Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?  (Přečteno 42365 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 30.11.2018, 13:45 »

Já naopak p.Javorskému rozumím.
Posuzování staré instalace je mimo dnes řešený legislativní rámec.
Jedinou oporu najdeme v 33 2000-1, a to je dle mého názoru poněkud málo, takže nezbývá nežli postupovat dle zvyklostního režimu, přičemž jak jsem uváděl výše, tento je v případě průšvihu neobhajitelný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 30.11.2018, 14:09 »


A take by me zajimalo, jestli je pro vas pripustna nejaka zavada v pravidelne revizi, jenz se provadi v rozsahu vychozi?
Ja tedy nevim kdo jako, ale ja povazuji castecne dodrzovani normy za jeji nedodrzovani.


Když  jste tak akurátní, tak revize po 35 letech nebude pravidelná v rozsahu výchozí, ale abychom se drželi správného názvosloví, bude mimořádná dle ČSN 33 1500, změna Z4 čl. 3.10.
EDIT:
Jinak souhlasím, že je lepší se do těchto dobrodružství a detektivní činnosti nepouštět a udělat jenom zápis s uvedením do očí bijících závad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 30.11.2018, 14:18 »

Jooo, to mi nedošlo pane Franku, ze si o mne myslite, ze neznam normy na revize :-))))
Takze, pokud vas nekdo pozve do bytu na revizi a predlozi vam puvodni platne vychozi revize, ale i vychozi revize vsech zmen za 35 let s kompletni dokumentaci, pak smele do toho podle 2000-6.
Pokud ale nedostanete zadnou posledni platnou revizi v souladu se skutecnym stavem, pak jestli nechcete porusit normu, tak jste s pravidelnou revizi skoncil a zacinate s podrobnym prezkoumanim instalace v rozsahu vychozi revize. Predpokladam, ze ve chvili kdyz majitel pochopi co ho to bude stat vas posle pryc.
Odpovezte mi prosim na na moje otazky, a snad se dostaneme k tomu, proc nedoporucuji pravidelne revize domacnosti podle 2000-6. Rad vam pak reknu svuj nazor na lepsi postup pro oba strany.

Domacnosti pane Strycharski se ukazi v jinem svetle, pokud si od nich odmyslíme vsechny predpisy vztahujici se k BOZP. Mnoho pak uz nezbyde.

Kdepak pane Friedrich, revize bude porad pravidelna, jenom v rozsahu vychozi. Mimoradne bych ponechal zmenam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 30.11.2018, 14:19 »

Posuzování staré instalace je mimo dnes řešený legislativní rámec.
Jedinou oporu najdeme v 33 2000-1, a to je dle mého názoru poněkud málo, takže nezbývá nežli postupovat dle zvyklostního režimu, přičemž jak jsem uváděl výše, tento je v případě průšvihu neobhajitelný.

Jenže.

Zmiňovaná ČSN celkem dobře popisuje jednotlivé kroky provádění vlastní revize. To že jsou některé kroky (články) přeskakovány je normální, když se netýkají přímo dané aplikace. Tedy jen kvůli tomu že ne všechny články této normy lze aplikovat na každou situaci a nutno použít to co se použít dá a vlastně i má, nebudu nikomu tvrdit že nedoporučuji její využití při revizi. To je dle mého silně zavádějící.
Samozřejmě tato norma není jediná o kterou se budu během této revize opírat, ale jednou z  hlavních  která mi  udává konkrétní postup revize, krok za krokem.
Tedy i když jsem si vědom určitého právního vakua ohledně posuzování stavu takto staré instalace, vzhledem k životnosti jednotlivých materiálů, nemohu s vámi prostě souhlasit, protože 33 2000-6 (ve všech edicích a změnách) a 33 1500 považuji za "kuchařku" jak postupovat během revize, což jinak nemá s vlastním provedením instalace a použitými materiály, nebo jejich stářím nic společného.
V revizi napíši že jsem při revizi postupoval dle těchto norem, ale jednotlivé úkony a případně i závady už budou odkazovat na další normy, platných především v době vzniku instalace, v některý případech i na novější ČSN-ka.

Když  jste tak akurátní, tak revize po 35 letech nebude pravidelná v rozsahu výchozí, ale abychom se drželi správného názvosloví, bude mimořádná dle ČSN 33 1500, změna Z4 čl. 3.10.

Velmi dobrá poznámka.  podivej  při absenci pravidelných revizních zpráv i té výchozí, nám vlastně nezbývá nic jiného. Děkuji za toto upozornění.


edit:
Jooo, to mi nedošlo pane Franku, ze si o mne myslite, ze neznam normy na revize :-))))

Hmm, vy mi vidíte do hlavy že víte co si myslím?  Nic, ani na to dál nebudu reagovat.

Jediné co popisuji, je můj nesouhlas s vaším výkladem. Tomu se říká diskuse. Namísto vysvětlení postoje z vaší strany, se mi dostává jen podsouvání toho co si o vás myslím. Nic konkrétního a věcného. Ale už si na to začínám pomalu zvykat.   Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 30.11.2018, 15:34 »

Kdepak pane Friedrich, revize bude porad pravidelna, jenom v rozsahu vychozi. Mimoradne bych ponechal zmenam.
Myslím, že je to napsáno dostatečně pochopitelně viz obr.


* 3,10.jpg (72.93 KB, 1453x250 - prohlédnuto 455 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 30.11.2018, 16:23 »

Honzo já netvrdím že nevyužiješ šestku na revize, hovořím o celkovém závěru revize, byť naměřené hodnoty budou vyhovující.
Předpokládám že takto se již shodneme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 30.11.2018, 16:24 »


Tedy i když jsem si vědom určitého právního vakua ohledně posuzování stavu takto staré instalace, vzhledem k životnosti jednotlivých materiálů, nemohu s vámi prostě souhlasit, protože 33 2000-6 (ve všech edicích a změnách) a 33 1500 považuji za "kuchařku" jak postupovat během revize, což jinak nemá s vlastním provedením instalace a použitými materiály, nebo jejich stářím nic společného.


JE to vlastně to samé o čem jsem už psal, tedy revize dle norem platných v době vzniku revidované instalace, ale s ohledem na bezpečnost, což může znamenat že i když instalace je v mezích stanovených původními normami, tak její celkový stav nemusí vždy odpovídat základním požadavkům na minimální bezpečnost a tak ji konkrétní RT může vyhodnotit jako nadále nebezpečnou.  Samozřejmě se všemi důsledky, tedy pokud na to má RT koule.
Klidně se může jednat o zteřelý plast na rozvaděči, kdy sice drží ale každé jeho otevření může znamenat rozsyp krytu a dále přístupné živé části uvnitř. To samé může platit o kabelech ve světlech, kdy výměna, nebo jen omytí světla může ohrožovat život toho kdo na lustr sahá a podobně tím že izolace na kabelu se sype jako z cukru.
Je mnoho "drobností" které mohou RT vést k negativnímu závěru, byť instalace na první pohled vypadá ještě jakž takž uspokojivě. Ale to je o zkušenostech a míře rizika.

Pohled finanční pana Javorského mi je nějak cizí i když patří k běžným. Tedy Buď-to provedu revizi svědomitě, nebo vůbec. Tedy zákazník chce znát skutečný stav své instalace, nebo shání jen papír. Záleží jen na něm co chce a co je ochoten zaplatit. Klidně půjdu o dům dál. Nebudu kvůli pár stovkám, ani tisícům riskovat to že bych nechal svou rodinu samotnou zatímco bych měl dostatek času ke studiu norem v malé místnosti s pravidelnými vycházkami na betonovém dvorečku. Riziko se platí jinak a jen vůl, promiňte mi ten výraz,  riskuje kvůli pár stovkám něčí život, svůj roční výdělek  a problémy s placením právníka, odškodného a já nevím čeho všeho ještě.

edit:
Honzo já netvrdím že nevyužiješ šestku na revize, hovořím o celkovém závěru revize, byť naměřené hodnoty budou vyhovující.
Předpokládám že takto se již shodneme.


Jo, zrovna o tom píši  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 30.11.2018, 18:19 »

Priznam se pane Franku, ze bych docela rad znal vas postup pri revizi 35 leteho bytu bez dokumentace a se zmenami oproti puvodnimu stavu dle 2000-6.
Bez dokumentace jste povinen postupovat podle 61, a ja se ptam, jak byste ve stare instalaci porovnal zjisteny vysledky s pozadavky souboru HD60364 dle 61.1.3?
Maji sanci i puvodni zmeny dle 61.1.5?
A co pozadavky na zakresleni skrytych zarizeni dle 61.1.2?
K cemu je revize dle normy, dle ktere je mozne starou instalaci vyhodnotit pouze jako nevyhovujici?
Tady vubec nejde o finance, ale o to, zdali dokazete pri revizi stareho bytu naplnit pozadavky 2000-6.
Že mi mozna neodpovite na otazky uz jsem pochopil, jiste je to vase pravo, mne spis jde jen o zamysleni.

Vychazim pane Friedrich z toho, ze "pravidelnost" terminu urcuje vlastnik bytu, co se v praxi jiste muze rovnat i mimoradne udalosti :-))),  a nemam v teto situaci problem ani s termínem "mimoradna".
Članek ktery citujete ale odkazuje na moznost, neboli dokonce povinnost mimoradne revize na zaklade pravniho predpisu, a ja neznam zadny, jenz by v tomto smeru platil pro domacnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 30.11.2018, 19:40 »


Članek ktery citujete ale odkazuje na moznost, neboli dokonce povinnost mimoradne revize na zaklade pravniho predpisu, a ja neznam zadny, jenz by v tomto smeru platil pro domacnosti.


Na tom se určitě shodneme, já konkrétní předpis na nutnost provádět revize elektroinstala ce v domácnostech taky neznám a ani neexistuje - nemáme takové lobby jako kominíci.  Smích
Ale § 273 Obecné ohrožení z nedbalosti v trestním zákoníku by na to určitě nasadit šel se všemi důsledky z toho vyplývajícími. A v případě vyhoření bytu i bytů sousedů s následnými škodami na majetku a zdraví nebo úraz návštěvy, či topenáře a pod. by RZ nezajímala jenom pojišťovnu, ale i PČR.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #27 kdy: 30.11.2018, 19:47 »

... "pravidelnost" terminu urcuje vlastnik bytu ...
Toto téma se jevilo zprvu jako nudné, ovšem koukám, že se zde po mnoha létech ještě dozvím něco nového.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #28 kdy: 30.11.2018, 20:51 »

Priznam se pane Franku, ze bych docela rad znal vas postup pri revizi 35 leteho bytu bez dokumentace a se zmenami oproti puvodnimu stavu dle 2000-6.
Bez dokumentace jste povinen postupovat podle 61, a ja se ptam, jak byste ve stare instalaci porovnal zjisteny vysledky s pozadavky souboru HD60364 dle 61.1.3?
Maji sanci i puvodni zmeny dle 61.1.5?
A co pozadavky na zakresleni skrytych zarizeni dle 61.1.2?
K cemu je revize dle normy, dle ktere je mozne starou instalaci vyhodnotit pouze jako nevyhovujici?
Tady vubec nejde o finance, ale o to, zdali dokazete pri revizi stareho bytu naplnit pozadavky 2000-6.





Tak použít 33 2000-6, ne revizi bytu,  ktrerý je v provozu 35 let, je špatně. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 30.11.2018, 21:26 »

Jinak souhlasím, že je lepší se do těchto dobrodružství a detektivní činnosti nepouštět a udělat jenom zápis s uvedením do očí bijících závad.

Revizáci v mém okolí se do těhle revizí taky dvakrát nehrnou.
A když, tak si to nechají zaplatit. To samé rekonstrukce po noname partách a že se najdou extrémy.

Nikomu se nechce s vlastní kůží na trh.

Mě by jen zajímalo kolegové, jak často se setkáváte, s poptávkou na revizi staré instalace bez dokladů a ostatních náležitostí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 30.11.2018, 21:35 »

Priznam se pane Franku, ze bych docela rad znal vas postup pri revizi 35 leteho bytu bez dokumentace a se zmenami oproti puvodnimu stavu dle 2000-6.

Rád. Ale ja se ptal první a odpověď nikde. Navíc bych rád věděl kolik let zpět mohu dle vás použít ČSN 33 2000-6  ed. 2.  Jistě to budete vědět.

Na tom se určitě shodneme, já konkrétní předpis na nutnost provádět revize elektroinstala ce v domácnostech taky neznám a ani neexistuje

To nemusí být tak úplně pravda.  Sice nám v bytové výstavbě normy pouze doporučují 5ti letou lhůtu, ale stačí nájemní smlouva a v ní něco  o povinnostech udržovat pronajatý být v bezvadném a bezpečném stavu. Jak toho jinak dosáhnout než pravidelnými revizemi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 30.11.2018, 22:12 »

Toto téma se jevilo zprvu jako nudné, ovšem koukám, že se zde po mnoha létech ještě dozvím něco nového.
Já tomu nevěřím, v tomhle se nic nového objevit nedá. Norma 33 2000-6 ed. 2 je norma "procesní",  říká, jak se mají revize dělat a je jedno, na jak staré instalaci.
jak byste ve stare instalaci porovnal zjisteny vysledky s pozadavky souboru HD60364 dle 61.1.3?
Maji sanci i puvodni zmeny dle 61.1.5?
A co pozadavky na zakresleni skrytych zarizeni dle 61.1.2?
Vůbec nevím, kde nalézt tyto články.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 30.11.2018, 22:14 »

Honzo máš pravdu, dalo by se to vzdáleně srovnat s MPBP ve firmách, ale na rozdíl od firem, alespoň pokud vím, nehrozí nájemníkům pokud nedojde k hrubému poručení NS žádné sankce a plnění povinností, pronájemce zas tak do detailů nekontroluje, mnohdy ho ani nenapadne že by s tím odborná kontrola elektroinstala ce (revize) mohla souviset a potom by až v případě škod způsobených neplněním nájemní smlouvy v tomto bodě, došlo zase na zmíněný § 273 TZ a nájemník by měl potom jiné starosti, než řešit výpověď z nájmu. Mrknutí
To už ale vedeme debatu do absurdna, každý rozumně uvažující tvor by měl mít zájem na tom, aby svojí blbostí (šetrností na nesprávném místě) neohrozil zdraví své a svých blízkých.


* ilustrační foto.jpg (196 KB, 1024x714 - prohlédnuto 204 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #33 kdy: 30.11.2018, 22:21 »

Norma 33 2000-6 ed. 2 je norma "procesní",  říká, jak se mají revize dělat a je jedno, na jak staré instalaci.

To se celou dobu snažím vysvětlit kol. Javorskému

To už ale vedeme debatu do absurdna, každý rozumně uvažující tvor by měl mít zájem na tom, aby svojí blbostí (šetrností na nesprávném místě) neohrozil zdraví své a svých blízkých.

Ámen
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 01.12.2018, 07:35 »

Pekne se to na mne sesypalo :-)))).
To jsem snad opravdu jediny kdo se podival na ustanovení 33 2000-6/2007?

Z ni mam take ty clanky pane Strycharski, jejichz vynechani povazuji za jeji poruseni, a jiste by bylo obecne prospesne to v diskusi rozebrat. Vas nazor na jeji "procesnost" je zajimavy, a tak doufam ze pro nej mate oporu i jinde nezli pouze v souhlasu nekterych kolegu.

Vam pane Franku velice rad odpovim co nejpresneji a proto vas uctive zadam o zaslani libovolne vychozi revize prostoru na bydleni z 80-tych let. Pak vam v ni rad vyhledam normy, dle kterych byla revize provedena, a jejich uzití nepokladam dnes za zakazane. Do te doby vas mohu pouze ujistit, ze 2000-6 tam nebude.

Na tom pane Minarik, ze vlastnik bytu sam a svobodne rozhodne o periodicite a rozsahu revize nevidim zadne novum. Pokud vite neco vic, rad se to od vas dozvim.

Zadam diskutujici, aby vzali na vedomi, ze proti zadnym revizim bytu nic nemam, a to at se mi prosim nikdo nepokousi podsouvat.
Naplneni ucelove vybranych pozadavku 2000-6 pri revizi starych instalaci pouze nepovazuji za totez jako naplneni pozadavku na postupy v ni uvedene, a proto ji nedoporucuji pouzivat obecne.
Mozna se pletu a jsem zbytecne prisny, ale od odborne diskuse na odbornem foru ocekavam prave odborne hledani vysvetleni.
Prominte pane Franku, ale zrovna "Amen" se mi hodi v docela jinych situacich :-)))
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 01.12.2018, 08:02 »

...
Mě by jen zajímalo kolegové, jak často se setkáváte, s poptávkou na revizi staré instalace bez dokladů a ostatních náležitostí?
Myslím že už jsem to někde psal.
Byla to velká náhoda, že se ke kontaktu na mě dostali 2 zájemci o revizi.
Jeden (prodávající) měl zájem o revizi, jejímž výsledkem bude, že je elektroinstala ce sice starší, ale ve velmi dobrém stavu, vyhovující...
Druhý (kupující) měl zájem o revizi,jejímž výsledkem bude, že je elektroinstala ce stará, plná drobných závad a je to na totální rekonstrukci  zle

REvize, kde si někdo předem objedná výsledek, nedělám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy a podle čeho pravidelné revize strojů?
 Jaké jsou lhůty pro provádění pravidelných revizí zvedacích zařízení ?
 Kdo je zoodpovědný za periodické revize spotřebičů?
 Je nutna revize EKG?
 Ako určiť lehoty revízií?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak určit termín pravidelné revize stroje?
 Co vsetko kontrolovat a merat pri pravidelnej revizii el. instalacie hotela ?
 Jak postupovat při pravidelné revizi společných prostor?
 Jak přesvědčit majitele firmy, aby prováděli pravidelné revize el.strojů?
 Jaká je revizní lhůta u hromosvodů na školní budově?
 Jaké jsou lhůty periodických revizí průmyslových objektů s otřesy a rázy (AHx)?
 Jak revidovat stroj po slibech zesnulého revizního technika?
 Musí firma, která má uplatněn řád preventivní údržby, provádět pravidelné revize?
 Je správne robiť revíziu samotného rozvádzača (bez vývodov) každé 4 roky?
 Jak na tom budou revize elektro a hromosvodů obydlí?
 Lze provést pravidelnou revizi na truhlárnu bez podkladů?
 Jakou revizní lhůtu by měla mít technika, používaná pro zvučení veřejných akcí?
 Jaká je min.(max) lhůta revizí, když není určena výrobcem?
 V jakém intervalu revidovat venkovní trafostanici 22/0,4kV?
 Provádíte revize napájecích zdrojů ve stejném termínu jako ostatní zařízení ?
 Aké sú intervaly revizií pre stroje podla EN 60204 ?
 Jaká je četnost revizí u obytných kontejnerů (stavební a kancelářské buňky)?
 Kdo má za povinnost mít uschované revizní zprávy?
 Kde zjistit pravidelnost revize konkrétního spotřebiče?
 Jaká je perioda revizí elektroinstalace v objektu zdravotního střediska?
 Začinajúci revizáci, robíte revízie aj na starých inštaláciách?
 Jak byste stanovili revizní lhůtu na výrobnu elektriky, spalováním dřevoštěpky?
 Lze prosím udělat pravidelnou revizi na Al instalaci s modrým označení fází?
 Jak řešit lhůty revizí/kontrol u velkokuchyně?
 Lze použít delší lhůtu mezi pravidelnými revizemi?
 Jak postupovat při revizi bez dokumentace stroje a s poškozeným štítkem?
 Čeho všeho by se měly dělat pravidelně revize?
 Je revízia po 10 rokoch považovaná za východziu, alebo periodicku?
 Jaká je lhůta revize elektroinstalace pro cukrárnu nebo bar?
 Jakou lhůtu revize stanovit u odpojitelného přívodu k pojízdnému prostředku?
 Jaké jsou náležitosti pravidelné revize elektroinstalace?
 Jakou lhůtu revize stanovíte pro pračku?
 Jak často provádět pravidelnou revizi v Domově pro seniory?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jsou lhůty pravidelných revizí ve smyslu tabulky 1 ČSN 33 1500:1990 doporučené pro všechna zařízení?
 V jakých časových termínech se provádí kontrola strojních zařízení?
 Bude nutná revize po novém vydrátování elektroměrového rozvaděče?
 Jakou lhůtu revizí stanovit u knihovny?
 Proč se instalace může revidovat dle tehdejších norem a spotřebiče nikoliv?
 Do jaké skupiny dát 3f prodlužovací přívod?
 Jaké jsou ceny revizí pro FVE?
 Jaké zvolit lhůtu revize pro objekt s pečovatelskou službou?
 Jak donutit provozovatele k mimoradne revizi?
 Jaký je termín pravidelných kontrol el.zařízení pracovních strojů?
 Do kdy musí být provedena pravidelná revize?
 Mohou být uplatňovány požadavky nových norem na 45 let starou brusku?
 Je povinností RT skladovat historické revizní zprávy dle ČSN 33 1600?
 Dali byste na to revizi?
 Musí se provádět revize 40 let starého nabíječe baterií?
 Lze prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed.2?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Co dělat při periodické revizi, když naleznu chyby ve výchozí revizi?
 Jak revidovat opravdu starou instalaci?
 Jak provádět kontroly a revize nabíjecích kabelů?
 Jak často dělat revize na chatě?
 Jak je to s povinností pravidelných revizí u pronajímaných bytů?
 Je možné prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů?
 Je možné, že RT na kuchyň (vlhké prostředí) napsal lhůtu 5let?
 Jak často se revidují zásuvky v nábytku připojené přes zásuvku?
 Seznamte se revizemi elektrických přístrojů na semináři plzeňského cechu
 Prováděl někdo z vás pravidelnou revizi bez dokumentů?
 Co revidovat při změně tarifu z D25 na D45?
 Jak vyhodnotit periodickou revizi na el. instalaci z cca 1950?
 Do jaké lhůty revize elektroinstalace zařadit zdravotní středisko?
 Kdy revidovat částečné rekonstrukce? Kdy podle staré a kdy podle nové normy?
 Jak řešíte neustálé požadavky na nové revize spotřebičů od jednoho subjektu?
 Jaká je lhůta příští revize normálního prostředí, 5 let?
 Projdou periodickou revizí hliníkové kabely z roku 1983?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jak zrevidovat změnu proudové hodnoty tarifního jističe u staršího rozvaděče?
 Jak chápete doporučené lhůty pravidelných revizí?
 Jaké jsou termíny elektrorevizí nabíjecích stanic elektromobilů?
 Proč pravidelná revize najednou vyžaduje použití proudového chrániče?
 Jak na revize historické elektroinstalace?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Podle jakých nařízení a norem vyplývá povinnost provádět revize?
 Mirek asi nedělá pravidelný revize elektroinstalace (norm)
 Jak ošetřit zodpovědnost za revize půjčené věci kterou nelze revidovat?
 Jak správně, jako správce budovy (budova v nájmu) žádat další subjekty o revize?
 Kdo určuje termín pravidelne revize?
 Ako donútiť majiteľa pohostinstva aby si dal do poriadku elektroinštaláciu?
  Musí mít elektrocentrály (ve stavební firmě tudiž nic velkého) revize?
 Jaké známe druhy revizí?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Jakou zvolit lhůtu periodické revize aku svítilny?
 Co je Věžová budova?
 Kontroly, revize a zkoušky el. zařízení a spotřebičů a jejich lhůty?
 Jak často revidovat uzemnění na redukčním panelu tlakové stanice?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Jak často se musí dělat revize zásuvek pro plynové kotle u malých firem?
 Objasníte mi někdo výklad odstavce 3, písmeno c, zákona 250/2021 Sb.?
 Kdo stanovuje ZÁVAZNÝ termín revizí např. elektroinstalace?
 Jaké jsou lhůty revizí v jídelnách a kantýnách?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Podle kterého předpisu musí dělat pravidelné revize objektů např. spolky?
 Jaká je lhůta revizí u objektu bytů pro zdravotně postižené?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.