Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je přípustné instalace měřících svorek na střeše?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je přípustné instalace měřících svorek na střeše?  (Přečteno 9702 krát)
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« kdy: 25.01.2019, 12:07 »

Při výstavbě bude tento objekt těsně sousedit (podél šikmé strany) se stávajícím objektem.
Přístup k těmto svodům bude nemožný.
Proto projektant navrhl,  měřící svorky podél sousedícího objektu umístit na střechu.
Podotýkám že sousední objekt je skoro historická budova ve vlastnictví soukromníka.
Můj názor je, že projektant vyřešil tuto situaci správně.
Ovšem rád bych znal názory zkušenějších odborníků.


* IVC.png (183.7 KB, 1753x855 - prohlédnuto 523 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.01.2019, 23:06 »

Chápu to správně, že projektant vede vodič AlMgS ze střechy až dolů do betonu k základovému zemniči?
Jak dlouho v tom betonu asi vydrží? Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 26.01.2019, 07:07 »

Ty svody již nikdo nikdy fyzicky nezkontroluje. Já bych raději na tu stranu žádný svod nedělal. A ta AlMgSi8 do základového zemniče....co to má znamenat? A proč tolik svodů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 26.01.2019, 08:27 »

Je zde málo informací, pro seriózní posouzení, ale každopádně to není dobré řešení, kdy při poruše ve spoji svodu v zemi na straně sousedící s vedlejším objektem nebude možná oprava.
Podle počtu svodů to vypadá na LPS I nebo vysoký objekt kde nevychází s. Výrazně jednodušší řešení by bylo  použití HVI a tím značné zredukování počtu svodů tak, aby na straně sousedící s vedlejším objektem nemusel žádný svod být.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.01.2019, 09:26 »

Pane kolego, naopak je tu informací dost.
Pokud kdokoli navrhne hliník coby vývod ze základů je pro mne velice nedůvěryhodnou osobou s rizikem že v návrhu budou další podstatné chyby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.01.2019, 09:29 »

Projektanta, který by mi umístil měřící svorky na střechu bych v duchu tiše proklel, ale to je tak všechno, co bych s tím mohl udělat. Žádná norma to nezakazuje.

AlMgSi do základového zemniče je pouze na šikmé stěně, tedy té, která sousedí s vedlejší budovou. Takže to je to místo, kde budou revizní svorky na střeše?

Počet svodů nekomentuju, nečetl jsem analýzu rizika, ani technickou zprávu.


Podle počtu svodů to vypadá na LPS I nebo vysoký objekt kde nevychází s.


Výška 11 m není zrovna mrakodrap. Bude to nejspíš průmyslová hala.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 26.01.2019, 09:43 »

Moje hodnocení bylo ukvapené, neprozkoumal jsem projekt pečlivě, tudíž jsem přehlédl výšku. Naprojektovat AlMgSi až do zz je naprostý diletantismus. Každý kdo by realizoval zakázku musí projekt tzv. projektantovi hodit na hlavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 26.01.2019, 09:49 »

Se svorkami na střeše bych problém neměl, pokud nejde jinak, a někdy i pokud jde. Ale to bude tak nejmenší problém toho co jste přiložil. Nemáte k tomu kousek TZ. Fakt by mě zajímala.
Podle toho co je na střeše to tipuji na výjezdové stanoviště IZS v tom lepším případě a v tom horším na nějaký dispečink. To by vedlo na LPS 1 - 2. To by vysvětlovalo počet svodů.
Schválně jsem to zkusil hodit do distance toolu a přikládám výsledky. Fakt o tom dost pochybuju.. Ty čísla u jímacích tyčí jsou jejich výška?


Chápu to správně, že projektant vede vodič AlMgS ze střechy až dolů do betonu k základovému zemniči?
Jak dlouho v tom betonu asi vydrží? Jsem v rozpacích

Navíc to podle krabic se zkušebními svorkami na ostatních stranách vypadá na skryté svody....
Ty svody již nikdo nikdy fyzicky nezkontroluje. Já bych raději na tu stranu žádný svod nedělal.
Asi bych se tomu snažil vyhnout, ale v případě, že by nebylo zbytí tak bych se akorát snažil o odpovídající provedení a určitě bych se snažil mít v záloze řešení pro případ, že to bude potřeba časem nějak nahradit.


EDIT: * Počítal jsem s LPS 2
         * moc jsem se s tím nepaplal. 
         * Počítám, že je 0 někde na zemi a 2m základ. Jestli je tam ještě třeba podzemní patro, bude hůř....

* IZS.pdf (43.67 KB - staženo 171 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 26.01.2019, 11:30 »

Podle počtu svodů to vypadá na LPS I .............. ....


Podle OK na střeše mi to na LPS I nesedí.
Když už, tak LPS II.

AlMgSi8 do země opravdu NE! To je zásadní chyba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 26.01.2019, 12:09 »

Kromě toho, že si dost dobře neumím představit jak se takový objekt 20 cm od druhé stavby bude stavět a jak se tam ten hromosvod bude montovat, zajímalo by mě jak vysoký je ten sousední původní objekt, jestli je tam okap nebo něco jiného vodivého, jestli v té výšce vyjde vzdálenost s
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 26.01.2019, 14:05 »

Podle OK na střeše mi to na LPS I nesedí.
Když už, tak LPS II.
Tak zrovna u této malůvky rozměry mřížovky asi nehrají roli. Vzhledem k tomu, že se při bližším pohledu na výtvor najdou i další finesy jako třeba u VZT napětí 220V, dovolím si pochybovat, že má autor o rozdělení LPS do tříd vůbec ánunk. Mrknutí


* vyrez.jpg (75.44 KB, 586x282 - prohlédnuto 263 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 26.01.2019, 15:41 »

Tak to může být podklad a tohlencto tam může být od VZT.... Hromosvod je barvou (miluju),  toto je černý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 26.01.2019, 15:52 »

Máš pravdu, ale když bych to kreslil, tak to přepíšu, abych nebyl za vola já. Stejně většinou ve výkresu, který dostaneš jako podklad s něčím musíš hejbat,  popřípadě nepotřebné informace vyhodit, aby se tam vešlo co potřebuješ a pokud možno to nelezlo přes sebe s ostatním ve výkresu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 26.01.2019, 16:33 »

Tohleto já jsem neřešil, snažil jsem se vyčíst výšku z výškových kót a zjisti co by to mohlo být podle zařízení na střeše, toto bylo tak drobný, že jsem tomu ani nevěnoval pozornost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 28.01.2019, 06:31 »

Dobý den, děkuji za vaše názory přikládám TZ.
Ano opravdu to bude výjezdové centrum vLPSII.

* Tech. zpráva.pdf (233.43 KB - staženo 119 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 28.01.2019, 06:34 »

Ty svody již nikdo nikdy fyzicky nezkontroluje. Já bych raději na tu stranu žádný svod nedělal. A ta AlMgSi8 do základového zemniče....co to má znamenat? A proč tolik svodů?

Mám stejný názor jako vy určitě se obrátím na projektanta ale potřebuji mít jistotu, diky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 28.01.2019, 06:37 »


AlMgSi do základového zemniče je pouze na šikmé stěně, tedy té, která sousedí s vedlejší budovou. Takže to je to místo, kde budou revizní svorky na střeše?

Ano měřící svorky budou jenom na straně sousedící z budovou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 28.01.2019, 06:45 »

Jo a ještě přikládám vyjádření projektanta:

Zemnící pásek FeZn bude spojen s AlMgSi8 připojovací nerezovou svorkou (V4a) na patě objektu. Spojení pásku FeZn musí být provedeno ve vodotěsné uzavřené krabici (kvůli korozi AlMgSi). Spoj opatřit nátěrem a betonem zalít krabici.

Vodič AlMgSi8 bude postupně se zděním budovy uchycen k tomuto zdivu, překryt zateplovacím systémem. Na střeše bude tento vodič ukončen v revizní svorce s jímací soustavou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.