Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?  (Přečteno 12637 krát)
Lukáš Švejzdral
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 11.02.2019, 18:31 »



Moje otázka směřuje k objektu, kde je 8 bytových jednotek a ustanoveno SJV objektu. V přízemí objektu se nachází elektroměrový rozvaděč, který neprošel pravidelnou revizí. Na schůzi se odhlasovalo, že se rozvaděč včetně přívodu od HDS vymění. Problém, ale nastává s vedením do jednotlivých bytů, které je provedeno dnes již nevyhovující kabeláží. Rekonstrukce těchto rozvodů je finančně a stavebně náročná a ve fondu na to již nejsou prostředky. Moje otázka zní, kdo je za tuto kabeláž zodpovědný ? Patří do společného majetku SJV nebo náleží jednotlivým bytům? Zajímá mě názor z praxe kdo tuto výměnu platí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 11.02.2019, 19:30 »

To je velmi častý problém, že to není nikde "napsáno a podepsáno" a vznikají spory.
Obecně končí dodavatel na pojistkách, vedení od pojistek k elektroměru a od elektroměru k okruhovému rozvaděči je v režii odběratele.
Takže na koho je přihlášený elektroměr? Pokud na vás jako na koncového odběratele, pokud se nenajde jiný záznam, podepsaná dohoda, asi se toho nezbavíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Švejzdral
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.02.2019, 19:43 »

dobrá ještě jinak, jádro sporu leží v rovině, že jako předseda společenství mám povinnost revidovat el. zařízení pro společné prostory (rozvaděč, sklep, chodby, půda),  za které tedy nesu zodpovědnost, otázka zní jestli do tohoto patří i přívody k jednotlivým bytovým jednotkám nebo moje zodpovědnost 'padá' u svorek v el. rozvaděči. Zajímal by mě názor revizního technika, jak by pohlížel na takovou revizi. Právně nemám páku donutit jednotlivé vlastníky k rekonstrukci přívodu a z na opravu z fondu nejsou prostředky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 11.02.2019, 20:05 »

Pokud to není upraveno ve stanovách, tak to bývá společné po výstupní svorky ER, co je za, je již majitele bytu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Švejzdral
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 11.02.2019, 20:14 »

Takže v mém případě by jste postupoval tak, že v rámci sjv by se vyměnil elektroměrový rozvaděč včetně přívodu od HDS a na svorky nového rozvaděče se zapojí staré kabely a bude na každém si přívod zajistit sám? Jak bude probíhat revize takového zařízení ? Dá se tedy revize 'ukončit' u  výstupních svorek nového rozvaděče ? 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 11.02.2019, 20:17 »

Problém, ale nastává s vedením do jednotlivých bytů, které je provedeno dnes již nevyhovující kabeláží.

Definujte mi prosím nevyhovující kabeláž?  

Jinak se shoduji s názorem Davida Hrudy.

Pak ještě jiný pohled. Pokud je toto vedení v majetku  a odpovědnosti majitele bytové jednotky, jakým právem mu chcete přikazovat aby provedl jeho výměnu? Nejprve hledáte jak se odpovědnosti zbavit a pak o tom chcete rozhodovat? S tím souvisí i má otázka. Co to podle vás znamená nevyhovující kabeláž? Někoho to ohrožuje?

Dá se tedy revize 'ukončit' u  výstupních svorek nového rozvaděče ? 

Každá revize obsahuje popis čeho se týká. To je základ jasně definovat od-do aby to bylo jasné a neodiskutovate lné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 11.02.2019, 20:18 »

Moja situacia je mierne odlisna : som zastupca vlastnikov, ale spravu objektu vykonava bytove druzstvo, ktore kontroluje aj objednava revizie spolocnych priestorov. U vas, ked spravne chapem, si spravu bytoveho domu riesite sami. Z hladiska rozdelenia spolocne - sukromne to nie je podstatne. Vseobecne plati : stupacie vedenie (voda, plyn, elektro, kurenie) je spolocne aj v pripade, ked bytom len prechadza (kurenie, plyn). Rozhranie je ventil, ktory uz tiez patri k bytu, vsetko za nim je uz sukromne (s vynimkou plynomera napr). Rovnaka logika plati pre elektromer a hlavny istic.

Na schodzi mozete prijat lubovolne uznesenie, ak nebude v rozpore so zakonom, aj finacovanie rekonstrukcie privodu do bytu z fondu oprav, jednorazovy prispevok za kazdy byt ...  Zo zakona musi majitel bytu udrziavat instalaciu v stave, ked neohrozuje okolie, ale prinutit ho mate len velmi malu sancu. "Peciatkovy revizak" sa najde vzdy, ak budete majtela bytu velmi tlacit, ukaze vam reviziu podla noriem z roku postavenie bytovky.

Zaver : vymente stupacky, istice a odbocky od elmeru ukoncite radovymi svorkami,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Švejzdral
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 11.02.2019, 20:29 »

rozvody do bytu jsou provedeny kabely s textilní izolací bez barevného značení 4x4 mm2 cu, v husím krku z tvrdého papíru napuštěného "asfaltem" (bohužel neznám přesné značení)  předpokládám nikdy neměněny tedy okolo roku 1940.Hlavní jističe 3x21A.  Celkově mi jde hlavně o bezpečnost celé instalace, již několika elektrikáři mi bylo potvrzeno, že instalace je nevyhovující a morálně zastaralá. Proto hledám cesty jak z toho ven a popřípadě, že nedonutím majitele k rekonstrukci zajímá mě právní zodpovědnost. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 11.02.2019, 20:38 »

rozvody do bytu jsou provedeny kabely s textilní izolací bez barevného značení 4x4 mm2 cu, v husím krku z tvrdého papíru napuštěného "asfaltem" (bohužel neznám přesné značení)  předpokládám nikdy neměněny tedy okolo roku 1940.Hlavní jističe 3x21A.  Celkově mi jde hlavně o bezpečnost celé instalace, již několika elektrikáři mi bylo potvrzeno, že instalace je nevyhovující a morálně zastaralá. Proto hledám cesty jak z toho ven a popřípadě, že nedonutím majitele k rekonstrukci zajímá mě právní zodpovědnost. 

OK. Morálně zastaralá ano a sám bych rekonstrukci doporučil. Ale jak elektrikář pozná že je instalace nevyhovující by mě fakt zajímalo.

A právní odpovědnost? Zde jste na odborném portále elektro. Pokud hledáte právní radu, musíte to zkusit jinde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Lukáš Švejzdral
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 11.02.2019, 22:22 »

v první řadě mě zajímal názor odborníků, jak se k takovému problému postavit. Řešení z praxe by mi dodalo širší nadhled. Co se týče přívodu do bytů tak dnešním normám nevyhovuje průřez vodiče PEN. Snažím se dobrat k výsledku, který by byl win-win pro všechny zúčastněné strany.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 11.02.2019, 23:57 »

Co se týče přívodu do bytů tak dnešním normám nevyhovuje průřez vodiče PEN.
Ten nevyhovuje v drtivé většině instalací starších 20 let. To ale není důvod překotně tyto instalace rekonstruovat. Je potřeba posoudit na místě konkrétní stav, zhodnotit a dát majiteli doporučení. Jak ten s ním naloží, je na něm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 12.02.2019, 10:41 »


Moje otázka směřuje k objektu, kde je 8 bytových jednotek a ustanoveno SJV objektu. V přízemí objektu se nachází elektroměrový rozvaděč, který neprošel pravidelnou revizí.


Několikrát jsem byl vyzván k posouzení dané situace.
Nejdříve by mne zajímala ta revizní zpráva, jaké jsou tam uvedeny závady. Při fyzické prohlídce zvažuji, zdá jdou tyto závady odstranit, anebo je nutná rekonstrukce. Posuzují toto elektrické zařízení v době vzniku s platnými tehdy předpisy.

Shoduji se s tím co píše Martin Hruda. Nechte si udělat odborný posudek.
Pokud v roce 1940 byly již byty napojeny na jističe 3x21 A tak se jednalo o výbornou elektrizaci bytů ve vyšší kategorii. A takové instalaci by měl odpovídat i elektroměrový rozvaděč s přívodem.

Ono někteří revizní technici rádi posuzují elektrické zařízení podle současně platných norem. To ale není moudré.....opr avdu je v revizní zprávě uvedeno, že ten rozvaděč není schopen dalšího bezpečného provozu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #12 kdy: 12.02.2019, 16:11 »

Také souhlasím s Davidem, ale je tady ještě jeden problém. V případě výměny elektroměrovéh o rozvaděče se bude muset pohybovat s odvodním vodičem do každého bytu. V současné době může mít vyhovující izolační vlastnosti, ale po jeho přepojení se může poškodit textilní izolace a je zaděláno na problém. Pokud elektroměrový rozvaděč a jeho přívodní kabel opravdu nevyhovuje (neznám závěr revizní zprávy),  tak se musíte všichni majitelé bytů domluvit a provést i výměnu vodičů do podružných rozvaděčů. Jak to financovat si už musíte rozhodnout sami. Často se s takovou prací dělají i nové rozvody pro domácí telefony a společné prostory.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 12.02.2019, 16:53 »

Citace
Ono někteří revizní technici rádi posuzují elektrické zařízení podle současně platných norem. To ale není moudré....

Tomu se ani nedivím, protože ze spousty odborných článků a z různých školení ,  je to tak
předkládáno pro revizáky!
Zejména jsem slyšel hodně protiřečení u hromosovodů!! Instalace jak by smet! podivej
Co jsem se divil,  hodně erudovaní odborníci neměli stejný názor! (jako u právníků)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 12.02.2019, 18:28 »

Ten nevyhovuje v drtivé většině instalací starších 20 let. To ale není důvod překotně tyto instalace rekonstruovat. Je potřeba posoudit na místě konkrétní stav, zhodnotit a dát majiteli doporučení. Jak ten s ním naloží, je na něm.
...
Ono někteří revizní technici rádi posuzují elektrické zařízení podle současně platných norem. To ale není moudré.....opr avdu je v revizní zprávě uvedeno, že ten rozvaděč není schopen dalšího bezpečného provozu?
Pokud vyjdeme z pravidla,. že elektrická zařízení a rozvody se revidují a provozují podle norem platných v době uvedení do provozu (nebo poslední rekonstrukce),  pokud to není nebezpečné,  máte tu nápovědu, že někdo, kdo má potřebné znalosti a vybavení, by měl provést jisté úkony na místě a dát jasnou zprávu o úrovni použitelnosti nebo nebezpečnosti. ..
Přívod AYKY 2x 4mm2 nemusí být automaticky špatně, ale osobně bych nechtěl, aby na tom visela bezpečnost a "použitelnost" celého elektrického vybavení domácnosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 12.02.2019, 19:29 »

U nás jsme se dohodli, že při rekonstrukci společných prostor došlo i na výměnu vedení až do bytového rozvaděče. Byla to nejschůdnější a nakonec i nejlevnější cesta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 12.02.2019, 19:42 »

V případě výměny elektroměrovéh o rozvaděče se bude muset pohybovat s odvodním vodičem do každého bytu. V současné době může mít vyhovující izolační vlastnosti, ale po jeho přepojení se může poškodit textilní izolace a je zaděláno na problém.

Osobně jsem se s tím potkával spíš u kabelů s izolací tvořenou papírky s olejem. V případě textilních kabelů jen  v případě že byly dlouhodobě přetěžovány na hranici i za hranicí svých technických možností. Ovšem je to jeden z aspektů který je zapotřebí také brát v úvahu, protože přetížit takto staré rozvody není problém pro spotřebiče v dnešní moderní domácnosti.

Přidávám se k názoru, že nejrozumější variantou je rekonstrukce včetně přívodů až k bytovému rozvaděči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 12.02.2019, 20:39 »

No možná že stávající zapojení vychází jako provozuschopné,
nicméně se domnívám že neumožní další elektrifikaci oněch bytů. Mám tím na mysli například navýšení příkonu nebo změnu na dvojtarif.

Zcela logicky vychází že je lepší provést rekonstrukci včetně vedení do bytů. Tak aby se za pár let nesekalo po chodbách.

Rozhodně je záhodno ke každému bytu položit CYKY4x10, CYKY 3x1,5 (ovládání HDO) a CY10 z HOPky. Případně slaboproudy (zvonky, anténa, internet...).
Nejlepší je to udělat při jednom bordelu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 23 dotazů.