Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak zabezpečit jističe proti krádeži?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zabezpečit jističe proti krádeži?  (Přečteno 6802 krát)
Michal Pavelka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.12.2006, 19:18 »

Bydlím ve starším penalovém domě a jističe máme na chodbě v takových dřevěných skříňkách.
Nedávno mi tam ukradli zapojený proudový chránič.
Potřeboval bych poradit, jak jističe zabezpečit proti kráteži co nejlepší a nejvýhodnější způsobem.
Jističem mám klasicky na liště a na nich bílý plastový kryt.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.12.2006, 21:37 »

V případě domu ve kterém bydlíte bude ideální pancéřová schránka s vícebodovým bezpečnostním zámkem zakotvená do nosného zdiva nejlépe pomocí chemických kotev. ( http://www.dokoupil.cz/fischer/044_chem/0443_rgm.htm )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Michal Pavelka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.12.2006, 22:46 »

V případě domu ve kterém bydlíte bude ideální pancéřová schránka s vícebodovým bezpečnostním zámkem zakotvená do nosného zdiva nejlépe pomocí chemických kotev. ( http://www.dokoupil.cz/fischer/044_chem/0443_rgm.htm )
Ještě kde seženu tu pancéřovou schránku a jsem naprosto spokojený ..;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.12.2006, 00:37 »

Koupit trezor a zabudovat, rozměry jsou rozličné jistě nějaký hodí. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Michal Pavelka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.12.2006, 01:03 »

Koupit trezor a zabudovat, rozměry jsou rozličné jistě nějaký hodí. Mrknutí
Bože,kam jsem to zase vlezl ... Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.12.2006, 01:53 »

To: Pavelka
Asi někdo, pověřený údržbou, uvedl zařízení do souladu s projektovou dokumentací. Pochybuji, že ve starším panelovém domě byly na chodbě projektovány proudové chrániče.
To: Karvánek
Dobrá rada nad zlato. Ode dneška budu muset proudové chrániče kupovat.
 Úsměv Úsměv Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 29.12.2006, 10:16 »

1. Pokud chcete krádeže ztížit, tak alespoň plechová dvířka s FAB, jestliže tam jsou jen vaše vývodové jističe
2. Pokud chcete zcela krádeži zamezit, pak přeložení jističů do vašeho bytu
3. Pokud chcete zloděje chytit, tak do zásuvky relé na 230V a klidovým kontaktem zapínat zvonek se svou napájecí baterií.

P.S. po Z.Hejčl: Vydedukoval jsem, že se to krade nad ránem (řekněmež ve 3 hodiny),  kdy nájemník nepozná, že se ocitl bez napětí. Pokud se to ztratí ve dne, přísahal bych, že to krade někdo z domu, který sleduje přítomnost v bytě
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.12.2006, 22:22 »

Pane Pavelka, jak píše pan Karvánek o pancéřové skříňce to je v podstatě trezor. Takže jsem reagoval  na tento příspěvek. Tolik na vysvětlenou.
Ale nevýhodnější se mi jeví jak píše pan Doležal : přemístit jištění do bytu. Hlídače a alarmy s kamerou neuhlídají pokud nejste zrovna doma, máte smůlu.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.016 sekund, 22 dotazů.