Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co mám udělat pro to, abych se mohl stát revizním technikem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co mám udělat pro to, abych se mohl stát revizním technikem?  (Přečteno 10895 krát)
Rudolf Parisch
*
Offline Offline


Elektromontáže, revize


WWW
« kdy: 21.10.2006, 20:07 »

 ,
vykonávám už 12 let praxi elektromontéra s vlastním živnostenským listem a paragrafem 8 a rozhodl jsem se pokusit se stát revizním technikem . Mohl by mi někdo poradit kde začít? ...studiem norem ? ..formuláři ? ...

Předem díky za vaše odpovědi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 21.10.2006, 21:28 »

Nevím jaké formuláře máte na mysli.Odpovědě l jste si v podstatě sám - studiem norem.Nebudu zde citovat vyhl.50/78 určitě znáte a vzhledem k tomu co uvádíte o své činnosti ,předpokládám,že splňujete požadované vzdělání a délku praxe.Jen drobná rada na závěr -velice dobrá pomůcka jsou vypracované otázky ke zkouškám RT.Ale opakuji jen pomůcka,ty normy jsou základ.Přeji úspěšné složení zkoušek a mnoho úspěchů v profesi RT
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Rudolf Parisch
*
Offline Offline


Elektromontáže, revize


WWW
« Odpověď #2 kdy: 21.10.2006, 21:51 »

...díky za vaši radu a přání ...vážím si jich .... norem je "bohužel" dost velké  množství a proto bych svůj dotaz chtěl doplnit o otázku : které normy si nastudovat "řekl bych naplno" a které si stačí "jen přečíst" ??...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 22.10.2006, 12:24 »

Doporučuji vám jedno, mrkněte se na tento odkza.....jsou to stránky Institutu tecnické inspekce.

http://www.iti.cz/tabid/76/Default.aspx

A jestli mohu z vlastní zkušenosti. Nedejte na vypracované otázky, nejlépe se to naučíte, když si odpovědi naleznete sám.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 23.10.2006, 21:00 »

Také přidám jednu vlastní zkušenost, nelitujte koruny a zaplaťe si kvalitní kurs RT. Já jsem kdysi absolvoval dokonce 3 týdení a otevřel mi tenkrát docela oči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rudolf Parisch
*
Offline Offline


Elektromontáže, revize


WWW
« Odpověď #5 kdy: 23.10.2006, 22:36 »

Díky i za vaši radu ... mohl by jste mi prosím zaslat kontakt nebo alespoň nasměrovat mě tam kde se takový kurs dá absolvovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.10.2006, 07:05 »

Když jsem začínal, tak jsem absolovoval kurz u PŠIS v Nymburku. Bylo to asi na půl roku se čtyřmi celodeními semináři a deseti lekcemi s testovými otázkami. Před prodloužením jsem byl na školení od ... z Brna. Je to na týden a zajistí i závěrečné zkoušky. Pro začínající RT to je ale dost informací v krátkém čase.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 24.10.2006, 18:38 »

Projděte (s funkcí vyhledávání) si ještě celý portál Elektrika.cz je tam řada informací o poskytovatelíc h školení, rovněž ve starších diskusích na totéž téma padlo několik nabídek. Osobně preferuji dlouhodobý kurs v jiném městě než bydlím a pracuji, protože se ten týden mohu opravdu na problematiku soustředit  Úsměv
Ještě k organizaci kursu: osobně jsem absolvoval kurs v celkové délce 6 týdnů, kdy týden bylo školení v kuse denně, týden doma se vstřebáváním informací a to celé dohromady 3x. Netuším jestli něco podobného ještě dnes někdo pořádá, bylo to ještě před r.89, dnes by to asi málokterý zaměstnavatel byl ochotný platit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

vesmil
« Odpověď #8 kdy: 25.10.2006, 14:25 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
já podobně jako kolegové absolvoval 3týdení kurz,který pořádalo ještě IPB
v Hradci Králové.Zkoušk y se stávaly z testu 34 1010,musel být bez chyby.
Pak nasledoval test z výpočtů a nakonec test na 90 minut s možností
použití norem.Nakonec byl ustní pohovor nad velkým testem,kde mohlo být několik chyb,už nevím přesně kolik ale asi 5.
      Jinak přeji vám mnoho štěstí a uspěch při zkouškách.
PS:tedkon je to stálé studování nových norem a předpisů Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Štefek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.11.2006, 12:00 »

Se učit, se učit, se učit, jak říkal Mireček v jednom z dílů "Básníků". Mám za sebou úspěšně kurz i zkoušky a mohu potvrdit, že toho bylo opravdu hodně. Kurz jsem absolvoval u jedné brněnské firmy a trval asi 2 měsíce. Myslím, že se tato doba určitě vyplatila, jelikož i když je člověk elektrikář a má praxi, zjistí že má rezervy ve vědomostech. Nejedná se pouze o ČSN, ale i o zákony a nařízení vlády atd. Já osobně mohu doporučit v první řadě si základní normy alespoň pročíst a potom zpracovávat zkušební otázky (byly součástí kurzu) vyhledáváním v normách popř. zákonech nebo NV. Tím si najdete a zapamatujete nejen odpověď na konkrétní otázku, ale zjistíte, co informací jste při tom ještě získal. Pokud jste u revizí někdy alespoň neasistoval, tak doporučuji i pár cvičných revizí. Ostatně je budete potřebovat u zkoušek. Hodně štěstí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.