Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?  (Přečteno 23457 krát)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 03.01.2019, 17:20 »

Horáci, já tě nepoznávám, ty starý odpůrce oné obskurní organizace? Snad už také nevlastníš to magické razítko, které dělá odborníky z neumětelů různých oborů. Smích
Samozřejmě se obratem omlouvám všem vlastníkům razítka, kteří umí a nemohou se bez něho realizovat. angel
Třeba až příjde zákon a NV, donutí to k vlastnictví razítka i elektrikáře. podivej
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #19 kdy: 03.01.2019, 18:01 »

Citace
Třeba až příjde zákon a NV, donutí to k vlastnictví razítka i elektrikáře. podivej

Žádné razítko, ani "lejstro" (Vyhl.50) nikdy neudělo a neudělá z lempla odborníka!! tanecek

A vo tom to je!! Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #20 kdy: 03.01.2019, 18:58 »

Zenku, neboj. Toho bohdá nebude, dokud budou existovat podobné organizace pod diktátem prohnilé státní struktury, které vládne neskutečná pakáž.
Jak už tu bylo psáno, žádné razítko ještě nikoho neudělalo odborníkem a jestli tomu zákony věří, budiž.
Ale systém vzdělávání mají celkem dobře zmáknutý...... myslím  Mrknutí
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #21 kdy: 03.01.2019, 19:24 »

...
Školení z vyhl. 50 je obyčejně o ničem. Většina zúčastněných se tam jde jen "vyspat"

Dobře to má nastaveno ČKAIT. Jejich členové musí posbírat jistý počet bodů za školení.

Tak teď jsem se Horáci už neudržel. Drobný poznatek člověka který po seminářích jezdí a dělá reportáže.

To, že někomu padá hlava na semináři není nic neobvyklého, ale pokud je za spaní i bod do ČKAITu patrně se vyplatí raději spát na takovém semináři a večer se v posteli věnovat jinému vzdělávání!
 tanecek
Tedy pozdravuji všechny sběratele bodů a razítek! Je to pěkná hra, ale výsledek neodpovídá očekávání.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #22 kdy: 04.01.2019, 06:55 »

Ano Mirku, máš pravdu. To co píšeš se ostatně odráží i na kvalitě mnohých členů ČKAIT. Během roku se mi do rukou dostane dost PD tvořených těmito mistry a musím říci, že je mi z toho někdy opravdu dost smutno.
A nějaká změna padesátky a s ní spojená školení u nás opravdu nic nezmění.
Chce to především přistupovat jinak k celoživotnímu vzdělávání, které je dnes velmi špatné.

A nebýt Elektrika.cz, bylo by ještě o poznání hůře.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 04.01.2019, 07:16 »

Z čeho se chceš vzdělávat?
Výplody normotvorby jsou mnohdy směšné až zoufalé, do budoucna je nebude číst téměř nikdo.
Legislativu bez solidního právního základu nedáš vůbec.
Odvodit si odpovědi na problémy  fyzikálně sice jde, ale každý není prof.fyziky a i kdyby tak do výsledku nezapracuješ koeficienty z pošahaných norem.
Takže zbývá studium kreslících programů.
 tanecek
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 04.01.2019, 07:33 »

Milane, ty se tedy nevzděláváš, protože nemáš z čeho?
Hloupost, že?

Jak je možné, že se dnes v oboru pracují elektrikáři, kteří neumí zapojit proudový chránič, svodič přepětí, sporák, ventilátor s doběhem, neporadí si se zapojením spínání osvětlení z více míst, ochranné pospojení je pro ně sprostým slovem, o bodu rozdělení soustavy nemají ani nejmenšího tušení?
Jak je možné, že elektrikář s 20-ti letou praxí v bytových elektroinstala cích neumí správně vydrátovat premixovou elektromontážn í desku v elektroměrovém rozvaděči a je schopný nacpat do rozvaděče s In25A  jistič velikosti 50A?
A tak bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.

Ostatně, stačí číst diskuse na tomto diskusním fóru.

To vše jsou základy, které by měl dnes každý elektrikář pohybující se v bytové a občanské výstavbě ovládat. Není těžké se je naučit.

A inovace archaické vyhlášky 50/1978 se nic z toho nezmění.

Ale to už jsem asi hodně odbočil od původního dotazu.
Je to asi tím, že se mi dnešní stav v našem oboru opravdu nelíbí a hloupost některých kolegů mi strašně vadí.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 04.01.2019, 07:54 »

Pane Hudec a ostatní, kteří používáte výraz "lejstro",  myslím, že jsme přece jenom odborníci. Používejte tedy adekvátně odborné výrazy. Pro mě se jedná o "dokument, doklad, osvědčení ap." To, že se na tomto fóru situace nevyřeší, nic na situaci nemění. Řešení je na příslušném ministerstvu. Lejstra ať si řeší tety na zápraží.

v této diskuzi také nezapomeňte na následující sdělení:

Citace: Miroslav Minařík  31.12.2018, 13:01
Ale bude. Dílčí kvalifikace se blíží. Nejsme ostrov Kuba.

Moje odpověď:

Tak to ono bude ještě hůře?

Prozatím bez reakce.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 04.01.2019, 07:58 »

Tak trochu se krok snažím držet, tak jak všichni tady, nicméně jsme nepodstatná početní skupina, i ti dřívepoctivý normohltači to díky novým edicím, chybám a celkové úrovně normotvorby pomalinku vzdávají a do budoucna pojedou dle řekněme citu pro věc.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 04.01.2019, 08:03 »

Pane Hudec a ostatní, kteří používáte výraz "lejstro",  myslím, že jsme přece jenom odborníci. Používejte tedy adekvátně odborné výrazy. Pro mě se jedná o "dokument, doklad, osvědčení ap." To, že se na tomto fóru situace nevyřeší, nic na situaci nemění. Řešení je na příslušném ministerstvu. Lejstra ať si řeší tety na zápraží.

v této diskuzi také nezapomeňte na následující sdělení:

Citace: Miroslav Minařík  31.12.2018, 13:01
Ale bude. Dílčí kvalifikace se blíží. Nejsme ostrov Kuba.

Moje odpověď:

Tak to ono bude ještě hůře?

Prozatím bez reakce.
Myslím že některým automobilům výraz plečka přísluší byť se odborně o automobil jedná.
Lejstro je taktéž podskupina dokumentů.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #28 kdy: 04.01.2019, 08:13 »

Tak trochu se krok snažím držet, tak jak všichni tady, nicméně jsme nepodstatná početní skupina, i ti dřívepoctivý normohltači to díky novým edicím, chybám a celkové úrovně normotvorby pomalinku vzdávají a do budoucna pojedou dle řekněme citu pro věc.

Souhlasím.
Sám jsem včera musel vydat stanovisko se sobě upraveném, dodělaném ustanovením ČSN, které si většinou z důvodu pohodlnosti mnozí elektrikáři vysvětlují po svém. Nestalo se mi to poprvé a myslím, že to bude z mé strany stále častější řešení.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #29 kdy: 04.01.2019, 08:41 »


Nebudeš umět, budeš dělat průsery, přijdeš o licenci, o ŽL atd.
Respekt v našem oboru tak nějak postupně mizí.....jestl i tedy ještě nějaký je.
A vážnost našemu řemeslu žádná inovovaná padesátka nevrátí.


Horáci, jako postesk dobrý a souhlasím s tebou. Ona ta komedie s názvem vyhl.50/78 Sb. je pouze jedním z článků řetězce, který ovlivňuje situaci v oboru.
Zmínění sběratelé bodů jsou jedna kapitola, nutno ovšem podotknouti, že mnozí školitelé by měli za svůj výkon pykat dlouhé roky v těžkém žaláři, protože kromě jejich výkonu, kterému říkám "uspávač hadů",  je jejich přednáška v přínosu hodnocena počtem bodů nula. Ono stačí jít pro srovnání na školení Dehna, které je také za body a tam prostě neusneš, je to obsahově zajímavé a má to drive.
Uvedu další příklady, proč je náš obor tam, kde je. Jak vlastně funguje orgán státního dozoru? Tuto instituci kritizuji otevřeně celé roky a zatím nemám důvod svůj názor měnit. Je to jen fabrika na peníze, co má plnit korýtka dinosaurům, co dostali trafiku. Tečka. Má zde možnost koncový zákazník si ověřit třeba on-line, že firma, kterou si vybral, má potřebné doklady? Nemá. Jak funguje tato organizace vůči šmudlům. Nijak. Neodebírá ŽL, nedává postihy. Šmudlové ji nezajímají, možná i proto, že je nemá v databázi. Dělal jsem si oprávnění před cca 18 lety coby OSVČ. Obnášelo to důkladné proklepnutí, doložení vybavení, smlouvy s RT, testík na TIČRU, doložení dokladů o vzdělání a zkouškách. Mělo to úroveň. Nedávno jsem to oprávnění dělal znovu kvůli změně právní formy z OSVČ na s.r.o. Byla to fraška. Doložit smlouvu s revizním technikem a hlavně doklad o zaplacení. Pak to byla cca půlhodinová formální záležitost obsahově naplněná vypsáním formuláře a přátelským pokecem. Všechno, za týden bylo lejstro doma. Tak dnes funguje orgán státního dozoru. Nevidíš sám, že je hlavně zde něco špatně? V podstatě to dají každému šmudlovi, který donese doklad o zaplacení.

Můžeme diskutovat, kde se stala chyba, že se obor nachází tam, kde se nachází. Začal bych od legislativy, která umožní tuto práci dělat kdejaké lamě, která ji mnohdy dodává i na ŽL dokončovacích stavebních prací. Zaměřil bych se na činnost orgánu státního dozoru a postih hříšníků a hlavně šmudlů v praxi. Vyhlášku 50 v tomto řetězci a její obsah vnímám jako jeden z posledních článků řetězce, s prioritou na pozicích X, Y, Z.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 07.01.2019, 06:31 »


Jak je možné, že se dnes v oboru pracují elektrikáři, kteří neumí zapojit proudový chránič, svodič přepětí, sporák, ventilátor s doběhem, neporadí si se zapojením spínání osvětlení z více míst, ochranné pospojení je pro ně sprostým slovem, o bodu rozdělení soustavy nemají ani nejmenšího tušení?

A tak bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.

A inovace archaické vyhlášky 50/1978 se nic z toho nezmění.

Je to asi tím, že se mi dnešní stav v našem oboru opravdu nelíbí a hloupost některých kolegů mi strašně vadí.

Tak oni to nejsou všichni elektrikáři. Ti o kterých píšete, však vytvoří tzv. nekalou konkurenci, která znemožní činnost, těch o kterých nepíšete. Já osobně nechápu, proč ti o kterých nepíšete, se nesnaží na tento stav upozorňovat, a staví se do opozice, když na to upozorňuji ? Proč také nepodají své řešení?
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 07.01.2019, 06:52 »

Ona ta komedie s názvem vyhl.50/78 Sb. je pouze jedním z článků řetězce, který ovlivňuje situaci v oboru.

Uvedu další příklady, proč je náš obor tam, kde je. Jak vlastně funguje orgán státního dozoru? Tuto instituci kritizuji otevřeně celé roky a zatím nemám důvod svůj názor měnit...od legislativy, která umožní tuto práci dělat kdejaké lamě, která ji mnohdy dodává i na ŽL dokončovacích stavebních prací.


Ano, tady vidím přesný název toho, co se děje kolem 50/78. Stav kolem SOD však stojí za rozbor. Bývalý IBP byl rozdělen na SUIP a současný TIČR. Jenže v tom je ten problém. SUIP je správním orgánem, ale prevenci nevykonává. Není k tomu důvod, šetří až porušení předpisů. TIČR není správním orgánem, prevenci tedy vykonávat nemůže, k technickému stavu VTZ se pouze vyjadřuje. Je fakt, že by měli na stav v elektrotechnic e ,  nějakým adekvátním způsobem reagovat, a zasadit se o jeho změnu. A tady je další "kámen úrazu ". Musí totiž nastat změna systému, která bude spočívat v řádném vedení dokumentace a v provádění údržby, účinnost revizí je nulová, nejsou technicky průchozí. To nutně musí projít legislativní změnou. Dříve se činnost v elektrotechnic e nenapraví. Ale jak jsem již mnohokrát upozorňoval, bude to něco stát. To musí vzít na vědomí především majitelé ,  případně provozovatelé. "Šmudlové" atd. v podstatě sami ukončí svoji činnost.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 07.01.2019, 07:11 »

Můžete naznačit, čím se dokonale vedená dokumentace projeví kladně na spokojenosti uživatele/majitele nemovitosti typu RD?
U velkých celků si existenci dokumentace vymohl pomalu trh (radikální snížení počtu hodin na údržbu či hledání závady atd.).
Dívejte se na to celospolečensk y a nadhledem, např.alkoholis mus je daleko větší problém, přes to nejsou zavedeny picí knihy zaznamenávajíc í spotřebu jedince.

Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #33 kdy: 07.01.2019, 07:43 »

Bývalý IBP byl rozdělen na SUIP a současný TIČR.

To není pravda.

Orgán státního odborného dozoru nad bezpečností práce IBP byl změněn na stejný orgán SÚIP. Organizace státního odborného dozoru ITI byla změněna na stejnou organizaci TIČR. Kromě toho, že se upravila činnost podle nového zákona o správním řízení, k žádné významnější změně nedošlo.

Úkolem SÚIP ani TIČR není a nikdy nebyla jakási "prevence". Mají vykonávat to, co jim nařizuje zákon 174/1968 Sb.,  tedy dozor.

účinnost revizí je nulová, nejsou technicky průchozí.

Mluvíte o svých revizích?
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 07.01.2019, 12:26 »

Můžete naznačit, čím se dokonale vedená dokumentace projeví kladně na spokojenosti uživatele/majitele nemovitosti typu RD?
U velkých celků si existenci dokumentace vymohl pomalu trh (radikální snížení počtu hodin na údržbu či hledání závady atd.).
Dívejte se na to celospolečensk y a nadhledem, např.alkoholis mus je daleko větší problém, přes to nejsou zavedeny picí knihy zaznamenávajíc í spotřebu jedince.


No, tedy srovnávat alkoholismus se stavem činnosti v elektrotechnic e, tak to chce velký odstup od reality. Ale to je váš problém.

Teď k tomu ostatnímu. Několikrát jsem psal, že největší problém vidím právě v oblasti bytové výstavby. Právě proto, že to bude něco stát. Je to o fungování systému. Buď funguje, nebo nefunguje. A ten náš nefunguje.  Ten profit v oblasti bydlení, by byl např. v nižších sazbách pojistného nemovitostí, ale i věcí movitých ,  napojených na instalaci . Zcela jistě by to mělo také zajímat hasiče a v případě úrazu by to také mělo sehrát svoji roli v plnění regresu atd. A v konečné fázi by to mělo zajímat i samotného majitele.  Chce přece mít svoje zařízení v řádném technickém stavu, zkuste jezdit s autem, který v takovém to stavu není. Při případném karambolu, jistě pocítíte finanční dopady. Profit se tedy nachází především v právní oblasti. Doplňte si tedy Vaše právní vědomí.
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 07.01.2019, 12:36 »

To není pravda.

Orgán státního odborného dozoru nad bezpečností práce IBP byl změněn na stejný orgán SÚIP. Organizace státního odborného dozoru ITI byla změněna na stejnou organizaci TIČR. Kromě toho, že se upravila činnost podle nového zákona o správním řízení, k žádné významnější změně nedošlo.

Úkolem SÚIP ani TIČR není a nikdy nebyla jakási "prevence". Mají vykonávat to, co jim nařizuje zákon 174/1968 Sb.,  tedy dozor.

Mluvíte o svých revizích?

Nechtěl jsem tady rozbírat celou anabázi rozdělení IBP. Proto ten výraz současný TIČR.
Prevence byla, nikdy jste se neúčastnil výkonu preventivního dozoru orgánu SOD, kde se zjišťoval stav péče o VTZ ? Při porušení "pravidel hry" za to byly docela slušné pokuty.

Mluvím o veškerých revizích elektrických zařízení. Podle současných požadavků vycházejících z předpisů, nemají žádnou vypovídací schopnost. V lepším případě je to seznam obvodů. Já osobně revize nevykonávám.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.