Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 ... 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?  (Přečteno 42230 krát)
Vítězslav Žák
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Revizní technik E2A, elektromontér


« kdy: 28.11.2018, 23:50 »

Dělám revize v několika bytech v panelovém domě, kde je klasika dvojvodičové Al vedení, tři čtyři jističe na byt. Bez dokumentace. Postaveno před 35-ti lety, což je jeden z mladších paneláků  Škleb
Chtěl bych vědět, jak formulovat závady. Zejména požadavky na proudové chrániče. V době instalace být nemuseli, ještě neexistovali  Kroutím očima  mám to tedy napsat jako doporučení AYKY za CYKY a přidat chrániče? Nebo rovnou do závad?
Dále pak,
Požadavky na dokumentaci skutečného provedení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 29.11.2018, 20:28 »

Tady hraje roli několik faktorů, např.:
- potřebuje provozovatel "bumážku" nebo mu jde o reálný pohled na elektroinstala ce z hlediska bezpečnosti, komfortu... V prvním případě je snad lepší so do toho nehrnout
- nevěřím, že se alespoň u některých více zatížených okruhů nenajde nějaká poškozená izolace nebo opálený vodič... To je časovaná bomba, je dobré ji odstranit včas
- nevěřím, že je v bytu provozováno jen to, s čím se počítalo v době realizace... Jednak to zhoršuje komfort využití elektroinstala ce a také to zhoršuje stav uvedený v předchozím bodu
- když cvakneme kleště na nějaké vodiče pospojování, možná tam něco poteče, něco, co výrazněji překročí hranici 10mA uvedenou v "5-54"... Chceme to zodpovědně řešit?
atd...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vítězslav Žák
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Revizní technik E2A, elektromontér


« Odpověď #2 kdy: 29.11.2018, 21:16 »

Určitě jde o reálný pohled Úsměv
Je to nevyhovující, v jednom bytě jsem dokonce musel rovnou jednu zásuvku opravit, protože při měření bylo slyšet, jak to v ní , ,bublá,,
Paní nebyla nadšená, protože má nové jádro (koupelna a část kuchyně),  že se jí ozvala stará zásuvka u země v kuchyni
Je jasné, že dnešní spotřebiče, ikdyž jsou A+++++ mají jinou spotřebu. Může být paradoxně menší, ale těch spotřebičů jede zároveň tolik, že je to vlastně jedno.
Mimochodem, po rekonstrukci stoupaček, tam pospojeno není prakticky nic, jen konstrukce stoupačky  Hněv
Určitě řešit zodpovědně Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 29.11.2018, 21:36 »

Dělám revize v několika bytech v panelovém domě, kde je klasika dvojvodičové Al vedení, tři čtyři jističe na byt. Bez dokumentace. Postaveno před 35-ti lety, což je jeden z mladších paneláků  Škleb
Chtěl bych vědět, jak formulovat závady. Zejména požadavky na proudové chrániče. V době instalace být nemuseli, ještě neexistovali  Kroutím očima  mám to tedy napsat jako doporučení AYKY za CYKY a přidat chrániče? Nebo rovnou do závad?
Dále pak,
Požadavky na dokumentaci skutečného provedení

?? To jako vážně?

Chápu že začínající RT se potřebuje poradit v mnoha záležitostech, ale vy se ptáte na úplně základní věci, které bývají základy snad každého přípravného školení. Jste opravdu RT?

V kostce. Pokud není stav instalace nevyhovující, můžete rekonstrukci doporučovat a sám to dělám, byť mi to jako RT úplně nepřísluší.
Nemůžete přikazovat na 35 let starou instalaci přikazovat instalaci PCH. Reviduje se dle norem dle kterých instalace vznikla s ohledem na bezpečnost.  Nemůžete revidovat instalaci dle aktuálních norem, to je přece blbost. Ostatně jak revidovat se dočtete v ČSN 33 1500 a ČSN 33 2000-6   v aktuálních edicích. Silně vám doporučuji jejich důkladné prostudování.

Ostatně se tam píše i o potřebě dokumentace.  Tedy její absence je závadou, nicméně zase vám nepřísluší nic přikazovat, jen konstatovat stav instalace z pohledu bezpečnosti. Tedy uvést to v závadách a doporučit její dodatečné vypracování v souladu s platnou legislativou. Dal je to na provozovateli. On je za to nakonec plně právně odpovědný. Vy jen za to ze provedete všechny požadované úkony dle předpisů s odpovídající pečlivostí. Ale to musíte nejprve všechny ty úkony znát a umět správně vyhodnotit zjištěné skutečnosti.


Edit:
Mimochodem, po rekonstrukci stoupaček, tam pospojeno není prakticky nic, jen konstrukce stoupačky  Hněv
Určitě řešit zodpovědně Úsměv

Písemně, tedy prokazatelně informovat majitele objektu ( asi svj ) o tomto velmi nebezpečném stavu a to co nejdříve.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Vítězslav Žák
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Revizní technik E2A, elektromontér


« Odpověď #4 kdy: 29.11.2018, 21:54 »

Na přípravném školení jsem byl.
Ptám se hlavně na formu, chápu rozdíl mezi závadou a doporučením.
Díky za reakci.
S domovníkem, který je zástupce jejich družstva, jsem v kontaktu. Určitě ho o tom budu informovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 29.11.2018, 22:18 »

....
Nemůžete přikazovat na 35 let starou instalaci přikazovat instalaci PCH. Reviduje se dle norem dle kterých instalace vznikla s ohledem na bezpečnost.  ...
Tohle považuji za dost důležité, i když na to není "tabulka"
Mohu ponechat a podepsat se pod to, když to vyhovuje normám platným v době uvedení do provozu, pokud to není nebezpečné
Takže trochu jinak budu u Al rozvodů v TN-C přemýšlet o "přiměřené bezpečnosti" u zásuvky v obýváku, kde z ní běží lampa, a úplně jinak u zásuvek v kuchyni a především koupelně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 29.11.2018, 22:22 »

Revizi provést dle norem platných v době uvedení do provozu. Pokud je nový majitel a neví, kdy to bylo, mělo by se to dát zjistit na příslušném SÚ. U starých instalací bytů si vystačíte s ČSN 34 1010 a ČSN 37 5215, případně 34 1060 (bývalá 33 2130, bohužel není dostupná na ČSN on-line). Dokumentaci jsem asi u paneláků nikdy neviděl. Koupelna, spíše umakartové BJ je nejkritičtější m místem a je nutno soustředit se na pospojování, vzdálenosti a případně různé samo-domo poličky se zásuvkami a svítidly. Samozřejmě rozdělat a zkontrolovat zapojení všech zásuvek a uzemnění svítidel ve tř. I, což bývá u v TN-C taky někdy prů..r.
 
Závěr a celkové zhodnocení RZ:
Elektroinstala ce v bytě je zcela technicky a morálně zastaralá, neodpovídá zvýšenému příkonu domácnosti, současným technickým poznatkům a požadavkům na bezpečnost a spolehlivost. Doporučuji provést rekonstrukci elektromontážn í firmou s oprávněním pro práci na VTZ elektro, vydaným SOD (TIČR).
Použitím proudových chráničů typu A a koordinované ochrany SPD, případně instalací protipožární ochrany AFDD a hlídače varné desky VHX 200  se výrazně sníží risiko výskytu škod na zdraví a majetku. Zároveň se tím vyřeší absence projektové dokumentace, kterou firma při předání díla předá společně s výchozí revizní zprávou majiteli (investorovi) a majitel (investor) je povinen ze stavebního zákona 183/2006 Sb. veškerou dokumentaci po celou dobu trvání stavby mít k dispozici. Pravidelnou revizi doporučuji po rekonstrukci provádět každých pět let, což může vyžadovat i pojišťovna při likvidaci případné škody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.11.2018, 22:42 »

Chtěl bych vědět, jak formulovat závady.

Přidávám se k tomu, co zde bylo již napsáno.
Doporučuji sehnat na CD staré záznamy z aktivu revizních techniků na příklad za posledních X. roků, ale i starších. Rovněž i v časopisech je hodně článků na téma "geneze revizního technika",  nebo "Lexikon revizního technika".
Problematice závažnosti zjištěných závad a jejich formulací se věnují celé semináře.

Určitě sám formuluji závady dnes po 40 létech praxe jinak než tehdy. Ne každá závada je přímo spojená s bezpečnosti elektrického zařízení. Praxe naučí rozlišovat mezi závadou ohrožující a bezprostředně ohrožující. Kdy nastanou nepříznivé okolnosti k tomu, aby závada ohrozila své okolí. Je nutné také rozlišit, kdy provozovatel porušuje zákon. Mnozí o tom nemají ani tušení až do maléru. A zde je ta funkce, nebo úřad RT, aby na to upozornil. RT je státní úředník, stát mu udělil koncesi a oprávnění. Proto musí stále hodně studovat. I zde na Elektrice najdete v archivech dosti odpovědi na své otázky.

ZF byl rychlejší, ale zato zcela prakticky. Celkové hodnocení EZ je dobrou nápovědou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Vítězslav Žák
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Revizní technik E2A, elektromontér


« Odpověď #8 kdy: 29.11.2018, 22:52 »

Díky, to celkové hodnocení pomohlo. Měl jsem tam něco podobného, ale ne tak rozsáhlého.
Různé diskuze už jsem prošel, ale nic moc věcného jsem nenašel.
Lexikon mám od IRIS, ale půjčil jsem ho  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 29.11.2018, 23:04 »

Co se týká bytů, je revize nové instalace s projektem v ruce docela snadná záležitost. Tedy z pohledu revize instalace 35 let staré, kde nenajdete ani půdorys bytu a podobně. Navíc k vyhodnocení a závěru revize na letité instalaci je zapotřebí už poměrně dost znalostí z praxe.

Viz :

Mohu ponechat a podepsat se pod to, když to vyhovuje normám platným v době uvedení do provozu, pokud to není nebezpečné

Jaká míra rizika je ještě přijatelná u instalace více jak 30 let staré, když bezpečnost a požadavky na ni jsou dnes zcela jinde? Je to balancování na hraně pro každého RT. Stát se úraz po provedené revizi s kladným závěrem, dokáži si to obhájit u soudu i když proti mě bude stát mnohem znalejší soudní znalec v oboru? Stojí mi ty dva tisíce ( fiktivní cena) za všechna ta rizika a starosti?

Jaká je životnost kabelů, přístrojů a použitých ochran?  Jak zjistím že původní jističe fungují správně?  

Nejhorší jsou pak bastly provedené zdatnými kutily pro které neexistuje žádný problém a vsechno umí. Tedy často to jen dobře zamaskovat. RT je především detektiv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 29.11.2018, 23:26 »

Věc má dvě roviny.
1.formální náležitosti zprávy ohledně případné náhodné kontroly- lze se naučit a jakž tak prolézt.
2.rozporování zprávy po mimořádné události-v zásadě nemáte šanci ani na remiz, vždy budete hrát proti soupeři o jehož vědomostech a zejména schopnosti zavést do hry na první pohled nečekané kombinace se vám ani nezdá.
Takže nezbývá než popřát trpělivost na studium k bodu 1 a hodně štěstí aby nikdy nepřišlo k bodu 2, zde bude ono štěstí cca.v lineární závislosti s kvalitou/poctivostí provedených revizních úkonů.
Koukám že kol.Franěk mě předběhl, to je zrovna případ onoho pána, poti němuž se moc hrát nedá. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 30.11.2018, 08:24 »

Ja vam treba vubec nedoporucuji provadet pravidelne revize domacnosti dle 2000-6. Pokud skutecne chcete poctive dodrzet jeji literu, pak se zakaznik nejspis nedoplati, a vy to s vysokou pravdepodobnos ti v jejim rozsahu ani nedate.
Ono to vsechno ma hodne spolecneho s postavenim domacnosti v pravnim radu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 30.11.2018, 08:34 »

Co se týká dokumentací, určitě někde leží. Paneláky se stavěly hromadně a vždy základní dokumentace byla. Ono bylo jednoduché nakreslit základní návrh a pak ten panelák postavit podle něj třeba stokrát. Někde tu na diskuzích koloval dokonce název knížky, kde byly elektroinstala ce v panelácích dost podrobně popsány.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 30.11.2018, 08:53 »

Ja vam treba vubec nedoporucuji provadet pravidelne revize domacnosti dle 2000-6. Pokud skutecne chcete poctive dodrzet jeji literu, pak se zakaznik nejspis nedoplati, a vy to s vysokou pravdepodobnos ti v jejim rozsahu ani nedate.

Tady si někdo dělá srandu? To jako že se na normu věnovanou právě revizím nemá při provádění revizí brát ohled? Teď nevím jestli se mám smát, nebo plakat.

Norma je napsaná jako "univerzální návod" jak postupovat během revizí. V části 1 u výchozích revizí a v části 2 u pravidelných revizí. Byť mám k této poslední edici pár výhrad, považuji ji jinak za celkem slušně zpracovaný návod jak postupovat a co a jak měřit. Pokud nemám v instalaci PCH, tak prostě toto měření vynechám a přejdu k dalšímu bodu.

Ale možná že nám sám povíte jaké normy jsou podle vás během revizních úkonů relevantní. Těším se na jejich seznam, včetně toho dle kterých norem zpracujete vlastní revizní zprávu.
Předpokládám že se začnete ohánět jen ČSN 33 1500. To je bohužel málo. Ale třeba se něčemu novému přiučím. Budu se těšit.
Samotného mě v rychlosti napadá cca  6-8 základních norem které bych v podobné revizi zmínil. Tedy včetně 33 1500 a 33 2000-6 v aktuálních edicích.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 30.11.2018, 09:28 »

Ja vam treba vubec nedoporucuji provadet pravidelne revize domacnosti dle 2000-6.
...
Já rád někdy srovnávám elektroinstala ci s auty.
Kdysi jsem měl Š105, jezdil jsem málo, "opatrně"...
Přijel jsem na STK. vše vypadalo dobře, přiměřeně stáří auta, až do chvíle, kdy technik "našlapal" pořádný tlak v brzdách. A jedna trubička to nevydržela.
O co by to byl větší problém, kdyby nevydržela to dupnutí na brzdu při normálním provozu při zachraňování nějaké mimořádnosti přede mnou?

A podobné to je s elektrickými rozvody. Revize může odhalit nebezpečný stav, který nemusí být při běžném používání poznat, ale "jednoho krásnýho dne... ten den přestane být krásným"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 30.11.2018, 11:52 »

Neni potreba citovych emoci place a smichu pane Franku, staci trocha vice pozornosti. Ja jsem nerekl ze se to nema, nebo ze to nejde, ale pouze ze je nedoporucuji, coz je zrejmy rozdil.
Zkuste si nekdy opravdu poctivou pravidelnou revizi bytu po 35 letech provozu zcela striktne ve smyslu 2000-6, a dejte vedet zavery.
Uz jste se nekdy zamyslel nad skutecnymi, ale opravdu skutecnymi duvody proc se nevyzaduji, ale pouze doporucuji pravidelne revize v domacnostech?
Chci se vas take zeptat, jestli kdyz postupujete pri nektere ze svych cinnosti podle clanku normy ve kterem je slovicko "musi",  budete to respektovat bez vyhrad, nebo si pomuzete "nezavaznosti norem"?
A take by me zajimalo, jestli je pro vas pripustna nejaka zavada v pravidelne revizi, jenz se provadi v rozsahu vychozi?
Ja tedy nevim kdo jako, ale ja povazuji castecne dodrzovani normy za jeji nedodrzovani.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 30.11.2018, 12:57 »

Ja jsem nerekl ze se to nema, nebo ze to nejde, ale pouze ze je nedoporucuji, coz je zrejmy rozdil.

Stále čekám na to jak je to správně, tedy podle jakých norem provádět tyto revize. TO že se nedá každá norma  vždy dodržet doslova jsem psal také, viz poznámka o PCH. Ale to je ze zcela jiných důvodů než zde uvádíte vy. Proto beru vaše  doporučení jako výkřik do tmy, pokud mě nepřesvědčíte o tom že máte v rukávu něco lepšího.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 30.11.2018, 13:09 »

Ja tedy nevim kdo jako, ale ja povazuji castecne dodrzovani normy za jeji nedodrzovani.
Myslel jsem si, že na to jdete z tohoto hlediska. Jenomže to asi nebude úplně správně. Co to znamená, že něco zreviduju částečně podle ČSN 33 2000-6 ed. 2? Znamená to, že uplatním jenom ta ustanovení, která se uplatnit dají. Vždyť při revizi jednoho spotřebiče přece taky uplatníte jenom něco z ČSN 33 1600 ed. 2.

Uz jste se nekdy zamyslel nad skutecnymi, ale opravdu skutecnymi duvody proc se nevyzaduji, ale pouze doporucuji pravidelne revize v domácnostech?
Protože je to věc čistě právní, která nemůže být v rozporu z celkovým právním pojetím. Pokud by bylo právně v pořádku, že soukromí není soukromím v dnešním pojetí a že bez souhlasu vlastníka může někdo jiný něco provádět na jeho majetku, tak by povinné revize v bytech nebyl žádný problém. Do této problematiky bych ale moc nezabředával, protože bychom zjistili, že ono to s tím právním zajištěním revizí na pracovištích taky není žádná sláva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 ... 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy a podle čeho pravidelné revize strojů?
 Jaké jsou lhůty pro provádění pravidelných revizí zvedacích zařízení ?
 Kdo je zoodpovědný za periodické revize spotřebičů?
 Je nutna revize EKG?
 Ako určiť lehoty revízií?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak určit termín pravidelné revize stroje?
 Co vsetko kontrolovat a merat pri pravidelnej revizii el. instalacie hotela ?
 Jak postupovat při pravidelné revizi společných prostor?
 Jak přesvědčit majitele firmy, aby prováděli pravidelné revize el.strojů?
 Jaká je revizní lhůta u hromosvodů na školní budově?
 Jaké jsou lhůty periodických revizí průmyslových objektů s otřesy a rázy (AHx)?
 Jak revidovat stroj po slibech zesnulého revizního technika?
 Musí firma, která má uplatněn řád preventivní údržby, provádět pravidelné revize?
 Je správne robiť revíziu samotného rozvádzača (bez vývodov) každé 4 roky?
 Jak na tom budou revize elektro a hromosvodů obydlí?
 Lze provést pravidelnou revizi na truhlárnu bez podkladů?
 Jakou revizní lhůtu by měla mít technika, používaná pro zvučení veřejných akcí?
 Jaká je min.(max) lhůta revizí, když není určena výrobcem?
 V jakém intervalu revidovat venkovní trafostanici 22/0,4kV?
 Provádíte revize napájecích zdrojů ve stejném termínu jako ostatní zařízení ?
 Aké sú intervaly revizií pre stroje podla EN 60204 ?
 Jaká je četnost revizí u obytných kontejnerů (stavební a kancelářské buňky)?
 Kdo má za povinnost mít uschované revizní zprávy?
 Kde zjistit pravidelnost revize konkrétního spotřebiče?
 Jaká je perioda revizí elektroinstalace v objektu zdravotního střediska?
 Začinajúci revizáci, robíte revízie aj na starých inštaláciách?
 Jak byste stanovili revizní lhůtu na výrobnu elektriky, spalováním dřevoštěpky?
 Lze prosím udělat pravidelnou revizi na Al instalaci s modrým označení fází?
 Jak řešit lhůty revizí/kontrol u velkokuchyně?
 Lze použít delší lhůtu mezi pravidelnými revizemi?
 Jak postupovat při revizi bez dokumentace stroje a s poškozeným štítkem?
 Čeho všeho by se měly dělat pravidelně revize?
 Je revízia po 10 rokoch považovaná za východziu, alebo periodicku?
 Jaká je lhůta revize elektroinstalace pro cukrárnu nebo bar?
 Jakou lhůtu revize stanovit u odpojitelného přívodu k pojízdnému prostředku?
 Jaké jsou náležitosti pravidelné revize elektroinstalace?
 Jakou lhůtu revize stanovíte pro pračku?
 Jak často provádět pravidelnou revizi v Domově pro seniory?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jsou lhůty pravidelných revizí ve smyslu tabulky 1 ČSN 33 1500:1990 doporučené pro všechna zařízení?
 V jakých časových termínech se provádí kontrola strojních zařízení?
 Bude nutná revize po novém vydrátování elektroměrového rozvaděče?
 Jakou lhůtu revizí stanovit u knihovny?
 Proč se instalace může revidovat dle tehdejších norem a spotřebiče nikoliv?
 Do jaké skupiny dát 3f prodlužovací přívod?
 Jaké jsou ceny revizí pro FVE?
 Jaké zvolit lhůtu revize pro objekt s pečovatelskou službou?
 Jak donutit provozovatele k mimoradne revizi?
 Jaký je termín pravidelných kontrol el.zařízení pracovních strojů?
 Do kdy musí být provedena pravidelná revize?
 Mohou být uplatňovány požadavky nových norem na 45 let starou brusku?
 Je povinností RT skladovat historické revizní zprávy dle ČSN 33 1600?
 Dali byste na to revizi?
 Musí se provádět revize 40 let starého nabíječe baterií?
 Lze prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed.2?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Co dělat při periodické revizi, když naleznu chyby ve výchozí revizi?
 Jak revidovat opravdu starou instalaci?
 Jak provádět kontroly a revize nabíjecích kabelů?
 Jak často dělat revize na chatě?
 Jak je to s povinností pravidelných revizí u pronajímaných bytů?
 Je možné prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů?
 Je možné, že RT na kuchyň (vlhké prostředí) napsal lhůtu 5let?
 Jak často se revidují zásuvky v nábytku připojené přes zásuvku?
 Seznamte se revizemi elektrických přístrojů na semináři plzeňského cechu
 Prováděl někdo z vás pravidelnou revizi bez dokumentů?
 Co revidovat při změně tarifu z D25 na D45?
 Jak vyhodnotit periodickou revizi na el. instalaci z cca 1950?
 Do jaké lhůty revize elektroinstalace zařadit zdravotní středisko?
 Kdy revidovat částečné rekonstrukce? Kdy podle staré a kdy podle nové normy?
 Jak řešíte neustálé požadavky na nové revize spotřebičů od jednoho subjektu?
 Jaká je lhůta příští revize normálního prostředí, 5 let?
 Projdou periodickou revizí hliníkové kabely z roku 1983?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jak zrevidovat změnu proudové hodnoty tarifního jističe u staršího rozvaděče?
 Jak chápete doporučené lhůty pravidelných revizí?
 Jaké jsou termíny elektrorevizí nabíjecích stanic elektromobilů?
 Proč pravidelná revize najednou vyžaduje použití proudového chrániče?
 Jak na revize historické elektroinstalace?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Podle jakých nařízení a norem vyplývá povinnost provádět revize?
 Mirek asi nedělá pravidelný revize elektroinstalace (norm)
 Jak ošetřit zodpovědnost za revize půjčené věci kterou nelze revidovat?
 Jak správně, jako správce budovy (budova v nájmu) žádat další subjekty o revize?
 Kdo určuje termín pravidelne revize?
 Ako donútiť majiteľa pohostinstva aby si dal do poriadku elektroinštaláciu?
  Musí mít elektrocentrály (ve stavební firmě tudiž nic velkého) revize?
 Jaké známe druhy revizí?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Jakou zvolit lhůtu periodické revize aku svítilny?
 Co je Věžová budova?
 Kontroly, revize a zkoušky el. zařízení a spotřebičů a jejich lhůty?
 Jak často revidovat uzemnění na redukčním panelu tlakové stanice?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Jak často se musí dělat revize zásuvek pro plynové kotle u malých firem?
 Objasníte mi někdo výklad odstavce 3, písmeno c, zákona 250/2021 Sb.?
 Kdo stanovuje ZÁVAZNÝ termín revizí např. elektroinstalace?
 Jaké jsou lhůty revizí v jídelnách a kantýnách?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Podle kterého předpisu musí dělat pravidelné revize objektů např. spolky?
 Jaká je lhůta revizí u objektu bytů pro zdravotně postižené?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.