Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Resil nekdo pripojeni vice okruhu podlahoveho topeni pod jeden chranicojistic?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Resil nekdo pripojeni vice okruhu podlahoveho topeni pod jeden chranicojistic?  (Přečteno 19851 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 22.12.2018, 06:30 »

Je to hovadina, nebo vylepšení?

Jak, kdy. Víte co? Zavolejte mi mezi 28-30 prosincem, kdykoliv od dejme tomu 7,30 do 16h a probereme to do podrobna, jestli máte zájem. Toto téma se týká něčeho jiného tak ať to zůstane čisté.

Jedna se o loxone, udávají ztrátový výkon pro svou základní jednotku 7,8W

A to jako minimální, nebo maximální?

A kolik modulú tam bude? Kolik jističů? o jaké soudobosti se bavíme ve vašem případě? Co zvládne "uchladit" vámi vybraný rozvaděč v uložení které mu plánujete? Docela by mě to zajímalo. Počkám na fotky  Mrknutí   Přiznávám že mě znervóznuje to, že zde řešíme pitomé 2 DIN pozice u výrobku, kde doporučuji standardně cca 20% prostorovou rezervu ,  včetně rezervy "na oteplení".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 22.12.2018, 10:22 »

Z duvodu vyssiho zahrivani je rozvadec zabudovan v SDK predstene. Vypoctove to vychazi, prakticky se uvidi ... 
...Přiznávám že mě znervóznuje to, že zde řešíme pitomé 2 DIN pozice u výrobku, kde doporučuji standardně cca 20% prostorovou rezervu ,  včetně rezervy "na oteplení".
Z jistého úhlu pohledu jsem klidný, když se pod takový amatérský bastl nemusím podepsat...
Ono to moc seriozně a odborně nepůsobí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 22.12.2018, 20:44 »

Z jistého úhlu pohledu jsem klidný, když se pod takový amatérský bastl nemusím podepsat...
Ono to moc seriozně a odborně nepůsobí

Kde jste prisel na to, ze to bastlim?

Muzete byt v klidu, rozvadec ma 198 pozic (vestaveny od eatonu),  po plnem obsazeni bude zaplnen ze 77%. Vyrobce udava max otepleni 142W a jak jsem psal vypoctove se tam vlezu. Vse v rozvadeci mam od OEZ a pro vse mam info o ztratovem vykonu-je to volne na netu, takze zadne typove odhady. Navic To ze si v rozvadeci budu hlidat teplotu beru jen jako pojistku, ktera me nestoji zadnou praci navic. Jestli Vas neco zajima tak piste, nemam problem odpovedet.
Co se puvodniho dotazu tyce, jak jsem psal, uz mam poreseno :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 24.12.2018, 00:47 »

Zatim takhle. A ted dome  Mrknutí


* IMG_20181223_184521.jpg (1054.3 KB, 2340x4160 - prohlédnuto 537 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 24.12.2018, 01:03 »

A ted dome  Mrknutí

 Smích Tak dobrá. Jen pár podnětů.
OEZ bych nedával, co pětiletku mají novou řadu nekonfekčních rozměrů, spolehlivost žádná výhra, obzvláště u mechaniky chráničů
25A chrániče....mo žná to vyjde s hlavním jištěním, ale pořád na hraně. Rozdíl mezi 25A a 40A v ceně je minimální
Za mě na systémovku naprosto nevhodný rozvaděč, jsem zvědav, jak uložíte přehledně a bezpečně výplet. Ale klidně se nechám překvapit.
Předpokládám, že Loxonem budete spínat pouze relé. Má kontakty relé na 5A a nikde nevidím 4A jištění.

Neberte to jako rýpání, ale i mě historicky chyby mé i jiných posouvaly dál  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 24.12.2018, 01:32 »

Myslím, že nějaký 4 (co jsem zvládl přečíst) jsou PHR pod těmi dráty. Osobně bych začal vyhozením těch dvou bastardů z Holešova v PDR.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 24.12.2018, 02:47 »

Další "drobnost".  Vedle hlavního vypínače mi chybí prostor na svodiče přepětí. Ať už je tam plánujete nebo ne, (za mě rozhodně ano) považuji dostatečný prostor v rámci pravidel jejich instalace do rozvaděče, za jasnou samozřejmost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 24.12.2018, 08:46 »

Souhlas, dala by se sehnat lepsi skrin, ale ja si poradim :-). U OEZ bohuzel vyhrala lokalni dostupnost pozadovanych komponent, jinak bych pral eaton. (Spis moje nedockavost). Relev loxone budou spinat externi findery. Jisteni tam jeste neni,bude jeste doplneno do 3 rady vlevo. Jako rypani to rozhodne neberu, je to vecne.

Bastardy z Holesova jsem mel uz z drivejska, testoval jsem na nich loxone. Mate s nimi spatnou zkusenost ?

Vedle hlavniho vypinace jeste bude prepetovka + volne misto cca 6 modulu. Rele se posunou doprava + tam jeste prijdou radove svorky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 24.12.2018, 16:16 »

Bastardy z Holešova dávají kutilové, co je koupi v baunesmyslu, případně neznali elektrikáři. Spolehlivost nula. Profík se holešovským portfoliem špinit nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 25.12.2018, 12:57 »

Zatim takhle. A ted dome  Mrknutí
Šálí mne zrak, nebo jsou chrániče skutečně vyšší nežli jističe a propoj hřebínek je díky tomu nakřivo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 25.12.2018, 13:07 »

Šálí mne zrak, nebo jsou chrániče skutečně vyšší nežli jističe a propoj hřebínek je díky tomu nakřivo?
To je Milane Letohrad standart, ze jim to k sobe nepasuje...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 25.12.2018, 13:27 »

To je Milane Letohrad standart, ze jim to k sobe nepasuje...
Vždyť jsou to strojky jedné řady!!
Tak to fakt nemá chybu tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 25.12.2018, 14:54 »

Bohužel je to tak.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 25.12.2018, 17:27 »

Bohužel je to tak.  Nerozhodný
Tak oprava, byl jsem na stavbě a není to tak hrozně. Fotky zespoda zkreslují.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Hlaváč
*
Offline Offline



Elektřina má pomáhat,ne zabíjet!


« Odpověď #32 kdy: 25.12.2018, 18:38 »

Čistě technicky - stačí se podívat na požadavky do ČSN 33 2000-7-753.

A další pohled, čistě praktický.

Už mnohokrát jsem řešil topný kabel poškozený chybnou montáží, nebo stavební činností. Pak stačí malá nehoda, kdy se například při hře dětí vylije váza na podlahu a mokrý koberec se může stát smrtící pastí. Věřte že to není žádný problém. "Kopajících" zdí s poškozeným kabelem a i podlah je nečekaně opravdu dost. A je jedno zda jde o topný kabel, nebo klasický silový.



K původnímu dotazu:
Problém to není, samozřejmě pokud předjištění vyhovuje připojené zátěži. Nicméně hledisko provozní a přehlednosti zapojení i ovládání je také důležité. Přitom se vůbec nedivím kolegům kteří upozorňují na potřebu správného návrhu, tedy projektu obsahujícího všechny potřebné náležitosti spolu s výpočtem tepelných ztrát na přístrojích a toho zda ten rozvaděč zvládne "vše uchladit". Je to důležité jak z bezpečnostního hlediska, tak i dlouhodobého provozu. Přístroje trvale přehřívané, vykazují výrazné zkrácení životnosti a tedy i spolehlivosti. To při ceně modulů pro systémovou instalaci může znamenat i citelné budoucí náklady na opravy i servis. To si žádný rozumný integrátor na krk nevezme. Nejlepší je způsob instaluj a zapomeň. Tím nemyslím nevěnovat se zákazníkovi dál, ale to co pro něj uděláte, už nemusíte opakovaně znova a znova opravovat a řešit tímto způsobem naštvaného člověka.
excelentní rozbor Pane kolego,jen bych ještě zmínil nutnost připojení ochranného pláště topného kabelu k ochrannému vodiči, nebo připojení ochranné mříže tamtéž. Pěkné prožití Vánoc ,nějaký chytrý měřák pod stromeček a nový rok pokud možno bez nehod a úrazů a poruch.,žádný požár vánočního stromku atd.. To vám přeje kolega..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 25.12.2018, 22:07 »

25A chrániče....mo žná to vyjde s hlavním jištěním, ale pořád na hraně. Rozdíl mezi 25A a 40A v ceně je minimální
Muzte prosim upresnit, co konkretne u 25A hrozi a u 40A ne ?
Za me ty 25A vyhovuji s rezervou - nejnarocnejsi okruh kuchyn to pri max vytizeni nevybavi. Nebo mi neco unika ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #34 kdy: 25.12.2018, 23:19 »

Protože chránič s In 25A, není to samí jako chránič s In 40A. Úsměv
Ona totiž definice odolnosti kontaktů u jističů, je jiná, než definice odolnosti kontaktů chráničů.Jde o odolnost kontaktů, při zkratovém proudu.
Takže obecně lze říct, pokud je to klasický proudový chránič s In 25A, tak předřazené jistění, osadím jističem s In 20A, popřípadě pojistkou.
Samozřejmě toto neplatí, v případě použití chráničojistič e, (jističochránič e). Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Miroslav Stoniš
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 26.12.2018, 09:00 »

Ok, ted uz tu vetu chapu, diky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.