Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?  (Přečteno 23194 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 31.12.2018, 09:02 »

NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
    Co je padesátka padesátkou, stále se hovoří o tom, že by se měla změnit. Za několik posledních roků bylo vygenerováno bezpočet návrhů a docházelo mezi elektrotechnik y někdy až k neuvěřitelným rozporům. Co se ve skutečnosti děje? Je pravdou, jak říkají někteří zaručeně informovaní, že si "ti nahoře musí rozdělit korýtka"? Nebo v tom bude něco faktického. Tedy to, co nebohý neznalý pracant z nekonečného lánu drobných zakázek nemá šanci dohlédnout? Pro odpověď jsme namířili objektiv opět na Radka Roušara ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
   
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 31.12.2018, 09:34 »


Tak tady jsem se opět rozhodl vstoupit do diskuze. Je totiž až neuvěřitelné, co se kolem 50/78 děje. Tato vyhláška je již cca 20 roků technickou fosílií a celou tuto dobu je mimo reálnou funkci. Vytváří pouze zdánlivý podnět pro kvalifikaci v elektrotechnic e. Elektrotechnik a se celkem bouřlivým vývojem stala velmi náročnou oblastí činnosti, a to v absolutně široké škále. Zkrátka elektrické zařízení je „všude, kam se podíváte“. To samozřejmě s sebou nese nutnost potřebných změn, které však nejsou dlouhodobě vzaté do úvahy. Jedná se především o bezpečné podmínky provozu EZ. Vyhodnocení bezpečnosti je již dlouhodobě mimo reálné možnosti systému revizí. Musí nastat systém odpovědného vedení dokumentace s provedenými propočty reálných parametrů a systém trvalého provádění údržby zařízení. Tento krok je samozřejmě velmi náročný, a to jak pro elektrikáře, tak pro uživatele. Zcela určitě to nebude zadarmo. Tady především vidím důvod oné neochoty nový systém přijmout. Ve starém systému samozřejmě i existují osoby, které na tomto stavu profitují. Ti potom samozřejmě brzdí – co to jde.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 31.12.2018, 10:11 »

Tady bych si dovolil nesouhlasit s kolegou Dobiášem.
Vyhl. 50/1978Sb. by měl především dávat pravidla pro to, pro jakou činnost je třeba mít jakou kvalifikaci a jak a v jakých periodách si ji "potvrzovat" pravidelným přezkoušením.

Provádění údržby, správnost dokumentace,... to patří do úplně jiných zákonů a vyhlášek a pokud to nefunguje jak by mělo, není chybou vyhl. 50
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 31.12.2018, 10:30 »

Možná zkusím trochu jiný pohled.

Potřeba změn ve vyhlášce 50, zajímá mnoho elektrikářů a především elektrospolků. Stále zde sice bude dlouhá řada těch co si jen "odkroutí" svoje školení z vyhl50 a další tři roky je nic nezajímá, ale to je z dlouhodobého hlediska krátkozraké řešení. Zrovna tak mnoho nejasností a velká benevolce a takřka neexistující dozor (je jen velmi málo inspektorů) že každej může školit pomalu cokoliv. Tedy o prachy jde až v první řadě.  Mrknutí  s tím samozřejmě souhlasím. S tím dalším ani moc nee.

Nicméně různých verzí a návrhů od různých spolků i jednotlivců, jsem za posledních cca 10 let četl cca 15. Některé méně, jiné dle mého celkem dobře provedené. Tedy ne že by o novou vyhl. 50 nebyl zájem.  Nicméně první problém na který jsem vždy narážel bylo to, že úředníci mající toto na starost měli právě s tímto problém. Jak mají vybrat tu verzi, která by splňovala to co je potřeba. A co je vlastně potřeba? To se ti elektrikáři nemohou domluvit?
Nakonec se zjistilo že bude potřeba připravit celé nové zákony týkající se našeho oboru i vzhledem ke sjednocování v rámci s EU, nebo kvůli návaznostem k našim právním řádům. Zde už je snad pochopitelné že tato příprava nějaký čas zabere. Navíc stále měnící se vládnoucí strany a s nimi i příslušní úředníci, nepřispívají zrovna k velké rychlosti během prosazování čehokoliv přes vládu.

Měl jsem možnost prostudovat i jednu s posledních verzí návrhu vyhl.50, a  navíc se mi dostalo i vysvětlení jednotlivých bodů od Radka Roušara, za čož má mé velké poděkování. Musím konstatovat že i když ne se vším v té vyhlášce osobně souhlasím, odráží lépe současný stav v elektrotechnic e. Navíc přiznávám že jsem měl problém s různými návaznostmi na stávající i připravované zákony. V orientaci v tomto mi byl právě odpovědmi na mé otázky a dovysvětlením souvislostí nápomocen Radek Roušal.
Přesto že je příprava poměrně daleko, nejsem úplný optimista co se rychlosti vydání a uvedení do praxe týká. Už jsem maličko pochopil fungování úředníků a celé mašinérie a konstatuji že zdánlivě jednoduchá věc bývá v jejich podání mnohem složitější než to vypadá  Smích

Slovy klasika - dávám tomu rok, maximálně dva (ale jak dlouho to trvalo doopravdy, víme všichni  Mrknutí )
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 31.12.2018, 10:45 »

Zcela určitě to nebude zadarmo. Tady především vidím důvod oné neochoty nový systém přijmout. Ve starém systému samozřejmě i existují osoby, které na tomto stavu profitují. Ti potom samozřejmě brzdí – co to jde.

Tak zde se právě přiznal jeden z těch, kteří znají ten zaručený důvod. Nejčastějším jevem je totiž označování "nějakých těch".

Pane Dobiáši jmenujte prosím alespoň jediného takového, co profituje a sdělte nám, co konkrétně brzdí. Pokud tak neučiníte dostanete tak, jak se ostatní dožadují, metál baviče fóra.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 31.12.2018, 12:06 »

Tady bych si dovolil nesouhlasit s kolegou Dobiášem.
Vyhl. 50/1978Sb. by měl především dávat pravidla pro to, pro jakou činnost je třeba mít jakou kvalifikaci a jak a v jakých periodách si ji "potvrzovat" pravidelným přezkoušením.

Provádění údržby, správnost dokumentace,... to patří do úplně jiných zákonů a vyhlášek a pokud to nefunguje jak by mělo, není chybou vyhl. 50

Mám-li elektrotechnic ké vzdělání, potom se mohu pustit do toho, co zvládnu, nebo do čeho jsem ochoten se pustit, potom se to ale musím předem naučit. Ve škole mně p. profesor naučil ctít pravidlo že= Elektrikář se splete jenom jednou=. žádné pravidelné přezkušování není potřeba.
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.12.2018, 12:26 »

Tak zde se právě přiznal jeden z těch, kteří znají ten zaručený důvod. Nejčastějším jevem je totiž označování "nějakých těch".

Pane Dobiáši jmenujte prosím alespoň jediného takového, co profituje a sdělte nám, co konkrétně brzdí. Pokud tak neučiníte dostanete tak, jak se ostatní dožadují, metál baviče fóra.

Ten zaručený důvod byl již znám před cca dvaceti lety. To nakonec vedlo k návrhu zavedení "Průkazu bezpečnosti ",  čili náročnost činnosti v elektrotechnic e byla již popsána před cca patnácti roky. To je doba, která se nenávratně ztratila. To, že prozatím nedošlo k žádnému posunu v elektrotechnic e je jenom důkazem neochoty přijmout nová pravidla hry.

Pokud chcete jméno, budu jmenovat sebe. I já jsem svého času prováděl školení ve smyslu 50/78. Dociloval jsem velmi pěkných příjmů (5000,-Kč/ hod byl standard) To byl myslím slušný profit. Nedávno jsem se byl podívat na podobném školení, příjem školitele jsem odhadl až na 7500,-Kč/hod. /byl totiž dražší než jsem kdysi býval já. Tak-že pane Minařík, pokud neprovádíte školení podle 50, tak se na to dejte. Budete také profitovat. Nikoho jiného samozřejmě jmenovat nebudu, nemám přímé důkazy. Ale každý, kdo pořádá "školení" to z jiného důvodu nedělá. Skutečné vzdělávání musí vypadat jinak. Brzda pokroku pak spočívá v podpoře tvorby podobného předpisu, jako byla (je) 50-tka. To proto, aby byl zachován stávající systém, který to ale nevyřeší.

Co se týče toho metálu, pokud to povede k nápravě činnosti v elektrotechnic e a pokud bude zlatý - tak beru.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 31.12.2018, 12:55 »

... Elektrotechnik a se celkem bouřlivým vývojem stala velmi náročnou oblastí činnosti,...
Mám-li elektrotechnic ké vzdělání, potom se mohu pustit do toho, co zvládnu, nebo do čeho jsem ochoten se pustit, potom se to ale musím předem naučit. Ve škole mně p. profesor naučil ctít pravidlo že= Elektrikář se splete jenom jednou=. žádné pravidelné přezkušování není potřeba.
Z jistého úhlu pohledu si tak trochu odporujete sám sobě.
Jestliže obor prochází nějakým vývojem, já bych za logické považoval jak rozšiřování znalostí, tak ověřování toho, že ten, kdo chce na zařízení pracovat, zná dobře co se změnilo
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 31.12.2018, 13:44 »

Z jistého úhlu pohledu si tak trochu odporujete sám sobě.
Jestliže obor prochází nějakým vývojem, já bych za logické považoval jak rozšiřování znalostí, tak ověřování toho, že ten, kdo chce na zařízení pracovat, zná dobře co se změnilo

V čem si odporuji? O tom, že se musím věcem naučit, přece píšu!
Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #9 kdy: 31.12.2018, 14:07 »

https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,39912.msg312981.html#msg312981
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 02.01.2019, 13:22 »

Ve škole mně p. profesor naučil ctít pravidlo že= Elektrikář se splete jenom jednou=. žádné pravidelné přezkušování není potřeba.

To nie je tak úplne pravda.

Elektrikár sa môže pomýliť mnohokrát, akurát to nezasiahne jeho samého, ale jeho zákazníkov.
A poznám aj takých, ktorí sú dokonca "neomylní". To preto, lebo doteraz sa nikto nesťažoval.
To len ja a pár mne podobných, stále vymýšľame sprostosti a otravujeme s normami.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 02.01.2019, 17:17 »

Nová legislativa by měla jít ruku v ruce např. společenské poptávce řešit neúnosnou situaci, no a tato tu prostě není (mrtvých a požárů od elektriky kterých by dodržováním nové legislativy prokazatelně ubylo je uboze málo).
Chybějící cíl je pro střelce hlubší problém nežli chybějící zbraň.
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 03.01.2019, 07:08 »

To nie je tak úplne pravda.

Elektrikár sa môže pomýliť mnohokrát, akurát to nezasiahne jeho samého, ale jeho zákazníkov.
A poznám aj takých, ktorí sú dokonca "neomylní". To preto, lebo doteraz sa nikto nesťažoval.
To len ja a pár mne podobných, stále vymýšľame sprostosti a otravujeme s normami.

Takto to myšleno nebylo. Jednalo se o chybnou činnost při práci na EZ. Tzn. nechtěný dotyk na živých částech. Na nn to ještě nemusí mít radikální následky, sám jsem tu a tam nějakou "chytil" ,  no a jsem tady, pamatuji i zásah na 22 kV, tam to již ale bez následků nebylo, i když dotyčný přežil. Tak-že v tomto smyslu jenom jedna zmýlená.

Co se týče těch zákazníků, myslím, že se časem naučí jak se bránit "neomylným" . Občas se u mě někdo objeví, co má dělat že mu něco nejde atd. Je fakt, že úhradu škody prozatím nikdo neuplatnil. Zpravidla nemají žádnou smlouvu ani zadání, tak-že se nemají o co opřít. 
Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 03.01.2019, 07:18 »

Nová legislativa by měla jít ruku v ruce např. společenské poptávce řešit neúnosnou situaci, no a tato tu prostě není (mrtvých a požárů od elektriky kterých by dodržováním nové legislativy prokazatelně ubylo je uboze málo).
Chybějící cíl je pro střelce hlubší problém nežli chybějící zbraň.

Až požadavky nové legislativy budou odpovídat tomuto postoji, bude to jiná věc. Prozatím však nové požadavky jednoznačně směřují k vedení dokumentace skutečného stavu. To samozřejmě nebude zadarmo. Co se týče těch požárů, mám pocit, že se vždy prověřuje možnost zahoření od EZ. Docela by mě zajímalo s jakým výsledkem to je. Jak se hasiči vlastně vyjádří k absenci dokumentace, případně k absenci údržby, a v tomto případě i k případným revizním zprávám? Mám pocit, že když nic nenajdou, tak je zaklínadlem, že se jedná o technickou poruchu EZ.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 03.01.2019, 07:32 »

P Dobiáš, nejsem odpůrce dokumentace jako takové, nicméně všeho s mírou.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 03.01.2019, 07:56 »

Citace
Jak se hasiči vlastně vyjádří k absenci dokumentace, případně k absenci údržby, a v tomto případě i k případným revizním zprávám? Mám pocit, že když nic nenajdou, tak je zaklínadlem, že se jedná o technickou poruchu EZ.

Tak s tímto souhlasím!!
Bývalý spolupracovník tuto funkci dělá u nich už přes 30 let a občas (1x ročně) se potkáme a hodíme pár slov..... Mrknutí
(Ale jinak je to tajné!) Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 03.01.2019, 08:49 »

Mám obdobné kuloární informace.
Pokud tedy odečteme požáry na elektro coby příčinu svalené, tak zaváděním nových lejster dle názorů p.Dobiáše vznikne větší škoda nežli užitek.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 03.01.2019, 15:28 »

Skutečné vzdělávání musí vypadat jinak.

A to je přesně to, o co by tu mělo jít.
Školení z vyhl. 50 je obyčejně o ničem. Většina zúčastněných se tam jde jen "vyspat" a pak ruku v ruce s neschopnými školiteli se stává z celého školení jedna velká fraška.

Oborník se musí vzdělávat neustále. Spousta lidí se účastní právě jen školení z uvedené vyhlášky a pak z informací, které náhodou pochytí, žijí další tři roky.
Není to málo?
Ano, je to opravdu hodně málo.

Dobře to má nastaveno ČKAIT. Jejich členové musí posbírat jistý počet bodů za školení.
Tím jsou donuceni k neustálému sebevzdělávání .
Proč to tak nemůže být nastaveno i pro ostatní odborníky v oboru?
Nebudeš umět, budeš dělat průsery, přijdeš o licenci, o ŽL atd.
Respekt v našem oboru tak nějak postupně mizí.....jestl i tedy ještě nějaký je.
A vážnost našemu řemeslu žádná inovovaná padesátka nevrátí.
Vše by se mělo postavit naprosto jinak.
Na to ovšem musí někdo slyšet a jak tu již bylo několikrát uvedeno, ti co z nynějšího systému profitují, se budou stavět vždy proti a budou vše brzdit jak se jen dá.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 22 dotazů.