Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Myslíte si že "špionem" ve vaší domácnosti může být například lednička?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslíte si že "špionem" ve vaší domácnosti může být například lednička?  (Přečteno 11126 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« kdy: 31.12.2018, 10:05 »

Tak, prý abychom se báli už i ledničky!
Přiznávám že navzdory tomu kde je to zveřejněno, tomu trochu věřím. Už zde bylo dost afér kdy hračky "odposlouchával y" domácnosti, stejně tak mobily a další zařízení. S rozšiřujícími se spotřebiči připojenými na síť internetu poroste i riziko jejich napadení a zneužití získaných dat. Tedy bezpečnost, především v IT rovině, bude jistě aktuálním tématem dnes i v nejblizší budoucnosti. Když vidím rostoucí počet těchto spotřebičů zapojených pomocí WIFI do domácí sítě, vidím i vzrůstající počet bezpečnostních děr do našeho soukromí, firmy a podobně.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/493148-kyberutoku-v-cesku-rapidne-pribyva-rizikova-muze-byt-i-lednicka.html

Myslíte si že se vás to netýká? No,..... .  Co myslíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 31.12.2018, 11:00 »


Je nutno na tuto situaci pohlížet z vyšší perspektivy. V první řadě sloupněme ze zařízení iot (internetu věcí) nálepku smart, chytré.

Každý může hrozbu vnímat z jiného úhlu. Někdo má strach, že lednička může mít mikrofon. Jiný zase, že lednička prozradí to, co člověk uschovává. Na všem samozřejmě něco je. Třeba Globus nabízí čtečky k nákupům abyste věděli za kolik nakupujete a rychleji odbavili nákup. Také pěkná ukázka prvků iot a fragment modelu Průmyslu 4.0. Proč asi lidi neprostestují v Globusu, že "tedy prý jen Globusu" prozrazují svou identitu platební kartou a přikládají k tomu seznam nákupu?

Takových "prozrazení" je díky jednodušující digitalizaci už tak mnoho, že se v tom musí spotřebitel zaručeně ztrácet. Navíc pokud je spotřebitel méně technicky zdatný, tak si žádná rizika úniku osobních dat ani nepřipouští.

V té souvislosti je pochopitelný pokus GDPR zamezit sběru identifikačníc h prvků aby nedošlo ke snadnému spárování informací. Osobně si nedělám žádné iluze a jsem s blížícím se Matrixem smířen. Ovšem dobře zkoumám principy všech úžasných novinek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 31.12.2018, 14:20 »

Momentálně spatřuji v souvislosti s lednicí jediný problém. Co když vznikne aplikace, která mi bude počítat kolikrát jsem navštívil lednici po 19h a ještě hůře kolik kalorií jsem z ní vyndal  Škleb

Nebo kdyby to budilo manželku vždy, když se lednice otevře po 22h  Škleb  To by se moc nevyspala  Škleb

Jasně, beru to téma spíše s humorem. Je poslední den tohoto roku a nemám moc náladu na zcela vážná témata, ale spíš se chci pobavit  Mrknutí a doufám že to pobaví i ty, kteří si i dnes najdou trochu času a podívají se do zdejších diskusí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 31.12.2018, 14:46 »

Kdyby chladnička dokázala nahlásit že dochází to či ono, nejsem proti...
Ale kdyby to došlo tak daleko, aby na mě žalovala doktorce jak jsem porušil dietu, asi by se ze mě stal hacker...  Škleb
Někdy není jednoduché se povznést nad aktuální stav a správně odhadnout kam a jak rychle se technika posune
Tak ať nám ta technika pomáhá, nezlobí nás...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 31.12.2018, 16:26 »

Ale kdyby to došlo tak daleko, aby na mě žalovala doktorce jak jsem porušil dietu, asi by se ze mě stal hacker...  Škleb

A co přestat doktorku podvádět  Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb ty jeden hackere  Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 31.12.2018, 17:05 »

Když je ten Silvestr, tak si snad můžeme dovolit trochu nadsázky nebo malé odbočení od ELEKTRIKY...
Je to už pěkných pár let, co jsem byl v lázních a jeden pan doktor vyslovil krásnou myšlenku:
...podvádíte jen sebe, škodíte tím jen sobě, mě to neublíží, když budete podvádět...

A pak říkal "...jednou není nic...
"...když budete rozumní a jednou za čas si zahřešíte, tak vás to nezabije, ale když budete hřešit a před kontrolou se budete snažit to zachránit, je to zbytečné..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ivan Taraba
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 14.01.2019, 01:43 »

Každý může hrozbu vnímat z jiného úhlu. Někdo má strach, že lednička může mít mikrofon. Jiný zase, že lednička prozradí to, co člověk uschovává. Na všem samozřejmě něco je.
Proč ne? Myslím si, že špionem může být jakýkoliv mikropočítač vybavený vstupy a komunikační linkou.

Já bych měl spíše strach, že taková věc připojená k internetu si stáhne aktualizaci firmware, která změní funkce na které jsem byl zvyklý nebo učiní celé zařízení nepoužitelným. V horším případě tam ten firmware nahraje někdo jiný než výrobce a věc začne mým jménem (z mého připojení) páchat nějakou kyberkriminali tu.

Nepřál bych si lednici, kterou bych před použitím musel zaregistrovat do nějaké sociální sítě, kam by posílala fotky, co mám uvnitř, jak se tvářím když otevřu dveře, objednávala mi jídlo, které systém vyhodnotil jako "že by se mi mohlo líbit" a ještě mi na displeji zobrazovala reklamy. To bych raději skladoval jídlo ve sklepě na ledu pod slámou.

Možná někdy nastane doba, kdy se každé takové zařízení bude automaticky připojovat k internetu přes mobilní síť, přičemž SIMku bude mít vestavěnou a předplacenou od výrobce. Výrobce bude mít spoustu zajímavých informací k vytěžování. A kdyby chtěl uživatel omezit pokrytí sítě, zařízení začne protestovat a zablokuje se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Matuška
Neprůstřelná revizní zpráva - nejlepší OOP revizního technika!
*
Offline Offline



Zaměstnanec - konstruktér el. , RT EZ E2A


« Odpověď #7 kdy: 14.01.2019, 08:22 »

V mé domácnosti určitě ne. Máme v domě tři ledničky, dvě pračky, myčku, sušičku, dva plynové kotle,  tři TV přijímače  ... - a všechny bez připojení na Wi-Fi nebo web. A ani bych o to nestál. Abych se vrátil z dovolené, a zjistil, že mě mezitím nějaké hacker třeba protopil půl výplaty. Nebo otevřel dveře a pak vybílil byt.

Viz obrázek


* VJ5.jpg (34.87 KB, 640x415 - prohlédnuto 387 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 14.01.2019, 08:25 »

Vůbec by mi nevadilo, kdyby v lednici byla čtečka kódů a udělal se průzkum trhu.
Výrobci by věděli, že určité věci  nemusí vyrábět - nekupují se.
Kurýr by dostal SMS, že je tam už poslední Plzeň.........  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 14.01.2019, 10:37 »

Ale nesmí to být elektronika od firmy HUAWEI.....
Pak by věděli kolik toho sníme! tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 14.01.2019, 10:56 »

Už to ešopy zkouší dnes. Objednám si svítilnu a ono mi to tam nenápadně přihodí sadu baterií, protože "předpokládá",  že by se mi mohly hodit.

Lednička si objedná pivo, protože došlo a ono dorazí i s pytlíkem buráků?

Není to vina technologie, ta je dobrá. Hodně ale záleží na tom, kdo tu technologii bude ovládat.

Nějakého hackování bych se neobával, spíš neetického chování obchodníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 14.01.2019, 18:02 »

Všem nadšencům do IoT doporučuji k přečtení knihu Homo deus (Stručné dějiny zítřka) od autora Yuval Noah Harari, najmě kapitolu 11. Dataismus.
V tomto kontextu jsou to náboženští fanatici  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 14.01.2019, 18:31 »

V mé domácnosti je nejoblíbenější lednice Calex, rok výroby tak 1980. Mám k tomu několik důvodů:
Lednice vypadá, že je nesmrtelná
Když jí ohulím termostat, dokáže i lehce mrazit, což je výhoda u letní párty, kdy se zvyšuje frekvence pohybu lahví a je třeba rychle nachladit další.
Do horní police se vleze balení 24 ks piv v plechu akorát, jakoby už tehdy Slováci věděli, v čem se bude prodávat pivo v roce 2019  Smích
A do spodní části naložím téměř 30 kilo masa na uzení. Žádná ze současných "běžných" lednic nemá takový vnitřní prostor. Sice není smart, sice je orezlá, ale dobroty uvnitř raději kontroluji osobně  tanecek Škleb
P.S: Sice není lednice ve třídě A++,  ale při sazbě D45d to prostě neřeším  Super!

A pánové, dietáři, bachy, není to jen o lednici, viz příloha  Kroutím očima


* 49346066_541946186213001_2547770000077225984_n.jpg (74.61 KB, 960x787 - prohlédnuto 353 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 14.01.2019, 20:49 »

No. osobně by mě štvalo, kdybych si objednal do lednice nákup a díky zprávě od doktorky by mi lednice objednala namísto kolena k upečení nějakou brokolici, místo anglické slaniny nízkotučný sír a tak podobně. Rovnou říkám že uškubnutí internetu z lednice by bylo dílem krátkého okamžiku a rád bych přišel o všechny ty vymoženosti za trochu dobrého žvance. Jen připomínám že i když se zde píše především o lednici, zdaleka to nebude jediný podobně "nebezpečný" spotřebič v domácnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Ivan Taraba
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 28.01.2019, 00:35 »

Ale nesmí to být elektronika od firmy HUAWEI.....
Pak by věděli kolik toho sníme! tanecek tanecek
To bych jim ještě odpustil. Ale až vám nechají zteplat pivo v lednici proto, že jste od někoho obdržel zprávu o tibetském duchovním vůdci nebo fotografii medvídka Pú, pak už bude pozdě  Mrknutí

No. osobně by mě štvalo, kdybych si objednal do lednice nákup a díky zprávě od doktorky by mi lednice objednala namísto kolena k upečení nějakou brokolici, místo anglické slaniny nízkotučný sýr a tak podobně.
To mě taky. Ale pořád lepší než kdyby vám za to koleno zdražili zdravotní pojištění.  Úsměv

Proto nezapomínejme na svůj "sociální kredit" a chvalme mocné vůdce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 28.01.2019, 08:41 »

Co jsem zaslech, tak treba v 5G siti pry budou komunikovat i lednice. Jiste ne ty dnesni :-)
Skynet se probouzi... :-)))))
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 28.01.2019, 08:49 »

Rozhodně by se mělo na evropské úrovni zavést max.množství tuků skladovaných v lednici, jejich překročení pak hlásit na zdravotní pojišťovny s následnou úpravou plnění pro pojištěnce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #17 kdy: 28.01.2019, 08:59 »

Co jsem zaslech, tak treba v 5G siti pry budou komunikovat i lednice. Jiste ne ty dnesni :-)
Skynet se probouzi... :-)))))

Sítě 5G míří spíš na komunikaci v dopravě. Autonomní auto je přecejenom ukecanější, než lednička.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 R4M: Matrix se blíží! Pokud se vás dotýkají blížící se změny popište je!
 R4M: Dovolí tvé EGO připustit, že jsi také kolaborant MATRIXU?
 R4M: Kam se odsune pošta pokud bude doručování předmětů otázkou dronů?
 Siemens a budování digitálního podniku
 Co je to R4M?
 R4M: Výroba Rittal podle konceptu Průmysl 4.0
 R4M: MATRIX nám dává možnost se dobrovolně utopit v informacích
 R4M: Kde se Matrix již infikoval?
 u-blox nabídne první modul IoT pro sítě LTE s 10 letou výdrží baterie
 Chcete vidět premiéru R4M? Sledujte živé vysílání MSV 2016!
 HENNLICH: Nová plastová hřídel pro šestiosé roboty
 Kdo se má o problematiku Průmysl 4.0 zajímat?
 R4M#2: Proč jde v pořadí již o čtvrtou průmyslovou revoluci?
 R4M#4: Odkud se vzala iniciativa Průmysl 4.0?
 Liberec jako první využije Internetu věcí pro monitorování parkovišť!
 R4M#3: Koho se Průmysl 4.0 nebude vůbec dotýkat?
 R4M#5: Jakou má souvislost Průmysl 4.0 a Internet věcí?
 Víte, že je stávající konfigurátor konektorů EPIC je v podstatě implementace principu Industry 4.0 přímo do praxe?
 Kdo velet bude Průmyslu 4.0?
 R4M#7: Je možné, že se budou továrny samy rozhodovat, která a co bude kdy vyrábět?
 Jak by se vám pracovalo s kolegou robotem?
 Bude Průmysl 4.0 natolik flexibilní, že vymaže již natrvalo výraz "Made in"?
 R4M#9: Just in Time, tím je dnes myšleno co jiného než původně?
 Jakou máte představu o pojmu Just in Time v době Průmyslu 4.0 vy?
 R4M#10: Nerozumím, proč tomu stále někdo říká revoluce. Nejde o evoluci?
 R4M#11: O jakých digitálních znalostech firmy je řeč?
 R4M#12: Jak bude Průmysl 4.0 předvídat potřeby trhu, aby mohlo naše školství reagovat?
 R4M#13: Jak si představit prosazování myšlenek Průmyslu 4.0 v praxi?
 R4M#14: Co má být odpovědnou oporou změny myšlení celé společnosti?
 Jak lze zaostat v připravenosti v případě Průmyslu 4.0?
 R4M#16: A co Rusko? Vyvíjí podobnou aktivitu k Průmyslu 4.0?
 ABB a IBM budou spolupracovat v oblasti průmyslových řešení s umělou inteligencí.
 Kybernetická revoluce aneb Průmysl 4.0 v praxi
 R4M#17: Nebude člověk dnes totálně ignorující přínosy sociálních sítí v budoucnu v nevýhodě?
 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST!
 R4M#18: Jak reálný je nárůst produktivity práce o 32%?
 R4M#19: Komu dnes není digitální přístup blízký, bude v budoucnu na okraji technologické společnosti?
 Superinteligence - Až budou stroje chytřejší než lidé
 Kdy máme očekávat Internet lidí?
 Která svá obchodní data byste pro získání konkurenční výhody prozradili vy?
 Pořídíte si jako živnostníci také parkovací aplikaci?
 R4M#22: Kdo komu bude v novém digitálním věku konkurentem?
 Kde bys v elektrotechnice viděl primární použití virtuální reality ty?
 R4M#24: Bude i každá firma řízena decentrálně?
 R4M#27: Co je to TESTBED?
 R4M#28: Jak si správně vyložit sloveso kolaborovat?
 R4M#30: Co bude v budoucnu standard znalostí a dovedností?
 R4M#39: Jaká bude definice chudých a bohatých?
 Čím odečítat vodu, plyn a elektřinu pro internet věcí?
 Jiří Holoubek - ČR jako lídr Průmyslu 4.0
 Očekáváte soumrak "inteligentních" zařízení?
 Systém internetu věcí může být chytřejší než si myslíme
 Jak bys využil prakticky blockchain ty?
 Podrobnosti o Digitální továrně 2.0 na MSV 2019
 LAPP jde digitálně
 Digitální továrna 2.0 ukáže digitální transformaci průmyslu v živém přenosu!
 R4M: Co nám kybernetický svět v životě ještě sebere?
 České závody Siemens dosáhly vysokého stupně digitalizace
 Digitalizace neznamená pouze skenování dokumentů
 Umíme už ovlivňovat pocity člověka elektronicky?
 Máte seriózní řešení jak napojit hlasového asistenta na ovládání obvodu nn?
 Trh zaplavují produkty pro IoT
 R4M: Jak chytrý bude systém digitální doby?
 R4M: Kolikrát se změní růst ekonomiky za dobu jednoho života?
 Je v digitální době obchodování snazší?
 R4M: Kde bude konec strojové inteligence pokud se bude umět multiplikovat?
 R4M: Není technická revoluce pouze marketingový humbuk?
 R4M: O čem by měl člověk o Průmyslu 4.0 vědět?
 JE PRO VÁŠ BYZNYS DIGITALIZACE příležitost nebo to pluje kolem vás?
 LIVE: DT#2 O digitalizaci AUTO ŠKODA s Lukášem Kousalem ŽIVĚ DNES ve 13:00
 Jaká osobní data si asi budeme chránit za deset, dvacet let?
 Budou přepadová komanda kyberpolicie normální?
 R4M: Je nepodmíněný příjem každého občana nezadržitelný?
 R4M: Co budeme v budoucnu ovládat hlasem?
 R4M: Proč má firma digitalizovat?
 R4M: Jak budou vypadat zadní vrátka v kybernetickém systému?
 Budou sociální sítě tím hlavním obchodním komunikačním kanálem?
 Roboti do kanceláří
 R4M: Bude kybersystém nové doby opravdu chránit lidské hodnoty?
 Jan Matuš na téma Rozpoznávání obrazu & strojové učení
 Opravdu už existuje datově řízená továrna?
 Zpracování firemních dat - Digitální transformace
 Brněnská firma SEWIO a čip U1 od Apple
 Kdo ještě nezná orwellův román 1984 a Velkého bratra?
 Digitální dvojče a simulace
 Virtuální realita mezi stroji
 Další série R4 MATRiX pokračuje živě na 62. MSV
 R4M: Co se odehrálo za posledních pět let v transformaci české ekonomiky
 Jak chápete souvislosti s vyslovením pojmu Průmysl 4.0?
 Čím může Česká republika v digitální transformaci zazářit?
 Kolik času potřebuje člověk aby se vpravil do myšlenky Průmyslu 4.0?
 Kde by se v elektroinstalaci RD mohl uplatnit 3D tisk?
 R4M: Nejsou dosavadní pilotní projekty transformace příliš nejednotné?
 Co se dalo v roce 2021 označit v digitálních změnách za průběhový čas?
 Co si představit pod strategií digitální distribuce produktů?
 Lze uvést inspirační příklad užití umělé inteligence v praxi?
 Jak se uplatní IoT ve výrobní informatice?
 Jak se liší inteligence žárovky od umělé inteligence?
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Bude ve smyslu konzumní spotřeby Průmysl 4.0 limitní?
 AYES: Využití chytrých brýlí v průmyslu
 Vylepšuje digitalizace zaměstnanost v republice?
 Jak se podle vás bude vyvíjet obchodní komunikace mezi odborníky?
 5G sítě: Smart factory v podání ABB
 Znáte základní informace o kybernetické bezpečnosti 5G sítí?
 Jak se v budoucnu budeme dívat na lidi platící hotovostí?
 Proč stále nejsou standardem Google glass pro rozšířenou realitu?
 Jak využít pro transformaci údržby umělou inteligenci a IoT
 Měl by se o služby digitálního dvojčete ucházet i malý start-up?
 Jaké může být nasazení voicebota, hlasového robota v průmyslu?
 Těšíte se až se budete na 194/22Sb. školit v metaverzu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.