Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kde sehnat elektrikáře pro opravu jedné zásuvky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde sehnat elektrikáře pro opravu jedné zásuvky?  (Přečteno 26184 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 27.03.2018, 10:51 »

Prvotní zdání nehoráznosti ceny začne klesat v úměře  nepřímé se stoupající akutností opravy.
Kdo někdy hodně narychlo hledal wc mě dá jistě za pravdu tanecek
Přesně tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #19 kdy: 27.03.2018, 13:58 »

Škoda, že se tazatel už neozval. Dostal link na adresář, mohl napsat, odkud je, jistě by se ho někdo ujal.
Jinak je dobré spotřebitelům také říci, že za pivo a párek se už dávno nejezdí a s ohledem na dopravu, čas na cestě a další režie není vyjímkou, když taková oprava jedné zásuvky s prací na místě třeba na půl hodiny vyjde běžně na 2500 Kč. Bohužel málokdo je ochoten toto akceptovat a pak jen slyším nářky, jak nejsou elektrikáři.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 27.03.2018, 21:18 »


Spotřebitel vychází z faktů, že zásuvka stojí 200,-Kč a potřebuje tři dráty. Z toho dovozuje přímou úměru montáže. Je skoro 30 let po revoluci a stále to je bráno jako kdysi.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 27.03.2018, 23:27 »

Spotřebitel vychází především ze svých finančních možností.
Nezapomínej že v průměru včetně důchodců je kupní síla slaboučká.
Zásuvku si jako elektrikář vyměním sám, nicméně furt bych měl strop za práci pokud bych to platil řekněme 100kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 28.03.2018, 08:26 »

V autoservisu zaplatíme za nějakou maličkost 1000,- z toho je nějaká ta desetikoruna za díl a zbytek za práci a Know-How... A bereme to a nedivíme se...

Každý z nás má okruh lidí, pro které by to udělal za cenu materiálu a pozvání na kávu... Ale takové dobré skutky se nemohou dělat pro každého a od rána do večera.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #23 kdy: 28.03.2018, 08:35 »

Spotřebitel vychází především ze svých finančních možností.
Nezapomínej že v průměru včetně důchodců je kupní síla slaboučká.
Zásuvku si jako elektrikář vyměním sám, nicméně furt bych měl strop za práci pokud bych to platil řekněme 100kč.
Rozumím, ale tržní ekonomika není sociální model. Má jiná pravidla podle kterých by mohl platit člověk v sociální nouzi 100 korun.

Neberme zrovna elektrikáře za vydřiduchy. Podívejme se, kdo z podnikatelů na našem trhu jde tím, žádaným pohledem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 28.03.2018, 08:55 »

Jednu bramboru na farmářském trhu koupím za 2 koruny. Když koupím Chipsy, mám v balení jednu bramboru, ale za třicet korun. Platím zde přidanou hodnotu.
Když jdu do obchodu, nemám pocit, že by si sociální skupiny Chipsy nekoupili. Ano, i sociální skupiny platí za přidanou hodnotu.
Zákazník si kupuje u elektrikáře přidanou hodnotu ve formě jeho času, výjezdu, znalostí, vyřešení problému. To něco stojí. Pokud na to nemá, protože je sociálně slabý, pak by se měl napsat titulek "Nemám na elektrikáře" než "kde sehnat elektrikáře" nebo "elektrikáři nejsou" O tom jsem psal.
P.S: elektrikářů je dost, i těch dobrých, jen už nejsou hloupí  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 28.03.2018, 09:00 »

V autoservisu zaplatíme za nějakou maličkost 1000,- z toho je nějaká ta desetikoruna za díl a zbytek za práci a Know-How... A bereme to a nedivíme se...

Každý z nás má okruh lidí, pro které by to udělal za cenu materiálu a pozvání na kávu... Ale takové dobré skutky se nemohou dělat pro každého a od rána do večera.  Smích

V znackovem autoservisu zaplatite za praci rekneme treba 700-1000 Kc na hodinu (a z te ceny poskytuje urcitym klientum slevy) a znackovy autoservis je zejmena povinen dodrzet casove jednotky na dany ukon predepsany vyrobcem. Proto nektere zalezitosti mohou stat levneji ve znackovem autoservisu, nez u garazoveho opravare, coz se bezne take nevi. Kolikrat zaplatite u garazoveho vice i proto, ze vam poskodi to ci ono a nuti vas to zaplatit. U znackoveho, pokud vite o casovych jednotkach, tak se nemusite nechat natahnout a takovy servis vam vzdy musi rici cenu predem - podepisujete ji v zakazce - a nemuze se vymlouvat, ze nema cas a nikdy mit nebude :-)

Za dil - tak to uz je dalsi pribeh, bezne stoji znackovy dil treba 1200 a neznackovy ekvivalentni dil treba 90 kc, konkretne gumova kryci manzeta u vw/skoda, se kterou delali na STK potize. Podobne jsou na tom tlumice apod.

Co se tyka elektrikaru, v novostavbe chteji delat vsichni, ale opravu stareho skoro nikdo, to je fakt. A delat se dnes nechce nikomu, hlavne menit dily a schovavat velkou cast zisku do marze za dily, ono to vypada pak dost blbe kdyz by mel rici, ze chce cokoliv za jednu hodinu sveho casu 2000,- ale bezne to tak je i sikovny zednik bere tisicove castky penize prepocteno na hodinu skutecne prace.

Oprava zasuvky je spise drobny ukol pro hodinoveho manzela (pokud ma kvalifikaci, pochopitelne :-) je to na kazdem, jak a kde sezene to, co potrebuje. Ferovy remeslnik, obchodnik, kdyz uz se mu to nechce delat, tak rekne alespon pravdu a nadhodi mozna reseni, a nemlzi o tom, ze nema cas :-) to je uboha vymluva :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 28.03.2018, 09:11 »



Za dil - tak to uz je dalsi pribeh, bezne stoji znackovy dil treba 1200 a neznackovy ekvivalentni dil treba 90 kc, konkretne gumova kryci manzeta u vw/skoda, se kterou delali na STK potize. Podobne jsou na tom tlumice apod.



Omlouvám se za malou odbočku od tématu. Zas tak strašně bych to s originál díly neviděl. Na Transporteru jsem dal čepy na nápravu od Elitu a za 30k bylo po nich. Nechal jsem pak nápravu poskládat z originál dílů, dnes je na ní najeto 150k a bez vůlí. Stejně jako třeba brzdy u Škodovky, originál desky a kotouče, 80k najeto a pořád pohoda. Mimochodem, čep na Transportera od Elitu stál 920 Kč, originál 1100. Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 28.03.2018, 09:16 »

Za stav v oboru a to jak jsme vnímání okolím, si můžeme velkou měrou sami.

Hlavně ze obchodní dovednosti jsou pro mnoho elektrikářů sprostá slova.  ajoooo

Spolu s finanční gramotností by to mělo být součástí základního vzdělání.  podivej


Jinými slovy. Pokud nejsou elektrikáři na opravy, měla by se logicky změnit cena těchto prací na úroveň, kdy to bude pro elektrikáře zajímavé a segment se začne pomalu plnit ochotnými elektrikáři.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 28.03.2018, 09:55 »

Zásuvku si jako elektrikář vyměním sám, nicméně furt bych měl strop za práci pokud bych to platil řekněme 100kč.
Tá stovka možno nebude príliš vzdialená od položky v niektorom z oficiálnych cenníkov stavebnej výroby. Tie sú všeobecne považované za dostatočné aj pre veľké firmy, ktoré na položkových cenách participujú podstatne širšou réžiou než jednotlivec.
K tomu zákonné paušálne náklady + PHM na 1km, spolu napr. 6-7Kč, a jedna zásuvka vo vzdialenosti 20km za 350-400Kč môže byť slušným stropom.

Je to klasická palica s dvoma koncami, kde ak na jej jednom konci bude cena odvodená od dodávateľskej ponuky trhu niekde aj desaťnásobná, potom na svojom druhom konci paradoxne sama vylúči ochotu zákazníkov platiť.
To všetko samozrejme s priamym dopadom na toľko kritizované zanedbávanie bezpečnosti zo strany prevádzkovateľ ov.

Za stav v oboru a to jak jsme vnímání okolím, si můžeme velkou měrou sami.
Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 28.03.2018, 21:31 »

Zajímavá diskuse se zde rozběhla. Elektriku.cz sleduji už as 15 let. Postupně se začaly objevovat rady " zavolejte na to elektrikáře, nedělejte to sami.."  Jenže ze své zkušenosti doplním: Na jednu zásuvku neseženu nikoho ani za peníze. Na připojení sporáku abych čekal dobrý měsíc, než se panu mistrovi uráčí. Na opravu pračky přijede opravář a nemá nic, než sikovky.. Jak to pak dopadne? Zásuvku si opravím sám, sporák si nakonec taky připojím a opraváře vyhodím. Ono mi ani nic jiného nezbývá, protože navíc, když řemeslníci zjistí, co dělám, stoupají ceny na dvojnásobek. Pak tací odborníci přijdou a začnou v ordinaci rozvádět úvahy, že potvrdit zdravotní způsobilost na vyhl. 50 je jen pouhé plácnutí razítkem a proč by za to měli vlastně platit.. Nepřipomíná vám to něco? Jako obyčejný obvoďák mám štěstí v tom, že na běžné práce si stačím, případně mám kamarády. Chudák nějaký učitel, malíř či kuchařka.. A teď mne ukřížujte..!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 28.03.2018, 22:11 »

Zpět na začátek, k otázce kde sehnat elektrikáře.
Distributoři ČEZ, E-on a PRE nabízí takovu službu svým klientům prostřednictví m subdodavatelů.
Pokud neuspějete zavolejte mně 604 244 107. Jsem ochoten vám poradit jak a kde najdete elektrikáře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Hradecký
*
Offline Offline



od projektu po revizi


WWW
« Odpověď #31 kdy: 28.03.2018, 22:38 »

Zajímavá diskuse se zde rozběhla. Elektriku.cz sleduji už as 15 let. Postupně se začaly objevovat rady " zavolejte na to elektrikáře, nedělejte to sami.."  Jenže ze své zkušenosti doplním: Na jednu zásuvku neseženu nikoho ani za peníze. Na připojení sporáku abych čekal dobrý měsíc, než se panu mistrovi uráčí. Na opravu pračky přijede opravář a nemá nic, než sikovky.. Jak to pak dopadne? Zásuvku si opravím sám, sporák si nakonec taky připojím a opraváře vyhodím. Ono mi ani nic jiného nezbývá, protože navíc, když řemeslníci zjistí, co dělám, stoupají ceny na dvojnásobek. Pak tací odborníci přijdou a začnou v ordinaci rozvádět úvahy, že potvrdit zdravotní způsobilost na vyhl. 50 je jen pouhé plácnutí razítkem a proč by za to měli vlastně platit.. Nepřipomíná vám to něco? Jako obyčejný obvoďák mám štěstí v tom, že na běžné práce si stačím, případně mám kamarády. Chudák nějaký učitel, malíř či kuchařka.. A teď mne ukřížujte..!

Nejde přeci o to že neseženete elektrikáře ale o to že když elektrikář nebo jakýkoliv jiný řemeslník ve stavebnictví přijede na stavbu tak musí vybalit naradí a veškerý materiál a při odjezdu zase sbalit takže těžko bude v pulce dne odjíždět na 30minut na výměnu zásuvky nebo připojení sporáku . Já to řeším tak že si vyčlením vždy jeden den v měsíci kdy objedu všechny drobné opravy a tím prostě vzniká ta dlouhá čekací doba . Vy jako lékař pracujete prostě s prominutím " v provozovně " kam ráno přijdete a na konci pracovní doby pověsíte plášť do skříně vše ostatní do šuplíku a jdete domů. Když já ráno vyjedu na stavbu a zavolá někdo "další" tak holt nemůžu zase všechno sbalit a jet jinam to bych nic neudělal . Otázka ceny za výměnu je asi zbytečná protože něco stojí doprava i čas na cestě a samozřejmě samotná práce . Já když si k vám půjdu pro potvrzení taky mohu si pro sebe zanadávat že za jedno bouchnutí razítkem je to dost  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projekty ,  elektroinstala ce ,  hromosvody ,  revize E2/A ,  slaboproud ,  silnoproud ,  
Liberecký ,  Královehradeck ý ,  Středočeský kraj
www.elektrohra decky.cz ,  tel :739643901
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 28.03.2018, 22:46 »

Zpět na začátek, k otázce kde sehnat elektrikáře.
Distributoři ČEZ, E-on a PRE nabízí takovu službu svým klientům prostřednictví m subdodavatelů.
Pokud neuspějete zavolejte mně 604 244 107. Jsem ochoten vám poradit jak a kde najdete elektrikáře.


Odkdy? Vzdy mi na cezu rikali ze nesmeji ani naznacovat ani doporucovat, ze si musim nekoho najit sam :-) hlavne ze distributori chteji revizi, za kterou dam revizakovi litr a a ktery nic nevidel a jen bouchne razitko na potvrzeni ze zprava byla napsana (nebyla). Jo, nejaci dodavatele v praze asimposkytuji sluzby, jako zapujceni wattmetru a plynari mozna i revizi plynu zdarma, ale to je tak vsechno co vim....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Hradecký
*
Offline Offline



od projektu po revizi


WWW
« Odpověď #33 kdy: 28.03.2018, 22:48 »

od kdy ?  Nevím ale už docela dlouho  .. třeba Europ assistace .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projekty ,  elektroinstala ce ,  hromosvody ,  revize E2/A ,  slaboproud ,  silnoproud ,  
Liberecký ,  Královehradeck ý ,  Středočeský kraj
www.elektrohra decky.cz ,  tel :739643901
David Hruda
*
Online Online




WWW
« Odpověď #34 kdy: 28.03.2018, 22:53 »

... abych čekal dobrý měsíc, než se panu mistrovi uráčí. ...
Představa, že pan mistr sedí doma židli s nářadím u ruky, aby po vašem zavolání okamžitě vyrazil a provedl žádané je sice hezká, ale takhle to opravdu nefunguje a ani nemůže fungovat.
Problém je v tom, že práce je tolik, že aby se z toho člověk nezbláznil, musí plánovat dost dlouho dopředu, musí tam mít nějaké rezervy na nečekaně vzniklé komplikace a musí taky někdy i žít svůj normální život.
Není problém dělat 7 dní v týdnu 20 hodin denně, ale jak dlouho to můžete vydržet? Takže běžná lhůta na malou práci pro neznámého zákazníka je ten měsíc nebo déle.
Pokud je to zákazník, kde jsem něco dělal a trochu vím, do čeho jdu, mohu se domluvit na tom, že jakmile mi zbyde trochu času, tak zajdu.
No a pak jsou klíčoví zákazníci, kteří mají prioritu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 28.03.2018, 23:28 »

Představa, že pan mistr sedí doma židli s nářadím u ruky, aby po vašem zavolání okamžitě vyrazil a provedl žádané je sice hezká, ale takhle to opravdu nefunguje a ani nemůže fungovat.
Problém je v tom, že práce je tolik, že aby se z toho člověk nezbláznil, musí plánovat dost dlouho dopředu, musí tam mít nějaké rezervy na nečekaně vzniklé komplikace a musí taky někdy i žít svůj normální život.
Není problém dělat 7 dní v týdnu 20 hodin denně, ale jak dlouho to můžete vydržet? Takže běžná lhůta na malou práci pro neznámého zákazníka je ten měsíc nebo déle.
Pokud je to zákazník, kde jsem něco dělal a trochu vím, do čeho jdu, mohu se domluvit na tom, že jakmile mi zbyde trochu času, tak zajdu.
No a pak jsou klíčoví zákazníci, kteří mají prioritu...

Naprostý souhlas!
Kdysi jsme tyhle drobné opravy dělali, ale postupem času jsem došel k závěru, že to nemá smysl, výdělek nula a většinou jste za blbce, nebo zloděje.
Bohužel jsou tyhle opravy velice často spojeny s nějakým problémem, který vám zákazník do telefonu neřekne (výměna zásuvky umístěné půl metru nad vanou, napojení zvonkovým drátem, ulomený hliníkový drát zamaskovaný za strojkem zásuvky po předchozím neúspěšném pokusu o opravu a následné svedení viny na montéra, atd.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké potřebuji oprávnění k provádění oprav hromosvodu?
 Jaký je rozdíl mezi oprávněním a osvědčením? (rok 2004)
 Mohu provádět elektroinstalační práce ve firmě bez oprávnění k provádění elektroinstalace?
 Lze na živnost "Instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů" provádět elektroinstalace v bytě?
 Co se naučit na zkoušky pro ITI?
 Mohu udělat revizi pouze s osvědčením RT?
 jak lze získat oprávnění k montáži hromosvodů?
 Za jakých podmínek lze provádět revizní činnost při vydaném oprávnění XXXX/7.20?
 Jak zjistit identitu RT dle evidenčního čísla?
 Proč musí mít RT zkoušky z vyhl. 50/78 Sb. §6 nebo §7 ?
 Jaké požadavky musí splňovat RT slaboproudých zařízení?
 Jakou musí mít revizní technik živnost na školení a přezkušování z vyhlášky 50?
 Který předpis, norma, zákon definuje rozsah oprávnění revizních techniků?
 Musím mít k podnikání na ŽL ještě oprávnění k elektromontážím vydané ITI?
 Znáte osobně případy kdy byl někdo potrestán ?
 Jaký zákon stanovuje odbornou způsobilost správce serverovny?
 Co obnáší získat oprávnění pro UTZ Českých drah?
 Musí mít revizní technik také osvědčení z § 8 ?
 Dá se nějak podat podnět k odejmutí revizního oprávnění?
 Co očekávat při získávání OPRÁVNĚNÍ k provádění revizí?
 Je nutné oprávnění k provádění revizí?
 Chtěl bych začít vyrábět el. spotřebiče, co musím splňovat?
 Zůstává evidenční číslo revizního stále stejné i po následném přezkoušení?
 Co hrozí firmě, která provedla elektrorevize technikem s propadlým osvědčením?
 Může provozní elektrikář sám provádět výrobu nových elektrických strojů?
 Myslíte že lze propadlému osvědčení konkurovat?
 Má oprávnění revizního technika neomezenou platnost?
 Jak se připravit pro získání oprávnění na provádění revizí e. zařízení?
 Musím mít oprávnění od TIČR i přes to, že na to ještě nemám vzdělání?
 Jak má vypadat smlouva s projektantem,kterou vyžaduje TIČR pro vydání oprávnění?
 Potřebuji nějaký doklad pro zapojení vypínače elektromotoru?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kdo, a za jakých podmínek smí vstoupit do průmyslového rozvaděče?
 Mohu s §7 vyhl.50/78sb. opravovat zdvihací a plynové zařízení?
 Co je potřeba pro OSVČ ve slaboproudu?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Musí mít právnická či fyzická osoba oprávnění od TIČR?
 Jaké rozdíly vidíte mezi oprávněním a osvědčením vy?
 Za jakých okolností může obec požadovat upravit nějaký rozvaděč někde ...?
 U TIČR změna u přijímání žádostí
 Jaké jsou požadavky TIČR pro získání TIČR oprávnění/ osvědčení?
 Musí mít organizace zaměsnávající jednoho údržbáře (elektrikáře) oprávnění?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.