Vyráběl se porcelánový otočný vypínač řazení 7?

(1/4) > >>

Milan Hudec:
Nemohu na něj nikde na burzách a pod. narazit, jedná se o meziválečné provedení.

Jiří Schwarz:
Porcelánový jsem neviděl, prošel mi pod rukama "bakelit",  poněkud nefunkční a už asi těžko dohledám, jestli to bylo z produkce ČS(S)R nebo se to sem dostalo ze sousedního Bavorska

Václav Třetí:
Meziválečné otočné  provedení sedmičky tak nějak nepamatuji, možná bylo, ale nedostalo se ke mně. Z meziválečného období pamatuji přepínač č. 7 v páčkovém provedení.

Pamatuji otočné provedení křížáku poválečné, vyráběné v 50. a na začátku 60. let (v provedení IP43 až do poloviny 70. let). Nebylo jich mnoho, ale existovaly. Jediný háček býval v tom, že ho neumělo zapojit i hodně elektrikářů. Fígl byl v tom, že vodiče od jednoho každého schodišťáku musely být zapojené na šroubky v úhlopříčce strojku, protože v případě připojení na sousední šroubky se v jedné poloze tohoto spínače nedalo rozsvítit žádným spínačem.

Bohuslav Hrebeň:
... akurát dnes som jeden taký demontoval ...

Jan Šalamon:
Podle mne by křižák měl mít čtyři volné připojovací svorky, tady vidím tovární, pevnou propojku; tohle je schodišťák. Jinak se křižák v tomto provedení samozřejmě vyráběl. ...

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana