Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak na chvíli přesunout pojistkovou skříň?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak na chvíli přesunout pojistkovou skříň?  (Přečteno 3860 krát)
Bohy
« kdy: 24.07.2017, 11:40 »


Ze zbouraného domu mi zbyla jenom pojistková skříň na hranici pozemku.
Chci postavit na úplně stejném místě dům nový.
Potřebuji přesunout na chvíli pojistkovou skříň o cca půl metru, ať pod ní mohu vykopat základy a pak celou skříň vrátím na stejné místo, tj. na zeď nového domu.
Jak to mám udělat a koho žádat o povolení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 24.07.2017, 17:16 »

HDS (pojistková skříň) na RD je v majetku RZ. Napsat jim a oni zodpoví na případné otázky.Je to v jejich kompetenci!
Požádat svého distributora (kterému platíte za el. energii) písemně.Ten by měl zajistil u provozovatele sítě vše potřebné. tanecek
Pozor: Někdy to nebývá ta samá firma!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.07.2017, 17:36 »

Lepší bude oslovit místního elektrikáře/ revizního technika, který na místě navrhne možná řešení a dokáže to i zařídit u distributora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.07.2017, 18:12 »

Požádat svého distributora (kterému platíte za el. energii) písemně.Ten by měl zajistil u provozovatele sítě vše potřebné. tanecek
Pozor: Někdy to nebývá ta samá firma!
Myslím tu máte trošku zmatení pojmů, ten komu se platí za energii je obchodník nebo dodavatel, distributor je ten co ji přepraví od ČEPSu do té HDS. Tomu za to pak většinou platí právě dodavatel/obchodník. To jen tak lehce pro pořádek.

Jinak souhlas s Davidem. Ale taky k tomu nutno podotknout, že se to mělo řešit ve stádiu projektu nebo přípravy stavby. Teď se může stát, že tak nějak z uražené ješitnosti distributora trošku narazíte. Při troše štěstí to dopadne tak, že to distributor udělá v rámci oprav sítě, vyšší pravděpodobnos t bude v případě, že se bude navyšovat odběr.
Tedy zkontaktujte někoho místního kdo zná místní poměry (kontakty na místního technika,....) a ten už vás snad dokáže provést...
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 25.07.2017, 06:45 »

Citace
Myslím tu máte trošku zmatení pojmů, ten komu se platí za energii je obchodník nebo dodavatel, distributor je ten co ji přepraví od ČEPSu do té HDS. Tomu za to pak většinou platí právě dodavatel/obchodník. To jen tak lehce pro pořádek.

Ano, omlouvám se, změnil jsem obchodníka za distributora (i když jsem to v závorce ujasnil).

Pokud je jiný obchodník než je distributor, nic žádný místní elektrikář neudělá bez korespondence mezi obchodníkem a distribucí. Z minulého roku jsem to zažil 2x ,  kdy distribuce nechtěla bez informace /žádosti/ obchodníka dělat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 25.07.2017, 09:53 »

To jen pro pořádek... Jinak souhlas, že jakmile se liší distributor a dodavatel, tak cokoliv vyřídit je dost problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.