Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Pomůžete mi s několika dotazy ohledně ZZ ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomůžete mi s několika dotazy ohledně ZZ ?  (Přečteno 1509 krát)
Petr Nowi Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.06.2018, 19:15 »

Moderátor: Pomůžeme, pokud se budete řídit místními pravidly.








































(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!). Za pár dní mě čeká závěrečná ústní zkouška, všechna témata jsem snad pečlivě projel. Ta o kterých nebylo v sešitech málem ani zmínky, jsem studoval na internetu, přesto se děsím, jak mám o některých zhruba 10 minut hovořit. A hlavně těch se týká několik mých otázek.

Chránit prouďákem musím všechny zásuvky do 20A s přístupem laiků a pevné spotřebiče v zoně 1 v prostorách s vanou/sprchou ? Či všechny pevné spotřebiče ?

Maximální dotyková napětí živ. a neživých částí dle prostor ? V sešitech ty hodnoty mám, ovšem liší se od těch co jsem ověřoval v několika zdrojích.

Jaký koeficent bych mohl použít v kontrolním výpočtu impedance smyčky, s jištěním pomalou a rychlou pojistkou ? Myslím ekvivalenty pro jističe B-5xIn, C-10x,D-20x. Chtěl bych výpočet zmínit v případě témata pojistky, ale nevím jak.

Jaký motor se používá například pro buben pračky nebo pohon kompresoru u chladničky ? Obecně mi u domácích spotřebičů sedí univerzální, pro své vlastnosti, ale hlavně u toho kompresoru si nejsem moc jist a radši bych si to ověřil.

Je nějaká jiná formy ochrany proti přepětí, než průrazky a speciální zásuvky tedy typy T1,T2,T3, napadl mě chránič bez zpoždění, jako taková okrajovka.

Tou poslední je, co by jste zmínili ohledně synchronních strojů ? Dokážu zhruba popsat jak funguje, jeho využití především v generátorickém režimu; turboalternáto r=hladký rotor, hydrogenerátor=vyniklé póly, to je ale vše jen na pár minut maximálně a otázka je to přesto samostatná, jiné by bylo sloučení třeba s univerzálním a stejnosměrným motorem, ale tak to bohužel není.

Moc děkuji za případnou pomoc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.025 sekund, 22 dotazů.