Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Používáte nějaké praktické kontrolní seznamy? Checklisty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Používáte nějaké praktické kontrolní seznamy? Checklisty?  (Přečteno 4068 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 31.05.2017, 22:03 »

Používáte nějaké praktické kontrolní seznamy? Checklisty?
Připravuji rekonstrukci některých firemních pochodů a kdysi mi kamarád sdělil, že svým novým zaměstnancům vytvořil formuláře, resp. checklisty se zaškrtávátky aby u některých činností nic nevynechali.
Bohužel už se ho nezeptám, protože předloni zemřel.
Ale mluvil o elektromontére ch ...

Zajímají tyto kontrolní seznamy někoho?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Budai
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 31.05.2017, 23:07 »

Můj bývalý zaměstnavatel měl seznam častých závad pro již hotové rozvadeče který jsem vždy po vyhotovení ''projeli'' a zjistili jestli někdě nechybí nějaká drobnost která kazí výsledný dojem (např. nenalepené nálepky, všechny kryty na svých místech, atd..).

Podle mě to je super věc  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 01.06.2017, 07:13 »


Naprosto běžně používám checklist služební cesta a zahraniční služební cesta. Dovedu si představit takový obecný kontrolní seznam třeba pro spojku kabelů nebo třeba zapojování něčeho méně častého.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.06.2017, 09:03 »

Seznamy úkonů jsou nejužitečnější hlavně u rutinních činností, kde nastává riziko zkratek a obezliček, nebo zblbnutí.
 Jako checklist dobře poslouží i kvalitní návod, jako třeba u "hybridy" od jednoho renomovaného výrobce, kde jsou jednotlivé kroky s popsaným obrázkem v rámečcích a kdo si není jistý, nic mu nebrání si je odškrtávat.
Mám dobré zkušenosti se seznamy úkonů vytvořených na základě PNE a praxe pro provádění ŘPÚ.
Není úplně špatné vzít si něco i z automotive, kde si značí dotažené šrouby, je to dobré u sběrnicových systémů a všeobecně kde hrozí pro velké množství šroubů nějaké opomenutí. Je to do jisté míry také jakýsi checklist.
A když to budu chtít trochu odlehčit, stačí když jdu občas nakoupit neco do hypersuper a náhodou je nějaká "akce". Tam je dobře vidět, jak rozsáhlá část populace má připravený checklist a radostně odškrtává splněné položky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 24 dotazů.