Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak napájet pískovou filtraci na zahrádce bez elektrické přípojky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak napájet pískovou filtraci na zahrádce bez elektrické přípojky?  (Přečteno 7985 krát)
Priby
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 01.08.2017, 10:10 »

Mám na zahrádce bazén s pískovou filtrací Bestway (příkon 120W). Není tam přístupná elektrika, takže jsem provoz filtrace řešil přes trakční baterii a střídač z 12V na 230V. Baterii jsem vždy přes noc nabíjel a opětovně vozil na zahradu. Nicméně teď mi po 4 letech odešla a protože se mi tohle řešení nezdá ideální, chtěl bych se zeptat jestli vás nenapadá něco lepšího. Filtraci a střídač mám, takže mě napadlo místo baterie pořídit solární panel, ale jsem v tomto směru naprostý laik.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 01.08.2017, 16:25 »

K solárním panelům budete potřebovat regulátor a také akumulátor, tomu se nevyhnete, jen ho nebudete muset nikam vozit, bude se vám nabíjet na místě. Také možná o něco více vydrží, protože se nebude vybíjet úplně. to poškozuje akumulátory nejvíce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 01.08.2017, 18:35 »

... a také akumulátor, tomu se nevyhnete...
Možná, že ta filtrace nevyžaduje nutně chod 24x7...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 01.08.2017, 20:24 »

Možná, že ta filtrace nevyžaduje nutně chod 24x7...
Že by běžela několik hodin denně v době,kdy slunce dostatečně osvítí FVE panel?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Priby
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.08.2017, 22:08 »

Z baterie mi filtrace jela tak maximálně 2 hodiny a bohatě to stačilo Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin sediiik
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.08.2017, 11:02 »

Zajímavé...kou pit trakční baterii, střídač - a teď i solární panel s nějakou regulací, to vše je levnější, než přivést elektřinu na zahradu? Opravdu je nejbližší zdroj možného připojení tak daleko?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Priby
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 04.08.2017, 11:48 »

Zahrádka není moje, jsme tam jen v pronájmu.
Většinou tam chodíme jen v pěkné slunné dny, takže to fungovalo tak, že jsem dovezl nabitou baterii a jen po dobu co jsme tam byli se bazén filtroval. Bohatě to stačilo.
Má hlavní otázka je, jestli dokážu napájet filtraci jinak, například ze solárního panelu. Panel bych pak schovával do chaty. Pokud bych jej tam nechal stále, tak jsem za 2 dny bez panelu Úsměv. Takže řešení dobíjet panelem baterie je nereálné Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 04.08.2017, 12:39 »

Kupte si malou centrálu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 04.08.2017, 12:50 »

Kupte si malou centrálu...
Já myslel, že se tam chtějí chodit rekreovat.

Pro uváděný příkon čerpadla bude potřeba FV panel cca 2 m2,  aby měl nějakou výkonovou rezervu pro ne úplně ideální světelné podmínky. Docela velký krám na stěhování.
Já bych řešení s přinášeným akumulátorem považoval za optimální - jenom se člověk nesmí nechat zblbnout do bezúdržbového automobilního - ty nesnášejí hluboké vybití. A i tak ho nevybíjet úplně. Pak vydrží v pohodě 6 let i víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 04.08.2017, 13:08 »

Já myslel, že se tam chtějí chodit rekreovat.
Když si koupí nějoku menší tichou a vhodně ji umístí, tak bych dvě hodiny denně neviděl jako nepřekonatelný problém. Navíc se dá použít i pro spoustu jiných účelů.
Já bych zase nechtěl denně absolvovat cyklus aku do auta> aku z auta> filtrování> aku do auta> aku z auta> nabíjení atd. atd. atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Priby
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.08.2017, 13:41 »

Centrálu jsem již dříve vyloučil z důvodu hlučnosti. Nicméně moc díky za odpovědi.
Když se tedy vrátím k možnosti solárního panelu, stačí mi jen ten panel zapojený přímo do střídače a nebo potřebuji ještě regulátor či něco dalšího?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Reinisch
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 07.08.2017, 22:27 »

Nejtišší "elektrocentrál a" je Mazda, motor, který neslyšíte :-)
Do zapalovače připojíte měnič (s určitou výkonovou rezervou, například 300 W) a 2 hodiny můžete v klidu a potichu filtrovat.

Jinak čistě z principu FV panel lze připojit k zátěži přímo (bez aku a regulátoru) ale v praxi je takové zapojení dost nepraktické. Za intenzivního slunečního svitu vše může fungovat, ale kde je záruka, že bude slunečno právě v době, kdy to vy potřebujete? Jinak pro vaše potřeby a vhodný malý solární systém (určený například pro lodě v tzv. ostrovním systému) si připravte min. 15000,- Kč.

https://www.....cz/solarni-sada-sunset-px-55-230-v.k110274 (akumulátor není součástí sady)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 23 dotazů.