Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co v případě připojení RD realizuje ČEZ a co já?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co v případě připojení RD realizuje ČEZ a co já?  (Přečteno 10583 krát)
Martin Pleticha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.03.2008, 18:59 »

Stavím RD a potřebuji zrealizovat el. přípojku.
Z vyjádření ČEZu jsem se dočetl že mě připojí ze stávající trafostanice č. 130.
Nevím přesně jak to mám celé realizovat jak postupovat?
Trafo se nachází na mém pozemku cca 3m od hranice pozemku.
Elektroměrový pilír postavím na hranici pozemku.
Pojistkovou skříň mám umístit do pilíře nebo ji realizuje na své náklady ČEZ?
Nemůžete mě nekdo poradit?
Co realizuje ČEZ a co já? 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.03.2008, 19:37 »

Zajděte na ČEZ a oni vám detailně popíšou své podmínky. Je to vaše i jejich povinnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Martin Pleticha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.03.2008, 19:40 »

Na ČEZu jsem byl, ale sedí tam dvě dámi a moc toho nevědí nebo spíš nechtějí vědět. Řekli mě akorát ať si to všecho připravím a až to budu mít ať zavolám na tu jejich linku a oni mě přijedou otevřít trafo a já si to tam napijím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #3 kdy: 17.03.2008, 19:48 »

To Pleticha: dámy se piší s tvrdym "y" a zaroveň těm dámám jste špatně vysvětlil situaci. Dobra rada specialně pro Vas: najděte si v okolí firmu, co se věnuje přípojkám. Ušetříte si peníze i starosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 17.03.2008, 20:10 »

Přesný popis postupu pro společnost ČEZ najdete Zde. Pokud si na to sám netroufáte, pověřte elektroinstala ční firmu, ta vám s tím pomůže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 17.03.2008, 21:25 »

To Pleticha: dámy se piší s tvrdym "y"


kolego, nechte na hlavě, s tím měkým , ,i,,  to dostalo mnohem lepší šmrnc dabel
Myslím, že si zítra vyhradím volno a také zajdu na ČEZ, je vidět, že v rámci zlepšování služeb zákazníkům vychází zákazníkům ( zvláště mužům ) maximálně vstříc Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #6 kdy: 17.03.2008, 21:41 »

Pane kolego - nevšim jsem si, že tam chybí mezerník :-D Taky tam skočim, nebo zaskočím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Lubomír Loufek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.03.2008, 15:04 »

Podmínky připojení by jste měl mít uvedeny ve "Stanovisku k žádosti o připojení, ČEZ Distribuce,a.s." Jde především o údaje odkud a jak bude provedeno připojení, umístění hlavní domovní skříně a elektroměrovéh o rozvaděče, jmenovitá hodnota a charakteristik a hlavního jističe před elektroměrem, váš podíl na nákladech spojených s připojením (500,- Kč /A dle vyhl. 51/2006),  další administrativn í údaje pro uzavření smlouvy na dodávku elektřiny.
V rámci Vašeho podílu provede ČEZ přípojku nn do 30m včetně hlavní domovní skříně.
Setkal jsem se i s případy, že byl navíc instalován elektroměrový rozvaděč (plastový pilíř v kombinaci s přípojkovou skříní),  ale to bylo při výstavbě nové zemní kabelové sítě nn v součinnosti s příslušnou obcí, městem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 23 dotazů.