Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je obor elektrikář silnoproud těžký?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je obor elektrikář silnoproud těžký?  (Přečteno 17984 krát)
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 23.02.2019, 15:07 »

ve 14 jsem dal na radu otce, ve 23 jsem měl v kapse diplom a celý život před sebou, obor náročný, je třeba se učit celý život, je dobře umět jazyky, být zručný a ovládat PC
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 23.02.2019, 18:41 »

Pan.Robert_Palm má 100%pravdu. Až na to, že nemusí každý skončiť diplomom. Treba aj ľudí, ktorí budú robiť manuálne. Je však pravda, že ak sa chceš uplatniť a niečo znamenať, nové poznatky si musíš študovať celý život. To ale príde samo. Ono väčšinou človeku pokiaľ ho trochu baví táto robota, nedá, aby nesledoval nové veci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 23.02.2019, 21:11 »

ve 14 jsem dal na radu otce, ve 23 jsem měl v kapse diplom a celý život před sebou, obor náročný, je třeba se učit celý život, je dobře umět jazyky, být zručný a ovládat PC

No, tazatele to možná ani nezajímá a tak se všichni díváme na tu cestu co jsme ušli....

Dobrá inspirace od Roberta a k zamýšlení
ve 14 jsem dal na radu otce a vyučil jsem se elektrikářem. Začalo mne to ale bavit a hned jsem nastoupil ne večerní průmyslovku elektro. Tehdy se večerně dělalo 5 roků.
A teprve ve 45 jsem měl v kapse diplom a ještě kus profesního života před sebou.
Dnes mám 78 a pořád se učím a studuji, jinak ten vlak ujede. Edukace na PC je samozřejmost, je to podpora, ale ne cílem. Zručnost se získává denním výcvikem.
Naše věková skupina doplatila na jazyky. Naši rodiče ovládali běžně kromě rodného jazyka německy a francouzky. Naši vnuci s diplomem v kapse jeli na roční brigádu na Nový Zéland jen proto, aby uměli perfekt En. Mám kolegu v oboru elektro, který se dovede v tomto oboru živit v 5 jazycích. Jazyky začal od 10 let.....jen chtít více.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
M_Novak
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 23.02.2019, 21:47 »

Jsem rád, že tu padla tato otázka. Díky tomu se to objevily informace, které mi chyběly jako onen pověstný kousek skládačky. Fórum dlouhodobě pravidelně sleduji a občas jsem nechápal pro mne až přílišnou přísnost některých odborníků (i když samozřejmě vím, že s elektrikou není žádná sranda a je pouze pro ty, co to doopravdy umí). Nyní ale také vím, že je to i proto, že máte svou práci rádi a vaše znalosti vás stály nemálo úsilí (a asi i peněz)  Mrknutí Ještě před pár dny jsem si moc nedokázal představit, že bych se s vámi někdy potkal a normálně pokecal o všem možném ale nyní bych určitě nebyl proti (i když je to nereálné, neboť nejsem elektrikář  Úsměv

Takže ještě jednou díky všem za pomoc ostatním, myslím že poděkování tu málokdy zazní...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Adámik
*
Offline Offline



Pracovník údržby


WWW
« Odpověď #22 kdy: 26.02.2019, 20:15 »

Myslím, že kolegové už asi shrnuli všechno podstatné.

Já ti mohu poskytnout relativně čerstvou zkušenost ze školy. Výuční list jsem získal před 3 lety na distančním studiu Elektrikář - Silnoproud na SŠT Most (3-letý obor).

Oproti dennímu studiu jsme získali více méně základní přehled v tomto oboru a hlavně i nějakou tu zručnost v dílnách.

Podle mých spolužáků jsme prý hodně počítali příklady z elektrotechnik y (mě to nepřišlo, protože jsem byl z gymnázia zvyklý). Myslím si, že při absolvování denního studia získáš základ, na kterém se dá stavět.

Co se týče využití poznatků v praxi, v mém případě jsem vyžil jen několik věcí, protože pracuji v Itálii. Avšak škola mi dala obrovskou výhodu v způsobu myšlení, resp. v pohledu na řešení problému v zapojení a pod.

Jestli se rozhodneš studovat elektrikařinu, věnuj se i cizím jazykům (hlavně angličtina a němčina). Dále je dobré si uvědomit, že si vybíráš velice široce zaměřený obor

A nakonec - tyhle rady mi (nejen) v této práci pomohly:
1. Získej základní přehled a to ostatní se nauč vyhledat (hlavní je vědět CO a KDE hledat)
2. Odkoukávej / "Kraď očima" od kolegů
3. Ptej se, znovu a znovu (ale ne na hlouposti!)
4. A neměj strach se zmýlit
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 26.02.2019, 20:55 »


4. A neměj strach se zmýlit

No, zrovna s tímto tvrzením bych byl opatrný a spíš bych řekl za všech okolností používej palici ať víš, do čeho strkáš pazoury a když něco zapínáš, tak kam to poteče a co to spustí.
Vždycky je třeba mít svoje počínání pod kontrolou.
Zvyšuje to životnost montéra a je to dobrá prevence před poškozením... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 26.02.2019, 21:26 »

Vyučit se není takový problém.
Učební obory jsou "sběrné suroviny",  berou všechno.
Ve škole toho moc nenaučí, bez vlastního zájmu a praxe se elektrikářem v pravém smyslu nestane ten, co to má na párku a odseděl si jen výučák.

V 15ti málokdo ví co by chtěl dělat, co ho bude bavit a živit.

Obor elektro je rozsáhlý, hodně závislý na matematice a fyzice. Samotné instalace, stroje a zařízení podléhají různým zákonům, normám a řádům. Je třeba vidět věci v širších souvislostech a hodně přemýšlet.
Jak říkával náš mistr: "Každý elektrikář je jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 28.02.2019, 07:15 »

Elektrikarcina je brnkacka, ked je ti praca konickom.
Ak nie, je to narocne utrpenie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 05.03.2019, 12:30 »

Škola není těžká, škola je taková, jak si ji kdo udělá. Koho obor nechytne, ten trpí. Ostatní jdou s úsměvem.

Obor těžký je. Stačí sledovat zdejší diskuse a hned vidím, kolik toho ještě nevím. 13 let od maturity stále vidím, že přes veškeré posuny je spousta neznámého přede mnou.

A tohne není žádné postesknutí- ono je to na tom oboru jedna z těch krásných věcí.

Zkouška? Jo, před maturitou jsem byl vyklepanej jako ratlík vytaženej z ledový řeky. Dal jsem to na první dobrou, dnes mi je jen líto, že jsem ji mohl zvládnout lépe, kdybych se více učil a některé teoretické vědomosti podpořil praxí. Kdybych se měl vrátit do školy, šel bych s radostí znovu, jen by to učitelé měli trochu těžší. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Pokud chci dělat revizi na přípojky z veřejné sítě E.ON, musím podstoupit nějaké školení či přezkoušení?
 Kdo vlastně přezkušuje rev.technika?
 Kde naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku?
 Je učební obor 23-45-L/004 elektrotechnickou kvalifikací?
 Musí mít nadřízený revizního technika v zaměstnaneckém poměru elektrotechnické vzdělání ?
 Odpovídá gymnazijní vzdělání vyhlášce 50/78S.?
 Mám s §6 kvalifikaci na provádění revize?
 Mohu vypracovávat projektovou dokumentaci pokud nejsem v komoře projektantů?
 Kdo provádí zkoušku nebo přezkoušení §6 vyhlášky 50/1978?
 Co je třeba k přezkoušení z vyhlášky 50/78 Sb. §8?
 Jak získat elektrotechnické vzdělání, značka: Rychle?
 Jaké zaměstnání mohu vykonávat se vzděláním v oboru 26-86-2 a 26-75-4/03?
 Jak získat výjimku od ITI pro získání §6 vyhlášky 50/78Sb?
 Kde je možné získat dálkově potřebné silnoproudé vzdělání?
 Podle čeho zjistím klasifikaci dosaženého vzdělání dle vyhl. 50/78Sb.?
 Které konkrétní SŠ a VŠ obory spadají do kategorie vzdělání dle vyhlášky 50?
 Jakou práci v oboru silnoproudé elektrotechniky zvolit?
 Naši maturanti na SOŠ/SOU Trnkova Brno 2012
 Musí mít správce počítačové sítě elektrotechnické vzdělání?
 Měl by mít revizní technik maturitu nebo mistrovskou zkoušku?
 Miloš Kodad o budoucnosti středního elektrotechnického školství na AMPERu 2014
 Zaměstnáte elektrikářskou rychlokvašku?
 Máte své dítě na elektrotáboře také? Jaký je?
 Je toto potvrzení rekvalifikace platné jako vzdělání v elektrotechnice?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak se na Elektrice vyvíjí a připravují bezplatné PODCASTY
 Náš člověk ve světě aneb Zahraniční zkušenosti absolventa
 Dotáhni to dál s IAESTE ČR
 Jak je to se vzděláváním elektrotechniků na Slovensku?
 Potřebujeme víc elektrotechnických středoškoláků nebo vysokoškoláků? Kde je pravda?
 Proč se říká, že je elektrikář šlechtic mezi řemeslníky?
 Elektrotechnické vysokoškolské vzdělávání včera, dnes a zítra
 ÚVAHA: Když elektrotechnik opouští svou komfortní zónu ...
 Jak se vzdělává obyčejný elektrikář?
 Lze uznat pro §6 elektrotechnické vzdělání z Ukrajiny?
 Je gymnázium s výučním oborem považováno za ÚSO?
 NP8# Za současné vyhlášky padesát u vzdělání existují pouze dvě možnosti, říká Radek Roušar
 Proč chce Hájek střílet po starých občanech?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kde lze v Praze doplnit odborné vzdělání 26-51-H/01 / elektrikář?
 Jak to vypadá novými, mladými elektrotechniky, nechybí více, než před covidem?
 Které školení vybrat, prezenční nebo on-line?
 Student v Asii studuje to, co si myslí, že ho uživí ...
 Kdo má zkušenosti se zkrácenou formou studia?
 Kde v roce 2024 získat elektrochnické vzdělání?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.