Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je potřeba prohlášení o shodě na elektroměrový rozvadeč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je potřeba prohlášení o shodě na elektroměrový rozvadeč?  (Přečteno 8636 krát)
Lukas93
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 08.07.2017, 13:31 »

Sehnal jsem za pár korun nepoužitý elektroměrový rozvaděč výrobce ESA Praha typ RE1+1.
Nemám k němu ale žádné dokumenty jako jsou například prohlášení o shodě. Vadí to, když budu na čezu žádat o zaplombování elektroměru a hl. jističe z důvodu přemístění elektroměrové skříně? (Původí skříň byla na chodbě a já jí chci přemístit - dát jinou na hranici pozemku.) Nebudou chtít papíry od elektroměrové skříně?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 08.07.2017, 14:16 »

Vše, o podmínkách připojení elektroměrovéh o rozvaděče, se dočtete v příloze. Jinak pokud má ten rozvaděč výrobní štítek, a není moc starý, tak by to mělo jít. Záleží na okolnostech, a náladě technika ČEZ. Úsměv

* cezdistribuce_pripojovacipodminkynn_20150601_web2.pdf (374.71 KB - staženo 374 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 08.07.2017, 18:32 »

PoS obvykle najdete na stránkách výrobce nebo jej zašle na požádání.

Distributora bude zajímat štítek, kde je CE, norma,  podle které byl rozvaděč vyroben a další povinné náležitosti. Plus revize.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.07.2017, 20:03 »

Myslím, že štítky budou zajímat hlavně revizáka. Distributora zajímá jen revize.
A ještě se mě nestalo, aby mě technik neosadil elektroměr na rozvaděč, který neměl štítek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 09.07.2017, 12:42 »

Myslím, že štítky budou zajímat hlavně revizáka. Distributora zajímá jen revize.
A ještě se mě nestalo, aby mě technik neosadil elektroměr na rozvaděč, který neměl štítek.

Jo,jo...
U EONu nebyl nikdy problém, když si majitel vyrobil "obal" na el.měrovou desku (třeba z želez. úhelníků a plechu) a byl elektroměrový rozvaděč.Pokud to RT pustil, neměl s tím nikdo problém!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 09.07.2017, 13:03 »

Jo,jo...
U EONu nebyl nikdy problém, když si majitel vyrobil "obal" na el.měrovou desku (třeba z želez. úhelníků a plechu) a byl elektroměrový rozvaděč.Pokud to RT pustil, neměl s tím nikdo problém!
Jenomže u ČEZ, to už dávno neplatí. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 09.07.2017, 13:15 »

Jenomže u ČEZ, to už dávno neplatí. Úsměv

Mám tutéž zkušenost. Technici ČEZ dosti přitvrzují. Zrovna mě čeká jedno takové měření "samodomo" také předělat. PRostě dorazil dopis z centrály, že odběrné místo je ve špatném stavu a neodpovídá PP. Termín nápravy 1 měsíc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.07.2017, 15:04 »

Ano, pokud se jedná o nový odběr nebo osazení nového rozvaděče, třeba v bytovém domě, kde je potřeba 1f odbočku vyměnit za 3f a 3f elměr se do stávajícího rozvaděče nevejde, vyžaduje ČEZ rozvaděč s výrobním štítkem.
EDIT: Samozřejmě to znamená, že tím pádem musí mít elektroměrový rozvaděč prohlášení o shodě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 09.07.2017, 15:26 »

Je rozvaděč výrobkem? Ano, bezpochyby je.
Pak pro něj musí být vydáno prohlášení o shodě, viz požadavky legislativy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 09.07.2017, 18:12 »

Jak tu již bylo uvedeno, záleží na revizním technikovi. Prase, které reviduje jen pod vidinou peněz je schopné zrevidovat všechno.
Technikům od ČEZ je to tak nějak většinou jedno, jinak by běžně nemohla procházet situace, kdy melouchář koupí ER s atesty a certifikací na In 40A, pak ho předrátuje a osadí větším jištěním. A borec se pak do telefonu diví, když mu říkám, že takto prostě NE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukas93
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.07.2017, 20:31 »

Rozvadeč štítek normálně má, rád bych i kontaktoval výrobce, zda by mi neposlal nové prohlášení, ale nepodařilo se mi najít kontakt na ESA Praha, pokud ještě existuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 09.07.2017, 21:51 »

https://isir.justice.cz/isir/ueu/vysledek_lustrace.do?ic=48030511&aktualnost=AKTUALNI_I_UKONCENA&rowsAtOnce=50
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukas93
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 09.07.2017, 22:52 »

Tak nic, od nich už žádný prohlášení o shodě nevydyndám... Nevadí, snad to nebude revizákovi tolik vadit když uvidí že tam je štítek a vše jak má být....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 10.07.2017, 08:38 »

Citace
Technikům od ČEZ je to tak nějak většinou jedno, jinak by běžně nemohla procházet situace, kdy melouchář koupí ER s atesty a certifikací na In 40A, pak ho předrátuje a osadí větším jištěním. A borec se pak do telefonu diví, když mu říkám, že takto prostě NE.

Také jsem se ptal výrobce elměr.rozvaděč ů že potřebuji In-63A ,mají jen In-40A ....
technik mě odpověděl, že "bedna je stejná" jen si mám dát dráty 10mm...
Prý jestli to nedokáži? Jsem elektrikář!! Takže předrátování by podle nich mělo vyhovovat!
A In-40A si mám přepsat na In-63A!Oni to dělají stejně také tak!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 10.07.2017, 09:21 »

Tak nic, od nich už žádný prohlášení o shodě nevydyndám... Nevadí, snad to nebude revizákovi tolik vadit když uvidí že tam je štítek a vše jak má být....
Vydání prohlášení o shodě deklaruje výrobce značkou CE (vyjimečně CZC) na výrobním štítku, která tam kromě ostatních náležitostí (jméno výrobce pro jednoznačnou identifikaci, nově i s adresou, datum výroby, jmenovité napětí, jmenovitý proud, zkratový proud, krytí a číslo normy podle které byl rozvaděč vyroben) musí být uvedena.
Viz přiložený výňatek §13 zák. 22/1997Sb.


* 22.1997.jpg (269.77 KB, 1506x519 - prohlédnuto 376 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 10.07.2017, 09:24 »

Nevadí, snad to nebude revizákovi tolik vadit když uvidí že tam je štítek a vše jak má být....
To je masakr  Škleb
Ne, není vše jak má být.
Pokud je někde umístěno CE, musí k tomu být prohlášení o shodě.
Viz odst. 2 v příspěvku přede mnou.

Mimochodem, výrobce skříně dává CE jen na vyrobenou skříň.
Pokud vy z výrobků (skříň, výzbroj) sestavíte rozvaděč, jste jeho výrobcem.
Původní CE nemá s vyrobeným rozvaděčem nic společného, CE musíte opatřit Vy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co ma obsahovat prohlaseni o shode na provedene elektromontazni prace?
 Jak má vypadat prohlášení o shodě na provedené elektroinstalační práce?
 Existuje jakási "kuchařka" pro postup při vydávání Prohlášení o shodě?
 Jakými testy musí projít výrobek, který chci prodávat na trhu EU?
 Od koho musí mít elektroměrová deska prohlášení o shodě?
 Pokud vyrábím, dokládám zkoušky, testy a prohlášení já?
 Pokud vyrábím, dokládám zkoušky, testy a prohlášení já?
 Jak byste se postavili k tomuto novému stroji z EU?
 Jak donutit montážní firmu k plnění jejich povinností?
 Jaké doklady jsou zapotřebí k revizi vypínačů dovezených z Anglie?
 Budou uznané české certifikáty českého rozvaděče pro ZSE na Slovensku?
 Je nutné CE prohlášení o shodě na vlastní prodlužovací přívod?
 Za jakých podmínek a u jakých zařízení se musí obnovovat CE prohlášení o shodě?
 Kde najdem prikaz pre výrobcu rozvádzača vyhotovit výrobný stítok?
 Připouští norma VDE použití modulových přístrojů bez certifikace pro VDE?
 Je třeba pro revizi prohlášení o shodě ke koupelnové skříňce se zásuvkou Schuko?
 Obejdete se u importu bez certifikátu zato s pdf kopií certifikátu VDE?
 Je velký problém pro revizi rozvaděč bez typového štítku a prohlášení o shodě?
 Je výrobce povinen vyzkoušet svítidlo NO ve zkušebně a poskytnout certifikát?
 Je třeba, aby ES prohlášení o shodě bylo "kryto" certifikační autoritou?
 Řešil uz nekdo z vyrobcu posuzovani shody dle noveho zakona 90/2016 Sb.?
 Mohu věřít vlastnostem svítidla, které uvádí prodejce?
 Jaké certifikace, prohlášení o shodě potřebuji na zařízení Un=24VDC?
 Kdy prohlášení o shodě na výrobek nahrazuje výchozí revizní zprávu?
 Jaké dokumenty musí mít 1ks prototypu bez uvedení na trh?
 Jaká je legislativa při návrhu a výrobě vlastního vypínače?
 Jak probíhá napěťová zkouška při posouzení shody pro uvádení výrobku na trh?
 Jakým způsobem legalizovat výrobek pro český trh?
 Je riziko koupě čínského klonu místo originálu u jističů běžných značek?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.