Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Malé povánoční zamyšlení - co udělat s adventním osvětlením?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Malé povánoční zamyšlení - co udělat s adventním osvětlením?  (Přečteno 3796 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« kdy: 01.01.2018, 19:18 »

Prý jsem přilišný radikál a pesimista:
- krásný skoro nový dům, na začátku adventu se tam objevily svítící řetězy lemující štít, hrany střechy v místě okapů,...
- dovolil jsem si naznačit, že to asi není dobře kvůli "přiblížení" hromosvodu a rozvodů nn - v zimě prý bouřky nejsou
- jenže majitel má v plánu to "nesundavat",  nechat to tam několik let, dokud ty LEDky budou svítí. Prý to vytáhne ze zásuvky...
- odsoudil jsem to jako nebezpečné slepé rameno
- byl jsem označen za "škodiče. který když to sám nemá, druhým to nepřeje"...

Opravdu jsem takový škodič a radikál?
Jak byste se k takovému osvětlení postavili vy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 02.01.2018, 08:05 »

Jirko, já už to vzdal. Když jsem si uvědomil, že si s takovými problémy hlavu lámu jen já sám a když na to poukážu, jsem ještě za blbce, řekl jsem si "Horáci, vys...r se na to a zbytečnou energii vynalož na jiné prospěšnější věci". Jsem vyrovnanější a mám více času pro sebe a svoji rodinu.
Stačí revize. To jsou kolikrát opravdu nervy  Mrknutí A letos budu zase za škodiče a namyšleného blbečka, když začnu u nových staveb vyžadovat chrániče i na všechny světelné okruhy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 02.01.2018, 08:21 »

Citace
Jak byste se k takovému osvětlení postavili vy?

Vysvětlit mu o co jde.....Pochop í-nepochopí jeho věc, jeho RD.
Pokud nemá zájem, mě je to úplně jedno!!
Jiná cesta není!! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.01.2018, 11:48 »

Pevná inštalácia to nie je, a v projekte bleskozvodu to tiež nebude.
Ostáva už len nevhodne uložený spotrebič a majiteľova spoluzodpovedn osť.
Pri prípadnej celkovej revízii tiež nebude žiadny problém upozorniť na riziká v jeho používaní.
Viac sa asi urobiť nedá. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #4 kdy: 04.01.2018, 11:00 »

Niektorý jedinci si nenechajú vysvetliť nič.. Ale ich dom, ich pravidlá  angel

Ja kedže nie som ešte RT tak sa ani nesnažím to niekomu vysvetliť.. A takéto veci vidím celoročne kde kade povešané, potom sa niektorý čudujú " že však minulú zimu to ešte fungovalo a teraz už nie"  tanecek
Darmo im vysvetľujem že za ten rok je to vystavené vonku na teple,daždi, atď a že ta "akože" izolácia to neznesie a degraduje...
Napr takto to vidím na jednom dome už cca rok.




* IMG_20171228_122706.jpg (872.35 KB, 1207x1613 - prohlédnuto 340 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 24 dotazů.