{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaký máte názor na nový požadavek článku 411.3.4 ČSN 33 2000-4-41 ed.3?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jaký máte názor na nový požadavek článku 411.3.4 ČSN 33 2000-4-41 ed.3?  (Přečteno 21605 krát)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline




« Odpověď #72 kdy: 07.01.2018, 17:26 »

Množství stále přijímaných zákonů dělá ze stále většího počtu občanů potenciální zločince.
Nejen o tom si můžete přečíst v knize Neschopnost, kterou napsal Rob Grant.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 08.01.2018, 23:59 »

Smích Jsi jako naši politici. Mluvíš krásně, ale nikdo neví o čem  Mrknutí Smích Chtělo by to více srozumizelné češtiny. Jako kdyby nestačilo, že nám neustále motají hlavy paskvilní a nesrozumitelné normy a zákony.
Dobrá přeložím, srozumitelnost/praktická použitelnost norem je čím dál tím víc v perdély pane hrábě tanecek
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E1B


WWW
« Odpověď #74 kdy: 09.01.2018, 07:19 »

Dobrá přeložím, srozumitelnost/praktická použitelnost norem je čím dál tím víc v perdély pane hrábě tanecek

No vidíš že to je.
Srozumitelné, zcela jasné a ve všech bodech pravdivé  Mrknutí Smích
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E1B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: projektant-elektro@seznam.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #75 kdy: 09.01.2018, 08:19 »

Když jsme u chráničů na světelné obvody v domácnostech , ze zajímavý článek v normě
ČSN 33 2130,ed.3,čl.7.9.2

"V budovách pro bydlení se v obytných místnostech obvykle nepředepisují svítidla a počítá se s tím, že svítidla budou osazena uživatelem bytu."

Že by proto byli nutné chrániče? Když  si to zapojují sami uživatelé? podivej
Pro jejich bezpečnost při zapojení svítidla... Úsměv
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E1B


WWW
« Odpověď #76 kdy: 09.01.2018, 08:57 »

Když jsme u chráničů na světelné obvody v domácnostech , ze zajímavý článek v normě
ČSN 33 2130,ed.3,čl.7.9.2

"V budovách pro bydlení se v obytných místnostech obvykle nepředepisují svítidla a počítá se s tím, že svítidla budou osazena uživatelem bytu."


Názorný příklad, za jaké paskvily jsme schopni platit.
Bystrý technik ví, že tuto hovadinu doplňují další vyhlášky a normy, které říkají, kdo smí provádět práce na vyhrazeném el. zařízení. Laik to neví. Laik se však běžně nedostane k ČSN a i kdyby.......pr oč by je četl?   Smích Mrknutí
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E1B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: projektant-elektro@seznam.cz
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #77 kdy: 09.01.2018, 09:52 »

Když jsme u chráničů na světelné obvody v domácnostech , ze zajímavý článek v normě
ČSN 33 2130,ed.3,čl.7.9.2

"V budovách pro bydlení se v obytných místnostech obvykle nepředepisují svítidla a počítá se s tím, že svítidla budou osazena uživatelem bytu."

Že by proto byli nutné chrániče? Když  si to zapojují sami uživatelé? podivej
Pro jejich bezpečnost při zapojení svítidla... Úsměv
Bingo, tady bude hlavní motiv těch změn. Byt, který se předává po kolaudaci, se de facto uvádí do provozu a běžně není osazen svítidly. Status vyhrazených elektrických zařízení je postaven tak, že kolaudací bytu tento status končí. Osazování svítidel je tedy plně na odpovědnosti uživatele bytu, jehož způsobilost není nijak regulována. Takže z tohoto hlediska je dobře, že na to normy nějak reagují. Před kolaudací lze leccos ovlivnit, po kolaudaci je nejvýznamnější m faktorem nedotknutelnos t obydlí.
Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #78 kdy: 09.01.2018, 10:03 »

"V budovách pro bydlení se v obytných místnostech obvykle nepředepisují svítidla a počítá se s tím, že svítidla budou osazena uživatelem bytu."
Predpokladám súvis s EN 12464-1.
K vnútorným priestorom bytov výrobcovia nepristupujú ako k pracoviskám, je tam väčší priestor pre architektonick ý dizajn.
Norma tiež najskôr nevníma výraz „osadit“ za rovnocenný so „zapojit“.
Laik sa riadi návodom. V ňom za postup pri osadení a zapojení vidím zodpovednosť výrobcu.
Návod na prácu pod napätím v ňom nepredpokladám . Úsměv
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #79 kdy: 09.01.2018, 10:47 »

Citace
Norma tiež najskôr nevníma výraz „osadit“ za rovnocenný so „zapojit“.

Česky osazení je kompletní i s zapojením! Mrknutí
(Musí být upevněno a musí svítit)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #80 kdy: 09.01.2018, 14:39 »

Česky osazení je kompletní i s zapojením! Mrknutí
(Musí být upevněno a musí svítit)

Pri batérii na drez to najskôr bude ako vravíte.
Myslíte si, že laik dostane takúto možnosť aj v serióznom návode pre VTZ? Že bude prehľadávať krabice?
Ak nie v jednej, možno v druhej, tretej...  Úsměv
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #81 kdy: 09.01.2018, 21:05 »

Bingo, tady bude hlavní motiv těch změn. Byt, který se předává po kolaudaci, se de facto uvádí do provozu a běžně není osazen svítidly. Status vyhrazených elektrických zařízení je postaven tak, že kolaudací bytu tento status končí. Osazování svítidel je tedy plně na odpovědnosti uživatele bytu, jehož způsobilost není nijak regulována. Takže z tohoto hlediska je dobře, že na to normy nějak reagují. Před kolaudací lze leccos ovlivnit, po kolaudaci je nejvýznamnější m faktorem nedotknutelnos t obydlí.

Když si někdo bude zapojovat sám světlo, prosím, nemám s tím problém. Ale je dobrým zvykem a učilo se to v dílnách na základní škole, že před takovou činností se musí obvod vypnout. Ostatně selský rozum a pud sebezáchovy radí to samé. S ironickou nadsázkou řečeno, dnešní normy nahrávají přežívání hlupáku, blbců a lidí bez pudu sebezáchovy a tudíž porušují přírodní pravidlo přirozené selekce. Mrknutí

Každopádně jsem zvědav kolika změnami nová edice projde než začne platit samostatně. Hlavně s ohledem na ty důležité části, které byly z normy vypuštěny.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #82 kdy: 09.01.2018, 22:10 »

...tretej...
Při kvalitě některých takynávodů se nelze divit, že se čtou, až když všechno selže.
Citace
- je zakázáno dotýkat se svítidla, je-li zapnuté nebo zahřáté.
Co to znamená “zapnuté” u svítidla, které nemá vypínač, zato má akumulátory? To se jako má počkat, až se úplně vybijí?
Co to znamená “zahřáté” u svítidla 35x15x12 cm o příkonu 5 W? Povrchová teplota o 5 ºC nad okolní teplotu? To se jako smí přibližovat k tomuto celoplastovému svítidlu (tř. ochr. II.) jen s termokamerou?

Trochu mi to vývoj některých norem připomíná...
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #83 kdy: 09.01.2018, 22:59 »

Já to pochopil že se nemáš dotýkat zapnutého světla které nehřeje nebo zahřátého světla které je vypnuté.
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #84 kdy: 09.01.2018, 23:08 »

Já to pochopil že se nemáš dotýkat zapnutého světla které nehřeje nebo zahřátého světla které je vypnuté.
I tak možno  Smích, v češtině se OR a XOR moc nerozlišují.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #85 kdy: 10.01.2018, 07:30 »

Podrobné preskúmanie takmer každého návodu urobí z výrobcu tárajského kecala, a zrazí ho z imaginárnej pozície nad normami do suterénu JPP (jedna pani povedala...).   Smích
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #86 kdy: 10.01.2018, 11:53 »

Citace
Že by proto byli nutné chrániče? Když  si to zapojují sami uživatelé? podivej
Pro jejich bezpečnost při zapojení svítidla... Úsměv

Je to tak,jak jsem to odhadoval.....
p.Ing.Kříž to přímo píše...proč to tam dali!
Citace:

Uvedený požadavek byl do normy
zařazen s ohledem na nebezpečí úrazu
elektrickým proudem při výměně svítidel
v domácnostech prováděné osobami bez
elektrotechnic ké kvalifikace.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #87 kdy: 10.01.2018, 13:40 »

Je to tak,jak jsem to odhadoval.....
p.Ing.Kříž to přímo píše...proč to tam dali!
Citace:

Uvedený požadavek byl do normy
zařazen s ohledem na nebezpečí úrazu
elektrickým proudem při výměně svítidel
v domácnostech prováděné osobami bez
elektrotechnic ké kvalifikace.
Tie osoby zvládnu s chráničom a niekoľkými otrasmi aj celú inštaláciu so šporákom a rozvádzačom. Len ako im dať vedieť, keďže normy nekupujú, že si pri práci musia zabezpečiť aspoň minimálny IΔn, ktorý zaberie. Kroutím očima
Až to vyzerá po vodníkoch na koniec ďalšej profesie v Čechách.  Smích


Ak ale mám byť vážny, nechce sa mi veriť vlastným očiam...
Zaznamenáno
Martin_Vašíček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #88 kdy: 12.07.2019, 07:58 »

Koeficient 1,5 nebyl ve vzorci ani v ed. 2. Používá se při ověření při "pokojové teplotě" a zůstal stále v ČSN 33 2000-6 ed.2 čl.D.6.4.3.7.3

Asi jsem slepý, ale nemohu to tam nikde najít.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize.


WWW
« Odpověď #89 kdy: 12.07.2019, 09:55 »

Asi jsem slepý, ale nemohu to tam nikde najít.

Je to schováno ve zlomku 2/3. Pokud si ho převrátíte, vyjde vám koeficient 1,5. Tím pak budete násobit naměřenou hodnotu impedance (proto ho mají revizáci radši).


* DVE_TRETINY.JPG (26.93 KB, 1098x137 - prohlédnuto 32 krát.)
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 22 dotazů.