Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  PODCAST: V čem jsou přednášky v klubu ILPC jedinečné?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: PODCAST: V čem jsou přednášky v klubu ILPC jedinečné?  (Přečteno 19580 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 22.01.2019, 17:18 »

Navštívil jsem letošní přednášky ILPC v Chomutově a Sokolově. Sice jsem test nedělal a známu nedostal ale jako člen s pořadovým číslem 001 mám nějaké morální právo a i povinnost účasti. :-)

Pokud budeme hovořit o ochraně před bleskem a pominu OBO BETTERMANN, který se však profiluje do více elektroinstala čních oblastí, pak si nějak nemohu uvědomit, kdo o tom "kovu nad hlavou" u nás nějak přednáší. A pokud ano, pak co vše přináší za přidanou hodnotu.

Letos jsem kromě zvukového záznamu přednášek také vytvořil podcast s Janem Hájkem, Jiřím Kutáčem a Daliborem Šalanským. Všem jsem položil otázky jejich odpovědi obvykle v časopisech nejsou. A protože nefungujeme jako časopis, u nás je objevíte! Vlastně uslyšíte!

Kromě jiných otázek byla položena také jedna osobní na Jirku Kutáče. A to jak dale je evropská ČSN EN 62 305 Kutáčovou normou a také jak moc může DEHN jako společnost ovlivnit tvorbu té normy.

Tedy podcast již brzy! Má 37 minut v mp3!


* ilpc_2019_ch.jpg (55.24 KB, 870x651 - prohlédnuto 348 krát.)

* 190116_ip007_ilpc.jpg (125.38 KB, 512x288 - prohlédnuto 302 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.01.2019, 08:02 »

IP007# Neformálně o jedinečném klubu ILPC v roce 2019
    Když jsem se před mnoha léty dozvěděl o novém klubu odborníků na ochranu před bleskem a přepětím, nenapadlo mne, že se v budoucnu z takové události stane tak jedinečný zdroj praktických událostí. Během každého roku navštívím desítky odborných seminářů, mám možnost srovnání různých úrovní, způsobů a obsahu předkládaných sdělení. Přes to, že jsem sám frekventantem, závěr by měli činit jiní. Ovšem jiní zase nemají tolik co k porovnání, co já. Proto se pokusím odkrýt některé jiné úhly pohledu a sdělte si své zkušenosti mezi sebou v níže otevřeném diskusním tématu ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
IP007# Neformálně o jedinečném klubu ILPC v roce 2019
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.01.2019, 09:53 »

Byl jsem 16.1 na přednášce v Chomutově a jako vždy naprosto perfektní. Profesionální přístup všech přednášejících prolínající se diskusními příspěvky posluchačů, vyloženě domácí pohodička.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.01.2019, 10:06 »


Kromě jiných otázek byla položena také jedna osobní na Jirku Kutáče. A to jak dale je evropská ČSN EN 62 305 Kutáčovou normou a také jak moc může DEHN jako společnost ovlivnit tvorbu té normy.

Budou tyto přednášky i v Ostravě či okolí?
Osobně si myslím že DEHN ovlivňuje tvorbu norem z velké části ale nikdo vám to nepoví, no musím si poslechnout opověď p.Kutáče

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #4 kdy: 24.01.2019, 10:55 »

Budou tyto přednášky i v Ostravě či okolí?
17.4. Ostrava, další semináře zde:
https://www.dehn.cz/cs/seminare
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #5 kdy: 24.01.2019, 11:28 »

Kromě jiných otázek byla položena také jedna osobní na Jirku Kutáče. A to jak dale je evropská
Osobně si myslím že DEHN ovlivňuje tvorbu norem z velké části ale nikdo vám to nepoví, no musím si poslechnout opověď p.Kutáče
V čase 15:10 je odpověď, vše řečené si můžete ověřit během několika sekund prostřednictví m internetu.
IEC - podrobné informace zde
Co byste měl dalšího?
Chemtrails,  přistání na měsíci,  očkování?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 24.01.2019, 12:41 »

Osobně si myslím že DEHN ovlivňuje tvorbu norem z velké části ale nikdo vám to nepoví, no musím si poslechnout opověď p.Kutáče

Vzpomínám si na rok kdy se začala přednášet 62 305 a Jarda Miklík přišel s tvrzením, že jde o účelovou lobby výrobců. Tehdy mne Jirka Kutáč za tento záznam oslovil "bývalý kamaráde". Dnes mi je za tento audio archív vděčný.


Tak po více, než 12. letech si sami srovnejte, co tehdy Jarda přednášel elektrotechnik ům. Bohužel podobné rozmlženosti se šíří v různých podobách. Proto zazněla má otázka tímto směrem na vyjasnění.

Ten záznam je odtud
https://elektrika.cz/data/clanky/prusanky-2007-nova-norma-hromosvodu-je-pouze-ucelne-lobby-vyrobcu

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 24.01.2019, 12:42 »

Kromě jiných otázek byla položena také jedna osobní na Jirku Kutáče. A to jak dale je evropská ČSN EN 62 305 Kutáčovou normou a také jak moc může DEHN jako společnost ovlivnit tvorbu té normy.
Osobně si myslím že DEHN ovlivňuje tvorbu norem z velké části ale nikdo vám to nepoví, no musím si poslechnout opověď p.Kutáče

Osobně toto velice nerad čtu  Hněv
Nebýt Jirky Kutáče, Honzy Hájka, Dalibora Šalanského a Milana Kauckého, zažívali bysme tu pořád dřevní dobu v podobě ČSN 34 1390 a pracovali s materiály českých výrobců, kteří ve vývoji hromosvodných součástí značně zaspali dobu a nebýt DEHNa, tak v tvrdém spánku nadále pokračují.
Nebo o ochraně před bleskem a přepětí školí někdo tak hojně s tak bohatým programem, jako právě firma DEHN?
Pak musí všichni pochopit, že mají osoby kolem DEHN i jistý vliv kolem ČSN.
Nebo snad připomínkuje někdo vzniknuvší ČSN více nebo alespoň na stejné úrovni jako oni?
Do všeobecné problematiky kolem hromosvodů může zasahovat každý, ono je to ale hodně práce s hodně pomalým efektem a to se zrovna dvakrát nikomu nechce.
A tak tu budou mrštní dravci a líní medvědi a já osobně děkuji každému dravci, díky kterému se neustále zvedá úroveň našeho oboru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 24.01.2019, 13:05 »

Při poslechu pana Miklíka se nemohu zbavit pocitu, že sedím před rudou tribunou, nad kterou se skví ta nejzásadnější budovatelská hesla a vše, co se jim vymyká je kapitalisticko u utopií, která nás jako českou zemi společensky totálně zlikviduje. A přesně tak si představuji vedoucí pracovníky všemožných cechovních elektrospolků a proto nikdy v žádném nemohu být, protože se mi takové názory hodně příčí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #9 kdy: 24.01.2019, 13:31 »

Vzpomínám si na rok kdy se začala přednášet 62 305 a Jarda Miklík přišel s tvrzením, že jde o účelovou lobby výrobců. Tehdy mne Jirka Kutáč za tento záznam oslovil "bývalý kamaráde". Dnes mi je za tento audio archív vděčný.


Tak po více, než 12. letech si sami srovnejte, co tehdy Jarda přednášel elektrotechnik ům. Bohužel podobné rozmlženosti se šíří v různých podobách. Proto zazněla má otázka tímto směrem na vyjasnění.

Co mne pobavilo:

  • po listopadu už nebude nikdo projektovat a revidovat hromosvody
  • složitý a drahý software
  • je to všechno lobismus výrobců ...
  • znásilnili v Evropě jednotlivá ministerstva ...
  • ochrana bude 3-10 krát dražší
  • ČR nemá evidenci škod
  • normám rozumím, na straně 20 jsem zjistil, že nevím oč se jedná
  • v těchto normách jsou věci naprosto nelogické
  • opírají se o domněnky a dohady na nějaké farmě v UK
  • tento soubor knih
  • riziko nám musí říct pojišťovna
  • tento soubor norem zhoršil pohled na ochranu blesku, protože to rozděluje na ochranu vnitřní a ochranu vnější
  • neexistuje statistika v ČR ... lobystické instituce nás donutily ...
  • vzdálenost svodů ...
  • v naší staré dobré 34 1390 ...
  • stát by měl doložit ...
  • 62 305 poškodí všechny instituce ...
  • nejsem si jist zda bude ta ekonomika výhodnější
  • vy musíte definovat riziko, nevím z čeho, ale musíte definovat
  • vyšetřovatel Bezpečnosti ...
  • ze západní Evropy budou jezdit kamiony ...
  • nevím jak tato norma funguje v jiných zemích ale v ČR způsobí velké materiální škody ...

A tak nakonec podezřívám mezinárodní komisi IEC 81, že si Jardu Miklíka zaplatila jako stand up komika pro rozšíření nového předpisu.
 tanecek tanecek tanecek

A to se s Jardou znám dlouhá léta, jsme přátelé a vážím si jeho vydané energie pro tento obor. Ale ve všem s ním nemusím souhlasit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 24.01.2019, 14:14 »

Myslím že obdobné pochybnosti měl kde kdo.
Dle mého názoru byl přechod ze staré normy příliš radikální.
Naprostá většina nově budovaných soustav neodpovídá současnému souboru norem, spíše je dodržena norma dřívější, což je také úspěch.
Díky Dehnu se ovšem pro ty kteří o to stojí otevřela možnost vybudovat si vymazlený funkční hromosvod, a to včetně perfektní technické podpory, toto pokládám za nejdůležitější .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 24.01.2019, 14:37 »

Citace
Osobně toto velice nerad čtu  Hněv


Pavle to že jsem napsal DEHN ovlivňuje tvorbu norem jsem nemyslel zle. Dehn má dost odborníků ( jak jste jmenoval) kteří přinášejí do této problematiky spoustu poznatků.
Proč by potom nemohli ovlivňovat normy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 24.01.2019, 14:53 »

Pavle to že jsem napsal DEHN ovlivňuje tvorbu norem jsem nemyslel zle. Dehn má dost odborníků ( jak jste jmenoval) kteří přinášejí do této problematiky spoustu poznatků.
Proč by potom nemohli ovlivňovat normy?

Ono to je ve skutečnosti tak, že ovlivňovat normu může kdokoliv, stejně tak připomínkovat a oponovat. Sám jsem již dlouho v TNK 21. Nikoliv proto abych něco zvrátil ale proto abych věděl proč a z čeho vznikl příslušný odborný výraz. Pokud bych chtěl, mohu "ovlivňovat" i já.

Ovšem něco připomínkovat bohužel znamená o dané věci vědět. Vědět na srovnatelné úrovni tolik, co ostatní v komisi. Dost dobře si nedovedu představit přijít s podobnými argumenty jako Jarda Miklík. Takové názory stále v republice přetrvávají. Na Slovensku je DEHN dokonce označován za "Rudé Kméry".

Člověk který je do této problematiky skutečně ponořen, normu nečte ale studuje. Jak to říká František Kosmák. Pokud opravdu studuje pochopí podstatu věci.

Pokud Horác napsal, že nerad něco slyší, tk já také nerad poslouchám veřejně řečená, neověřená a často nesmyslná tvrzení. Češi neuznávají autority, ale rádi poslouchají senzace.

Pokud mohu doporučit, zkuste novinářský princip. Poslechněte a přečtěte více zdrojů a až na základě srovnání všech argumentů se rozhodněte pro výsledek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 25.01.2019, 06:12 »

Všeobecně v zahraničí normy platí výrobce (čehokoliv-tady třeba hrom. součástek) a "šije" si normy na své výrobky.....
U nás normy platíme my všichni....v tom je rozdíl?  Mrknutí

Jinak jejich přednášky jsou výborné!! podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 25.01.2019, 06:52 »

Přednášky jsou jedinečné už tím, že se každoročně konají.
Pořádají se na mnoha místech republiky tak, aby byly dostupné každému, kdo má zájem o problematiku ochrany před bleskem a přepětím a aktuální informace z oboru nebo mu není nějaké řešení zcela jasné a potřebuje zkonzultovat konkrétní problém. Neznám jediného výrobce, který dodává na trh komponenty pro vnější i vnitřní LPS s tak rozsáhlým sortimentem, a navíc nabízí podobný produkt, a ještě k tomu zadarmo (což bývá většinou podezřelé).  Úsměv
Pro projektanty i montéry je to neocenitelný zdroj informací nemluvě o funkčním příteli na telefonu.
Při pohledu na střechy a bohužel i na mnohé projekty je to práce sisyfovská.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 25.01.2019, 07:30 »


Nebýt Jirky Kutáče, Honzy Hájka, Dalibora Šalanského a Milana Kauckého, zažívali bysme tu pořád dřevní dobu v podobě ČSN 34 1390 a pracovali s materiály českých výrobců, kteří ve vývoji hromosvodných součástí značně zaspali dobu a nebýt DEHNa, tak v tvrdém spánku nadále pokračují.


Ono nebýt Jirky Kutáče, Honzy Hájka a dalších, tak bychom také nevěděli, že i přednáška může mít drive a být zajímavá. Stačí pak, aby je pak na pódiu vystřídali a vidíš najednou rozdíl. Přijde nezáživný uspávač hadů s nezáživným výkladem a monotónním projevem a v tu ránu máš blackout  Smích
P.S.: Zrovna tento týden se mi to stalo  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 25.01.2019, 07:35 »

Alarmující je účast na školení.
V Chomutově nás bylo cca 25ks a to se mi zdá velice málo.

Na podzim loňského roku jsem navrhoval ochranu pře bleskem na vyhlídkové věži na vrchu Rubín u Podbořan (jedna z alternativ bájného Wogastisburgu). Použil jsem vodič HVI a firma co to instalovala vlastně ani nevěděla co s ním. Co cením, ozvali se a montáž jsme konzultovali přímo na místě stavby. To profesní hrdost málo komu dovolí.

A také hodně slýchám......"proč navrhuješ DEHNa? Víš jak je to drahé?"
Málo kdo chápe, že je drahý hlavně on, když instaluje z mého pohledu "levný klump",  který je ve většině případech jen levnou a hodně špatnou kopií svého originálu.
Toto bylo krásně řečeno v uvedeném podcastu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 25.01.2019, 08:39 »

Během poslechu DEHN party, to dopadlo jako vždy v jejich případě. Jednak se něco nového dozvím a historkami HH se pobavím. Mrknutí

Pokud si uvědomím co všechno tito odborníci pro obor a nás techniky dělají, musím prostě smeknout. Na rovinu přiznávám že po přečtení 62 305tky jsem měl v hlavě zmatek a teprve po návštěvě jejich školení (tehdy myslím v Jihlavě) mi to začalo dávat pomalu smysl.

Úsměvné jsou pak hloupé výkřiky o ovlivňování norem, nebo o vysoké ceně materiálu. Klidně prokouří měsíčně 2-3tis, 1500 dají za sportku, ale dát do ochrany která je chrání desítky let 3-5tis Kč navíc, je velkej problém. A když tomu nerozumím, tak je to na ho...no  Mrknutí   Zde většinou platí, že jen o trochu levněji, ale nahouby. AŤ řešením, nebo materiálem který nemá potřebnou životnost, či pak špiní drahou fasádu.

No, musím se na ně zase dojet "podívat"  Mrknutí  co je nového a oprášit to co jsem pozapomněl. Vždy to stojí za to.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 42) Jakým hromosvodem se opatřují sklady výbušnin I. kategorie?
 Musí být hromosvod připojen k balkónům?
 15) Lze spojit uzemnění hromosvodu a silového zařízení?
 17) Na jaké uzemnění se připojuje hromosvod v elektrických stanicích?
 6) Spojují se uzemnění hromosvodu a silového zařízení?
 7) Kdy se nemusí spojovat uzemnění hromosvodu a silového zařízení?
 Jakou barvu použít na nové Cu přípojnice v rozvaděči?
 Je pravda, že se Cu na hromosvody nehodí nebo jsou i nepřípustné?
 Hromosvod AL
 Hromosvod Al
 Ako vypočítať a koľko by mala byť celkova hodnota bleskozvodu?
 Podle jaké ČSN revidovat hromosvod v 8/2007 ?
 Mám chtít nový hromosvod dle staré nebo nové normy?
 Jak udělat snadno hromosvod?
 Anténí stožárek a určení ochranného pásma hromosvodu ...
 Jaký typ hromosvodu použít pro plechovou střechu?
 Čo je najlepšie pri zemnení bleskozvodu? Zemniaca tyč, pásovina alebo drôt?
 Spojit kovovou konstrukci stropu se svodem hromosvodu?
 Co se svody hromosvodu uchycenými na okapové rouře?
 Povedá sa hromozvod, nie je vhodnajsi bleskozvod?
 Jaká je vzdálenost dle ČSN mezi podpěrami u hromosvodu na ploché střeše?
 Jaké má být správné provedení pro celoplechovou střechu?
 Lze spojovat drát AlMgSI svorkami FeZn?
 Jak daleko musí být umístěn bazén od hromosvodu?
 Jaký proud svodem hromosvodu je ještě normální?
 Prečo sa nič nestalo a bles neuderil?
 Jak vyřešit prostup koaxiálu plechovou krytinou a dodržet dostat. vzdálenost?
 Je normální hromosvod skrytý v zateplení budovy?
 Patri bleskozvod pod alebo nad zateplení?
 Existují svody hromosvodu v barvě omítky?
 Zrevidovali byjste tento svod hromosvodu?
 Co udělat proto aby nebyl u RD hromosvod?
 Viete mi prosím poradiť najvhodnejšie upevnenie podpier na plechovú strechu?
 Jak by jste postupovali při revizi hromosvodů v blízkosti sloupů VO?
 Je nutné propojit hromosvod a hlavní ochranné pospojování?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Kde podle vás je hranice mezi opravou a rekonstrukcí hromosvodu?
 Skončí současně s ČSN 34 1390 i termín hromosvod?
 Který předpis určuje kde musí být provedena hromosvodní ochrana?
 Jak má vypadat hromosvod na střeše tvaru jehlanu?
 Musí být následující objekt vybaven LPS?
 Kde se dají koupit manžety proti stékaní vody?
 Kdy se musí chránit střešníky procházející půdním prostorem před bleskem?
 Jak řešit hromosvod na ploché střeše s níže položeným balkonem?
 Může se zemní jímací soustava bleskosvodu spojovat s místním uzemněním?
 Je vyhotovenie tohoto bleskozvodu (hromosvodu) vo dreve v súlade s normami?
 Jak správně provést uzemnění hromosvodu?
 Jaká barva se používá na skorodované části hromosvodu?
 Poradíte nejvhodnější podpěry hromosvodu na hořlavé podklady?
 Kde se mohu naučit montáž hromosvodů?
 Može byť stožiarový bleskozvod alternatívou ochrany RD pred bleskom?
 Je možné u novostavby zkombinovat měděné okapy a FeZn hromosvodem?
 Používá se hřebenová soustava i bez tyčových či jiných jímačů?
 Je za níže uvedených podmínek bezpečné připojit bleskosvod na HOP?
 Jak udělat hromosvod, když není kam zatlouci zemnicí tyče?
 Znáte normu, která popisuje jímač v ochranném úhlu antény?
 Jaké argumenty použít k přesvědčení zbudování hromosvodu?
 Kdo má kontrolovat platnost revize hromosvodu?
 Aká je najvhodnejšia trasa pre bleskozvod?
 OBO: Katalog systémů ochrany před transientními jevy TBS
 Jak spojit přerušený svod hromosvodu za ochranným úhelníkem?
 Ako najrozumnejšie urobiť bleskozvod v prípade kovodielně?
 Tipnete si podle kteých norem byl proveden hromosvod na Rudém náměstí v Moskvě?
 Môžem požadovať doplnenie SPD do projektu bleskozvodu?
 Záznam netcastu HROMOSVODY #1 Historie
 DEHN: Nové komponenty pro stavbu hromosvodů
 Nebudu potřebovat u rekonstrukce hromosvodu více svodů, než původní dva?
 Ako riešiť bleskozvod pre šikmú strechu s nízkym sklonom?
 DEHN: Požadavky na hromosvodní součásti
 CHOMUTOV: Otevřeno staronové hromosvodní centrum v LUMA Plus
 Využíváte také sortimentu Kovoblesk Opava?
 Jak se vám líbí tento bleskohromosvod?
 Wolfgang Marks o značce PROEPSTER
 Speciální hromosvod na hotelu GRANDEZZA v Brně
 Jak koresponduje s normou výraz "odhad a pravděpodobně"?
 Co všechno se měří při revizi hromosvodu?
 Metoda ochranného úhlu
 Musí být připojeny všechny balkony k hromosvodu?
 Jaký použít držák hromosvodu na hřeben střechy Röben?
 Ověřili jste jak funguje technická podpora značky TREMIS?
 Řešíte u hromosvodní soustavy použití materiálů s ohledem na výskyt holubů?
 Jak vyřešit hromosvod na plechové střeše s vyhříváním okapů?
 Jak nedělat instalaci kolem hromosvodu?
 Je dokumentováno také nějaké selhání konvenčního hromosvodu?
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Jsou hromosvody na telefonních sloupech dostatečné?
 Potrebujem izolovaný hromozvod?
 Proč se dnes nedávají na střechy hromosvody?
 Hromosvod a stavby s nebezpečnými prostory
 Elektrotechnická nostalgie s Jindřichem Nezvalem #8
 Nemusia sa v Maďarsku budovať u novostavieb RD hromozvody?
 Kdo je podle vás vynálezce s hromosvodu velkým "H"? Diviš nebo Franklin?
 Není samotná instalace hromosvodu, největším projevem nedůvěry v Boha?
 Máte zkušenosti s projektováním dvouúrovňového hromosvodu?
 Jak volit hromosvod na objektu mezi jinými domy a špatnými hromosvody?
 Víte, jak správně instalovat hromosvod na strom?
 Jak měl být proveden hromosvod na panelovém domě?
 S Janem Hájkem a Lukášem Rotreklem o chybách při instalaci hromosvodů
 S Janem Hájkem a Lukášem Rotreklem o chybách při instalaci hromosvodů 2
 Jak udělat hromosvod na kovové hale?
 S kolika druhy kovů se lze setkat na 25 cm2 hromosvodu?
 Mám právo na opravu, úpravu nebo rozšíření hromosvodu?
 Nemá být na skladech výbušnin oddálený hromosvod?
 DEHN: Hromosvod na kovové střešní krytině
 Chtěli byste být hromosvodářem v Riu?
 Je montáž svodu hromosvodu do ekopanelu stejná jako do polystyrenu?
 Ako overiť že vodič je pripojený na hromozvod?
 Co by měl obsahovat návrh pro realizaci hromosvodu RD?
 Je hromosvod na pasivním domě s lehkou ocelovou konstrukcí reálný?
 Podle jakých kritérií se navrhují hromosvody na objektech s plochými střechami?
 Máte svůj katalog hromosvodních součástí DEHN 2015/16?
 Máte svůj katalog hromosvodních součástí DEHN 2015/16?
 Myslíte, že je na WC pro autobusáky nutný hromosvod?
 Jak uzemnit kostelní věž?
 Mohu pripojit slnečné kolektory na bleskozvod?
 "Vnitřní hromosvody", jejich návrh, možné provedení a účinnost
 Jak instalovat hromosvod na lezeckou stěnu?
 Jak řešit doplnění hromosvodu na panelovém domě?
 Brněnský REMET chrání izolovaný vodič HVI
 Katalog Novinky DEHN 2016
 Jak se cítí hromosvodář na konci svodu?
 Jsou nějaké námitky proti zřízení hromosvodu "po staru"?
 Jak řešit podpěry vedení pro hromosvod pro hřebenáče 275x120mm?
 DEHN: Katalog hromosvodních součástí 2018
 Jak se dělají hromosvody na střechách s vegetací?
 Znáte odborníka na zhotovení posudku k hromosvodu na Ústecku?
 DEHN: Chyby a časté nepravdy o hromosvodech
 Opravdu Evropská unie nařídí povinně hromosvody?
 Jak vidíte problematiku připojení anténních stožárku na hromosvodovou soustavu?
 Je potrebné riešiť bleskozvod pre kemping?
 Hromosvod nebo bleskosvod, jak je to správně?
 Jak řešíte hromosvod nad bazénem na střeše RD?
 Jak identifikovat slepé rameno hromosvodu?
 Kdo, jak a za kolik provede dodatečnou instalaci hromosvodu?
 Má smysl připojit zemní kabel k hromosvodu?
 Johann Pröpster oslavil 40 let výroby hromosvodního materiálu
 Jak řešit hromosvod se stromy na střeše?
 Mohu připojit systém proti pádu ze střechy k hromosvodu?
 Může pod bazénem vést zemnící pásek hromosvodu?
 Podle jakého vzorce vybíráte jednotlivé komponenty hromosvodu?
 eDEHN: Základní principy hromosvodu
 Jak odstranit korozi na hromosvodu?
 Už víme, jak si DEHN hlídá kvalitu svorek MV!
 Pomůcky OBO pro projektování a základní znalosti
 Katalog DT TECHNIC součásti hromosvodů 2021
 Centrum hromosvodářů v Chomutově slouží už deset let!
 Jak rozpoznat neoznačený hromosvodářský materiál V2A/V4A?
 Je materiál J.Pröpster na hromosvod v pořádku?
 Kterou hromosvodní svorku byste vyhodnotili coby top?
 Vzpomínka na hromosvody
 Jak vážný problém je přerušený svod hromosvodu?
 Jak nejlépe postupovat při (re)konstrukci LPS staršího rodinného domu?
 Milan Kaucký o jedné revizi hromosvodu od stolu ...
 V jaké poloze doporučujete instalovat hromosvodní svorky?
 Jak návrhovat izolované jímací soustavy na různé typy objektů?
 Jak vyřešit nový komín vzduchotechniky se stávajícím hromosvodem?
 Kdo je odborníkem na hromosvody? Jak ho poznáme?
 Je provedení hromosvodu s využitím atiky bezpečné?
 Jak se obecně u neizolovaných hromosvodů řeší hliníkový hřebenový pás?
 Lze hromosvod vést po fasádním žebříku?
 Jaký hromosvod byste volili na venkovní sklad siláže s FVE?
 Je v pořádku, že projektant namaloval umístění jímací tyče hromosvodu na komín?
 Jak asi vypadá vzorová projektová dokumentace hromosvodu a uzemnění?
 Ako by ste revidovali takto navrhnutý a zhotovený bleskozvod?
 Zrevidovat hromosvod pod vn či nikoliv?
 Ako posúdiť revíziu bleskozvodu technológie mobilného operátora na bytovke?
 Jak posuzovat výměnu hromosvodu?
 Nesprávně provedená montáž jímací soustavy po opravě střechy
 Zkušební svorka hromosvodu
 Mohu měřit hromosvod u každého objektu zvlášť?
 Ako sa meria uzemnenie hromosvoda bez rozpojenia za pomoci dvoch kleští?
 Wolf po 10 létech kontroluje hromosvod
 Lhůty revizí LPS (hromosvodů)
 Jak revidovat více jak 100 let starý hromosvod?
 Jaký je princip měření hromosvodu bez rozpojování ?
 Revizní technik musí připravit revizní zprávu, která bude připojena k technické dokumentaci a k před
 Jakým způsobem se při revizi u zařízení LPMS kontrolují části systému uzemnění a soustavy pospojován
 Jaké úkony se nepožadují při provádění vizuální prohlídky při revizi systému ochranných opatření LPM
 Co musí být kontrolováno po instalaci nového LPMS (při revizi systému ochranných opatření)?
 Kdy se musí provádět revize systému ochranných opatření LPMS?
 Kdy se nemusí provádět revize systému ochranných opatření LPMS?
 Co není nutné kontrolovat v průběhu revize nového LPS?
 Jaký je účel revize LPS?
 Jak provést měření hromosvodů ve městech?
 Lze ke starému hromosvodu přidat nové zařízení stále v rámci 341390?
 Musí se při měření hromosvodu odpojit uzemnění v HOPce?
 Jak DNES opakovaně revidovat staré hromosvody?
 Vyplatí se ještě investovat do PU195?
 Jak revidujete hromosvod bytového domu v majetku více SVJ?
 V jakém stavu je funkční hromosvod po úderu blesku?
 Co všechno zkontrolovat a vyměnit požárem zasaženýmu svodu hromosvodu?
 Ako najlepšie uložiť resp. upevníť AlMgSi drôt pri realizácii skrytého zvodu ?
 Je potrebný ochranný uholník bleskozvodu pri montáži zvodu k dažďovej rúre ?
 Lze používat metodu valící se koule k ochraně před bleskem vždy?
 Môže ísť zvod bleskozvodu po drevenom pilieri?
 Je možné ťahať zvod bleskozvodu po vnútornej stene montážnej haly?
 Není hromosvod na obrázku trošku přehnaný?
 Jakym zpusobem udělat hromosvody na montované hale?
 Ako dodržať dostatočnú vzdialenosť bleskozvodu od DEVI káblov v odkvape?
 Jak může udeřit blesk do malého domečku schovaného mezi vyššími?
 Co říkáte ne tento "projekt" hromosvodu?
 Jak je řešen hromosvod na AZ Toweru v Brně?
 Jak a pomocí jakých materiálů instalovat hromosvod na plechové střechy LINDAB?
 Test: Kolik zemničů hromosvodné soustavy je špatných?
 Je možné spojení dvou svodů do jednoho zemniče?
 Musí být po montáži hromosvodu doplněna v rozvaděči přepěťová ochrana?
 Musí mít prodejní stánek hromosvod?
 Je potrebný bleskozvod na drevenný prístrešok opretý o dom?
 Aký je váš názor na bleskozvod v tomto videu? Iný kraj iný mrav?
 Jak ovlivní průchod proudu hromosvodem jeho funkci ?
 Lze nově revidovat hromosvod dle staré normy 341390 po úpravách dle 62305?
 Co byste vzkázali panu "projektantovi", potažmo investorovi takového hromosvodu?
 Jaký zvolit postup při opravě hromosvodu dle původní ČSN 341390?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.112 sekund, 26 dotazů.