Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jakou korunku zvolit na vytvoření otvorů pro zásuvky v panelu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou korunku zvolit na vytvoření otvorů pro zásuvky v panelu?  (Přečteno 43501 krát)
JanBon
« kdy: 16.01.2019, 11:25 »


Jakou korunku zvolit na vytvoření otvorů pro elektroinstala ce v panelovém domě z 86 roku?

Rád bych následnému elektrikáři všechny otvory připravil, aby s tím neměl práci. Bude se jednat o cca 50 děr maximálně.

Poptal jsem půjčovny na jádrové vrtání, ale nedoporučili mi jej bez chlazení vodou a ukotvení vrtačky. Při počtu děr by to bylo extrémně náročné na to ukotvení.

Hledám tedy nějakou korunku SDS+,  SDS MAX, případně šestihran (ale spíše SDS),  která by toto zvládla.

Našel jsem něco takového http://shop.bld.cz/zbozi/16081/Korunka-diamantova-na-el--krabice-pr-82mm---armova.htm

Případně toto https://www.dek.cz/pobocka-ostrava/produkty/detail/4502028940-korunka-vykruzovaci-o73mm-s-sk-sds-124717?gclid=EAIaIQobChMIu5Kbvory3wIV0ueaCh1_pQbxEAQYAiABEgIgtfD_BwE&tab_id=popis

Cenu si představuji do těch 2500 Kč. Máte nějakou zkušenost s těmi které uvádím? Případně byjste doporučili nějakou jinou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 18.01.2019, 13:42 »

Padesát děr do panelu v jednom bytě je poměrně dost, jak budete řešit přívody pro kabely? Co na to statik? Dejte na doporučení půjčovny, bez chlazení moc děr neuděláte, aniž by jste zničil korunku. Lištový systém od českého výrobce jste zaznamenal?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.01.2019, 14:21 »

Korunku příklepovou v žádném případě a tu první tak na pár děr. Zde je opravdu nutné chlazení.
Těch 50 děr na byt se mi zdá opravdu hodně. Zrovna dnes jsme dodělali hrubou v podobném bytě. Všechny vodorovné rozvody jsou pod stropem nad sádrokartonem a svislé většinou v dutinách panelu. Krabice se z velké části použili stávající, které jsou na svislých dutinách. Těch pár krabic, co se muselo vrtat jsme udělali obvrtáním menším vrtákem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.01.2019, 18:20 »

Tohle oněch 50 děr ve střednětvrdém betonu jakž takž zvládne.
Limitujícím faktorem je armatura, jakmile narazíte na křížový spoj či zesílenou pro jeřábový hák, korunka většinou končí.
V dobách dřívějších se používala také cesta chemická k rozrušení betonu, tento šel pak odsekat majzlíkem.
Hawera 145573
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.01.2019, 19:33 »

Ja som prerabal byt, tiez komplet elektro som robil a rozvody som tahal pod SDK a iba co slo do krabic som sekol, a pouzil som ploche kable.
Vacsinou sa slo len do omietky tak by som statiku moc neriesil. Neviem preco sa vsetci tej statiky boja.
K veci ja som krabice vykruzoval tak, ze som si ju obrekslil a potom vrtakom 8 porobil diery aby to bolo ako sito. Nasledne som to velkym sds max kladivom a sekacom vysekal. Kbrabice na 2-5 krabic som narezal flexou a potom normalne kladivo sds max + sekac.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
derata
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.01.2019, 19:43 »

Děkuji za reakce. Ta první korunka by prej těch 80 měla zvládnout, ale popradě se mi to opravdu nezdálo.

K té druhé.. to je doporučení přímo od té půjčovny. Já původně uvažoval jádrovou vrtačku, korunku, vodu a odsávání té vody. Ale na to mi řekli, že prý bez uchycení do stojanu ne... ??

Všude bude snížený strop, takže na kabely budou pouze svislé drážky. Vždy od stropu k zásuvce, od zásuvky zpátky nahoru a zase k další zásuce. V obytných místnostech to při zásuvce v každém rohu znamená 4 drážky na místnost. Každá místnost na vlastní jistič.
Lištový systém jsem zaznamenal, ale ten hodlám použít pouze pro datové kabely. Hlavní důvod je, že si neumím představit, jak to bude vypadat, až budu měnit koberce a v lištách budou silové vodiče. Zároveň tu nejsou ani omítky, takže mi příjde fajn to schovat do zdi.
Statik: svislé drážky a drážky v podlaze jsou OK. Vodorovné samozřejmě nejsou možné, ale tak to nemám ani navrženo (nejsem jak spousta dalších bláznů a problematiku jse msi nastudoval). Vše vodorovné bude nad stropem nebo v jádru z ytongu.

Bohužel tady žádné krabice ani vypínače, které by šly využít nejsou. Zapuštěné není nic. Našel jsem jen TV anténu, která vede do husího krku a pak stropní osvětlení má kabely v krku (to ale neřeším, bude sadroš). Vypínače jsou ve futrech. Zásuvky na zdi a kabely jsou sice měděné, ale nějaké plocháče, které mají asi 5 cm šířku a jsou taženy kolem obvodových zdí u země a přilepeny přímo na tu zeď. Bez jakékoli ochrany. Asi znáte.

Pokud jde o počet, záměrně jsem to přestřelil. Ať korunce v půlce nedojde dech.

Pokud to spočítám tak:

3 obytné místnosti = 12 krabic na zásuvky a 4 vypínače.
Kuchyn + chodba = 6 zásuvek a 4 vypínače (nepočítám co bude v jádru, to není třeba řešit)

To je nějakých 26 děr. Plán je to projít detektorem a zkusit se armatuře vyhnout a nepoškodit ji.

Takže asi opravdu nezbude nic jiného než jádrovka z půjčovny s korunkou a chladit to vodou, jak byl původní plán. Máte zkušenosti, kolik to té korunky dokáže zbrousit? Ceny co jsem se poptával jsou kolem 250 Kč/0,5 mm.

Děkuji. za váš čas a ochotu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
derata
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 18.01.2019, 19:50 »

Ja som prerabal byt, tiez komplet elektro som robil a rozvody som tahal pod SDK a iba co slo do krabic som sekol, a pouzil som ploche kable.
Vacsinou sa slo len do omietky tak by som statiku moc neriesil. Neviem preco sa vsetci tej statiky boja.


Protože to má svoje opodstatnění Úsměv Stačí trochu pátrat. Panelák není cihlový dům. Vůbec nejhorší je právě sekání a bouraní kladivy. Proto by se v paneláku mělo pouze řezat. Jinak dochází k nenávratnému poškození spoju mezi panely a k podstatnému snížení životnosti stavby. A jakékoli úpravy se dotkou i okolních jednotek. To je to známé praskání zdí atd třeba :ú Tak asi proto.  Úsměv Úsměv

https://www.kestrasnicke.cz/wp-content/uploads/2012/12/Naru%C5%A1en%C3%AD-statiky-panelov%C3%A9ho-domu-z%C3%A1sahem-do-nosn%C3%A9ho-syst%C3%A9mu-budovy.pdf

https://www.idnes.cz/bydleni/panelak/prestavba-panelaku.A130312_163627_panelakovy-byt_web

Zcela mylná je pak domněnka, že nosný panel musí mát 15 cm... u mě mají nosné zdi i 10 cm. K náhlednutí třeba přímo moje konstrukční soustava. Téměř všechny zdi jsou nosné.

http://panelaky.info/op1-11/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.01.2019, 20:47 »

Robil som to ako pises ty, zvisle drazky do zasuvky a potom tou istou hore po strope do dalsej. To iste vyp. Ked aj tu drazku narezes ako narezane das prec? Ked pises ze sa to nemoze kladivom? Pri tehle ked to narezes to pekne vylomis ale pri panely asi tazko
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
derata
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.01.2019, 20:56 »

Robil som to ako pises ty, zvisle drazky do zasuvky a potom tou istou hore po strope do dalsej. To iste vyp. Ked aj tu drazku narezes ako narezane das prec? Ked pises ze sa to nemoze kladivom? Pri tehle ked to narezes to pekne vylomis ale pri panely asi tazko

Jasně, říznout a vylomit je ok Úsměv narážel jsem spíše na lidi, kteří to sekají celé, nebo řežou vodorovně hlava nehlava jako můj soused. Těch odstrašujicích případu jde najít hodně. Prostě je potřeba si jen uvědomit, že nejde řezat všude Úsměv vůbec jsem to nemyslel nějak špatně vůči tobě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 18.01.2019, 21:10 »

Flex, diamanťák, kango a na roxor řeznej kotouč na železo...
Hlavně to vzít s vysavačem a vzít si roušku a brejle...

Odstěhovat rodinu a ohlásit své záměry společenství. Na základě projektu a konzultace s odborníkem na místě se můžete o něco pokoušet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 18.01.2019, 21:14 »

Jasně, říznout a vylomit je ok Úsměv narážel jsem spíše na lidi, kteří to sekají celé, nebo řežou vodorovně hlava nehlava jako můj soused. Těch odstrašujicích případu jde najít hodně. Prostě je potřeba si jen uvědomit, že nejde řezat všude Úsměv vůbec jsem to nemyslel nějak špatně vůči tobě.
Berem len panel sa vylomit neda a sekat sa no musi, neviem ako inak odstanit ten beton z drazky. Ja som do spar nezasahoval, ani som nesiel vodorovne. A fakt si myslim ze ten 1 cm neuskodi. V pripade som siel podlahou.
 Za dalsie statik nam povolil aj vyrezat otvor do kuchyne z obyvacky o sirke 90cm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 18.01.2019, 21:27 »

Berem len panel sa vylomit neda a sekat sa no musi, neviem ako inak odstanit ten beton z drazky. Ja som do spar nezasahoval, ani som nesiel vodorovne. A fakt si myslim ze ten 1 cm neuskodi. V pripade som siel podlahou.
 Za dalsie statik nam povolil aj vyrezat otvor do kuchyne z obyvacky o sirke 90cm.

Podlahou při koutech, to jde hezky vypisovat. Ušetří se spousta zbytečnýho řezání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 19.01.2019, 08:24 »

Moje zkušenost je i s tím, že není panel jako panel, tedy beton jako beton. Zjistil jsem že musím třeba i vyměnit kotouče v drážkovačce dle konkrétního betonu. Ale tady se bavíme o dírách.

Většinou si půjčím stroj v půjčovně. Nic jiného nemá smysl, pokud to neděláte často. Použít SDS plus je v tomto případě nesmysl, rozhodně je potřeba SDS max, pokud se nejedná o jednu díru.
Osvědčily se mi korunky s podobnými hroty jako na přiloženém obrázku a to i na vrtání bez vody (jsou k tomu i určené výrobcem). Ale má to svá přesná pravidla. Jednak pevný úchop, pak nepospíchat, ale tlačit jen tolik, co zvládá korunka. Důležité jsou i otáčky vrtačky. Nesmí být moc velké. Pak taky nedělat bezhlavě díru za dírou, ale je potřeba ji nechat i odpočinout. Jinak dochází k vylomení zubů, nebo k jejich rychlému opotřebování. Problémem mohou být armatury. Při vrtání bez vody dochází k jejich velkému opotřebovávání, ať se snažíte jakkoliv. Pokud si půjčíte korunku v půjčovně, zaplatíte jak půjčovné, tak opotřebení korunky, což může vyjít i poměrně draho. Ale to je na vás. Buď to zaplatíte řemeslníka v úkole a kolik toho poničí je jeho problém, nebo půjdete vaší cestou a můžete ušetřit pár tisícovek za práci, ovšem i prodělat na tom v nástrojích a času o dost více. Nezapomeňte že i váš čas je ceněnou komoditou  podivej

A fakt si myslim ze ten 1 cm neuskodi.

Tak to se dost pletete. V případě vodorovné drážky to je dost velkej problém, navíc pokud jde o nosný panel.  Vemte si jak málo stačí k prasknutí tabule skla pokud ho jen "škrábnete" a uvědom te si co se pak může stát pokud to uděláte v prvním patře 7mi patrového paneláku, kde celá tíha domu leží na takto poškozeném panelu.


* tt_korunky_prstynkove.JPG (135.59 KB, 800x533 - prohlédnuto 2708 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
derata
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 19.01.2019, 09:55 »


Při vrtání bez vody dochází k jejich velkému opotřebovávání, ať se snažíte jakkoliv. Pokud si půjčíte korunku v půjčovně, zaplatíte jak půjčovné, tak opotřebení korunky, což může vyjít i poměrně draho. Ale to je na vás. Buď to zaplatíte řemeslníka v úkole a kolik toho poničí je jeho problém, nebo půjdete vaší cestou a můžete ušetřit pár tisícovek za práci, ovšem i prodělat na tom v nástrojích a času o dost více. Nezapomeňte že i váš čas je ceněnou komoditou  podivej

Tak v půjčovně za opotřebení 1mm korunky je cena 1000 Kč a k tomu Hilti DD 150 za 800/den. Jak jsem se teď dozvěděl. To mi přijde poměrně dost za tu korunku, ale nemám vůbec představu, kolik si těch 30 děr může vzít (ani odhadem). Vrtal bych to klidně s vodou, mají k tomu i systém odsávání, který jde napojit na vysavač.

Mohl by jste alespoň hrubě odhadnou, ze své zkušenosti, o kolik těch pár děr může opotřebovat tu korunku? Pokud by to mělo být více jak 3mm, tak už mě pomalu vyjde lépe si ji rovnou koupit (pokud to nebude hned Hilti).

https://www.youtube.com/watch?v=JCM8W5dSQ6I

Tak to se dost pletete. V případě vodorovné drážky to je dost velkej problém, navíc pokud jde o nosný panel.  Vemte si jak málo stačí k prasknutí tabule skla pokud ho jen "škrábnete" a uvědom te si co se pak může stát pokud to uděláte v prvním patře 7mi patrového paneláku, kde celá tíha domu leží na takto poškozeném panelu.

Tak tak. My máme alespoň atyp. V polovině stavby malého sidliště došly prachy, tak se nedostavěly dvě patra a výtahy, takže je panelák nízky Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
derata
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 19.01.2019, 10:02 »

Tak v půjčovně za opotřebení 1mm korunky je cena 1000 Kč

Než spotřebovat 3 mm korunky z půjčovny, to si pak mohu rovnou koupit třeba toto. A nemusím se děsit, kolik zaplatím, kdyby se vylomil zub na korunce z půjčovny. Která už mohla být poškozena od předchozího zapůjčení...

https://www.gent.cz/produkt/jadrova-vrtaci-korunka-na-zelezobeton-premium-b38/

A třeba pak ještě poslouží někomu dalšímu.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tekseb
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 19.01.2019, 16:00 »

To JanBon - pokud se tím nechcete zrovna živit, udělejte to podobně, jako Patrik Dědík, kupte si dvě obyč korunky sds+ za 250 Kč a jeden vrták HILTI, pouze korunku neobkreslujte, ale vykružte si několik otáček, vrták se vám v drážce lépe chytí, větší pakárna je potom vysekání těch špalků. A jak mi neustále říká moje manželka, nezapomeňte na sluchátka :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 19.01.2019, 18:12 »

Hodně závisí rychlost práce a opotřebení korunky na správné otáčky vrtačky...
To tu zatím nikdo neuvedl!
Nikde vám to nikdo neřekne jaké otáčky zvolit?  Chce to cit a trochu praxe a zkoušet, jinak i drahé korunky odděláte za dvě díry!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 19.01.2019, 21:30 »

Hodně závisí rychlost práce a opotřebení korunky na správné otáčky vrtačky...
To tu zatím nikdo neuvedl!

 Mrknutí Mrknutí Mrknutí Mrknutí

....... Důležité jsou i otáčky vrtačky. Nesmí být moc velké.
.............. .............. .............. .............. .

Mohl by jste alespoň hrubě odhadnou, ze své zkušenosti, o kolik těch pár děr může opotřebovat tu korunku?

Někdy předloni jsem platil cca 1mm po vykroužení cca 30 děr. Ale taky stačí chytit drát a platíte korunku za cca 8tis po jejím zničení. Tedy její zůstatkovou hodnotu.
Loni jsem tuto práci odmítal pro nedostatek času i proto že se mi do paneláku prostě vůbec, ale vůbec nechtělo.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je korektní při zapojení jednopólového spínače v rozbočovací krabici?
 Nemáte také problém s krabicovou rozvodkou ACIDUR ze SEZ DK?
 V pevnej krabici ma byt vraj len pevna svorka?
 Jakou spojovací krabici by jste mi doporučili k spojení kabelu ve studni?
 Mohou být v koupelně umístěny rozbočné krabice?
 Acydur nebo Acidur ?
 Jak upevnit zásuvku do nesprávně zasádrované krabice?
 Jaký necháváte přesah krabiček pro zásuvky a vypínače ve zdi?
 Jak byste řešili napojení kabelu CYKY na v budoucnu nepřístupném místě?
 Neznáte vicenasobné krabice do C3?
 Jak se dají upravit staré krabice s kulatým krytem hnusně vyčnívajícím nad štuk?
 Jak zapojit starou bakelitovou GO krabici?
 Je možné schovávat adaptery do instalačních krabic?
 Snesou rozvodnice popř. instalační krabice cca 80°C?
 Jaké krabice použít při montáži na a do hořlavých hmot?
 Lze pokládat kabely CYKY a krabice acidur na hořlavý podklad?
 Mohou se v jednom vypínači potkat dvě odlišné fáze?
 Poradí mi někdo dodavatele velkých kovových instalačních krabic?
 Ktorá krabica je určená pre skúšobnú svorku bleskozvodu ?
 Jak napravit "zapadlé" elektroinstalační krabice?
 Jakým způsobem přichytit instalační krabici do polystyrenové/zateplené fasády?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Dají se dnes ještě sehnat staré bakelitové krabice Acidur?
 Jaké použít vícenásobné krabice do materiálů třídy hořlavosti "C3"?
 Který výrobce dodává tuto krabici?
 SPELSBERG: dodává prázdné krabice TK
 S jakou nejnižší montážní výškou lze sehnat instalační krabice?
 Čemu ještě někdo u WAGA stále nevěří?
 Znáte protipožární krabice Spelsberg?
 Co říkáte na KU68 rozřízlou kvůli ocelové armatuře?
 Nemáte nějaký vyzkoušený způsob, jak uchycovat krabice do kotovice?
 Existují přístrojové krabice pro povrchovou montáž s bočními otvory pro trubky?
 Jaký průměr vrtat pro krabice do Ytongu?
 Jaké krabičky pod ABB dvojzásuvku ?
 Napadá vás využití malé podlažní krabice OBO i doma?
 MEGATEST: Zalití instalační krabice A-BOX 060 asfaltem
 KOPOS: Katalog elektroinstalačních krabic 2012
 K čemu slouží tato krabice na fasádě?
 Zachovávají si krabice KOPOS stále stejné vlastnosti?
 Je hloubka otvoru 3cm pro přístrojové krabice skutečně nedostatečná?
 Prečo sa už nepouživajú rozvodové krabičky nad vypínačmi?
 Existuje běžně dostupná lištová přístrojová trojkrabička?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Existuje krabice obdoba "acidur" pro průřez 16mm?
 Do akej hĺbky osadzujete inštalačné krabice ?
 Moze ist krabicka Acidur do zeme?
 Sú priemery a rozostupy krabíc do omietky v rámci EU normalizované?
 Viděli jste nový katalog krabic a rozvodnic ABB 2013?
 Kolik krabic je zapotřebí k rozdělění na 3 jednofázové vývody?
 Jak udělat do přístrojové krabičky díru?
 Jaké existují pancéřové krabice větších rozměrů?
 Ako vylamujete alebo vrtate otvory do krabíc alebo vypínačov z bakelitu?
 Líbí se vám krabice T-Box?
 Jak se vám pracuje s krabicí KSK?
 Jakou mám použít instalační krabici pro umístění do pouzdra JAP720?
 Je tato odbočná krabice podle normy?
 Znáte krabici KP64LD do dutých stěn?
 TIP na vděčnou podlažní krabici GESRM2 od OBO.
 Jakou krabici pod zásuvku pro uchycení do OSB desky?
 Kde vidíte využití nových univerzálních krabic KUZ do zateplení?
 Lze namontovat venkovní vypínače a zásuvky do spojených krabiček?
 KOPOS: Univerzální krabice pro zateplení KUZ
 ELNEX: Instalační krabice řady SCAME
 Kam a jak se dříve umisťovaly rozvodné krabice pro světla?
 SPELSBERG: Krabička pro připojení svítidla ...
 SPELSBERG: Kulatá podomítková krabice s krytím IP 54
 Jak se rozvádí instalace v litém betoně?
 Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami
 Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami
 Sníží sádrové lože hořlavost pro krabici KO ve dřevě?
 SEZ: Inštalačné škatule a rúrky
 Jakou použít nástěnnou krabici při přechodu z krabice podomítkové?
 Je možné použít dvojitou nástěnnou krabici pro Tango i ve svislém směru?
 Jak nachystat instalační krabice pro skleněný obklad?
 Je možné zakrýt elektroinstalační krabici obkladem?
 Môže zostať historická kovová krabička priemeru 68 v novej inštalácii?
 Znáte odbočné krabice OBO?
 Čím očistit maltou zanesené díry pro šroubky v elektroinstalačních krabicích?
 Lze v nově provedené instalaci na tř. h. C2 použít krabici KL 80x28 2 ZSK?
 Jakou použít krabici pod omítku aby šly kabely v případě potřeby vyměnit?
 Nové kabelové krabicové rozvodky KF
 Jakou použít nástěnnou krabici pro přechod z podomítkové IP44 ?
 Neznáte dodavatele starých krabic, hodících se do kamenného obložení?
 KOPOS: Slavíme 90. výročí a představujeme novou požárně odolnou krabici
 KOPOS: Otestujte v praxi krabici do dutých stěn KPL 64-50/2LD!
 OBO: Bezhalogenová odbočná krabice FireBox T160ED
 Neobvyklé použití membránových krabic KOPOS
 Cim delate kapsy do zelezobetonu na klasicke 68?
 KOPOS: Elektroinstalační krabice s funkční integritou.
 Ukázka instalace podlažní krabice OBO Bettermann
  KOPOS: Dvojité dvouvstřikové krabice do dutých stěn
 Jaké máte zkušenosti s montáží krabic f-tronic?
 Který vyrobce vyrábí plastové krabice na omítku v barevném provedení?
 Aku instalacnu krabicu na pouzitie v zahrade v zemi?
 KOPOS: Požárně odolné krabice typu KSK
 V čem spatřujete vývoj v dnešních instalačních krabicích proti těm kdysi?
 KOPOS: Krabice do dutých stěn
 Proč je na krabicové svorce (věnečku) jedna svorka jiné barvy?
 Jakou elektroinstalační krabici do palubkového obkladu?
 Kde koupit víka na hliníkové rozvodné krabice?
 Krabice OBO FireBox, řada T
 Přehled odbočných krabic OBO BETTERMANN
 Je možné krabici ACIDUR (IP67) použít ve strojovně čerpací stanice nafty?
 Co jsou u podomítkových přístrojových krabic tzv. kapličky?
 Jak jste spojovali krabice pod omítku, když to ještě konstrukčně nešlo?
 Aky typ krabice na elektroinstalaciu do zeme?
 KOPOS: Čtyřnásobná krabice do dutých stěn je tu!
 Čím zakrýváš podomítkovou krabici před zahozením omítkou?
 Montážní návod požárně odolné elektroinstalační krabice KSK 175 PO
 Montážní návod elektroinstalační krabice KSK s krytím IP66
 Jakou praxi máte s nástavným rámečkem instalačních krabic?
 Jak se otvírala stará podomítková krabice s asfaltovou izolací?
 Může/nemůže být CYKYLo a OBO krabice přímo na krovech na půdě?
 Čím nastavit lištové krabice v omítce?
 Snese víčko krabice KO teplotu 80°C?
 Jak řešíte upevnění krycího víčka utopené podomítkové krabice?
 Lze instalovat elektroinstalační krabici KU68 do fasádního polystyrénu?
 Montážní návod víceúčelové elektroinstalační krabice KOPOBOX mini P
 Čím nahradit bakelitové krabice ACIDUR?
 Už znáte utěsněné krabice KOPOS i ze své praxe?
 KOPOS: Nástavný rámeček NR5x5 pro elektroinstalační krabice
 KOPOS: Krabice do požárně dělících příček KPZ
 KOPOS: Odbočná krabice KO 97 LD
 KOPOS: Nové KSK instalační krabice v černé barvě
 Už znáte odbočné krabice KO 180/LD i ze své praxe?
 Je instalační krabice pro zásuvky hloubky 17mm standardním řešením?
 Jakou trojzásuvku v krytí IP44 zvolit pro krabici KEZ-3?
 Jaké jsou požadavky na výrobek ve sdružovací krabici?
 Zlatý plamen za krabici KOPOS KPZ-1_PO!
 Lze pod omitku pouzit instalacni krabici urcenou do dutych sten?
 Co to je za krabici? (třífázový vypínač ...)
 Sortiment zapouzdření elektroniky a zařízení
 Jaké existují elektroinstalační krabice OBO podle účelu?
 Vejde se Busch Jalousie control II do KU 68?
 Máte u krabic raději závitový nebo bajonetový závit?
 Jak se v krabicích OBO orientujeme podle katalogového označení?
 Q: Co jsou u elektroinstalačních krabic násuvná těsnění?
 Kde je ideální použití pro krabice zalité hmotou a krytím IP68?
 Jaké typy těsnění lze u elektroinstalačních krabic OBO uvažovat?
 Q: Co si představit pod pojmem krabice se zachováním funkčnosti?
 Kde v praxi používáte průvanové krabice?
 Jaké jsou výhody vývodů krabic OBO?
 Jak si představit pojištění proti ztrátě víka elektroinstalační krabice?
 Kolik a jakých existuje způsobů, jak připevnit krabice OBO?
 IES Rozbočovací krabice na omítku se samotěsnícími průchodkami pro trubky a kabely
 Jak krabice OBO odolávají UV a vnějším vlivům?
 Je možné použít instalační krabice KU68 venku?
 Lze elektroinstalační krabici zaplombovat?
 OBO: Podrobný rozbor sortimentu VBS
 Co to jsou na elektroinstalačních krabicích orientační značky a k čemu slouží?
 Proti kterým chemickým látkám a prostředím jsou instalační krabice odolné?
 Jak osadit zásuvku na pootočenou krabici o 45°?
 Neovlivní otvor pro kondenzát vody elektroinstalační krabice výsledné krytí IP?
 Jak upravit obklad kolem utopené krabice?
 Bude těsnící membrána u krabice OBO dostatečná i do exteriérů?
 Co vše nalezneme mezi instalačními krabicemi KOPOS Kolín?
 Jaký maximální průřez vodiče lze napojit v krabici KPR 68?
 Nové krabice do dutých stěn OBO BETTERMANN
 Lze v podlažních krabicích OBO použít i přívod vody nebo stlačeného vzduchu?
 Jaké související prvky existují ke krabicím OBO?
 Existuje těsnící prvek mezi krabici typu KU68 a rozvodnici?
 Kde byste využili krabici pod omítku s membránou v praxi?
 Kdo vyráběl lištovou krabici s kovovým úchytem?
 Kde v praxi používáte zahnutou krabici (botičku) nejčastěji?
 Tip na krabici Ensto VULCANO s protipožární ochranou E30, E60 E90.
 Jaké druhy elektroinstalačních krabic vyrábí KOPOS Kolín?
 Kde byste použití krabic KOPOS možná nečekali?
 Co musí splňovat instalační krabice abyste jí věnovali pozornost?
 V čem jsou plastové patky elektroinstalačních krabic lepší, než kovové
 Jak srovnáš práci se starou a novou acidurkou ty?
 Jakou podomítkovou krabici použít pro odbočení 25A?
 Nepřekáží závity ve středu krabice KU 68-45 KA při montáži?
 Je mozne umiestnit prepojovaciu krabicu na uroven podlahy?
 Co chybí ucelenému sortimentu krabic KOPOS do dutých stěn?
 Jak veřejně odčinit křivé nařčení funkce výrobku?
 Čím vás v poslední době potěšili či zklamali výrobci nářadí?
 Víte jakým napětím je ve výrobě zkoušen šroubovák pro elektrikáře?
  Jaký nůž na odizolování kabelů se vám osvědčil?
 Jaké používáte šroubováky?
 Čím zatloukáte zatloukací vruty?
 Víte, jak se správně drží ruční vrtačka?
 Může se nářadí Milwaukee stát běžným vybavením elektrotechnika?
 Čo hovorite na dražkovačku z Lidla?
 Znáte a používáte elektronářadí Haupa?
 Jak pečlivě udržujete pořádek ve svém nářadí?
 Pomôžete mi s vyberom kozenej brasne ?
 V čem nosíte nářadí??
 Jaký nástroj používáte pro odizolování pláště kabelů CYKY?
 Aku brasnu mate doma alebo aku by ste odporucili?
 Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX?
 Jaké nářadí vybrat pro zapojování domovních zásuvek?
 Ake skrutkovace typ, znacka pouzivate vo svojej prexi vy??
 Jaké kotouče zvolit pro drazkovacku?
 Je pro vás při nákupu důležitý obchodní název?
 Jakou zvolit velikost vrtaci korunky pro instalacni krabice?
 Poradite mi uni odizolovaci nastroj pre koax a ftp/utp kabely?
 Čím povolujete šroubovací pojistky?
 Jaký je tvůj rozhodovací vzorec při půjčování nebo nakupování nářadí?
 Jakou máte osobní zkušenost s krádežemi nářadí - vykradením pracovního auta?
 Jak utahujete šrouby na hromosvodních svorkách?
 Mám vhodné nářadí? Co mi chybí?
 Jaké používáte kleště na dutinky a proč?
 Jakým nástrojem vytvořit díru na instalační krabici do tvrdého sukovitého dřeva?
 Jaká zvolit kritéria pro test zdrhovacích kleští?
 Dali byste nářadí WIHA svůj referenční hlas?
 Co z nářadí MILWAUKEE ne/doporučujete?
 Proč ruční nářadí nemá plochou vidlici?
 Jak zní defince elektrického nářadí?
 Mate s naradim RYOBI nejake zkusenosti v obchode jen chvala.
 Je nabíječka akumulátorů nářadí ?
 Jaké máte praktické zkušenosti s nářadím Cimco?
 Kdo provádí revize spotřebičů a nářadí po 1.7.2007?
 Kupujete také nové vrtací kladivo? Jaké byste zvolili vy?
 Nářadí amerického montéra
 Čím nahradit poškozené gumové vývodky u vrtaček?
 Máte tip na nějaký kvalitní a malý akumulátorový šroubovák?
 Máte zkušenosti s nářadím Wiha?
 Poradíte mi brašnu pro elektrikáře?
 Opravdu si myslíte, že máte kvalitní profesionální nářadí?
 Neví někdo kde se dá koupit ruční střihač na FeZn pasovinu 40x5?
 Jaké použít čelisti k lisovacím kleštím LH SET?
 Jak byste hodnotili výrobky Metabo?
 Do čeho uložit svůj vercajk?
 Máte volaké referencie na drážkovaciu frézu na murivo MILWAUKEE WCE 65?
 Kde seženu stavitelný vrták/vykružovák do 25cm?
 Jaké nářadí si koupit pro začátek kariéry elektrikáře?
 Jakou vrtačku nebo kladivo použít na "vykroužkovák"?
 Jaké používáte nástroje k vrtání?
 K čemu slouží v elektrotechnice tyto patrony?
 Musí se vrtačka po návratu ze zapůjčky (3dny) opět revidovat?
 Jaké používáte vrtací korunky?
 Otestujete také nové nářadí PROTEC.NET?
 Používáte kleště Ergo Combi?
 Kolik peněz musí skutečně investovat elektrikář OSVČ do svého nářadí?
 K čemu slouží zobrazené ruční nářadí na fotografii?
 Jakou vrtačku používáte na vrtání klasickým korunkovým vrtákem s SK plátky?
 Jakou značku vrtací korunky používáte do zdiva?
 Máte i vy své kuriozní historické nářadí z dob svých začátků?
 Jaký šroubovák pro bezpečné a estetické utáhnutí?
 Jaké nářadí používají montéři dnes?
 Máte také své oblíbené šroubováky?
 Jak je to dnes s kvalitou elektronářadí pro řemeslníky a firmy?
 Jaké si pořídit bourací kladivo?
 Znáte šroubováky fy Wiha?
 V čem nosíte svoje drahocenné nářadí?
 Používáte při práci nějaký svůj bastl?
 VIDEOPŘEDNÁŠKA: Důležitá ustanovení pro elektrická zařízení ...
 Něco pro bezpečnost, chránite si svůj vercajk?
 Můžete mi sdělit parametry této historické vrtačky?
 Jaké jsou požadavky na pracovní nářadí pro prostory s vodivým okolím?
 Kleště ERGO Combi a vaše zkušenosti
 PROTEC.class Katalog nejen nářadí 2012
 Jste sběrači mědi?
 Jaké použít čelisti na lisování spojek ke kleštím Knipex ?
 Používáte k odizolování vodičů typ kleští jako Stripax?
 Jaké je označení kombinovaného šroubováku?
 Jak kvalitní používáte vrtací korunky do sádrokartonu?
 Jaké mít nářadí k příslušnému zaměření elektrotechnika?
 A kam vy ukládáte své nářadí?
 Podle čeho vybrat vrtací kladivo pro sekání drážek?
 Čím nejlépe provádět otvory pro elektroinstalační krabice v montovaném domě?
 Co je považováno za nářadí a výstroj?
 Jak zapínat vysavač ručním elektrickým nářadím?
 Kde pořídím šroubovák s trojúhelníhovým profilem hrotu?
 PHOENIX: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech
 PHXC: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech
 Využijete nabídky kvalitního nářadí HAGER za super ceny také?
 Kabelové nůžky, střihač, nářadí montéra (4.)
 Používáte nějaké z nářadí Zbirovia?
 Existuju nejake nahradne celuste na neizolovane spojky?
 TIP na plynovou vstřelovací pistoli HL AG20
 TIP na akumulátorové vrtací kladivo.
 Slyšeli jste už o magnetické vrtačce?
 Víte, že Metabo nabízí vrtací kladiva s krytem převodu z tlakového hliníkového odlitku?
 TIP na schůdky řady FORTE
 TIP na elektrickou vrtačku s příklepem 600 W POWC1020
 Tip na soupravu Meva Typhoon
 Ma niekto realne skusenosti s touto diamantovou korunkou do armovaneho betonu?
 Co je to za typ třídrážkového šroubu?
 Aku bezuhlíková úhlová bruska
 Kde byste v praxi využili magnetické kladívko vy?
 TIP na boxy a kufry pro profesionální a hobby uživatele
 PHXC: Kleště CRIMFOX 4v1
 Nemáte zkušenosti s levnými hydraulickými kleštěmi na lisovací oka?
 Jaký typ montážních žebříků a schůdků používáte vy?
 TIP na lehkou úhlovou brusku Aku TE-AG 18 Li Einhell Expert
 TIP na kabelové nůžky DUOCUt z kované oceli!
 Víte o akumulátorovém vrtacím kladivu HILTI?
 TIP na rukojeť pro hořáky s piezo zapalovačem
 TIP na univerzální nástavec s ráčnou
 TIP na AKU kompresor POWX1700
 Laserový dálkoměr s dotykovým displejem
 TIP na Plastový kufr BASIC s nářadím
 Které z nářadí NAREX používáte v první linii?
 Jaké je to správné nářadí elektrikáře?
 Jaká je nejlepší značka elektrikářského nářadí?
 Katalog nářadí CIMCO 2019-20 tvoří naděje montérům
 Šroubovací nástroje pro každodenní práci
 Sada šroubováků v držáku s magnetizérem
 Automatické odizolovací kleště pro širokou škálu průřezů
 Nakupte AKU nářadí za akční ceny!
 Čelní lisovací kleště na dutinky FLEXI-CRIMP PRO
 UČEBNICE EVP#5: Nářadí a spotřebiče
 Systém lisovacích nástrojů VOGT AG
 Jak popíšeš svou praktickou zkušenost s nářadím KNIPEX?
 Kdy volíte vstřelovač hřebů a kdy raději vrtáte vrtačkou?
 Jak se vám pracuje s čelními krimpovacími kleštěmi KNIPEX?
 Znáte kleště na zrezlé šrouby HELUTOOL? Už jste je zkoušeli?
 Používáte izolované nářadí včetně klíčů?
 Doporučíte značku nářadí CiMCO?
 Znáte kufry a tašky PARAT na nářadí? Dáte jim svou referenci?
 Katalog Milwaukee krátkým pohledem elektrikáře

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.112 sekund, 25 dotazů.