Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Čím budete nahrazovat nulový můstek 63A 6236-30 od Keramtech s.r.o?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím budete nahrazovat nulový můstek 63A 6236-30 od Keramtech s.r.o?  (Přečteno 16336 krát)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 05.11.2018, 11:30 »

Možná by bylo užitečné kontaktovat výrobce zde z portálu a zjistit co ho vedlo k tomuto rozhodnutí a seznámit ho s názory zde diskutujících elektrikářů. Možná by to mohlo prospět k přehodnocení rozhodnutí. Tím neříkám, že klasický nulový  můstek 63A je nenahraditelný, ovšem pro některé aplikace má stále své místo v sortimentu. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 05.11.2018, 17:45 »

Krom vyjmenovaných možných, se nechá na din vedle jističe cvaknout PEN blok malý stoupačkovky. Tj. 1x35 a 4x6, v klidu se tam vlezou 2x16.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 05.11.2018, 18:33 »

Takže zkoupit zásoby Úsměv

To jsem udělal už na podzim a pak měl štěstí na pár kousků na jaře. Bohužel zásoby se ztenčili tak, že ještě tak 3-4 opravy, nebo výměny a začnu tento problém taky řešit.

Jinak u větších krytů na jističe můžete narazit na problém s plombováním. Použitím krytu 6M sice získáte 2 pozice, ale každou z jedné strany jističů, což je většinou málo místa pro práci s Cu 16, nebo i více Cu 10. Vylomením krytu a posunutím jističům ke straně zase bude potřeba použití záslepky do vzniklého otvoru, což může být problémem pro některé techniky distributora. Leda by jste využili plombovací záslepku a ty se velmi těžko shání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 05.11.2018, 21:04 »

To jsem udělal už na podzim a pak měl štěstí na pár kousků na jaře. Bohužel zásoby se ztenčili tak, že ještě tak 3-4 opravy, nebo výměny a začnu tento problém taky řešit.

Jinak u větších krytů na jističe můžete narazit na problém s plombováním. Použitím krytu 6M sice získáte 2 pozice, ale každou z jedné strany jističů, což je většinou málo místa pro práci s Cu 16, nebo i více Cu 10. Vylomením krytu a posunutím jističům ke straně zase bude potřeba použití záslepky do vzniklého otvoru, což může být problémem pro některé techniky distributora. Leda by jste využili plombovací záslepku a ty se velmi těžko shání.

A co mě brání dát vedle 4M dát plombovatelný 2M a tam svorkovnici?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 06.11.2018, 06:00 »

A co mě brání dát vedle 4M dát plombovatelný 2M a tam svorkovnici?

A co to řeší? Zrovna tak mohu použít 8M kryt a mám místa víc než dost, ale problém s plombovací záslepkou to stejně neřeší ani v tomto příépadě, ani v případě 2M krytu vedle, což ještě navíc bude vypadat hůře než jeden kryt vcelku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 06.11.2018, 07:23 »

Není. Vstup 1x25, výstup 4x16. Fakticky pro 5 vodičů.
Teď se přiznám že váhám zdali mohou/nesmí vodiče PEN před vstupem do můstku "koukat" z desky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 06.11.2018, 08:03 »

Pred zasahy do vyzbroje ER je vhodne vzit na zretel pozadavky distribuce na povinnost provozu ER pouze na zaklade jejich typovych zkousek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #25 kdy: 06.11.2018, 08:20 »

Tak když shrneme všechny vaše odpovědi, není třebas si s absencí starého dobrého 63A keramického můstku lámat hlavu.
Jako TOP se mi zdá použití většího plombovatelnéh o krytu, kam se vejdou PEN (PE a N) svorkovnice na DIN lištu společně s jističem (jističi).
Takže žádné drama se nekoná, vše už je vymyšlené..... .dál není co vymýšlet. Hovg. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 06.11.2018, 20:04 »

A co to řeší? Zrovna tak mohu použít 8M kryt a mám místa víc než dost, ale problém s plombovací záslepkou to stejně neřeší ani v tomto příépadě, ani v případě 2M krytu vedle, což ještě navíc bude vypadat hůře než jeden kryt vcelku.

A to je problém vyrobit?? Když si dáte práci, nechá se sehnat plechová záslepka, co se zaaretuje ze spoda maticemi. Tak neplašit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 06.11.2018, 21:26 »

A to je problém vyrobit?? Když si dáte práci, nechá se sehnat plechová záslepka, co se zaaretuje ze spoda maticemi. Tak neplašit.

Neplaším nebo se o to alespoň nesnažím, jen upozorňuji na možné problémy tohoto řešení. Sám jsem se s tím setkal u ČEZ a PRE, kde jsem musel záslepky vyměnit za jiné, určené pro použití v neměřené části instalace. Protože mě to už spálilo, tak jsem se jen  podělil s ostatními o svoji draze nabitou zkušenost. Pro vás zkušeného montéra to je možná plašení, ale někomu to může pomoci a ušetřit tak něco starostí. Tyto záslepky se normálně vyrábějí (plastové),  jen nebývají úplně běžně skladem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 06.11.2018, 21:35 »

Neplaším nebo se o to alespoň nesnažím, jen upozorňuji na možné problémy tohoto řešení. Sám jsem se s tím setkal u ČEZ a PRE, kde jsem musel záslepky vyměnit za jiné, určené pro použití v neměřené části instalace. Protože mě to už spálilo, tak jsem se jen  podělil s ostatními o svoji draze nabitou zkušenost. Pro vás zkušeného montéra to je možná plašení, ale někomu to může pomoci a ušetřit tak něco starostí. Tyto záslepky se normálně vyrábějí (plastové),  jen nebývají úplně běžně skladem.

Chápu neblahou zkušenost. Nicméně plombovací záslepku je možno vyrobit snadno pomocí šroubů (plombovacích) a kousku kovového pásku. Otázka pár minut.

Profík si zaopatří záslepku z nerezu, ze spoda jsou navařený závitoviny. Po nacvaknutí se to zajistí pásovinkou a maticemi ze spoda. Odpadá tak další pitomá plomba a má to jiný level.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #29 kdy: 06.11.2018, 21:49 »

Profík si zaopatří záslepku z nerezu, ze spoda jsou navařený závitoviny. Po nacvaknutí se to zajistí pásovinkou a maticemi ze spoda. Odpadá tak další pitomá plomba a má to jiný level.

Sice nechápu proč si profík pořídí nerezovou záslepku na plastový kryt a čím si to pak zaslouží označení vyšší level, ale ty plastové zásplepky se neplombují zhora, ale uzamykají spodním zámkem. Jinými slovy se záslepka zespoda zajistí západkou, která znemožňuje její sundání zvenku bez jejího poškození (vylomení).  Když jsem to sháněl bylo mi řečeno že se jedná o takzvanou plombovací záslepku. Je možné že názvů to má více, dle zvyklostí a krajů.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 07.11.2018, 07:01 »

Sice nechápu proč si profík pořídí nerezovou záslepku na plastový kryt a čím si to pak zaslouží označení vyšší level, ale ty plastové zásplepky se neplombují zhora, ale uzamykají spodním zámkem. Jinými slovy se záslepka zespoda zajistí západkou, která znemožňuje její sundání zvenku bez jejího poškození (vylomení).  Když jsem to sháněl bylo mi řečeno že se jedná o takzvanou plombovací záslepku. Je možné že názvů to má více, dle zvyklostí a krajů.  Mrknutí

Třeba proto, že se nechá použít i v oceloplechovýc h skříňích.
Ty plastový, o kterých mluvíte, sice nemusí mít skladem ale nechají se objednat.

Btw tady kolikrát vemou tu obyčejnou a přilepí to lepidlem na plasty, nikdo to neprožívá. Ale jinej kraj, jinej mrav.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 23 dotazů.