Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Znáte přístroj k detekci chybového elektrického oblouku (AFDD)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Znáte přístroj k detekci chybového elektrického oblouku (AFDD)?  (Přečteno 27571 krát)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #72 kdy: 07.11.2016, 15:42 »

Jenže taková firma tomu zákazníkovi stejně to AFDD nebo FI nenainstalije. A proč? Protože zedník! Mrknutí
Protože někdy ani netuší, že nějaké FI existuje, natož že se musí při rekonstrukci jádra nebo kuchyně použit. To nemám z doslechu, ale ze zkušenosti mých známých, které jsem zatížen frofesní deformací, na špatně provedenou elektroinstala ci  těmito taky firmami upozornil. Bohužel zákazník laik, který nemá o elektrice ani páru, zrovna tak, jako zhotovitel díla, dá na pochybné reference, které má z doslechu od dalších laiků nebo z internetu.
Jak už tady mnohokrát zaznělo, laik je spokojený, že vizuálně to vypadá dobře, cena byla dodržená a přiměřená (nechápu dle čeho hodnotí),  byla dobrá komunikace a ještě po sobě uklidili. Vůbec nechápe, že je někdy přímo ohroženo jeho zdraví. Kroutím očima
Nechci nikoho obviňovat z nevědomosti, ale mám pocit, že o existenci AFDD nemá tušení i mnoho elektrikářů, kteří se tím živí a dělají svoji práci dobře.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Šenkýř
*
Offline Offline




« Odpověď #73 kdy: 10.11.2016, 10:01 »

Včera jsem se zúčastnil školení, které pořádal eaton a týkalo se právě AFDD prvků. Je to docela zajímavé a pár věcí, které se staly terčem polemiky bych zde prezentoval.
Cena by se měla pohybovat o 30-35% více než u RCBO prvků a je to někde okolo 2000 Kč. Přístroje jsou určeny pro koncové obvody (takže rozhodně ne na vstupu),  kde hrozí riziko, že by mohlo k poruše dojít (např. ložnice, dětský pokoj, kuchyně, celkově pak prostory s hůře pohyblivými občany - např. domovy důchodců). Přístroje jsou jen jednofázové. Diagnostika je u PCH klasika tlačítkem, modul pro diagnostiku oblouku se testuje sám a podle barvy led diody i laik (dle návodu k obsluze) pozná stav přístroje. Zatím je použití tohoto přístroje pouze doporučeno. Na přednášce bylo i spoustu projektantů, takže uvidíme, co si z toho vzali a jak budou postupovat dále.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Drážní energetika, vedení vn.
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #74 kdy: 10.11.2016, 10:37 »

Stejně mi nejde do hlavy proč ložnice, proč dětský pokoj.Co tam tolik jiskří?Lampička na stolku, která je stejně v noci vypnutá nebo co tam tak zatěžuje spoje že se projeví jiskření a oblouk ?Nevím jak kdo ale u nás máme v noci v kuchyni v činnosti pouze ledničku, která zatěžuje spoje.Ve dne bych si poruchy ihned všiml.Klidně mě kamenujte ale připadá mi to jako podle již osvědčeného receptu.Vyděsi t k smrti a vnutit za drahé peníze něco bez čeho bych se klidně obešel. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #75 kdy: 10.11.2016, 11:09 »

Tak tak, stále mi chybí nějaké vysvětlení, proč je v normě zrovna ta ložnice?
Proč dětský pokoj? Proč ne obyvák?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Šenkýř
*
Offline Offline




« Odpověď #76 kdy: 10.11.2016, 11:16 »

Přednášející to vysvětlil tak, že to jsou místnosti, kde se spí a dle statistik také nejvíce při požáru umírá. V kuchyni se zase používá množství spotřebičů, které se připojují a odpojují ze zásuvek a je tam větší opotřebení přívodních šňůr, popř. prodlužek a také samotných strojků. Vše dokladoval působivými obrázky. Když si to tak srovnávám s mojí domácností, docela to i odpovídá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Drážní energetika, vedení vn.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #77 kdy: 10.11.2016, 11:36 »

Nevzpomene si někdo kolik stál chránič když začal být dle 4-41 "povinný"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #78 kdy: 10.11.2016, 12:20 »

Přednášející to vysvětlil tak, že to jsou místnosti, kde se spí a dle statistik také nejvíce při požáru umírá. V kuchyni se zase používá množství spotřebičů, které se připojují a odpojují ze zásuvek a je tam větší opotřebení přívodních šňůr, popř. prodlužek a také samotných strojků. Vše dokladoval působivými obrázky. Když si to tak srovnávám s mojí domácností, docela to i odpovídá.
Vidíte, mně by zase logičtější přišlo v ložnici a v dětském pokoji čidlo na kouř s pořádným alarmem, protože se v těch prostorách kde jsou děti a kde se spí většinou kouř nevyskytuje. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #79 kdy: 10.11.2016, 12:55 »

Instalace takových čidel je povinná podle § 15 a 16 vyhlášky č. 23/2008 Sb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #80 kdy: 10.11.2016, 13:07 »

Instalace takových čidel je povinná podle § 15 a 16 vyhlášky č. 23/2008 Sb.
Děkuji za upozornění.O to víc mi připadá v těchto prostorách AFDD zbytečné. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #81 kdy: 04.09.2018, 10:02 »

Přístroje AFDD série LISA
    Předpokládejme, že za dobu, co se u nás propagují ochrany proti sériovým obloukům, každý průměrný elektrikář již zná princip. Ale jaký typ, kdy a kam instalovat je další důležitou oblastí znalostí. Myslím, že to nepřeženu, pokud budu tvrdit, že takový úkon plně spadá do kompetencí projektanta, který zná často skryté souvislosti některých rozsáhlých projektů a tak nejlépe navrhne správnou alternativu obloukové ochrany. Tento sešit je určen právě těm, kteří jsou odpovědní ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Přístroje AFDD série LISA
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.