Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaký datový kabel zvolit pro uložení do země?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký datový kabel zvolit pro uložení do země?  (Přečteno 31624 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 15.06.2018, 20:55 »

Mám pocit pane Kleine, že suplujete některé bývalé baviče fóra.

Řekl bych takový Babica s vadaskou  Škleb tanecek
Když nemáte olovnici, použijte nábojnici, tvar to má stejný, když nemáte Artyčok, použijte Novičok, když nemáte Kopoflex, použijte drenážní trubku, je také kulatá, že?.....
Teď jsem četl příspěvky pana Kleina i v jiných vláknech, no představa, že takový odborník přijde ke mě do domu, mě přímo děsí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 15.06.2018, 21:13 »

A pochybujem že mi výrobca uvedenej drenážnej trubky pre inžinierske siete nepotvrdí kábel ako súčasť inžinierskej siete.
No potěš koště - vy jste schopen sofistikovaně odůvodnit i použití té trubky pro plynovod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 15.06.2018, 23:21 »

Tentokrát se přikláním k myšlence p.Kleina s tvrzením že já osobně vlastně neznám šetrné uložení kabelu s ohledem na mechanickou a zároveň antimokrou ochranu.
Snad bez chráničky v pořádné vrstvě písku s velkou zrnitostí bez ostrých hran....a nad mech.ochrana?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 15.06.2018, 23:54 »

... já osobně vlastně neznám šetrné uložení kabelu s ohledem na mechanickou a zároveň antimokrou ochranu...
Pokud by měl ten kabel zůstat zaručeně trvale suchý, tak není jiné cesty, než uzavřená trubka/kanál s nuceným větráním předehřátým vzduchem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 16.06.2018, 01:55 »

Z mého pohledu ale vůbec nejde o nějakou vlhkost, nebo přímo vodu. Ta se dostane časem do každé trubky a pokud je správně vybraný kabel, je to úplně jedno. Proto se zde bavíme především o vhodném kabelu.
CO se týká samotné trubky, nevidím důvod používat děrovanou meliorační trubku. Mám k tomu cca tři důvody. Jedním je to že na rozdíl od KOPOFLEXu nemá hladkou vnittřní stěnu a tak protažení větší délky je napikaču. Potom tato trubka nemá potřebnou pevnost (ověřte si to v katalogu) a je potřeba ji tedy dopískovat. Pro mne tedy práce a materiál navíc, tedy i větší náklady. Proč bych to tedy dělal?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.06.2018, 07:19 »

Predtým ako tu niečo napíšem, sa aspoň v rozsahu svojich možností pozriem do noriem.
Bežný kábel PVC v zemi určite nemusí ostať zaručene suchý, môže prísť do styku s vodou (poznámka v 522.3.1),  ale podľa 522.3.2 sa  musí zabezpečiť jej odtečenie.
Práve v týchto súvislostiach ma pre uloženie v neelektroinšta lačnom materiáli napadla drenážna hadica, kde nemám z hľadiska jej primárnej funkcie žiadne obavy o jej pevnosť v pieskovom lôžku, a z hľadiska tvaru či priemeru ani o preťahovanie kábla. Okrem toho existujú existujú aj drenážne rúrky s perforovaním iba na spodnej strane.
Navyše kto je ochotný ako p. Hudec používať zdravý rozum, pre toho má Kopos Kolín a.s. v sekcii elektroinštala čných trubiek a chráničiek zaradený Kopodren a Kopokan. Pre Kopokan rovnako platí odvodnenie podľa NA.4.5.9.3.3.

Aj pri klasickom uložení kábla iba v pieskovom lôžku ide v podstate okrem mechanickej ochrany zároveň aj o odvodňovaciu vrstvu, kde je kontakt kábla s pritečenou vodou a jej následné odtečenie ukážkovým dodržaním 522.3.1 a 2.

--------

To "Yossarian"
Keby ste sa občas pozrel z Hlavy XXII aj do ČSN, nemusel ste mať teraz muchy v očiach.
 
To p. Červený
Ako naslovovzatý, uznávaný a slušný odborník, navyše s právom posudzovať iných, mi určite vysvetlíte súlad uloženia chráničiek Kopodur a Kopoflex s čl. 522.3.2 a uvediete tie najsprávnejšie postupy z ČSN EN 61386-24.
Alebo mi uvediete zákaz použitia iného, ako elektroinštala čného materiálu na uloženie vedenia v zemi.
Samozrejme ako neodborník mi nemusíte nič dokladať, ani uvádzať, môžete reagovať akokoľvek inak, alebo nemusíte vôbec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 18.06.2018, 08:56 »

Pane Kliene,
u kabelu pro venkovní vedení je mě celkem jedno, jestli na něj působí vlhkost nebo voda či nikoliv. Ten kabel výrobce pro toto uložení určil a to je pro mě směrodatné.
Pokud budu pokračovat dále, tak cituji ze zdroje https://www.kopos.cz

DVOUPLÁŠŤOVÁ KORUGOVANÁ DRENÁŽNÍ TRUBKA
DUODREN 75_F6MY
Bezhalogenová dvouplášťová korugovaná drenážní trubka určená pro sběr vody a odvodňování inženýrských a silničních staveb, kolejových těles, vodohospodářsk ých staveb, sportovišť apod.

KOPODUR® - TUHÁ DVOUPLÁŠŤOVÁ KORUGOVANÁ CHRÁNIČKA
Bezhalogenová tuhá dvouplášťová korugovaná chránička určená pro mechanickou ochranu všech druhů energetických a telekomunikačn ích vedení.

Děkuji za vaši chválu mé osoby o odbornosti, s dovolením navážu třeba i na to, že dnes běžně máme ve smlouvách o dílo ze strany investora ustanovení, že se zavazujeme dodržovat technologické postupy určené výrobcem, což mimo jiné znamená i závazek použít výrobek k účelu, ke kterému byl určen výrobcem. Zkuste si pročíst předchozí citace, kde výrobce Kopos vysloveně uvádí způsob použití.

Pokud bude v budoucnu jakýkoliv problém a investor mě tento problém dá do reklamace či sporu, bude toto jedna z prvních věcí, na kterou poukáže. "Nepoužil jste výrobek v souladu s pokyny výrobce nebo použil jste výrobek k neschválenému účelu". Stejného názoru běžně bývá třeba i soudní znalec či soudce.

Sice obě trubky mají stejnou mechanickou odolnost, schválně jsem sem dal dvouplášťovou od Koposu a nikoliv jednoplášťovou žlutou marketovou shitku, dokáži si představit, že tato trubka stejně dobře ochrání mechanicky kabel jako ta Kopoflex. Na straně druhé, nejsem schopen zajistit to, že se voda nedostane i doi této trubky, měl bych dále zajistit to, že odvodním drenáž ve výkopu atd. A pořád mě tam vychází použití kabelu do venkovního prostředí. V podstatě kromě kopy problémů navíc nic jiného použitím drenážní trubky nezískám.

Zřejmě jste odborník na mnohem vyšší úrovni, řekl bych na tak vysoké, že si troufnete ohýbat stanoviska výrobců. Klidně pokračujte, nemám vám to za zlé. Mě jen praxe naučila jiné postupy a ty se snažím dodržovat. Každopádně máte můj obdiv, protože lidí na tak vysoké úrovni je dnes opravdu málo a řekl bych, že jste opravdu první Babica s vadaskou.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 18.06.2018, 11:04 »

...u kabelu pro venkovní vedení je mě celkem jedno, jestli na něj působí vlhkost nebo voda či nikoliv.
Vonkajší neznamená vodeodolný. Hádam pomôže, ak si dáte do vyhľadávača „voděodolné kabely“.

Inak o normách nemáte vo svojich príspevkoch ani zmienky, zato bez Babica sa nezaobídete. Smích
Ignorovaním čl. 522.3.2 v odpovedi ste sa mi dostatočne prejavil ako neodborník vo vzťahu k elektrotechnic kým normám ČSN.
Viem čo je v návodoch, a vidím že si z nich bez širších súvislostí vyberáte iba tú časť ktorá sa vám hodí. Takže potom nečudo že vám uniká súvislosť inžinierskej stavby s inžinierskou sieťou.
A ani to, že sa Kopos venuje výrobe elektroinštala čného materiálu, a má Kopodren zaradený v elektroinštala čných výrobkoch vás veľmi nezaujíma.

Mne to takto stačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #26 kdy: 18.06.2018, 13:45 »

Tak zrovna tuto trubku "DUODREN 75_F6MY",  nemá KOPOS určenou k použití s kabelem.
Nikde to tam není napsáno.
Takže se nesnaž nacpat materiál, určený na odvodnění, za materiál k ochraně kabelu. Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 18.06.2018, 14:06 »

... vidím že si z nich bez širších súvislostí vyberáte iba tú časť ktorá sa vám hodí.....
Přesně v tomhle jste tu nejlepší vy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 18.06.2018, 14:51 »

Taky se divím Koposu, že se patlají s kopoflexem, když se k ukládání kabelů mohou použít třeba vodovodní trubky, kanalizační KGčka, nebo meliorační "odvodňovací" trubky. To nemá logiku a je to škoda materiálu  Smích  baterky blboune
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 18.06.2018, 15:03 »

Nezbývá mi, než se pana Kleina zastat. Kabely běžně používané pro uložení do země jsou pro toto uložení vhodné, jsou tedy schopné snést i koupel ve vodě. Vedle toho existuje mnoho předpisů, které pojednávají o tom, že kabely nesmí ležet volně ve vodě, že pokud se kabel dostane do styku s vodou, má se zajistit odvodnění, že při křižování komunikací se musí chránička kabelu vést ve sklonu podle odvodnění atd. Čili předpokládá se, že do chráničky vnikne voda, ale musí existovat možnost, aby mohla voda taky vytéct. Takže když bude kabel v těsné chráničce a vrchem do ní může vniknout voda, přičemž na nejnižším místě voda vytéct nemůže, tak je to špatně. Nemá smysl diskutovat o tom, čemu to vadí nebo nevadí; prostě takové jsou předpisy. Ustanovení najdeme jak v ČSN 33 2000-5-52 ed. 2, tak třeba v PNE 34 1050 ed. 2 nebo ČSN 37 5711 ed. 2. Při použití drenážní trubky, která umí zajistit jak vniknutí, tak opuštění vody, mě nenapadá jediný důvod, v čem by taková trubka nebyla vhodná pro uložení kabelu.  Určitě není žádoucí, aby byl kabel uložen ve stráni v těsné chráničce bez odtoku a vystaven tak trvalé tlakové vodě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 18.06.2018, 19:29 »

... Čili předpokládá se, že do chráničky vnikne voda, ale musí existovat možnost, aby mohla voda taky vytéct.
Pokud bude ta drenážní trubka pod hladinou spodní vody, tak zajistí pouze první část úkolu - vpuštění vody dovnitř  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 18.06.2018, 20:07 »

Pokud bude ta drenážní trubka pod hladinou spodní vody, tak zajistí pouze první část úkolu - vpuštění vody dovnitř  Smích
Nikoli, voda bude současně vtékat i odtékat a to podle prvního Kirchhoffova zákona  Smích
Jinak si nedělám iluze, že je v nějaké trubce sucho, zejména v trubce uložené v úrovni spodní vody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 18.06.2018, 20:09 »

Jediná skoro jistota je duraline, nafoukaný inertním plynem. Ale kdo to zaplatí Smích
Špatné není pískové lože a zákryt destičkou.  Betonové (plastové) kabelové korýtko splňuje jak ochranu, tak průtočnost. Kabelu nezámrzné hloubce (nebo této blízko) je voda celkem šumák, nejhorší jsou špatně ošetřené svody do země plné vody a ledu. Tam už lze hovořit o negativním vlivu na plášť.

Pouze v D jsem se setkal s montáží kabelu do chráničky s tím, že co 50m nebyla na chráničce spojka, ale plastová odvodňovací šachta, což byla válcová věc, kterou probíhal kabel, ale chráničky byly upevněny na vstupech. To celé bylo podsypáno štěrkem a dno mělo jen mřížku a bylo podloženo nějakou lepší geotextýlií.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 18.06.2018, 20:24 »

Nikoli, voda bude současně vtékat i odtékat a to podle prvního Kirchhoffova zákona  Smích
To je hluboké nedorozumění. Kirchhoff hovoří o ustáleném stavu - a v tomto případě ustáleným stavem bude trubka plná stojaté spodní vody  Mrknutí

Aby drenážní trubka drenážovala, musí vést s kopce, a to z místa s vyšší nadmořskou výškou hladiny spodní vody do místa s nižší nadmořskou výškou hladiny spodní vody. Ve vodorovném terénu je obvykle neúčinná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 18.06.2018, 20:30 »

Pořád nechápu proč se točí diskuse hlavně okolo trubek, když dotaz se týkal kabelu.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 18.06.2018, 20:43 »

Honzo, protože Miroš Jan řeší békárny.

Nakonec na otázku bylo odpověděno, není co řešit.  Mrknutí
Teda, pokud se někdo neztratil v diskuzi...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 ENIKA: Záznamník dat EXM LOGGER pro systém BOSys
 Jak provádět správně revize IT racku (skříň plná, PC, switchů, zál. zdrojů) ?
 Schrack nabízí HOME počítačovou síť!
 Jsou rozvody optickými kabely el. zařízení?
 Schrack 4 Home multimediální kabeláž
 Ako uzemnit sietovy SFTP kabel?
 Lapp: Průmyslový konektor RJ45
 Instalace venkovních datových kabelových rozvodů dle ČSN EN 50174-3
 Jak zdůvodňovat optický kabel omotaný kolem hromosvodu?
 Už používáte informace QR kódů?
 Instalace vnitřních silnoproudých a slaboproudých kabelových rozvodů dle ČSN EN 50174-2 ed.2
 Společná soustava pospojování a zemnění v budovách s informačními technologiemi a ochrana proti rušení
 SCHRACK: Datové kabely dle vyhlášky č. 23/2008 Sb.
 Trubko STORY: FFKu-Smart net
 O systému Smart Grids na AMPERu 2013
 Kde jste v praxi viděli instalované kabely Cat.7?
 Jsou bezpečnostní pouzdra na bezkontaktní platební karty funkční?
 Jak často řešíte rozvodnice do venkovního prostředí?
 ROZSVIŤ SI SVÉ UTP! – modulární systém LINK LED LINE
 Funguje propojeni TCL2 optickym vlaknem 50/125?
 Budete první, kdo bude vědět o možnosti optiky v husím krku?
 Jakým způsobem a jak často zálohujte svá data?
 Jak se vám líbí technickonaučný datový katalog Conteg?
 INTELEK: Nástěnný skládaný rozvaděč
 Je v rozporu s necim umistit datovy switch do stoupacky s elektromery?
 CATEGORY: Data Center Cleanin&Decontamination
 KM RACK: Rozvaděčová skříň typu KMR-30-PFS
 KM RACK: Silové a datové rozvaděčové skříně
 Máte již katalog nové technologie Datalight již u sebe?
 Poseidon2 4002: Monitoring prostředí v datovém centru
 Umíte sdílet data z měřících přístrojů?
 Je v pořádku ADSL spliter v elektroinstalační krabici?
 LAPP KABEL: Datové kabely ETHERLINE HEAT 6722 splňují nejnovější požadavky požární ochrany
 Moderné riešenia priemyselnej komunikácie
 PERLON: Fóliové klávesnice
 Jak na starém automatu otočit váhu pulzu?
 Proč padá datová komunikace při otevření vrat?
 Lze umístit datové rozvody na hořlavém podkladu?
 Jak spolehlivě umístit Raspberry Pi v rozvaděči?
 SCHRACK: Katalog datových produktů 2016
 ARisk#7: Proč je při uložení datových a nn kabelů lepší používat plné žlaby?
 Jsou zakončovací odpory nezbytné pro sběrnici RS485?
 DEHN: Svodiče pro datové sítě
 TIP na úložiště dat pro nejen pro průmysl
 Je pro novostavbu RD vhodnější FTP nebo UTP datový kabel?
 Nemáte tip na logování binárních vstupů?
 Která norma popisuje způsob provedení instalace datového rozvodu?
 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST!
 Co připravit RD k budoucí přípojce telefonu/internetu?
 Znáte 8 kroků výroby průmyslových datových kabelů?
 Je dlouhodobě smysluplné instalovat doma CAT 5E nebo již uvažovat optiku?
 Jaká je optimální varianta exportu dat z Foxtrotu CP-1000 ven do centralní DB?
 Jak bys využil prakticky blockchain ty?
 Směrovače REX 250 pro vzdálenou údržbu a přenos dat
 Chytrá síť Sigfoxu v Česku je vybudována
 TIP na Switche společnosti LAPP ETHERLINE ACCESS
 CISCO: Kam kráčí novodobé datové sítě?
 Neřízené přepínače Power over Ethernet s izolací
 Je nutné uzemnit malý rack pro datovou síť?
 Zapojování datových zásuvek v teorii a praxi
 Jak vyřešit (kabelový) přenos ethernetu na vzdálenost 250m?
 Kvalifikační tester SignalTEK 10G
 Katalog datových rozvaděčů TRiTON
 Barevné řešení technologie IT oživí interiér
 Průmyslový ethernetový kabel Cat.5e pro flexibilní použití v robotech podle PROFINET typ R
 Je nutný pro instalaci internetové přípojky odborník na EMC?
 5G u kulatého stolu na MSV 2021
 Konference MikroExpo bude 20. července opět v Uherském Hradišti
 Q: Čím ochránit datové sítě před přepětím?
 Čo je predmetom inštalacie dodavatela internetu do bytu?
 Je Ethernet na pokraji revoluce?
 Jakou referenci poskytnete strukturované kabeláži SOLARIX?
 Existuje nějaký typ UTP vhodný pro pohyblivé uložení?
 Mohu použít RS-485 na UTP kabelech zapojených do hvězdy?
 Jak vypadal telemost na stánek české národní expozice?
 Co jsme psali o připojení na internet před čtvrtstoletím :-)
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště
 Kdo chce být u vývoje prohledávání elektrotechnických dat pomocí umělé inteligence?
 Má někdo zkušenosti s realizací přeložek metalických kabelů (TELCO)?
 Tip na svodič přepětí DEHNpatch DPA CLE IP66
 Jakým způsobem provedete revizi datové sítě?
 Jak na datové rozvody v paneláku?
 Je datová skříň také rozvaděč?
 Jak jistit napájení po UTP kabelu aby nedošlo k požáru?
 Jak spočítat parametry převěsů optických kabelů?
 Je objekty spojit datovým kabelem bez dalších ochran a husího krku?
 Je někde specifikován požadavek na kontrolu izolačních stavů sdělovací kabelů?
 Jakou máte znalost o žluté řadě přepěťových ochran DEHN+SOHNE vy?
 Mohu vést společně s kabely elektroinstalace i dráty jednotného času?
 Mohu mít rozvaděč nn v datovém racku?
 Poradíte někdo výrobce datových zásuvek s krytím IP44 a vyšším?
 Interakce rozvodů nn a informačních technologií
 Hledáte někdy atypickou výrobu krabiček, skříní či počítačových cases?
 Jakou vybrat levnou datovou Ethernet (RJ45) zasuvku od ABB Swing?
 Jak ochránit telefonní linku před přepětím?
 Jak protáhnout kabel HDMI trubkou ve zdi?
 ARisk#4: Co můžeme označit za datovou kabeláž?
 Rittal upozorňuje na montážní sponu do datových rozvaděčů!
 TIP: Všimli jste si nového konfigurátoru pro rozvaděče RI7 a RM7 Conteg?
 Vodiče SYKFY kabelů ranžírujete, narážíte nebo letujete?
 TIP na průmyslový univerzální konektor RJ45 CAT5E STP
 Kompletní řešení pro IT infrastrukturu
 Produkty známe 15 let, značku ELDON nikoliv
 DEHNpatch ochrání ethernet ve venkovním prostředí
 Jak v elektroinstalaci zapojit vedení a zakončení HDMI?
 Existuje standard, jak by asi měly vypadat datové rozvody?
 Nevíte o zásuvce RJ45 připojené na kabel?
 Jak upozorňujete na nutnost ochrany vedení mn před přepětím?
 Nová generace populárního IT systému Rittal
 Ktore prvky vadia prenosu vf signalu (Powerline adapter)?
 Ako zapojit hlavicu pre datovy system vodomera?
 Co víš o datových skříních v roce 2023?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 24 dotazů.