Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je přípustné instalace měřících svorek na střeše?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je přípustné instalace měřících svorek na střeše?  (Přečteno 9676 krát)
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 28.01.2019, 07:21 »

AlMgSi do základového zemniče je pouze na šikmé stěně, tedy té, která sousedí s vedlejší budovou. Takže to je to místo, kde budou revizní svorky na střeše?

Ano měřící svorky budou jenom na straně sousedící z budovou, což je ta šikmá strana
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 28.01.2019, 08:43 »

Naše názory na to dílo už znáte. Technická zpráva mi je v podstatě potvrdila. Naložte s tím jak umíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 28.01.2019, 08:59 »

Katalogy hromosvodových součástí hovoří jasně: Vedení z Al nesmí být uložena přímo na omítce, ve fasádě/omítce, pod omítkou, v betonu a v zemi.

Na vývody že základového zemniče použijte nerez V4A (případně FeZn s umělohmotným pláštěm) o průměru 10 mm (včetně nepřístupných vývodů až na střechu ke zkušebním svorkám).
Na skryté svody taktéž použijte nerez (případně FeZn s umělohmotným pláštěm) o průměru 8 mm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 28.01.2019, 09:21 »

Naše názory na to dílo už znáte. Technická zpráva mi je v podstatě potvrdila. Naložte s tím jak umíte.

Koukám že podle vašeho výpočtu jsou jímače menší než v projektu. Takže tím se nic nezkazí. Během našeho psaní mi projektant poslal překreslený projekt.

* REVIZEHromosvod střecha(2).pdf (366.14 KB - staženo 128 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 28.01.2019, 09:59 »

Koukám že podle vašeho výpočtu jsou jímače menší než v projektu. Takže tím se nic nezkazí. Během našeho psaní mi projektant poslal překreslený projekt.
Revize spočívá ve vypuštění svodů? Tedy už tak nedodržené dostatečné vzdálenosti ještě trošku přidáme?
Vaší poznámce k výšce jímačů nerozumím už vůbec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 28.01.2019, 10:26 »

Revize spočívá ve vypuštění svodů? Tedy už tak nedodržené dostatečné vzdálenosti ještě trošku přidáme?
Vaší poznámce k výšce jímačů nerozumím už vůbec.

Aby bylo jasno, naše firma bude realizovat tuhle výjezdovou budovu 112 včetně hromosvodu.
Jsem RT, co se týče hromosvodů sbírám zkušenosti a proto se rád  poradím zde s odborníky.
Po otevření projektu LPS mi bylo hned jasné že "tu něco nehraje".
Proto jsem to konzultoval s projektantem.
Projektant mi napsal toto:Zemnící pásek FeZn bude spojen s AlMgSi8 připojovací nerezovou svorkou (V4a) na patě objektu. Spojení pásku FeZn musí být provedeno ve vodotěsné uzavřené krabici (kvůli korozi AlMgSi). Spoj opatřit nátěrem a betonem zalít krabici.

Vodič AlMgSi8 bude postupně se zděním budovy uchycen k tomuto zdivu, překryt zateplovacím systémem. Na střeše bude tento vodič ukončen v revizní svorce s jímací soustavou
.
Dnes ráno mi poslal změnu projektu s absenci 3 svodů Smích.
Není to z mojí hlavy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 28.01.2019, 10:36 »

To se opakujete. To jsem se dočetl, já nerozumím poznámce:
Koukám že podle vašeho výpočtu jsou jímače menší než v projektu. Takže tím se nic nezkazí.
Jaké jímače jsou menší než v projektu? Já jsem do výpočtu odhadl bez legendy, že číslo u jímací tyče je její výška. Tu jsem dal do výpočtu. Rozumíte významu těch čísel v mém výpočtu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 28.01.2019, 10:45 »

Aby bylo jasno, naše firma bude realizovat tuhle výjezdovou budovu 112 včetně hromosvodu.
Jsem RT, co se týče hromosvodů sbírám zkušenosti a proto se rád  poradím zde s odborníky.
Po otevření projektu LPS mi bylo hned jasné že "tu něco nehraje".
Proto jsem to konzultoval s projektantem.
Projektant mi napsal toto:Zemnící pásek FeZn bude spojen s AlMgSi8 připojovací nerezovou svorkou (V4a) na patě objektu. Spojení pásku FeZn musí být provedeno ve vodotěsné uzavřené krabici (kvůli korozi AlMgSi). Spoj opatřit nátěrem a betonem zalít krabici.

Vodič AlMgSi8 bude postupně se zděním budovy uchycen k tomuto zdivu, překryt zateplovacím systémem. Na střeše bude tento vodič ukončen v revizní svorce s jímací soustavou
.
Dnes ráno mi poslal změnu projektu s absenci 3 svodů Smích.
Není to z mojí hlavy
Jediné pozitivum je nerez svorka, ta ovšem nevyváží celkový babralismus návrhu.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 28.01.2019, 10:48 »

To se opakujete. To jsem se dočetl, já nerozumím poznámce:Jaké jímače jsou menší než v projektu? Já jsem do výpočtu odhadl bez legendy, že číslo u jímací tyče je její výška. Tu jsem dal do výpočtu. Rozumíte významu těch čísel v mém výpočtu?

Omlouvám se vypusťte otázku.
Ano číslům rozumím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 28.01.2019, 11:01 »

Zřejmě dobrý oddíl...
když ještě v bodu 3.6.11 něco řeší podle 33 2000-3


U výjezdového objektu IZS bych nezapomínal na to, že tam zpravidla mají alespoň nějaké antény pro radiové spojení (i když hlavní komunikační systém bude na nějakém kopci),  to už tu také bylo, že bouřka vyřadila celé operační středisko.
Pokud projektant neřeší ani ochranu sirén před bleskem a přepětím, připadá mi to celé hodně ignorantské  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 28.01.2019, 11:44 »

Tu ještě výpočet s po vypuštění těch 3 svodů ze zadní strany. V některých místech zvýšení až o 15 cm. Vzhledem k tomu, že se to z té zadní strany chystá plácat rovnou na cihlu.....Já ten dům neznám stavebně.

* IZS po R.pdf (43.9 KB - staženo 97 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 28.01.2019, 11:59 »

Tu ještě výpočet s po vypuštění těch 3 svodů ze zadní strany. V některých místech zvýšení až o 15 cm. Vzhledem k tomu, že se to z té zadní strany chystá plácat rovnou na cihlu.....Já ten dům neznám stavebně.
Díky, cenné info
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.