Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?  (Přečteno 31136 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 17.09.2018, 19:52 »

Suše legislativně by šestka stačit měla.
Nicméně vyhláška vznikala v době kdy svobodné podnikání byl akorát malíř a vekslák, takže TIČR prostě musel zaujmout nějaké stanovisko no a zvolil tento řekněme ortodoxní výklad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 17.09.2018, 20:09 »

Pokud chcete podnikat v oboru, musíte nejdříve získat oprávnění od TIČRu. Pokud nevěříte, můžete jim zaslat dotaz. Možná že podnikáte již řadu let neoprávněně a to se vám jednou může stát osudným. Jen připomenu že samotný ŽL a platná vyhl.50 je prostě málo k oprávněnému podnikání v elektro oboru.

Tak schválně co vám na www.ticr.cz odpoví
Pane Fraňku, zkuste si nedomýšlet zda podnikám, nepodnikám a zkuste se držet tématu. U nás máme údržbáře, který má šestku posvěcenou TIčrem a pracuje pro nás ještě déle, než jsem tu já. Prý by osmičku potřeboval, kdyby mu do té údržby štěkal jeho pes ale toho nechává proto doma.

Koukám na ty stránky a píše se tam například toto:
Citace
Montáží a opravami zařízení pro dané VTZ mohou být pověřeny pouze osoby, které byly seznámeny v rozsahu své činnosti s předpisy pro montážní práce na zařízení a zaškoleny.
Musí být seznámeny se souvisejícími předpisy a mít nejméně jeden rok odborné praxe, čímž se rozumí praktická činnost na zařízení příslušného druhu a musí složit zkoušky na TIČR. Zaškolení může být provedeno např. školicími středisky, případně revizním technikem s doloženým osvědčením a oprávněním příslušného rozsahu anebo jiným prokazatelným způsobem. Potvrzení o zaškolení se provede přímo v žádosti.
https://www.ticr.eu/inpage/dotazy-a-odpovedi/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 17.09.2018, 20:15 »

Ten údržbář u vás pracuje na ŽL? Jestli ne, tak mi uniká souvislost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 17.09.2018, 20:21 »

Pokud jsem sám jediný pracovník (a hovoříme o bezpečnosti práce na elektrickém zařízení),  tak dodávám řízení činnosti? A koho dodavatelsky řídím? Sebe? Na to mi přece stačí šestka. Nebo sebe už hlídám dodavatelsky?
Ano, jsem sám jediný pracovník a pracuji sám, ovšem jen v rámci zaměstnaneckéh o vztahu pro svého zaměstnavatele . Samostatná činnost je činnost zrovna teď na zařízení, ale po stránce BOZP a dalších věcí je ještě někdo nade mnou a hlídá mě administrativn ě. Když budu sám dodávat, tak jsem sám komplet a odpovídám si sám za lékařské prohlídky, za školení, za kalibrace přístrojů, za revize nářadí atd. Když jsem pro to všechno způsobilý, mohu mít své IČO a prodávat jinému IČU. Když mám jen šestku, tak takovou způsobilost nemám. Připomínám, že se to týká jen vyhrazených elektrických zařízení a když už jste zmínil tu půlku republiky, tak je docela možné, že první půlka z té půlky má ŽL na vyhrazená el.zařízení neoprávněně, protože na ŽÚ nedoložili oprávnění od TIČRu, neb nemusí, a ta druhá půlka půlky má ŽL na el.zařízení, která nejsou vyhrazená, ale vesele na vyhrazených pracují.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 17.09.2018, 20:38 »

Ten údržbář u vás pracuje na ŽL? Jestli ne, tak mi uniká souvislost.
Pracuje pro nás dodavatelsky, není to kmenový zaměstnanec. Tedy na ŽL.

A ještě když se vrátíme k tomu, zda myslím nebo nemyslím ...
Koukám, že to zaznívá i zde. A byť si o vás pane Hrudo stále myslím jen to nejlepší, autoritou je pro mne pan Kříž.
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 17.09.2018, 20:44 »

Pane Fraňku, zkuste si nedomýšlet zda podnikám, nepodnikám a zkuste se držet tématu.

Ale já se tématu držím. Kolegové už vysvětlili že k práci na VTZ elektro stačí par.6, vyhl.50. Ale pro podnikání musíte jako dodavatel už vlastnit oprávnění k této činnosti a to bez par.8 prostě nedostanete. Vlastně pardón, můžete dostat, pokud se za vás někdo zaručí, tedy bude vám dělat odborného garanta do té doby, než získáíte potřebnou praxi a par. 8. Samozřejmě to bývá za úplatu.
O ničem jiném jsem přece nepsal. Nebo tam vidíte něco jiného?


Pan Kříž je samozřejmě autoritou, ale jeho názor zde zveřejněný, je stále jen soukromým názorem pana Kříže. V případě soudu by se  hledělo spíš na názor státního odborného dozoru, kterým je TIČR. Osobně jsem mu dvakrát volal pro potvrzení nebo vyvrácení názoru na konkrétní článek normy. Byl jsem zklamám tím, že jako autor těchto norem, mi nedokázal závazně říci jak to je správně. Jen říkal že si myslí, nebo vidí to tak a že mi to písemně nedá. Tím v mých očích jeho autorita dost utrpěla.

Tak si to u nich zkuste u TIČRu ověřit. Pokud se pletu, klidně a rád to uznám. Nemám s tím problém. Možná se od doby co jsem si toto oprávnění získával, něco změnilo, jen to nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 17.09.2018, 20:52 »

Pracuje pro nás dodavatelsky, není to kmenový zaměstnanec. Tedy na ŽL.
A jakou přesně má uvedenou činnost na ŽL?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 17.09.2018, 21:04 »

Pan Kříž je samozřejmě autoritou, ale jeho názor je stále jen názorem.
Tento člověk odpovídá celé republice na dotazy na www.iisel.com, nedovedu si představit, že by se v takových základech mýlil a neměl to ověřeno!
Zpochybňujete našeho předního normotvůrce. Vždyť ten je podepsán pod vším, co zavání ČSN.

A jakou přesně má uvedenou činnost na ŽL?
Promiňte, ale nejsem v pozici, kdy takové informace mohu znát. Ale jak jsem řekl, dělá zde údržbu všeho elektrického, myslím nn. Tady jsou na vše podobné sjednaní externisti. Prý my si máme hledět své práce i když některé činnosti bychom mohli ...
To, že má šestku vím, protože říkal, že by nás on s šestkou všechny mohl učit. A senilní tedy ještě není.

To je tedy záhada.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #26 kdy: 17.09.2018, 21:14 »

To je tedy záhada.
No, zamotané to je, ale poslechněte si ještě jednou Františka Kosmáka.

   

Nepracuje pro vás náhodou na dohodu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 17.09.2018, 21:32 »

Promiňte, ale nejsem v pozici, kdy takové informace mohu znát. Ale jak jsem řekl, dělá zde údržbu všeho elektrického, myslím nn.
To je tedy opět debata o ... .
Může mít ŽL na nějakou jinou činnost spojenou s údržbou, nebo má ŽL, kde má uvedeného odpovědného zástupce s §8, nebo pracuje pro nějaké s.r.o. ,  které má potřebný ŽL...

Jestli vystavuje na své IČ faktury za opravy elektrických zařízení, tak buď to má nějak vyřešené, nebo je jednou nohou v průseru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 17.09.2018, 21:40 »

Pro mě jsou znění  §6a odst. 1) písm. c) a §6c odst. 1) písm. b) zákona 174/1968 Sb. celkem jasná a bezproblémová. V podstatě se ztotožňuji s názorem pánů Satinského a Kosmáka.
Buď pracuji na ŽL, to jest dodavatelským způsobem, nebo mám nějakou formu z nepřeberného množství pracovních dohod. Pro mě je to úplně samozřejmé. Když chce někdo fakturovat montáže, musí absolvovat oprávnění na TIČRu. Když chce někdo fakturovat revize, musí zase absolvovat oprávnění na TIČRu extra pro revize. Z hlediska oprávnění pro účely podnikání (a o tom to všechno je) není absolutně žádný rozdíl mezi opravami, montážemi a revizemi vyhrazených elektrických zařízení.  

Tento člověk odpovídá celé republice na dotazy na www.iisel.com, nedovedu si představit, že by se v takových základech mýlil a neměl to ověřeno!
Zpochybňujete našeho předního normotvůrce. Vždyť ten je podepsán pod vším, co zavání ČSN.
To, že s někým nesouhlasím v konkrétní záležitosti, ještě neznamená, že k němu ztrácím úctu a respekt. Chci se dobrat pravdy a odpovědi, které se nabízí ze všech možných stran, k tomu mnohdy nestačí. Nebo Vy znáte někoho, s kým bezvýhradně souhlasíte v tisíci otázkách a odpovědích?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 17.09.2018, 22:07 »


Tak teď nevím, zda jsem někomu neublížil.
Sám mám osmičku, ale to, co umí a zná ten údržbář, tak to musím smeknout. Zjistím podrobnosti.

Ale co všichni ti nájemní elektrikáři? Co dělají na ŽL? Většina, co takto pracuje na Schwarz systém (ať si říká kdo ce co chce, je to stále potřebná realita) umí zapojit cokoliv podle výkresu zapojení. Liniák je pro ně neprostupnou mlhovinou. Ti si vyrobili ty osmičky asi nějak kouzlem a na TIČR poslali někoho jiného? Opravdu se všichni bavíme o Český respublice? Vždyť to jsou typičtí šestkaři, kteří se nechají najímat na zakázky a velí jim zaměstnaní sedmi a osmičkáři. Na každé stavbě jich je! Nepočítám zahraniční, ti pracují jako čtyřkaři, ale v mnohých případech jsou zkušenější než našinec.

Dovedu si představit jednoho, dva kteří podvádějí, ale půl republiky? Co dělá pak tendlencten suip?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 17.09.2018, 22:37 »

Sám mám osmičku, ale to, co umí a zná ten údržbář, tak to musím smeknout. Zjistím podrobnosti.
To je motání jablek a hrušek. mohu být absolventem FELu, ale nebudu mít osmičku, protože ji nebudu potřebovat. Když budu chtít podnikat, tak musím vědět, jaký úřad a do kdy mám oslovit v případě pracovního úrazu a na to nepotřebuji FEL, ale tu osmičku, která to má na rozdíl od šestky v náplni.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 17.09.2018, 22:53 »

Jéžišmarjá, tak si holt tu osmičku udělám, časově a finančně to vyjde lépe nežli sestrojení právní konstrukce k její nepotřebě tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 18.09.2018, 14:39 »

Ale co všichni ti nájemní elektrikáři? Co dělají na ŽL? Většina, co takto pracuje na Schwarz systém (ať si říká kdo ce co chce, je to stále potřebná realita) umí zapojit cokoliv podle výkresu zapojení.

Par. 8 je dodavatelským zpusohem. Tedy záleží na tom co a komu fakturuji.

Tento člověk odpovídá celé republice na dotazy na www.iisel.com, nedovedu si představit, že by se v takových základech mýlil a neměl to ověřeno!
Zpochybňujete našeho předního normotvůrce. Vždyť ten je podepsán pod vším, co zavání ČSN.

Ale já nezpochybňuji jeho znalosti, přínos, nebo cokoliv jineho. Naopak si jeho i takových podobných velmi vážím (proč bych mu jinak volal?). To ale neznamená ze taky všemu slepě věřím. Mám své zkušenosti a znalosti ze své praxe. Ale když jsou jeho odpovědi na přímo položenou otázku nepřímé, skoro politické, prostě zbystřuji a zapojuji kontrolní mechanizmy.  Mrknutí Nikdo není neomylný a soukromej názor kohokoli, ani pana Kříže, mě u soudů nepomůže. Pokud by mi to dal písemně, klidně za úplatu, má to pro mne jinou váhu a důvěryhodnost. Jinými slovy si to každý může vyložit po svém. U soudů se blbě hájí tim že on říkal. Tak prostě posbíráme dostupné informace, zamícháme s dosavadními zkušenostmi a vypadne na nás nějaké řešení, za které se musíme umět postavit. Ale klidně se může stát, že získáte novou informaci a výsledek bude jiný. Ale furt váš. To se raději občas spletu, než abych jen slepě papouškoval názory jiných.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #33 kdy: 18.09.2018, 17:44 »


On tedy Yosarian není v tom pohledu sám, opravdu se s podobnými názory potkávám a dost často. Asi bych se měl vydat s kamerou a touto otázkou znovu na TIČR.

Tento seriál netvoříme abychom někoho kamenovali ale proto abychom vyrovnali různé potenciály vědomostí, které vznikají tak nějak různě. A to mi věřte, že těch rozdílů je!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 18.09.2018, 18:12 »



Ale co všichni ti nájemní elektrikáři? Co dělají na ŽL? Většina, co takto pracuje na Schwarz systém (ať si říká kdo ce co chce, je to stále potřebná realita) umí zapojit cokoliv podle výkresu zapojení. Liniák je pro ně neprostupnou mlhovinou. Ti si vyrobili ty osmičky asi nějak kouzlem a na TIČR poslali někoho jiného? Opravdu se všichni bavíme o Český respublice? Vždyť to jsou typičtí šestkaři, kteří se nechají najímat na zakázky a velí jim zaměstnaní sedmi a osmičkáři. Na každé stavbě jich je! Nepočítám zahraniční, ti pracují jako čtyřkaři, ale v mnohých případech jsou zkušenější než našinec.

Dovedu si představit jednoho, dva kteří podvádějí, ale půl republiky? Co dělá pak tendlencten suip?
Ježíš padesátka není nástavec na pé.o. 4 roky po vyučení  jsem měl 8 do, pátej i nad (ÚSO).
Paragraf není, resp. nevypovídá o znalostech ale o následné odpovědnosti při průseru a hiearchii řízení činnosti.
§8 do 1kV je to samý, jako každý rok do autoškoly pro razítko do kartičky na další řidičák. Protože je poptávka a je to potřeba, tak se to prostě udělá.
I jednomužná firmička s otřískanou feldou a basičkou plnou sádry a malty, je řízena byť třeba ne úplně schopným, ale držitelem oprávnění v rozsahu §8. A že takových dobrodruhů je, aby ne, když je poptávka po nejnižší ceně a kvalita je druhořadá a servis není aktuální.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 18.09.2018, 20:54 »

Paragraf není, resp. nevypovídá o znalostech ale o následné odpovědnosti při průseru a hiearchii řízení činnosti.
No to je tedy objev ameriky! Kdybyste to nenapsal, tak to asi nevěděl. Neučte orla lítat. Napsal jsem pouze to, že ten šestkař je fakt nabušenej. A to pro vás automaticky znamená, že jsem asi debil a nevím o čem je vyhláška padesát? To pak nečtete moje předchozí posty,  z kterých je patrné, že bych to vědět asi mohl.

To je motání jablek a hrušek. mohu být absolventem FELu, ale nebudu mít osmičku, protože ji nebudu potřebovat. Když budu chtít podnikat, tak musím vědět, jaký úřad a do kdy mám oslovit v případě pracovního úrazu a na to nepotřebuji FEL, ale tu osmičku, která to má na rozdíl od šestky v náplni.
Ano, pletete hrušky s okurkama.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.