Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?  (Přečteno 42396 krát)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #54 kdy: 04.12.2018, 15:07 »

Pepo nesouhlasím, i kdybys naměřil královské hodnoty a prohlídkou zjistil naprostý všecajk, nikdy nemůže být bezpečnost díky stárnutí materiálů na úrovni oné doby.
Je to zřejmě myšleno tak, že provedení instalace je na úrovni oné doby, čili očekává se malý počet obvodů, síť TN-C, absence chráničů apod. Stejnou úroveň jako na začátku z hlediska stárnutí nikdo neočekává ani nevyžaduje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 05.12.2018, 06:33 »


Odpovědnost z provozovatele nikdo nesejme. Dostal "odborný posudek" od "odborníka ze státní zkouškou" na své provozované zařízení. Je na něm co s tím udělá.

Myslím, že je to trochu divný závěr RZ. Navíc, pokud nebudou definovány jasně závady.  Co s tím má asi provozovatel udělat. Byl jsem nedávno s autem na STK. Přede mnou byl majitel starého Spartaka. Veterán s platnou SPz a dostal nálepku STK....také jsem slyšel s technikem diskuse o morální zastaralosti.

RZ je technický a odborný dokument. Slohové práce do této kategorie nepatří.

Onen příměr s autem již za mně zodpověděli jiní. (souhlasím)

Nyní co se týče té "slohové práce" Před takovýmto závěrem samozřejmě musí předcházet nějaké zjištění a odůvodnění. Co takhle se podívat na stav uzemnění, náplně rozvaděčů, ochranou proti přepětí, vše porovnat s podmínkami provozu spotřebičů nabité elektronikou, podívat se také na stav dokumentace, která musí být podkladem pro prohlídku atd. Tady je teprve prostor i pro "slohovou práci"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #56 kdy: 05.12.2018, 07:51 »

... na druhou stranu musim uznat, ze semknutost kolektivniho vedomi ma take svuj poucny potencial :-)))
.

Jo, chápu vás. Všichni okolo jsou pitomci, jen já mám pravdu. To vždy potěší  Škleb

.. i kdyz to na me zatim pusobi dojmem ze odborny rozbor clanku norem je spise periferni zalezitosti,

I když už vím, no možná spíš tuším jak  k tomu přistupujete, stále nevím co vás k tomuto postupu vede. Jinými slovy o co opíráte. Věřte že by mne to opravdu zajímalo. Svůj postup jsem vám vysvětlil snad dostatečně.
Možná sem vložíte i nějaký konkrétní platný článek normy, nebo paragraf zákona, nad kterými budeme moci diskutovat. Toho jsme se prozatím nějak nedočkali.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #57 kdy: 05.12.2018, 09:18 »

V prispevcich 25 a 41 jsem toho vlozil dost, ale budiz.
Jste opravdu ochoten vyjadrit svuj nazor na konkretni vetne spojeni, jejich vyznam a provazanost v clancich normy 33 2000-6/2007, a jinych s ni souvisejicich?
Ed.2 prozatim nemam, ale pokud vy ano, muzete treba i z ni sem na podporu sveho presvedceni cokoliv vlozit.
Ja pritom vubec nevylucuji, ze bych nemohl v prechodu z 34 1010 do systemu 2000-6 neco prehlednout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 05.12.2018, 09:31 »

Oddělte od sebe dvě věci.
1.provedení instalace jako takové dle norem poplatných době jejího vzniku.
2.ověření instalace, zde je v zásadě jedno jakou normu pro revize použijete, zjednodušeně: furt měříte iz.odpor a smyčku, přičemž použijete nejpřísnější limitní naměřené hodnoty dle historie provozu instalce a to měřákem odpovídajícím 61557.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #59 kdy: 05.12.2018, 12:29 »

Doprčic práce. Hněv
Nedělejte z toho takovou vědu. Pokud se na tuto revizi někdo necítí, tak ať to prostě nedělá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #60 kdy: 05.12.2018, 15:08 »

Muzete mi pane Hudec sdelit, v cem jste mi rozumel ve vasem prispevku 18?

Pravidelne revize bytu dle 33 2000-6/2007 nedoporucuji kvuli posledni vete v cl. 62.1.2, na kterou primo navazuje Poznamka 1.
Je tento pozadavek opravdu kazdemu naprosto jasny a bere jej vazne, anebo jen tak ""nezavazne""?
Ze lze za jistych podminek podle teto normy revidovat i stare instalace je dostatecne jasne uvedeno i v poznamce 1 tehoz clanku.
O tom jsem ale ve svych prispevcich 11 a 15 nerikal vubec nic, i kdyz jsem na to porad upozornovan.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #61 kdy: 05.12.2018, 17:55 »

Oprava.
Na cl. 62.1.2 primo navazuje poznámka N
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #62 kdy: 05.12.2018, 21:33 »

Muzete mi pane Hudec sdelit, v cem jste mi rozumel ve vasem prispevku 18?

Pravidelne revize bytu dle 33 2000-6/2007 nedoporucuji kvuli posledni vete v cl. 62.1.2, na kterou primo navazuje Poznamka 1.
Je tento pozadavek opravdu kazdemu naprosto jasny a bere jej vazne, anebo jen tak ""nezavazne""?
Ze lze za jistych podminek podle teto normy revidovat i stare instalace je dostatecne jasne uvedeno i v poznamce 1 tehoz clanku.
O tom jsem ale ve svych prispevcich 11 a 15 nerikal vubec nic, i kdyz jsem na to porad upozornovan.
Bohužel jsem nepochopil o co se vám přesně jedná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #63 kdy: 05.12.2018, 22:46 »

Pravidelne revize bytu dle 33 2000-6/2007 nedoporucuji kvuli posledni vete v cl. 62.1.2, na kterou primo navazuje Poznamka 1.

Teď nevím jestli se mám smát, nebo brečet.  Nerozhodný Nerozhodný  V ČSN 33 2000-6 je poznámka o nutnosti podkladů k revizi s jejich výčtem s nutností tyto závady odstranit a vy tu normu zavřete, přesunete se na odkazovanou normu a řeknete že normu s odkazem nelze použít. To je dost chatrná konstrukce i na vás.
Mimochodem jak se pak vypořádáte s tím že ani 33 1500 nebyla v době vzniku té instalace platná? Byla vydána až cca 8 let poté  Smích Smích v roce 1991. Instalace je někdy z roku 1983

Zpátky na zem. Normálně revidovat prozatím dle ČSN 33 2000-6 až do konce 5tého měsíce příštího roku a pak hurá do edice 2.  Už nás před ní nic nezachrání.
SAmozřejmě budeme nadále využívat k revizím i ČSN 33 1500 což se vůbec nevylučuje, ale dobře doplňuje, viz odkazy v textu. Ta zůstává nadále v platnosti. Stále platí že tyto normy jsou popisem jak má RT postupovat během revizí, co od investora vyžadovat i jaké lhůty navrhnout pro další revizi.

PS: Psaná diskuse má mnohá omezení. Docela rád bych si to s vámi vyříkal z očí do očí, nejlépe nad výtisky těchto norem. Možná by bylo jasno jasněji po 20 minutách vám, nebo mě  Mrknutí


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #64 kdy: 06.12.2018, 08:52 »

Jo, chápu vás. Všichni okolo jsou pitomci, jen já mám pravdu. To vždy potěší  Škleb

Tento názor nesdílím. Naopak elektrikáři jsou zpravidla chytří lidé, jen se neumějí sdružit, aby prosazovali své zájmy (viz např. kominíci). Bohužel se jaksi uchylují k falzifikacím, místo toho, aby byli mistři svého oboru.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #65 kdy: 06.12.2018, 09:05 »

Nezbyva nez zacit od uplneho zacatku a nabidnout svuj komplexnejsi pohled na 2000-6. Kratce to bohuzel nepujde. Omlouvam se za zvoleny postup, ale pro lepsi vzajemne porozumeni nastinim postup z pohledu poctiveho revizniho technika (PRT) :-)

PRT vejde po 35 letech na prvni pravidelnou revizi do bytu z roku 83, vidí instalaci dle 34 1010, otevre normu 33 2000-6/2007 a zacne ji cist.
Uz z prvni vety pozna, ze je to cast harmonizacniho dokumentu HD (EIC) 60364, coz se mu potvrdi i v odstavci "Informace o citovanych normativnich dokumentech". Nenachazi vsak v nem zadnou citaci 34 1010 a tak hleda dal v casti "Souvisici CSN". Tam taky vidi pouze 33 1500 a 62 305-3, vse starsi chybi.
Presto cte dal "Rozsah platnosti" v 6.1, kde se v cl. 61 dozvi, ze vychozi revize ma splnit ostatni pozadavky HD 60364. Tu ale delat neprisel, a tak preskoci na cl. 62, kde jiz tento pozadavek neni.
Otevre vychozi revizi z roku 1983, porovna s ni skutecne provedeni instalace, a pak podle 61.3 ji odzkousi a zmeri. Nakonec dle 62.1.4 a 62.1.5 vypracuje zpravu.

Potud se vsichni shodneme. To je to, o cem mne vsichni presvedcujete, a co ja dobre vim.

To co ale vidim jako problem, a proc postup podle 2000-6 nedoporucuji je situace, kdyz v byte z roku 83 PRT nenajde zadnou dokumentaci, pouze nejaky nicim nepodlozeny skutecny stav, a je nucen postupovat podle te posledni vety v 62.1.2.
Svuj pohled na tuto situaci vysvetlim pozdeji. Je docela mozne, ze komplikace ktere v teto situaci pro PRT vzniknou ostatni vidi jinak.
Snad zde nekdo nastini i sve vlastni vysvetleni toho pozadavku v situaci, ktera je bezna temer vsude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #66 kdy: 06.12.2018, 10:34 »

Co pořád máte s tou 33 2000-6?
Pokud je elektroinstala ce z roku 1983, tak je provedena dle ČSN 34 1010, no a první vydání je z data 23.6.1965c. Následovalo několik dalších. Takže takto starou elektroinstala ci, prostě zrevidovat lze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Honza Veselý
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 06.12.2018, 18:41 »

Kdyby to byl muj problém, pozadam a zaplatim revizaka, cca: "Udělejte mi to v rozsahu výchozí v ramci tehdy platných předpisů včetně zakresu ( dohledatelnych) souvislostí a napište pravidelná následná. Do doporučení napište co si o tom myslite. Klidně napište na základě predchozi pravidelné, ja ji nemam, vy ji nemáte, v případě nehody ani já, ani vy nedokazete ze nikdy zadna nebyla.
 Jinak mě nenapada jak resit. Případné úpravy ktere jsem si svépomocí provedl, byly vykonany do roku 1988, zbytek pouze opravy-vymeny. Čestné prohlaseni, zformulujte si to pane revizak sam, podepisi a  i zabehnu ověřit svuj podpis na  poštu."
Jinak, myslím, podobnou zakázku nemůže rozumny revizak přijmout a rozumný zákazník by ji neměl ani vyžadovat.
Ja verím že revizak je něco víc, beru revizaka kteremu verim, a on věří mě. Postupy: Zalejte hromosvody a prestehujte skříň aby stop tlačítko bylo pristupne, ale hlavne drzte hubu ze kdyz zatizime na plny vykonon zacne nam brnet pracka, nebo pohasinat lampicky, ale nedeste se, odpoledne vrátíme zpatky, to je hnus.
Revize, hlavne nasledne, JSOU o důvěře. Oboustranné.
Jan Veselý
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #68 kdy: 06.12.2018, 20:18 »

Kdyby to byl muj problém, pozadam a zaplatim revizaka, cca: "Udělejte mi to v rozsahu výchozí v ramci tehdy platných předpisů včetně zakresu ( dohledatelnych) souvislostí a napište pravidelná následná. Do doporučení napište co si o tom myslite. Klidně napište na základě predchozi pravidelné, ja ji nemam, vy ji nemáte, v případě nehody ani já, ani vy nedokazete ze nikdy zadna nebyla.
 Jinak mě nenapada jak resit.

To si děláte pr..el? V ČSN je přesně popsáno co a jak se má dělat  podivej .

Neexistuje žádná následná revize, ale pouze výchozí, pravidelná a mimořádná.

Revize, hlavne nasledne, JSOU o důvěře. Oboustranné.

Nikdy!
Nebudu strkat hlavu do oprátky za pár korun s tím, že jen prostě někomu věřím. Během revize si udělám dost poznámek a především spoustu fotek. Už se to párkrát vyplatilo, když se mě pokusil někdo zatáhnout do svých čachrů, nebo mě chtěl jen využít.  Revizní technik má stanovené jak přesně postupovat. Od prohlídky, přes měření a zkušení až po to co má obsahovat revizní zpráva, nebo termíny pravidelných revizí. Tady není moc prostoru pro důvěru k člověku kterého vidíte poprvé a pravděpodobně i naposledy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #69 kdy: 07.12.2018, 06:59 »


Revize, hlavne nasledne, JSOU o důvěře. Oboustranné.
Jan Veselý

To si děláte pr..el? V ČSN je přesně popsáno co a jak se má dělat  podivej .

Neexistuje žádná následná revize, ale pouze výchozí, pravidelná a mimořádná.



Toto skutečně není o důvěře, ale o technickém přístupu. (souhlasím) Pokud jako odpovědný majitel chci získat plný přehled o zařízení, nezbývá mně nic jiného, než zařízení zakreslit, a to v prvním kroku. Potom teprve mohu rozhodnout co s tím dále. Zpravidla budu požadovat zachovat provozuschopno st zařízení. Musí tedy následovat opravy, někdy i výměny zařízení, řádné popisy atd. Samozřejmostí musí být kontrola dimenzování (to abychom nemuseli
hlavne drzte hubu ze kdyz zatizime na plny vykonon zacne nam brnet pracka, nebo pohasinat lampicky,
Jan Veselý
). Takto  získáme odpovídající dokumentaci. S tím se už dá pracovat. Mohu provést i případná měření, vše uvést do protokolu. Toto pak založím do regálu, s datem vyhotovení, nadále vše zajistím trvalou údržbou. No a potom mohu klidně spát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #70 kdy: 07.12.2018, 09:01 »

...
Revize, hlavne nasledne, JSOU o důvěře.
...
Jen v něčem.
Dokázal jsem se domluvit a "věřit" tomu, že existovala výchozí revize, že elekroinstalac e byla z roku XY...,  takže vznikla revize mimořádná, v rozsahu výchozí, jako příloha byla základní dokumentace složená z toho, ce se dochovalo, doplněno o to, co se dalo reverzním inženýringem zjistit.

Ale NIKDY bych nešel na "dohodu" ve stylu "...nepiš to do závad, já to opravím..."
Není problém, nenapíšu, ale než ti odevzdám revizní zprávu, chci vidět, žes to opravdu opravil.

A revize je vztažena k nějakému datu a popisuje zařízení  nebo rozvod tak, jak jej viděl, měřil... revizák. A jestli si po jeho odchodu provozovatel vyřadí nějaký ochranný prvek, tak bych do toho netahal výraz "důvěra",  to je spíše o demenci provozovatele, když preferuje papír, který mu dá zdánlivý klid, před skutečně bezpečným stavem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #71 kdy: 10.12.2018, 14:43 »

Zajem opadl, tak alespon dokoncim svuj pohled.
PRT se tedy v beznem byte bez jakekoliv dokumentace rozhodne pokracovat podle posledni vety v 62.1.2 a Pozn. N v rozsahu vychozi revize, samozrejme za podminek popsanych v cl.61. Tam uz ale pri prohlidce brzo zjisti rozpor s druhou odrazkou cl. 61.2.2, treba prurez PEN. Podle Pozn. N dale uvede i chybejici dokumentaci jakozto dalsi zavadu, kterou je dle CSN 33 1500 nutne odstranit (to jsou ty dalsi naklady).
Pokud PRT vezme v potaz take vsechny dalsi pozadavky v 61 na srovnani se souborem HD60364, pak mu nezbude nic, nez vydat nevyhovujici zaver na instalaci, jenz sice vyhovuje pozadavkum 34 1010 z 83, ale jiz nikoli srovnani s pozadavky 2000-6 na kompatibilitu s HD60364.
V teto souvislosti by byl zajimavy take rozbor Pozn.1.

Mozna si nekdo mysli ze jina moznost revize stare instalace nez pouze dle 2000-6 neexistuje. Pak bych rad slysel proc neni mozne provest pravidelnou revizi instalace v principech vychozi z roku 83, kdyz ji tak lze provozovat, pricemz v novych pristrojich problem jiste neshledavam.
Porad mi to vychazi tak, ze vynechani jakekoliv obecne pozadavky treba i z 2000-6 je jeji nedodrzeni, coz zdaleka neni totez jako vynechani treba doplnkove ochrany z revize, pokud v instalaci neexistuje.

P.S. Nejsem si jist pane Franek, jestli jste nekdy delal revizi pred ucinnosti HD60364, kdyz se tak shanite po existenci takove konkretni normy na revize.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy a podle čeho pravidelné revize strojů?
 Jaké jsou lhůty pro provádění pravidelných revizí zvedacích zařízení ?
 Kdo je zoodpovědný za periodické revize spotřebičů?
 Je nutna revize EKG?
 Ako určiť lehoty revízií?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak určit termín pravidelné revize stroje?
 Co vsetko kontrolovat a merat pri pravidelnej revizii el. instalacie hotela ?
 Jak postupovat při pravidelné revizi společných prostor?
 Jak přesvědčit majitele firmy, aby prováděli pravidelné revize el.strojů?
 Jaká je revizní lhůta u hromosvodů na školní budově?
 Jaké jsou lhůty periodických revizí průmyslových objektů s otřesy a rázy (AHx)?
 Jak revidovat stroj po slibech zesnulého revizního technika?
 Musí firma, která má uplatněn řád preventivní údržby, provádět pravidelné revize?
 Je správne robiť revíziu samotného rozvádzača (bez vývodov) každé 4 roky?
 Jak na tom budou revize elektro a hromosvodů obydlí?
 Lze provést pravidelnou revizi na truhlárnu bez podkladů?
 Jakou revizní lhůtu by měla mít technika, používaná pro zvučení veřejných akcí?
 Jaká je min.(max) lhůta revizí, když není určena výrobcem?
 V jakém intervalu revidovat venkovní trafostanici 22/0,4kV?
 Provádíte revize napájecích zdrojů ve stejném termínu jako ostatní zařízení ?
 Aké sú intervaly revizií pre stroje podla EN 60204 ?
 Jaká je četnost revizí u obytných kontejnerů (stavební a kancelářské buňky)?
 Kdo má za povinnost mít uschované revizní zprávy?
 Kde zjistit pravidelnost revize konkrétního spotřebiče?
 Jaká je perioda revizí elektroinstalace v objektu zdravotního střediska?
 Začinajúci revizáci, robíte revízie aj na starých inštaláciách?
 Jak byste stanovili revizní lhůtu na výrobnu elektriky, spalováním dřevoštěpky?
 Lze prosím udělat pravidelnou revizi na Al instalaci s modrým označení fází?
 Jak řešit lhůty revizí/kontrol u velkokuchyně?
 Lze použít delší lhůtu mezi pravidelnými revizemi?
 Jak postupovat při revizi bez dokumentace stroje a s poškozeným štítkem?
 Čeho všeho by se měly dělat pravidelně revize?
 Je revízia po 10 rokoch považovaná za východziu, alebo periodicku?
 Jaká je lhůta revize elektroinstalace pro cukrárnu nebo bar?
 Jakou lhůtu revize stanovit u odpojitelného přívodu k pojízdnému prostředku?
 Jaké jsou náležitosti pravidelné revize elektroinstalace?
 Jakou lhůtu revize stanovíte pro pračku?
 Jak často provádět pravidelnou revizi v Domově pro seniory?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jsou lhůty pravidelných revizí ve smyslu tabulky 1 ČSN 33 1500:1990 doporučené pro všechna zařízení?
 V jakých časových termínech se provádí kontrola strojních zařízení?
 Bude nutná revize po novém vydrátování elektroměrového rozvaděče?
 Jakou lhůtu revizí stanovit u knihovny?
 Proč se instalace může revidovat dle tehdejších norem a spotřebiče nikoliv?
 Do jaké skupiny dát 3f prodlužovací přívod?
 Jaké jsou ceny revizí pro FVE?
 Jaké zvolit lhůtu revize pro objekt s pečovatelskou službou?
 Jak donutit provozovatele k mimoradne revizi?
 Jaký je termín pravidelných kontrol el.zařízení pracovních strojů?
 Do kdy musí být provedena pravidelná revize?
 Mohou být uplatňovány požadavky nových norem na 45 let starou brusku?
 Je povinností RT skladovat historické revizní zprávy dle ČSN 33 1600?
 Dali byste na to revizi?
 Musí se provádět revize 40 let starého nabíječe baterií?
 Lze prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed.2?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Co dělat při periodické revizi, když naleznu chyby ve výchozí revizi?
 Jak revidovat opravdu starou instalaci?
 Jak provádět kontroly a revize nabíjecích kabelů?
 Jak často dělat revize na chatě?
 Jak je to s povinností pravidelných revizí u pronajímaných bytů?
 Je možné prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů?
 Je možné, že RT na kuchyň (vlhké prostředí) napsal lhůtu 5let?
 Jak často se revidují zásuvky v nábytku připojené přes zásuvku?
 Seznamte se revizemi elektrických přístrojů na semináři plzeňského cechu
 Prováděl někdo z vás pravidelnou revizi bez dokumentů?
 Co revidovat při změně tarifu z D25 na D45?
 Jak vyhodnotit periodickou revizi na el. instalaci z cca 1950?
 Do jaké lhůty revize elektroinstalace zařadit zdravotní středisko?
 Kdy revidovat částečné rekonstrukce? Kdy podle staré a kdy podle nové normy?
 Jak řešíte neustálé požadavky na nové revize spotřebičů od jednoho subjektu?
 Jaká je lhůta příští revize normálního prostředí, 5 let?
 Projdou periodickou revizí hliníkové kabely z roku 1983?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jak zrevidovat změnu proudové hodnoty tarifního jističe u staršího rozvaděče?
 Jak chápete doporučené lhůty pravidelných revizí?
 Jaké jsou termíny elektrorevizí nabíjecích stanic elektromobilů?
 Proč pravidelná revize najednou vyžaduje použití proudového chrániče?
 Jak na revize historické elektroinstalace?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Podle jakých nařízení a norem vyplývá povinnost provádět revize?
 Mirek asi nedělá pravidelný revize elektroinstalace (norm)
 Jak ošetřit zodpovědnost za revize půjčené věci kterou nelze revidovat?
 Jak správně, jako správce budovy (budova v nájmu) žádat další subjekty o revize?
 Kdo určuje termín pravidelne revize?
 Ako donútiť majiteľa pohostinstva aby si dal do poriadku elektroinštaláciu?
  Musí mít elektrocentrály (ve stavební firmě tudiž nic velkého) revize?
 Jaké známe druhy revizí?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Jakou zvolit lhůtu periodické revize aku svítilny?
 Co je Věžová budova?
 Kontroly, revize a zkoušky el. zařízení a spotřebičů a jejich lhůty?
 Jak často revidovat uzemnění na redukčním panelu tlakové stanice?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Jak často se musí dělat revize zásuvek pro plynové kotle u malých firem?
 Objasníte mi někdo výklad odstavce 3, písmeno c, zákona 250/2021 Sb.?
 Kdo stanovuje ZÁVAZNÝ termín revizí např. elektroinstalace?
 Jaké jsou lhůty revizí v jídelnách a kantýnách?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Podle kterého předpisu musí dělat pravidelné revize objektů např. spolky?
 Jaká je lhůta revizí u objektu bytů pro zdravotně postižené?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.