Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?  (Přečteno 112656 krát)
somebody
« kdy: 12.04.2017, 13:15 »


V lednu jsme s manželkou koupili byt, ve kterém máme teplou vodu díky bojleru, tudíž dvoutarif od ČEZu. Jelikož se snažím šetřit, nařídil jsem manželce pouštět klímu, pračku, vařit, péct...v době nízkeho tarifu, ke kterému časy znám díky povelu HDO. Poslední dobou jsem si ale nějak všiml, že nt běží  v době, kdy má běžet vt.
Byl tu někdo od ČEZu a zjistilo se, že HDO je v pořádku, na elektroměru taky svítí všechno OK a prý to musí být špatně zapojený stykač, co i souhlasí ... dnes to sleduji a nt spíná právě naopak, t. j. mám nt 16 hodin, ale bojler hřeje ve vt.

Jak situaci řešit?
V 2012 byla provedena rekonstrukce bytu i s elektřinou - kontaktovat firmu, která rekonstrukci prováděla a uplatnit reklamaci?

Kontaktovat revizáka? Nebo si to všechno musím zařídit na vlastní náklady, splašit elektrikára, ať to zapojí jak má být a bohužel, cvaknout to sám?

Technik od ČEZu povídal, že může být prohozená fáze na stykači...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 12.04.2017, 13:44 »

Jak situaci řešit?
V 2012 byla provedena rekonstrukce bytu i s elektřinou - kontaktovat firmu, která rekonstrukci prováděla a uplatnit reklamaci?
Myslíte reklamaci toho rozdílu na elektroměru? To bych nechal sepsat a vypracovat právníkem. Tedy pokud máte jak prokázat, že se v tom pak už nerýpal náhodný kutil.


Kontaktovat revizáka? Nebo si to všechno musím zařídit na vlastní náklady, splašit elektrikára, ať to zapojí jak má být a bohužel, cvaknout to sám?
No, když budete kontaktovat revizáka, tak toho také zaplatíte.

Sehnal bych si seriózního a lidem v okolí známého elektroinstala téra, který to nedělá fuškou, ale jako seriózní dodávku služby a ten to uvede do pořádku.

Ale kdo, co bude platit se neptejte zde. Nejsme tu právní poradna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 12.04.2017, 14:08 »

Nejspíš tam nemáte stykač, ale instalační relé. Nedavno jsem to řešil. Při montáži použili 2p relé ale s NO a NC kontakty a ty přehodili. Další bylo použití stejného typu, ale oba pracovní vodiče přes relé. Může to být přehlédnutí, může to být známka fuše.
 Náprava za pár stovek, ale ty kWh ve VT vám nikdo nenahradí, protože těžko budete prokazovat kdo a kdy to zapojil tak jak to je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matej Domaracký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.04.2017, 14:57 »

Zřejmě jsem to špatně pochopil a tudíž i špatně vysvětlil.
vt a nt spíná správně, můj bojler ohřívá místo v nt jen ve vt.

Myslel jsem reklamaci zapojení. Revizní technik nekontroluje, jestli to instalační relé sepne jak má?
Jestli se v tom někdo rýpal, to asi ne, všechno je zaplombováno.. .

A správně, je to instalační relé, stykač je u elektroměru a HDO. V případě, že jsou to jen prohozené kontakty na relé v mojí jistič. skříni, tak to prohodím sám..."technik" od ČEZu ale byl názoru, že je prohozená fáze a že se to všechno musí odplombovat a tak...

//od předchozího majitele bytu jsem sehnal číslo na elektrikáře, který to má na svědomí, v 2012 dělal novou elektřinu. Příští týden si dohodneme návštěvu u mě doma.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.04.2017, 17:11 »

Taková otočená fáze, to je pane věc. Jsem si hned vzpomněl na tohle

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Matej Domaracký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.04.2017, 17:26 »

Více, než to opačné spínaní tarifů, mě nas*ala sousedka, která do všeho strká nos a strašně ji rozlobilo, že nějaký mladý kluk, co se tam teprv nastěhoval, už tam chce šahat na rozvody...ty blbý kecy, co měla...ke starším mám respekt, ale tuhle bábu už někam pošlu...když padla nejdřív zmínka o tom, že by mohlo být špatné HDO, a že by se muselo měnit,s čím by museli souhlasit i sousedi, jelikož máme HDO společné, tak okamžitě vylítla, že se nic nebude měnit, ona s ničím nebude souhlasit, že ji časy spínaní vyhovují a že dělám zbytečné problémy...moj e poznámka, že v případě závady HDO, ji to v těch časech stejně nevypíná, zůstala nějak nevyslyšena...

Vzhledem k tomu, že před tím relé u mne doma je stykač od HDO, nešlo by to relé vypojit a kontakty jenom přemostit?
Nebo místo spínacího relé použít rozpínací?
To si dokážu snad udělat i sám a nebudu muset platit někomu, kdo to už jednou zvoral...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.04.2017, 18:04 »

Nechci vám brát nějak iluze, ale ono na tom zapojení HDO se občas objeví strašný šílenosti. Takže, člověk co s tím nemá zkušenosti, se v tom zapojení může lehce ztratit.

Doporučuju vopravdu sehnat elektrikáře, kterej s tím má zkušenosti, a projde celé zapojení a případně sjedná nápravu.

Píšete, že je jedno HDO pro více bytů. Tak tady opravdu pozor. To může být opravdu nějaká šílenost a aby jste přepojováním a zapojováním nenapáchal více škod...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 12.04.2017, 18:38 »

Pokud je HDO společné pro několik bytů, existuje zapojení, kdy se do bytu pouští "spínaná fáze" a stykač se zapojuje proti N.
Pokud by to někdo zapojil proti stejné fázi, bude se to chovat hodně podivně a pokud by to někdo zapojil proti "jiné fázi",  bude se to chovat ještě podivněji.
V obou případech to může mít vliv i na spínání v ostatních bytech.

Pro elektrikáře, který s tím má nějaké zkušenosti, by to neměl být problém zmapovat jak to je zapojené, jak to má být a jak to upravit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 12.04.2017, 18:48 »

Souhlasím s kol. Rotreklem, nicméně podstatu problému odhalíte sám, pokud vypozorujete zda a jak spíná relé bojleru ve vašem bytovém rozvaděči.
Pokud mění stav při NT/VT, je to prkotina. váš popis vzbuzuje dojem přehozených kontaktů na relé.
Správné zapojení relé v HDO je dáno tím, že hodiny přepínají VT/NT.
Zkoumat přepínání relé není úplně běžná činnost při revizi bytu.
Sousedce je prd do HDO, stejně by se měnilo za stejně nastavené. A jestli to i ostatním přepíná opačně, lze s jistou mírou nepřesnosti a odhadů poznat z toho, kolik mají natočeno na VT a kolik na NT.  Pokud uvádíte, že v NT jedete 16 hodin, musí být na NT natočeno výrazně víc, než ve VT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 12.04.2017, 19:27 »

Citace
V lednu jsme s manželkou koupili byt, ve kterém máme teplou vodu díky bojleru, tudíž dvoutarif od ČEZu. Jelikož se snažím šetřit, nařídil jsem manželce pouštět klímu, pračku, vařit, péct...v době nízkeho tarifu, ke kterému časy znám díky povelu HDO.

Tzv. nízký tarif je určen u vás jen pro el. boiler a ne pro všechno co máte doma!! Škleb
Kdyby to tak dělal každý, byl by kolaps!! box
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Matej Domaracký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 12.04.2017, 20:08 »

Jak říkám, dnes jsem to pozoroval a časy spínaní sedí, akorát s tím rozdílem, že v době sepnutí na nt se vypne instalační relé pro bojler, když stykač při HDO cvakne a jede to zas na vysokej, instalační relé sepne a bojler ohřívá.
Takže to vypadá jen na špatné zapojení instalačního relé v bytě.
 V celém paneláčku jsou jenom 4 bytu, ve dvou se vytápí přímotopem, takže oni maj společný HDO a já s tou starou krávou máme taky společné HDO.
Zjistit, jestli ji to taky spíná naopak bude asi problém...možn á akorát když si stoupnu k elektroměru v době přepnutí z vt na nt nebo naopak a odsleduji podle grafického znázornění odběru, jestli ji stoupl ve vt nebo nt (v případě, že se i zapne bojler u ní)
Každopádně, v době nt máme oba na elektroměru normálně nt...


Pan Šohajda, to není pravda. nt je pro všechny spotřebiče, akorát bojler je v době vt blokován nějakým stykačem/relé.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 12.04.2017, 20:58 »

... já s tou starou krávou máme taky společné HDO...
Kroťte se prosím ve výrazech, tady jste v civilizované společnosti. Není zde zvykem nositele odlišných názorů označovat zvířecími druhy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 12.04.2017, 21:03 »

Dle meho nazoru, je zakopany pes v rele v bytove rozvodnici. Uz jsem to nekolikrat i resil.
Jednoduse pri servisu/rekonstrukci nekdo nedal pozor a prehodil spinaci a rozpinaci kontakty.
Spravne to ma byt pres spinaci kontakt, jak je to opacne tak na elektromeru padne T1 a nabehne graf, v instalaci se rozsviti stykac.

Obcas to omylem nikdo zmasti u HDO, to ma taktez spinaci a rozpinaci kontakty.
Pokud je u ER nejaky pomocny stykac (klasika u jednorelatka HDO),  taktez ma spinaci a rozpinaci kontakty.

Ve vasem pripade nema smysl podnikat nic svepomocne. Chce to odbornika co se vyzna v tehle predpotopnich zapojenich, jinak hrozi ze to rozrejpa tak, ze vam babka od vedle zamlati usi do hlavy.

Obecne zapojeni spolecnych HDO se provadelo s dvema stykaci. Jeden s civkou z nemerene faze - pro ovladani tarifu, druhy s civkou z rezie domu - ovladani stykacu v byte. Pokud je to tak, tak reci o dvou fazich na civce jsou hloupost, nemaji se kde potkat.
Ovsem tech zapojeni bylo x tolerovanych, takze tam muze bejt spinanym polem nejaka faze, mozna i nemerena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 12.04.2017, 21:06 »

K  otazce: Problem mate evidentne jen vy, takze je jasne kdo to zaplati. A udelato samozrejme elektrikar nebo RT. Skoda na kW ve vysoke sazbe je taky vas boj, kdyz je HDO ok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 12.04.2017, 21:09 »

Tzv. nízký tarif je určen u vás jen pro el. boiler a ne pro všechno co máte doma!! Škleb
Kdyby to tak dělal každý, byl by kolaps!! box
Ale to si děláte srandu. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 12.04.2017, 22:00 »

V minulém týdnu jsem byl přizván k nefunkčnímu bojleru. Po prohlídce a měření bylo vše jasné. Špatně zapojené vyměněné HDOčko technikem ČEZu. Tedy poškozený byl 3 dny bez teplé vody a ještě musel zaplatit nový stykač a mou práci, včetně dopravy.  Podle informace na infolince, nemá stejně na žádnou náhradu nárok. Tak nevím co si o tom myslet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 12.04.2017, 22:43 »

... Tak nevím co si o tom myslet.
A to já bych zas věděl, ale musel bych použít nepublikovatel né výrazy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 13.04.2017, 00:50 »

dnes to sleduji a nt spíná právě naopak, t. j. mám nt 16 hodin, ale bojler hřeje ve vt.
Předně bych začal s ujasněním si sazby a doby sepnutí HDO. Pokud máte jen bojler, měla by to být D25d s dobou platnosti NT 8h. denně. Tedy naopak než říkáte. Jestli v tomto nebude zakopán pes.
(A teď teda doufám, že s posledními změnami v tarifech a sazbách cca před rokem se toto nezměnilo)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak ovlivňují sazba a údaje na sazbovém spínači ?
 Jak ovládat stykač povelem HDO?
 Opravdu je bojler ovládá HDO jinými povely než kotel?
 Není plombováním jistěče spínacích hodin znemožněna jeho funkce?
 Proč HDO přerušuje střední a ne fázový vodič?
 Lze použít nějaké bezdrátové relé pro přenos signalu HDO?
 Dá se někde koupit vlastní přijímač HDO?
 Kde bych sehnal návod k přijímačům HDO FMX5xx ?
 Je potřeba revize pokud vyměňuji jednosazbový elektroměr za dvousazbový?
 Nedá se někde sehnat popis propojek k HDO FMX35?
 Poradíte prosím seriový výrobek pro ovládání po rozvodné síti?
 Co si počít s HDO bez signalizačních vodičů?
 Jaký typ kabelu použít pro přenos signálů HDO?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Jaký je rozdíl mezi HDO příjmači FMX 100 a FMX 300?
 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak rozdelim signal HDO?
 Musí HDO spínat pouze "po drátech"?
 Může HDO způsobovat interference a ruseni jiných el. zarizeni?
 Poradíte mi s nastavením HDO přijímače FMX100?
 Jak rozeznám ovládací vodiče HDO od sebe?
 Vyrábi někdo zásuvku s kontrolkou pro signalizaci HDO?
 Lze využít telefonního vedení pro signálu HDO?
 Jak postupovat pro získání HDO?
 Je HDO správně zapojeno pouze s 2. vodiči?
 Jak vyřešit dálkové ovládání bojlerů signálem HDO?
 Je možno HDO někde nechat seřídit, případně opravit?
 Nemáte někdo kontakt kdo má v Libereckém kraji pravomoc vyměnit přijímač HDO?
 Nemůže indukce v kabelu od HDO nějak ovlivnit funkci spínání?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 K čemu jsou potřeba dvoje spínací hodiny?
 Je možné použít vodič PE pro přenos signálu HDO?
 Jsou opravdu nutné tři žíli v kabelu od HDO?
 Existuje nějaké šikovné řešení, abych poznal, že jde právě o nižší sazbu?
 Musí být zž vodič kabelu HDO připojen také?
 Kam připojujete žl./zel. vodič při ovládání spotřebičů HDO?
 Jak propojit signál HDO do chatky s přívodem CYKY 4x...?
 Prečo mi projektant navrhol k elektrokotlu stykač, vo ktorem jiz je signal HDO?
 Neznáte délky impulsů a mezer HDO v oblasti SEVER (Janov, Novy Bor, Ceska Lipa)?
 Je k ovladanie HDO viacerych okruhov nutny spolocny nulak?
 Jaká relé se používají ve spínačích HDO?
 Vysílá se HDO impulz pro přímotopy i mimo topnou sezonu?
 Kdo zajišťuje spotřebiteli HDO?
 Reaguje systém HDO automaticky na přetížení sítě?
 Jaké máte zkušenosti s přijímači HDO do zásuvky?
 Co znamená přesně RHDO a dá se ovládat rádiem?
 Môže ísť po PE vodiči signál z HDO?
 Instaluje ČEZ dvojtarifní elektroměry s integrovaným přijímačem HDO?
 Jak připojit HDO bezdrátově?
 Ako funguje blokovanie pri HDO?
 Jak deaktivovat blokování přímotopu po dobu vysokého tarifu?
 Jak mám správně zapojit blokování pro více spotřebičů z jednoho HDO?
 Proč musí mít každý elektroměr svoje HDO?
 Je technicky možné aby odběratel ovlivnit přepínání sazby HDO?
 Jak ovládat spotřebič HDO? Jde to "bez drátu od elektroměru"?
 Jak zapojit dvojsazbový elektroměr a ovládání HDO?
 Má opodstatnenie prepäťová ochrana jedného HDO stykača ?
 Ako funguje prenos signalu HDO a ake su potrebne k tomu zariadenia?
 Ako pripraviť rozvádzač na prevádzku s jednotarifnou aj dvojtarifnou sadzbou?
 Proč se po sepnutí HDO objeví napětí na stykači?
 Je možné stykač od HDO a následný bojler jistit jedním jističem?
 Pro jakou aplikaci byste použili Enika TX Signal C DIN vy?
 Jak zablokokovat stále svítící kontrolku relé HDO?
 Co se zapojením HDO, které není dle platných připojovacích podmínek?
 Jak připojit HDO k elektrokotli?
 Jak rozpoznat HDO ovládací vodič ke stykači?
 Jaké máte časy spínání HDO ?
 Je velikost jističe pro jištění HDO 2A nebo 6A?
 Kde se využívá HDO bez blokování?
 Kdo tvoří a spravuje HDO plán?
 Jakou ochranu proti přepětí zvolit pro kabel sloužící k vedení signálu z HDO?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je pro signál nt HDO krátký impuls nebo trvá po celou dobu NT?
 Jaké má HDO rozměry?
 Kam zapojit vodič na ovládání od HDO do elektrokotle?
 Jaké velké okénku musí být v krytu rozváděče před přijímačem HDO?
 Bude HDO automaticky přepínat i podružný elektroměr EDIN 372L?
 Je možné umístit vedle elektroměrové rozvodnice, rozvodnici se spínači HDO?
 Proč se při přepnutí sazby HDO nepravidelně vypíná TV?
 Jak zapojit zasuvku na HDO?
 Požaduje po vás ČEZ samostatné jištění pro každý přijímač HDO?
 Je nutné pro HDO pro TUV a přímotopy dělat změny v instalaci a rozvaděči?
 Může HDO způsobit blikání LED?
 Proč je stykač ovládaný HDO stále sepnutý?
 Může být závada na spínacím prvku nt způsobena jen vypnutým jističem?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 Jak postupovat, když se hdo nevejde do společného elektroměrového rozvaděče ?
 Může být proudový chránič mimo okruh stykače pro HDO?
 Jak zapojit HDO při změně sazby z D02 na D56d ?
 Jak vyřešit signál HDO jinak na 100metrech, než bezdrátem?
 Jak změnit zapojení bojleru na HDO a stykač?
 Jak připojit svorky u FMX 100?
 V čem může být problém pokud HDO nespíná pravidelně jen v určitou dobu?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Kdy se dává na místo přijímače HDO stykač K
 Jak funguje dvousazbový elektroměr s jednopovelovým HDO ?
 Může se nevyužitý N vodič z přívodu 5Cx10mm do RD použít jako sazbový?
 Jak zapojit HDO v podruznem rozvadeci?
 Proč elektroměr nepřepíná tarify?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Jakým způsobem si sám připojit elektrický bojler na nt?
 Svítí při obdržení signálu HDO na přijímači HDO FMX 100 červená kontrolka?
 Proč asi v podružném rozvaděči nefunguje HDO?
 Jak byste řešili HDO pod plombou, které posílá fázi místo N?
 Je nějaká šance na přijímaní HDO v elm. rozvaděči kde není místo pro HDO (EON)?
 Jak vypadá převodník ovládání HDO od E.onu?
 Kde může být problém pokud stykač HDO po několika vteřinách vypne?
 Je nutné HDO v součinosti řízené FVE?
 Používáte hradící členy HDO?
 Nemáte zapojení programovacího konektoru HDO FMX 519?
 Mohu přemístit HDO přijímač z elektroměrové skříně do mé jističové skříně?
 Jak rozluštit kód HDO?
 Lze získat impulz HDO ze zásuvky?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Jak zapojit stykač pro boiler a řídící jednotku podlahového topení?
 Může špatný signál z HDO poškodit stykače?
 Jak zapojit hlavní a podružné elektroměry s hdo?
 Jak má být v podružné rozvodnici uložen nevyužitý kabel HDO?
 Je možné mít od elektroměru HDO bezdrátově?
 Je závadou napájení stykače blokování z L3?
 Prečo sa používá u HDO stykač?
 Proč je v hlavním rozvaděči zaplombován jistič 2A pro HDO?
 Jak přepnout bojler na jinou fázi v době nízkého tarifu?
 Jak často běží signál HDO?
 Jak postupovat při svévolném odpojení HDO cizím elektromontérem?
 Jak jsou uzemňovány výstupy regulačního HDO pro FVE vždy jeden nebo vždy další?
 Máte někdo zkušenosti s odběratelským přijímačem HDO?
 Jaké je správné napětí na N vodiči spinaném HDO ve vt a nt?
 Kolika žilový kabel se dnes instaluje pro HDO?
 Může HDO zůstat odděleně od elektroměru v druhém, elektroměrovém rozvaděči?
 Kde najdu nějaký kód nebo podle čeho se dá identifikovat spínnací kódy HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Jak mohlo dojít k vyhoření spotřebičů během dodatečné montáže HDO?
 Zapojení HDO stykače pro topení na nízký tarif?
 Je možné, aby na vodiči HDO při VT bylo indukováno napětí?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu musím doložit revizi při změně sazby?
 Jaká je skutečná cena výměny 1fázového hlavního jističe 25A za 3fázový 20A?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakou hodnotu hlavního jištiče (A) u staveništní přípojky máme zvolit?
 Jakou mám vyplnit požadovanou sazbu staveništní přípojky?
 Poradíte mi s opakovanými změnami hlavního jističe?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Vyplatí se mi 3f nebo 1f elektroměr?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Hledám info k výběru el.kotle v RD a co vše musím na elektrárně požádat?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Dle čeho RZ fakturují rez.příkon, když namísto jističe před elměrem je vypínač?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jak spočítám jednu z podmínek tarifu D45d?
 Je možné na nízký tarif použivat celou elektroinstalaci nebo jen bojler?
 Je možný přechod z distribuční sazby D02 na D25?
 Jak se počítá "Součtový instalovaný příkon přímotopů" pro sazbu D45d?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je D45d správnou volbou pokud chci ohřívat vodu plynem?
 Mohu dostat tarif D45d v RD na podlahové vytápění?
 Jaký je rozdíl mezi kategorií odběru D a C ?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Jak správně připojím další stykač ke spínání druhého bojleru?
 Vyplatí se sazba d45d, když nemám přímotopy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Povoli mi CEZ zmenu sazby z D25D na D26D?
 Jaký zvolit jistič a sazbu při změně vytápění?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Je nízký tarif v čase nt v celém domě nebo jen ve vybraných okruzích?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Jak fungují hodiny DIEHL selfmat-T?
 Jak instalovat spínací hodiny na nízkou sazbu do malého rozvaděče v paneláku?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Změna sazby elektřiny na tarif D25D - jaké jsou podmínky?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Jak dodatecne zapojit HDO pro nizky tarif?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Mohu žádat změnu sazby díky klimatizaci z D25d na o sazbu D57d?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Mohu občas porušit podmínky dodavatele a sepnout bojler ručně ve vyšší sazbě?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak technicky připravit domek na tarif Přímotop?
 Jak zjistím dle instalovaných spotřebičů správnou sazbu energetiky?
 Opravdu jsou k sazbě c46d potřeba dva elektroměry?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Má smysl přejít ze sazby D45d na D57d?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Jde u sazby D25d připojit 30l bojler i přes zásuvku nebo to musí být napevno?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Jaká vychází aktuálně cena za kWh při sazbě D56d?
 Jaký zvolit přímotop pro splnění podmínky nízkého tarifu?
 Lze spolehlivě detekovat nt (HDO) bez relé?
 Jak mám sám vyřešit problém s nefunkčním HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?
 Jaká je logika přepínáni NT a VT spinače HDO v zásuvce?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 24 dotazů.