a hlavně zájmu o obor.
Takže udělat to není problém, v nejhorším se chodilo po prváku na kuchaře, ale stát se elektrikářem a ne jen sekačem šliců a lepičem krabiček je o zájmu, dobré praxi a samostudiu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.02.2019, 21:15 »

To záleží na vás. Někomu nedělá učení problémy, stačí mu jen občas dávat pozor a studuje na výbornou, někdo se musí každý den doma ještě šrotit a prolézá stěží za dobrou. To se ale může klidně změnit, kamarád byl na střední stěží trojkař a kolem čtvrťáku před maturou si na učení našel systém a v klidu si pak udělal i vejšku tuším v Brně. Jen to chce se na to při prvních problémech nevykašlat a spíš se do toho zakousnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 20.02.2019, 21:57 »

Otázku považuji za velmi, velmi hloupou.  Nerozhodný

Buď vás tento obor baví, nebo ne. V prvním případě pro vás není nic těžkého a vše je pouze drobnými schůdky na cestě za vaším snem a nějaké drobné škobrtnutí na té cestě není problémem. V druhém případě nemá pro vás tento obor, vlastně žádný obor bez motivace nemá cenu. Průměrných řemeslníků je hafo a ano uznávám, že je mnoho oborů kde se stát průměrným je o dost snažší než vyučení elektrikářem.

No a nyní koukám do své křišťálové koule a vidím, že obor elektro pro vás nebude tím správným. Zkoušku nezvládnete.

Uspokojila vás moje odpověď?  Super!  Fakt mě zajímá co s tou odpovědí hodláte udělat  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 21.02.2019, 06:42 »

Je těžký a čím dál víc!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.02.2019, 07:06 »

Záleží na vás. Pokud nemáte žádný vztah k matematice a fyzice, pak budete mít problém. Dále počítejte s tím, že vás čeká celoživotní vzdělávání, bez kterého vám brzy ujede vlak a budete jen za elektro podržtašku. Obor vás musí už dopředu bavit. Bez toho všeho bych si hledal jiný obor a do elektriky bych nešel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 21.02.2019, 08:20 »

Jak kdy, když se dělaj bytové instalace, tak ani ne, ale když se tahají venkovní kabely nebo velké skříňové rozvaděče, tak to už docela jo.... A třeba taková instalace turbín, to už je sice více strojařina, ale to je teprve tíha.....  Škleb

Tak, teď to zkusíme vážněji. Proč zrovna elektrika? Proč zrovna silnoproud? Máte k tomu nějaký vztah? Kam to chcete dotáhnout? Na dráteníka na stavbě, do kanclu k "projekčnímu prknu" nebo do laborky na vývoj?
Co je těžké? Pro mě je těžké chápat houslové klíče v matematice, pro kamaráda to není problém, pro něj je problém pochopit zapojení 6+7+7+6 (řazení vypínačů na chodbě domu),  což je pro mě naprosto základní věc, kterou jsem ovládal, než jsem vůbec nastoupil na elektroškolu. Jinému jsem s tímto na maturitu pomáhal, ale zatím co udělat webovku s nějakým dynamickým obsahem je pro mě neřešitelný problém, on ji "napíše" za pár minut.
Takže tady odpověď ANO - NE neexistuje. Každý máme jiný základ, jiné predispozice,.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 21.02.2019, 14:37 »

Tazatel má nějakých 15let a vy na to jdete jak na rozebírání atomovky Úsměv
Odpovím za sebe.
Není se čeho bát, i já jsem to zvládnul a dnes si již dokáži sám lecos zapojit Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 21.02.2019, 14:55 »

Tazatel má nějakých 15let a vy na to jdete jak na rozebírání atomovky Úsměv
Odpovím za sebe.
Není se čeho bát, i já jsem to zvládnul a dnes si již dokáži sám lecos zapojit Úsměv

Jo, zvládnout, nebo naučit se nechá ledasco, pokud chceš. Ale pokud mi někdo položí otázku zda tento obor  zvládne a já ho ani neznám, tak co mu na to mám odpovědět? Vůbec nechápu proč se na to ptá. Když má o obor zájem, tak přece není problém navštívit školu nebo učiliště a zjistit si potřebné informace. Za nejhloupější ( i když nejsnadnější) cestu považuji dotaz na internetu - zvládnu to? Fakt ale nevím co s informací ano zvládneš, nebo ne nezvládneš. To jako má někdo cizí na internetu rozhodovat o mé budoucnosti?  Nerozhodný  Fakt?

Proto jsem napsal že to pro něj není  podivej  Jestli má ale jiný názor, brát mu ho nebudu a rád mu popřeji štěstí ve studiu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.02.2019, 14:58 »

I já si po více než 40ti letech od školy dokážu ledacos zapojit i rozpojit. Několik zubů vypálených na štipkách je důkazem toho, že se musím stále učit. Škleb
Mám-li být upřímný, pokud se člověk nenarodí v nóbl posteli a není mu souzeno stát se bohatým rentiérem, je asi jedno od čeho ho bolí ruce nebo záda. Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 21.02.2019, 15:06 »



Právě se chystám jít na střední školu a chtěl bych se zeptat jak je to náročný?
A jestli zvládnu zkoušku.

Před 53 léty jsem stál před stejným rozhodnutím. A nelituji toho, protože se mi
elektrotechnik a stále celoživotním koníčkem. Zvládnete to.
Naší předkové se neptali na internetu, ale ptali se také ale jinak. To tajemství je ukryto v knize Přísloví 16,3. Prozkoumejte to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 21.02.2019, 22:14 »

Na úvodní otázku lze odpovědět asi takto:

Je náročnější, než stavební nebo strojní obory. Ale je zajímavější a v praxi poměrně elitní. A to se týká jak učebních, tak středoškolskýc h oborů. Jestli snesete vyšší učební zátěž, jste šikovný a baví vás samostatnost a určitá míra rizika ale i odpovědnosti, rozhodně jděte do toho, nebudete litovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 22.02.2019, 06:09 »

Citace
Je náročnější, než stavební nebo strojní obory. Ale je zajímavější a v praxi poměrně elitní.

To jsem si myslel také!! Škleb
Před 12 lety jsem měl na praxi učně elektro 2 ročníku....Při práci jsem se je vyptával co  a jak?
Dva mě řekli, že se nedostali na zedníky, tak šli na elektrikáře! zle Div, že jsem se neposadil!
Od té doby jsem skončil s učňi !!Dokončil jsem rok a od té doby jsem je neviděl!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Čestmír Kubáček
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



WWW
« Odpověď #14 kdy: 22.02.2019, 12:26 »

Vidíte, já mám olomouckou slaboproudou Božeťechovu, současný kolega slaboproud Kosinova Olomouc a Mgr. v oboru pedagogika - IT a Zeměpis. No já elektro dělám od mala, on musel 3 roky učit, aby si uvědomil, že elektro je pro něj. Jinak, v dnešní době nesouhlasím s rozlišením slabo/silnoproud, mělo by to být spíš instalace/zařízení. Když dnes silař neumí správně natáhnout koaxy a UTP, tak na stavbě nemá co delat. Znám dost pouzeCYKYnářů, kterým nic neříká souběh slabo a silnoproudu.

Nicméně k otázce. Pokud jste doteď nejevil zájem o jakýkoliv kabel, o jakékoliv zapojení, už se to ve vás na 90% neprobere. Takže buď elektro udělejte jako možnou zálohu, a dělejte, co Vas baví po odpoledne hlavně, nebo rovnou jděte tam, kde vás to baví
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 22.02.2019, 14:59 »

Těžké je vše co musíte a nebaví vás to.   Mrknutí

Samozřejmě to platí i naopak. Snadno třeba i zde v diskusích poznáte kdo se oboru věnuje aktivně a srdcem a kdo "se jen veze". Dík za Elektriku.cz, že se zde mohlo potkat mnoho srdcařů elektro na jednom místě a mohou pomáhat jiným i sobě navzájem.

Obor je to rozhodně zajímavý, ale i dost široký. Ovšem pokud k tomu nemáte potřebný vztah, nadšení a podobně, zřejmě to není to pravé a vhodné k vaší kariéře. Není to myšleno nijak zle a už vůbec ne osobně. Přesto co jsem napsal v předchozích příspěvcích.

Nicméně z vašeho dotazu jsem necítil ani zájem, ani nadšení, nebo něco co by mě řeklo - jo, to by mohlo fungovat. Proto má první reakce o tom že to pro vás není vhodné. Ale pletl jsem se už tolikrát  Mrknutí  I když rozhodovat se o své budoucnosti na základě reakcí od neznámých lidí někde na internetu, nepovažuji vůbec za rozumné.

Pro většinu z nás zde na diskusích se jedná nejen o způsob výdělku, ale i celoživotního koníčka (spíš koně :-) ) proto k tomu taky přistupujeme trochu jinak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
rostislav šašvata
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 22.02.2019, 21:42 »

Před pár roky jsem měl kluka na praxi, který přerušil vysokou školu proto, že mu přednášející neuměl vysvětli ,  jak se určitá věc provádí v praksi. Po dvojroční praktické výuce se řádně vyučil s vyznamenáním a následně dokončil vysokou školu. Byl jsem s jeho výkony velmi spokojen a do dnešních dnů se stýkáme, aby mi řekl v čem se pohybuje a v čem mu byla praxe přínosem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 23.02.2019, 11:08 »

Každé remeslo môže byť ťažké, ale i ľahké. Ak si vyberieš oblasť, ktorá ťa aspoň trochu baví, dá sa všetko naučiť a pochopiť. Hlavne pochopiť, lebo osobne som za to, že ak niečo pochopíš, nezabudneš a v budúcnosti to využiješ. Ak sa niečo len naučíš naspamäť, ľahko zabudneš.
Mal som rôznych učňov. Keď ale prišiel taký, ktorý celý deň len ťukal do mobilu, pil mi nervy a z toho nikdy odborník nebude.
Prajem ti mnoho šťastia pri výbere povolania a vyber si niečo, čo ťa baví. Inak budeš celý život chodiť do roboty ako do nútených prác.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Pokud chci dělat revizi na přípojky z veřejné sítě E.ON, musím podstoupit nějaké školení či přezkoušení?
 Kdo vlastně přezkušuje rev.technika?
 Kde naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku?
 Je učební obor 23-45-L/004 elektrotechnickou kvalifikací?
 Musí mít nadřízený revizního technika v zaměstnaneckém poměru elektrotechnické vzdělání ?
 Odpovídá gymnazijní vzdělání vyhlášce 50/78S.?
 Mám s §6 kvalifikaci na provádění revize?
 Mohu vypracovávat projektovou dokumentaci pokud nejsem v komoře projektantů?
 Kdo provádí zkoušku nebo přezkoušení §6 vyhlášky 50/1978?
 Co je třeba k přezkoušení z vyhlášky 50/78 Sb. §8?
 Jak získat elektrotechnické vzdělání, značka: Rychle?
 Jaké zaměstnání mohu vykonávat se vzděláním v oboru 26-86-2 a 26-75-4/03?
 Jak získat výjimku od ITI pro získání §6 vyhlášky 50/78Sb?
 Kde je možné získat dálkově potřebné silnoproudé vzdělání?
 Podle čeho zjistím klasifikaci dosaženého vzdělání dle vyhl. 50/78Sb.?
 Které konkrétní SŠ a VŠ obory spadají do kategorie vzdělání dle vyhlášky 50?
 Jakou práci v oboru silnoproudé elektrotechniky zvolit?
 Naši maturanti na SOŠ/SOU Trnkova Brno 2012
 Musí mít správce počítačové sítě elektrotechnické vzdělání?
 Měl by mít revizní technik maturitu nebo mistrovskou zkoušku?
 Miloš Kodad o budoucnosti středního elektrotechnického školství na AMPERu 2014
 Zaměstnáte elektrikářskou rychlokvašku?
 Máte své dítě na elektrotáboře také? Jaký je?
 Je toto potvrzení rekvalifikace platné jako vzdělání v elektrotechnice?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak se na Elektrice vyvíjí a připravují bezplatné PODCASTY
 Náš člověk ve světě aneb Zahraniční zkušenosti absolventa
 Dotáhni to dál s IAESTE ČR
 Jak je to se vzděláváním elektrotechniků na Slovensku?
 Potřebujeme víc elektrotechnických středoškoláků nebo vysokoškoláků? Kde je pravda?
 Proč se říká, že je elektrikář šlechtic mezi řemeslníky?
 Elektrotechnické vysokoškolské vzdělávání včera, dnes a zítra
 ÚVAHA: Když elektrotechnik opouští svou komfortní zónu ...
 Jak se vzdělává obyčejný elektrikář?
 Lze uznat pro §6 elektrotechnické vzdělání z Ukrajiny?
 Je gymnázium s výučním oborem považováno za ÚSO?
 NP8# Za současné vyhlášky padesát u vzdělání existují pouze dvě možnosti, říká Radek Roušar
 Proč chce Hájek střílet po starých občanech?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kde lze v Praze doplnit odborné vzdělání 26-51-H/01 / elektrikář?
 Jak to vypadá novými, mladými elektrotechniky, nechybí více, než před covidem?
 Které školení vybrat, prezenční nebo on-line?
 Student v Asii studuje to, co si myslí, že ho uživí ...
 Kdo má zkušenosti se zkrácenou formou studia?
 Kde v roce 2024 získat elektrochnické vzdělání?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 23 dotazů.