Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...  (Přečteno 46873 krát)
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 20.07.2018, 20:39 »

Já vám nevím, úplně bych ji nehanobil.
Své opodstatnění má, to že ztrácí na hodnotě vlivem toho že si jí někdo kupuje jak na trhu, je blbý.

Stejně tak ale někteří RT bouchaji revize na instalace, který v životě neviděli a projektanti dělaji ctrl+v. Nebylo by dobré zrušit i jejich instituty?

Tady u nás, když nastoupí novej montér, tak musí ve zkušebce udělat firemní šestku i kdyby měl svojí osmičku. Na poprvý to dá málo kdo, nejdřív druhej třetí pokus. Kdo to nedá, má padáka.

A pravidelný přezkoušení jsou obdobný. Třídenní školení, testy a ústní. V každym turnusu někoho vyrazí.
Takže záleží na firmě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #37 kdy: 21.07.2018, 13:36 »

Já vám nevím, úplně bych ji nehanobil.
Své opodstatnění má, to že ztrácí na hodnotě vlivem toho že si jí někdo kupuje jak na trhu, je blbý.

Stejně tak ale někteří RT bouchaji revize na instalace, který v životě neviděli a projektanti dělaji ctrl+v. Nebylo by dobré zrušit i jejich instituty?

Tady u nás, když nastoupí novej montér, tak musí ve zkušebce udělat firemní šestku i kdyby měl svojí osmičku. Na poprvý to dá málo kdo, nejdřív druhej třetí pokus. Kdo to nedá, má padáka.

A pravidelný přezkoušení jsou obdobný. Třídenní školení, testy a ústní. V každym turnusu někoho vyrazí.
Takže záleží na firmě.


Už jsem to tu psal .
Jako mladý elektrikář (to bylo hodně za totáče) jsme měli všichni z Vyhl.50 přímo nahnáno! Školení se dělalo v Brně od 07.00-do 18.00 hod ,  5 dní v týdnu! To když někomu dnes řeknu, je to sci-fi!! zle (ještě tehdy p.Němčev -kdo zná ví?)
A zkoušky o tom ani nemluvím, polovina byla na vyhození a opakovala zkoušky.
Dnes vyhovuje všem tak školení se zkouškami aby bylo uděláno za max 2 hodiny a pak se jde na pivo.
I v mé firmě jsme měli podobnou váhu Vyhl.50 ve smyslu být či nebýt! Šok
Dnes není málo firem, zejména stavebních kde roli elektrikáře dělá všeobecný "pohunek",
člověk pro všechno! Když dojde kontrola mají pro 10 staveb jednoho jakého si elektrikáře na OSVČ který je zaštituje.
Proto pokud by nová Vyhl.50 byla uzpůsobena tržnímu prostředí jako dnes, tak podle mne nemá cenu!! A bude k ničemu !
Pokud bude mít v oboru nějakou váhu, tak jsem pro ni!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 21.07.2018, 14:25 »


Už jsem to tu psal .
Jako mladý elektrikář (to bylo hodně za totáče) jsme měli všichni z Vyhl.50 přímo nahnáno! Školení se dělalo v Brně od 07.00-do 18.00 hod ,  5 dní v týdnu! To když někomu dnes řeknu, je to sci-fi!! zle (ještě tehdy p.Němčev -kdo zná ví?)
A zkoušky o tom ani nemluvím, polovina byla na vyhození a opakovala zkoušky.
Dnes vyhovuje všem tak školení se zkouškami aby bylo uděláno za max 2 hodiny a pak se jde na pivo.
I v mé firmě jsme měli podobnou váhu Vyhl.50 ve smyslu být či nebýt! Šok
Dnes není málo firem, zejména stavebních kde roli elektrikáře dělá všeobecný "pohunek",
člověk pro všechno! Když dojde kontrola mají pro 10 staveb jednoho jakého si elektrikáře na OSVČ který je zaštituje.
Proto pokud by nová Vyhl.50 byla uzpůsobena tržnímu prostředí jako dnes, tak podle mne nemá cenu!! A bude k ničemu !
Pokud bude mít v oboru nějakou váhu, tak jsem pro ni!

Ono to s tou padesátkou je stejné jako s maturitou před zavedením státní maturity. Kdo dělal státní, ví jak to je, nikdo vám to nedá jen že si odsedíte pár let v lavici.
Nebo jak se ukazuje ve vládě, okopčený práce z VŠ...

Řešení by mohlo být v obdobném systému jako SM, ale to se půlka "dráteníků" pos...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 21.07.2018, 15:04 »

... ale to se půlka "dráteníků" pos...
Sice je to matematický nesmysl, ale pokálená půlka by byla výrazně větší. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #40 kdy: 21.07.2018, 15:04 »

Citace
... Takže i kdyby to tak bylo jak je to v jiných zemích a státech že se nezkouší, nic radikálního. ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #41 kdy: 21.07.2018, 15:40 »

Kdo dělal státní, ví jak to je, nikdo vám to nedá jen že si odsedíte pár let v lavici.
Ano, úroveň státní maturity je tak nízko, že by ji měl udělat každý průměrný absolvent ZŠ. Není potřeba ztrácet čas sezením na střední škole...  zle zle zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 21.07.2018, 16:09 »

Ano, úroveň státní maturity je tak nízko, že by ji měl udělat každý průměrný absolvent ZŠ. Není potřeba ztrácet čas sezením na střední škole...  zle zle zle

To asi těžko
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 21.07.2018, 17:11 »

Je to trochu mimo téma, ale s Davidem zcela souhlasím. Cermat je též podivná obskurní organizace, stejně jako mnoho firem, které žijí z udělování kvalifikace v oboru elektrotechnik y.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 21.07.2018, 18:13 »

Je to trochu mimo téma, ale s Davidem zcela souhlasím. Cermat je též podivná obskurní organizace, stejně jako mnoho firem, které žijí z udělování kvalifikace v oboru elektrotechnik y.

No to sice je, ale u cermatu si maturitu prostě nekoupíte.
A jestli jo, tak zájemců bude zástup
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 21.07.2018, 20:34 »

Špatný projektant+elektrozedník+revize od stolu+málo fungující dozor=spousta požárů a mrtvých.
Taknějak se zde leta vedou diskuze, nicméně ty požáry ani mrtvoly nějak v obrovském měřítku jak by z rovnice plynulo nejsou.
Takže buďto senilníme, nebo funguje štěstíčko v nečekaném rozměru, nebo to teprv hořet začne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 21.07.2018, 20:51 »

Špatný projektant+elektrozedník+revize od stolu+málo fungující dozor=spousta požárů a mrtvých.
Taknějak se zde leta vedou diskuze, nicméně ty požáry ani mrtvoly nějak v obrovském měřítku jak by z rovnice plynulo nejsou.
Takže buďto senilníme, nebo funguje štěstíčko v nečekaném rozměru, nebo to teprv hořet začne.


Vše je o "kdyby". Kolikřát je zázrak že mrtvoly ani ty požáry nejsou... Vše je o náhodě, někdy jen skrytý zabiják "spí".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 22.07.2018, 12:58 »

Vše je o "kdyby". Kolikřát je zázrak že mrtvoly ani ty požáry nejsou... Vše je o náhodě, někdy jen skrytý zabiják "spí".
Zas tak na zázraky nevěřím, spíše v rovnici chybí nějaká neznámá, doplní ji někdo?



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #48 kdy: 22.07.2018, 15:12 »

Špatný projektant+elektrozedník+revize od stolu+málo fungující dozor=(spousta požárů a mrtvých) x α
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #49 kdy: 22.07.2018, 15:28 »

α asi 0,007297352
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #50 kdy: 24.07.2018, 09:02 »

V50# §19 podle Alexeje Satinského
    Co probíhá v hlavě zkušeného elektrotechnik a po té, co jsme se zeptali na hypotetické zrušení vyhlášky padesát bez náhrady? Alexej Satinský vzpomíná na zahraniční pracovníky, kteří naši padesátku oceňovali víc než by kdo u nás čekal. A víte, co se dlouhé roky proslýchalo o západních živnostnících a jaká je dnes skutečná realita? Co myslíte, existuje nějaký stát na Zemi, kde by se elektrotechnik nepřezkušoval vůbec?
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
V50# §19 podle Alexeje Satinského
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #51 kdy: 26.07.2018, 13:10 »

Citem bych rozhodnul jako staří kámoši (Miroš,Červený) a 50 bez náhrady zrušil, žiju s ní už docela dlouho, vždy jsem se do podmínek které aktuálně panovaly vešel, ale nikdy mi to nic nedalo. A podle toho co vídám při revizích, nebo na velkých stavbách v roli šéfmontéra... 50 nikoho nezajímá a nic neznamená.
Rozumem jsem ovšem na základě životních zkušeností (každá nová změna iniciovaná establišmentem v našich životech za posledních 20 roků je vždy jen k horšímu) pro to, aby se o celé záležitosti ještě cca 10-15 roků vedla důkladná diskuse, než se něco ukvapeně rozhodne. Pak už mi to bude docela jedno  tanecek
Ono totiž vůbec nejde o nějakou 50, celý obor je jedna velká systémová chyba... ale to nikdo přeci řešit nepotřebuje, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #52 kdy: 26.07.2018, 14:05 »

Špatný projektant+elektrozedník+revize od stolu+málo fungující dozor=spousta požárů a mrtvých.
Taknějak se zde leta vedou diskuze, nicméně ty požáry ani mrtvoly nějak v obrovském měřítku jak by z rovnice plynulo nejsou.
Takže buďto senilníme, nebo funguje štěstíčko v nečekaném rozměru, nebo to teprv hořet začne.


Také to nikde není vidět! Škleb
Ti co 50 obhajují jsou (podle toho co vidím v praxi) ti co sedí u stolu!
Ale  ti co se pohybují na reálné stavbě,montáži,údržbě o ni vůbec nestojí ......

Proč  asi? Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #53 kdy: 26.07.2018, 18:42 »

Ano, úroveň státní maturity je tak nízko, že by ji měl udělat každý průměrný absolvent ZŠ. Není potřeba ztrácet čas sezením na střední škole...  zle zle zle

Sice mimo téma.......

Třeba v Německu kdo udělá maturitu může jít na jakoukoliv VŠ bez příjmaček.Má otevřené dveře!..možná pokud není místo ten rok, počká na další rok, kde má přednost pro přijetí před novým ročníkem!!
U nás je tomu trochu jinak, proto je maturita věčným tématem (a asi i bude). Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.