Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné, že PIR funguje chybně díky malému zatížení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné, že PIR funguje chybně díky malému zatížení?  (Přečteno 11630 krát)
LubošV
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.11.2017, 23:10 »

Mám na chodbě pohybové čidlo (relé),  které spíná dvě 8W světla. U PIR je nefunkční nastavení časového intervalu. Ať nastavím co chci, PIR si jede svou a jednou vypne po 15s, jindy po 5min. Když PIR demontuji a zapojím na klasickou 60W žárovku, tak vše OK.

Znamená to, že PIR funguje chybně díky malému zatížení? Pokud ano, dá se to nějak vyřešit? Světla jsou zabudovaná a nedokážu je zaměnit za klasická...

PIR: Philips 17266/30/16
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #1 kdy: 28.11.2017, 15:00 »

Podle mého názoru PIR funguje chybně díky malému zatížení.
Já bych v tomto případě zkusil, ke každému světlu připojit paralelně odpor např. 22000ohmů/5Wattů, jestli to pomůže?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
David Frýba
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.11.2017, 15:13 »

Je PIR snímač zapojen 3-mi dráty nebo 2-ma.Pokud 2-ma přikláním se k názoru ACEOF ACES.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #3 kdy: 28.11.2017, 16:17 »

Omlouvám se, špatně jsem to pochopil, moje chyba.
Problém může být spíše někde v zorném poli PIR nebo v PIR samotném, mohu se mýlit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 28.11.2017, 16:20 »

Pokud se podíváte do návodu, zjistíte že připojení je pomocí tří vodičů. Nicméně v návodu se nepíše nic o minimální, ale pouze o maximální zátěži vzhledem k druhu zátěže.

Ale i když to není špatný výrobce, dostupný návod obsahuje málo technických informací.  Tak kdo ví?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.11.2017, 13:12 »

Ten navod v PDF som otvoril a bolo tam preskrtnute LED. Opat raz niekto spojil dokopy dve veci, ktore by dokopy ist nemali, ak by sa citali navody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 29.11.2017, 13:18 »

Já mám pocit, že ve Philipsu definitivně přišli o rozum. Vyrábí svítidla, kde má reflektor černou matnou barvu, vyrábí "moderní" PIR, která nejdou použít s LED. Co bude příště?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 29.11.2017, 14:18 »

Ono je to těžké, něco hodnotit, pokud nejsou relevantní informace. Například, zta to PIR má jako spínací prvek, relé, nebo polovodič. Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 29.11.2017, 16:18 »

Ten navod v PDF som otvoril a bolo tam preskrtnute LED. Opat raz niekto spojil dokopy dve veci, ktore by dokopy ist nemali, ak by sa citali navody.
Já tedy v návodu https://www.download.p4c.philips.com/files/1/172663016/172663016_qsg_ces.pdf
nic takového nevidím, pouze LED Max 110W. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 29.11.2017, 19:43 »

Já tedy v návodu https://www.download.p4c.philips.com/files/1/172663016/172663016_qsg_ces.pdf
nic takového nevidím, pouze LED Max 110W. Nerozhodný

Četl jsem stejný návod  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 29.11.2017, 21:55 »

Pokud má čidlo jako spínací prvek relé, pak musí fungovat i s minimální zátěží, Pozná se to podle slyšitelného cvaknutí v čidle při sepnutí.
Pokud je to polovodič, tak to bývá problém a s tak malou zátěží neřešitelný.
Typ spínacího prvku výrobci uvádějí na krabičce (někteří).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 29.11.2017, 22:03 »

tak este raz z navodu :

Technical specifications
• Mains power: 50-60 Hz
•LED: No
• IP code: IP44, protection
 against objects bigger
than 1 mm, protection from splashed water
• Class of protection: II - double insulated

Este by "led no" mohlo znamenat, ze to nema vlastnu ledku na indikaciu cinnosti, ako ine, kde zvykne byt dvojfarebna cervena / zelena.

Vid tiez http://download.p4c.philips.com/files/1/172663016/172663016_pss_.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 29.11.2017, 23:54 »

Já tedy v návodu https://www.download.p4c.philips.com/files/1/172663016/172663016_qsg_ces.pdf
nic takového nevidím, pouze LED Max 110W. Nerozhodný
Ano, to stojí ve stručném návodu. Ovšem v technických specifikacích stojí jasné NE.
https://www.download.p4c.philips.com/files/1/172663016/172663016_pss_cescz.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 30.11.2017, 06:58 »

Tak jednoznačné to není.


* led.PNG (16.89 KB, 594x403 - prohlédnuto 365 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 30.11.2017, 07:42 »

Možná by naznačil jeden pokus jak to u tohoto výrobku je se spínáním LED

Já jsem se setkal s podobným problémem, na vývod L´ jsme přidali klasickou žárovku a chovalo se to stejně. Bez LEDky to bylo OK. Jako kdyby se v tom světle LEDky objevovalo něco ve světelném spektru, co nějak "zmátlo" PIR snímač
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 30.11.2017, 09:52 »

Tak jednoznačné to není.
Za kvalitu doprovodné dokumentace bych je pověsil za k...e do průvanu. Jsou tam i jiné perly - např. jak si u Philipsů představují úhel 360º.


* IMG_7433.PNG (1255.38 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 372 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
LubošV
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 30.11.2017, 23:03 »

Čidlo je relé, zapojené na L, L1, N. Zkoušel jsem zapojit klasickou 60W žárovku místo LED světel, vše funguje OK. S LEDkami (také od Philipsu) to blbne. Relé sepne, reaguje na pohyb OK, ale vypíná se vždy po 15s, jakkolik kroutím s nastavením délky intervalu.

Napadá tedy někoho nějaké řešení? Jen pro úplnost - elektriku mi projektoval profík a teď se k ničemu nehlásí, protože prý jsme si vybrali svítidla sami... :-(

Jde mi o to, zda nefunkčnost PIR je způsobena již jen tím, že tam je zapojeno LED svítidlo, nebo jen malou zátěží? Tedy kdybych zvýšil zatížení přidáním odporu nebo dalšího klasického svítidla, může to pomoci? Nebo prostě kdykoliv bude zapojena LED, přestane fungovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
LubošV
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 30.11.2017, 23:18 »

Možná by naznačil jeden pokus jak to u tohoto výrobku je se spínáním LED

Já jsem se setkal s podobným problémem, na vývod L´ jsme přidali klasickou žárovku a chovalo se to stejně. Bez LEDky to bylo OK. Jako kdyby se v tom světle LEDky objevovalo něco ve světelném spektru, co nějak "zmátlo" PIR snímač

Pane Schwarzi, myslíte že LED to PIRko může ovlivnit zářením, tedy "svým světlem"? Nebo že to ovlivní nějak přes dráty
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Poradíte mi co s PIR spínačem, který nechce zhasínat?
 Jak zapojit dve pohybove cidla, aby spinala jednu zatez?
 Kde sehnat bezdrátové PIR snímače s IP 44 nečínského původu?
 Znáte PIR čidla s dvojdrátovým zapojením?
 Proč zůstává sepnuté relé, které je ovládané 6 ks PIR čidly?
 Máte někdo skušenost se spínáním v panelovém domě přes čidla po patrech?
 Lze na schodišti zapojit PIR čidla na stávající rozvody bez úprav?
 Lze spínat osvětlení manipulačních chodeb v prům.objektu pouze PIR čidly?
 Jakou mate zkusenost s PIR senzory na spinani zateze AC 230V?
 Jake pouzit s vetsi citlivosti PIR cidlo nad garaz?
 Jak zapojit PIR čidlo, aby se po obnovení napájení neseplo?
 Jaký PIR spínač doporučíte do společných prostor?
 Jak zapojit PIR pohybové čidlo na LED pásek 12V?
 Je možné využít PIR čidlo pro EZS pro spínání světla?
 Nemáte někdo tip na venkovní PIR čidlo s co nejkratším náběhem?
 Máte zkušenosti s PIR čidly pro EZS imunní vůči velkým zvířatům?
 Proč PIR sensor spíná LED světlo, když na stejné větvi vypnu vypínačem žárovku?
 Jak umístit PIR čidla v místnosti nebou raději použít vypínače?
 Jak snížit citlivost na okolní osvětlení PIR čidla?
 ABB: Snímače pohybu PIR
 Existuje 12V venkovní PIR čidlo pro spínání osvětlení?
 Jak sestavit ovládání osvětlení s třemi PIR čidly a navíc ručním ovládáním?
 Jak částečně zastínit mikrovlnné (MW) čidlo pohybu světla?
 Jaký doporučíte snímač pohybu pro osvětlení v interiéru ?
 Aký použiť rohový PIR senzor na spínanie LED pásu?
 Bude pohybový senzor v žárovce snímat přes mléčné sklo stropního světla?
 Je v bytovém domě přípustné ovládání svítidel pouze přes PIR čidla?
 Jaké doporučíte pohybové stropní světlo (společné rozsvícení/zhasínání)?
 Proč pohybové čidlo funguje přesně naopak?
 Dá se uvnitř PIR čidla papírkem vymezit rozsah detekce senzoru?
 Proč se světla s mikrovlnnými čidly samovolně, náhodně v noci rozsvěcejí?
 Jaký senzor zvolit pro spínání LED pásku napuštěním vody/vstupem osoby do vany?
 TIP na přítomnostní detektor
 Pomůže výměna pohybového čidla když spíná společně se zapnutím plynového kotle?
 Může podlahové vytápění ovlivnit funkci čidel?
 Nemůže mít mikrovlnné čidlo problém s průchodem přes kovovou stěnu?
 Jak zařídit aby světlo vyplo pokud je místnost prázdná?
 Tip na výběrový datasheet detektorů pohybu a přítomnosti ESYLUX
 Nevíte o čidle přítomnosti s trvalým sepnutím při přítomnosti osob?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.