Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaké mohou být následky spojení fáze a nuly ve starém spotřebiči?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké mohou být následky spojení fáze a nuly ve starém spotřebiči?  (Přečteno 5392 krát)
Jaroslav Kardan
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 24.01.2019, 14:07 »


Ve staré vrtačce byly spojeny fáze a nulák (což jsem nevěděl).
Po připojení do zásuvky se vyhodil jistič.
Tak jsem ho nahodil ale začala pohasínat světla.
Okamžitě jsem ho tedy vypnul a zjistil že je vyhořená zásuvka.
Zásuvku jsem vyměnil, nahodil jistič a všechno v garáži jede tak jak má.
Mohlo se stát ještě něco?
Rozvody jsou měď.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.01.2019, 14:31 »

Rozvody jsou měď.
OK a kolika vodiči je zásuvka připojená?
Třemi nebo ještě po staru dvěma?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaroslav Kardan
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.01.2019, 14:33 »

Tri vodice faze, nula, zem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.01.2019, 15:39 »

Pre pokoj duse, premeranie impedancie slucky a izolacneho odporu.
Zatial mozno maly pokus, rychlovarna konvica cca 2kW, bude svetlo blikat ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 24.01.2019, 16:32 »

Pre pokoj duse, premeranie impedancie slucky a izolacneho odporu.
Zatial mozno maly pokus, rychlovarna konvica cca 2kW, bude svetlo blikat ?
To s tou rychlovarnou konvici je v tomto případě dost idotska rada...  zle

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kardan
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.01.2019, 17:00 »

V zásuvce byl černý/ohořelý ten plíšek jak se strká vidlice. Tak jsem vyměnil celou zásuvku a od rána žádné problémy ...  Jde mi jen o to, jestli to mohlo poškodit něco dalšího abych měl klid.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.01.2019, 17:20 »

Tvrdý zkrat zdravá instalace většinou ustoji. Ovšem otázkou je stav té vaší.
Máte-li pochybnosti, je jedinou možností minimálně již zmíněné měření impedance.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kardan
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.01.2019, 17:47 »

Je to relativně novostavba 20 let, nikdy jsem z elektrikou zde problémy neměl. To pohasínání dělalo jen při tom ohořelém/poničeném plíšku v zásuvce maximálně tak minutu než jsem vypnul jistič. Po výměně zásuvky už žádné pohasínání světel nebylo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 24.01.2019, 18:00 »

...v zásuvce maximálně tak minutu než jsem vypnul jistič.
Jistič reagující na zkrat v čase delším než 0,4s je minimálně na promtní návštěvu zkušeného elektrikáře nebo RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 24.01.2019, 18:35 »

Nějak mě tam nesedí to pohasínání světla, příjde mi to jako načatý nulák / fáze někde v rozvaděči případně v HDS, ale jo jsou jen mé dojmy a pocity, bez měření na místě jsou to pouze dohady
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 24.01.2019, 19:57 »

Důležité bylo napsáno.
Připojuji se k doporučení nechat elektroinstala ci zkontrolovat a proměřit, blikání světla při problému na zásuvkovém okruhu může signalizovat nebezpečný problém na přívodu nebo v rozvaděči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 24.01.2019, 20:03 »

Chtělo by to měřak a kontrolu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ivan Taraba
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 28.01.2019, 00:08 »

Mohlo se stát ještě něco?
Mohlo, ale jestli ten zkrat trval při pokusu o nahození jističe, tak na vedení byl velký úbytek napětí a to se mohlo projevit pohasínáním žárovek. Hlavně abyste tam neměl těch nedotažených kontaktů víc.

To s tou rychlovarnou konvici je v tomto případě dost idotska rada...  zle
Proč? To by už nikdy nesměl použít silnější spotřebič. Já jsem jednou nechtěně "odpálil PEN" nárazovým proudem při zapnutí vysavače. Hned mi došlo, že je zle a instalaci jsem vypnul. Kdyby se to stalo někomu jinému nebo to udělal nějaký automatický spotřebič (pračka, boiler),  následky by byly horší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.