Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Existuje přenosná (=lehká) izolační podložka pod nohy pro napětí alespoň 10kV ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje přenosná (=lehká) izolační podložka pod nohy pro napětí alespoň 10kV ?  (Přečteno 5077 krát)
Dan Lukes
*
Offline Offline



« kdy: 05.07.2017, 21:04 »

Ne, nechystam se na laické opravy vn, jde mi o ohradník pro dobytek.

Problém se nejsnáz hledá "za provozu",  pak to ale musím jít vypnout, vrátit se, opravit, jít zapnout, vrátit se zkontrolovat, že je to v pořádku ... - v součtu někdy i víc než dva kilometry lítání na jednu závadu (a další se často objeví teprve po odstranění předchozí).

Přinesená izolační podložka umožňující "opravu pod napětím" by to značně usnadnila.

Dokonce není kritické "aby určitě neprobila" - ohradník je sám navržen tak, aby i nechráněný dotek s pracovním vodičem byl bezpečný (ale ani náhodou příjemný),  takže "nejvejš to kopne" ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.07.2017, 09:53 »

Pokud nehrozí styk nohy s vysokou trávou tak stačí dielektrické galoše.
Pokud ano tak budto profi  die holínky (celkem nákladná záležitost) nebo trávu přkrýt kusem linolea a pod v kombinaci s galoši.
Praktici tvrdí že stačí rybářské gumáky.....,  to vám na odborném fóru ovšem doporučit nemohu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.07.2017, 12:51 »

Na ohradník za sucha stačí dobré boty a kožené rukavice. Alternativně lze použít vyhozenou stájovou rohož a gumové rukavce. Za deště gumovky S5 a pogumované rukavice, není špatná pogumovaná zástěra, když je vysoká tráva.
Opravy ohradníku montéra docela zocelí tanecek
Dělal jsem jednou ovládání ohradníku přes levný GSM modul, vypínal se prozvoněním a SMSkou se zapnul.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dan Lukes
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.07.2017, 18:56 »

profi  die holínky (celkem nákladná záležitost) nebo trávu přkrýt kusem linolea a pod v kombinaci s galoši. Praktici tvrdí že stačí rybářské gumáky.....

Mě vůbec nenapadlo, že to bude existovat v podobě holínek. To mi zní daleko líp než podložka. Nejen, že zabírá místo v rukou, ještě bych musel pořád vzpomínat, u kterýho sloupku zůstala ležet. Vyřešit to celé holínkama na nohou (když je mokro, a to není výjimečné, stejně nějaké na nohou potřebuju mít) zní skvěle.

Cena byly nepěkné dokud jsem hledal v tuzemsku. Nakonec jsem si vysoké holínky s pevností 20kV/3min nechal poslat z Anglie (reklama by tu asi nebyla vítaná, tak nebudu konkrétní co se značky a dodavatele týče) a i s dopravou mě to vyšlo asi jako čtvery zde zmíněné S5 . Právě dorazily. Takže díky za tip.

ovládání ohradníku přes levný GSM modul

Hned vedle krabice ohradníku je IP kamera a Ethernet switch, dálkové ovládání by se dalo zařídit snadno. Ale já jsme primární profesí IT správce a digitální elektronice proto moc nevěřím. Guma je guma ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dan Lukes
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 07.09.2017, 14:26 »

Rád bych toto mírně off-topic téma uzavřel praktickou zkušeností se zvolenym řešením.
Parametry ohradníku: max. napětí: 10 000 V, vybíjecí energie: 4,8 J
Parametry holínek: max napětí 20kV (nejvýše 8 hodin),  svodový proud <5mA při napětí 5kV

Bodový dotek štípe zřetelně, ale při sevření pracovního vodiče prsty do dlaně už není impuls rozpoznatelný. Boty tak velmi dobře plní účel ke kterému byly pořízeny.

Ale jeden problém se objevil - moje zábrany šahat na drát "pod napětím" jsou větší než jsem vůbec tušil a chytit ten blbej drát (přestože mám vyzkoušeno, že to nejvýš lehce štípne) je ohromným soubojem vůle proti podvědomí (které se nejen obyčejně bojí, ale dokáže i aktivně ucukávat).

To se samozřejmě časem poddá, ale z téhle strany jsem zradu opravdu nečekal (a už vůbec ne v takové intenzitě). Teprve teď jsem pochopil to "zocelení" ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.09.2017, 14:41 »

To znám, po určité době získávají ruce a nohy určitou autonomii. Kdysi jsem ve vypnuté a zajištěné rozvodně 22kV prováděl údržbu. Pucoval jsem zrovna přípojnice, když se ozvala rána, jako když zapne vypínač. Nějakej loula nechal dveře do rozvodny otevřené a průvan je přibouchl. Takový skok by se mi normálně nepodařil, ani kdybych na něj trénoval. Myslím, že jsem koktal ještě večer.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co je to rovnocenná izolace?
 Co děláte se spotřebičem,který nemá štítek a s přechodovým odporem 2,5 Ohm?
 Kdo vyrábí keramické korálky k topným tělesům?
 Proč dochází k průrazu při napěťové zkoušce rozváděče?
 Proč je tak velký svod u topných těles?
 Platí třída izolace pro všechny části elektromotoru?
 Nechali byste kvůli špatné izolaci hned sundat sádrokarton?
 V jaké ČSN a jak je definována doplňková izolace?
 Jaké jsou min. izolační vzdálenosti na DPS mezi fázemi a nulou?
 Používáte často hlídače izolačního stavu?
 K čemu se dnes používá textilní izolační páska?
 Podle které ČSN je nutné použití dielektrických koberců před rozváděči nn?
 Připojuje se na gumový koberec pospojování?
 Může se dotýkat vodič s jednoduchou izolací kostry?
 Čím jsou kabely omotány a k čemu toto omotání služilo?
 Je vám jasný pojem dvojitá izolace?
 Má barvivo přidávané do hmoty izolace vodičů vliv na izolační pevnost?
 Jak je stanovena normalizovaná jmenovitá doba trvání zkratu pro výpočty?
 Jaké jsou požadavky na základní izolaci živých částí?
 Jak správně zapojit svítidlo s dvojitou izolací s ohledem na splnění EMC normy?
 Jak se měří izolace v rozvaděčích?
 Není troufalost výrobce označit tento USB napáječ označením dvojitá izolace?
 Za jakých podmínek se dělá revizní zkouška výrobku 4kV na průraz?
 Existuje nějaké efektivní řešení na ochranu a regeneraci izolace kabelu?
 Čím nouzově izolovat kovovou skříň rozvaděče?
 Izolační materiál pro nízkonapěťové stroje
 Je možno u sporáku použít kovovové knoflíky na přepínačích?
 Jaká vidíte pozitiva/negativa v připojování měřidel propíchnutím izolace?
 Jakou elektrikářskou izolační pásku byste doporučili?
 Který spotřebič při revizi nelze uložit izolovaně?
 Jaké jsou zásady pro používání vodičů se silikonovou izolací v rozvaděčích?
 Je bežné, že sa pri pokládke kábla vysunú medené žily z izolácie?
 Opravné teplem smrštitelné pásky
 #EH: Zkoušení jakosti isolace (1905)
 Jaký druh izolace "nechutná" myším?
 Dáte tip na využití dielektrického maziva v elektroinstalacích?
 Jaké značky izolačních pásek používáš ty?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 23 dotazů.