Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Které pohybové čidlo spíná nespíná bezprostředně po připojení k síti?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které pohybové čidlo spíná nespíná bezprostředně po připojení k síti?  (Přečteno 16415 krát)
Michal Kasl11
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 14.03.2017, 08:08 »

Proto jsem psal slovo "alarm" v uvozovkách. Co se týče první části Vašeho příspěvku, jedná se o místnost, kde nebudou žádné další vlivy, mouchy, zvířata, myši atd. tudíž se ani falešné rozsvícení nenechá tolerovat...

Pokud bych chtěl dávat za řešení 1-2tis použil bych jednotku Arduino, plus stávající komponenty, které již mám, zapojil a naprogramoval za pár minut...

Další Vaše "rada" 2-4tis. Ano vím, o tom, že existují hotové řešení a dokonce i z číny, kde je cena trochu jinde. Bohužel kvůli těmto odpovědím jsem téma nezakládal....

Jsem kutil a tak vymýšlím, jak by se to dalo udělat i jinak, jednodušeji z již dostupných komponent.

Snad jen poslední váš hint, ohledně předřazení hodinek před sirénu, je relevantní. Bohužel jak jsem psal v minulém příspěvku, hodinky co mám požadují proud pro svůj běh tudíž je to přes ně nerealizovatel né. Tak bych čekal např. odkaz na typ hodinek, které mají navíc např. baterii nebo něco podobného. (nevím jen odhaduji - váš komentář "vybrat k tomu vhodné" je bohužel opět nic neříkající Smutek )

Každopádně děkuji za snahu pomoci...

Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 14.03.2017, 08:29 »

... jedná se o místnost, kde nebudou žádné další vlivy, mouchy, zvířata, myši atd. tudíž se ani falešné rozsvícení nenechá tolerovat...
To si jen myslíte. Když to chcete řešit PIR čidlem se soumrakovou funkcí, tak tam asi máte okno, a odtud mohou přijít i přes sklo falešné signály.

Když jste kutil, to neumíte udělat logický součin výstupů z těch dvou přístrojků (PIR a časově spínaná zásuvka) např. pomocí relé?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 14.03.2017, 09:16 »

Co je za problém napájet celý bastl trvale, včetně spínaček? Nebo spínačky s mechanickou či elektrickou zálohou chodu.
A troufám si říct, že první bouřka a splaší se vám to. Je to vlastnost levných čidel.
Když bych mocí mermo chtěl bastlit, za 200 koupím čidlo pro EZS, to jen překlopí při náběhu tak na půl vteřiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kasl11
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 14.03.2017, 12:34 »

@Fuk
Okno zde není. Když píšu, že zde nejsou žádné další vlivy tak zde opravdu nejsou a nebudou...

Ten logický součin už je zajímavý hint, ale potřeboval bych například odkaz na nějaké takové relé nedaří se mi nic najít Smutek díky

@Jiří
Problém to je, neboť zde žádná záloha nebude.

Hint s čidlem pro EZS se mi zdá zajímavý, ovšem bych potřeboval něco konkrétnějšího Úsměv popřípadě na nějaké takové čidlo odkaz. Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 14.03.2017, 19:31 »

Zapojení jsem si představoval tak, že čidlo bude nastaveno, aby stmívalo pouze v noci. Navíc jsem chtěl, aby čídlo spínalo pouze např. od 23-06hod - což jsem chtěl řešit časovou zásuvkou.
Tak jestli ta místnost nemá ani okno, tak bych v uvedenou noční dobu vyhodnocoval otevření vstupních dveří.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 14.03.2017, 20:02 »

Tak teď jsem už úplně mimo.  Nerozhodný

Za prvé nevím co je to hint a asi to ani vědět nechci.   Škleb

Pokud v místnosti není ani okno, tak potom asi plně souhlasím s
Tak jestli ta místnost nemá ani okno, tak bych v uvedenou noční dobu vyhodnocoval otevření vstupních dveří.

a úplně postrádám nějaký smysl toho vašeho řešení. Na jednu stranu pro vás není problém vše řešit andurinem, což jistě není díky jeho možnostem žádný problém a pak vymýšlíte bastl úplně jiného rázu, což mi připomíná drbání se za uchem nohou.

Navíc jako bastlíř, by jste si bez problémů mohl najít informace o PIR čidlech od EZSek zcela bez problémů, a za pár sekund, zadáním jednoho slova do vyhledávače.  Neřeknu  Namísto toho zde rozdáváte "hinty" a čekáte že to za vás někdo najde a naktreslí vám to  Smích no nic.

Bohužel kvůli těmto odpovědím jsem téma nezakládal....

Aha. Nedáte dostatek informací a ......  Škleb  No nic. Třeba pořád nevíme proč to takto řešíte, o co vlastně jde. Jak potom máme radit, když nevíme proč to takto má být. Kdyby jste nám hned na začátku popsal všechny okolnosti a proč to takto chcete, možná by už bylo řešení hotové.

Asi opět zbytečný hint ,  ale už opravdu poslední.  Škleb

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 14.03.2017, 20:25 »

...
Ten logický součin už je zajímavý hint, ale potřeboval bych například odkaz na nějaké takové relé nedaří se mi nic najít Smutek díky
...

1x0=0  0x1=0  1x1=1

Takže "nejjednodušší logický součin" jsou 2 kontakty v sérii, musí být sepnuté oba, aby byl okruh vodivý, průchozí...

------------
"jednoduchý" analogový obvod po zapnutí udělá cosi, co je závislé na tom, jak jsou zapojené a jak rychle se nabijí kondenzátory.
Takže zatímco kondenzátor zapojený proti GND tam po zapnutí "podrží úroveň L" a tím vytvoří jeden stav, kondenzátor zapojený proti + tam po zapnutí vytvoří úroveň H a tak způsobí "jiný start"...
Ale to je na rozpitvání skutečného konkrétního zapojení a to zpravidla není k dispozici, takže se to musí "vykoukat",  vypátrat formou reverzního inženýrinku

pro Honzu F. - já myslel, že jsi tak trochu geokačer a tak víš, že HINT je něco jako nápověda nebo nasměrování  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 14.03.2017, 21:05 »

pro Honzu F. - já myslel, že jsi tak trochu geokačer a tak víš, že HINT je něco jako nápověda nebo nasměrování  Mrknutí

 Škleb ale to víž že jo  Škleb . Navíc není problém zadat toto slovo do vyhledávače a zjistit si to. Ale nějak nechápu, proč to nejde napsat normálně česky, jak nám zobák narostl. Na co si to hrajem?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Michal Kasl11
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 15.03.2017, 09:28 »

Škleb ale to víž že jo  Škleb . Navíc není problém zadat toto slovo do vyhledávače a zjistit si to. Ale nějak nechápu, proč to nejde napsat normálně česky, jak nám zobák narostl. Na co si to hrajem?  Mrknutí


Přesně do této roviny jsem nechtěl, abychom zapadli... Stejně jako ve většině internetových forech, diskusích atd... Šašci jsou bohužel všude....

@Jan Franěk.... Bohužel všude se najde nějaký mistr světa amoleta.  Kroutím očima .... Vy jste elektrikář já jsem sw developer, každý máme svou "hantýrku" (viz "bastl"). Hint běžně používané slovo v mém světě, spíše se divím, že hlava Vašeho kalibru (který mimo jiné dokonce ví co je, a dokáže používat vyhledávač) nevěděl o co jde  Smích Musí být radost s Vámi spolupracovat Úsměv

@Fuk Tomáš díky za nasměrování už jsem to díky tobě vyřešil pomocí relé Úsměv

Všem ostatním také děkuji za pomoc :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 15.03.2017, 14:29 »

@Jan Franěk.... Bohužel všude se najde nějaký mistr světa amoleta.  Kroutím očima
Udělal byste asi lépe, kdybyste si osobní ataky nechal od cesty. Vaše chování mě vede k tomu, že mne mrzí, že jsem se do této diskuse vůbec zapojil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 18.03.2017, 04:10 »

Není nic jednoduššího, než použít spínací hodiny SPHQ (existuje denní i týdenní provedení),  které mají nezávislé napájení a vývody mikropřepínače, kontakty jsou u nových provedení 10A (pokud seženete staré provedení, tak pouze 2A). Takže vyhoví i bez relé či stykačů. Napájení strojku připojíte tedy před PIR, kontakty za PIR. Hodiny půjdou stále, PIR nemůže nechtěně sepnout. Hodiny mají zálohování pomocí akumulátorku, takže podle jeho stavu a stáří pracují bez napájení i několik týdnů.

P.S Nenapadejte lidi, které neznáte a nevíte co umí a znají. Elektrotechnik a je velice široký obor a nemůžou všichni znát vše. Všichni zde odpovídáme zdarma po své práci a každý nemusí mít na první pokus přesný nápad na řešení vašeho nestandardního problému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné zapojení pohybového čidla a vypínače zároveň?
 Jak zapojit pohybové čidlo k vypínačům na schodišti?
 Kdo má zkušenost se zahradním světlem s mikrovlným čidlem?
 Existuje jiné čidlo spínání osvětlení než pohybové?
 Je lepší pro ruční ovládání pohybové čidlo přemostit nebo odpojit?
 Možem prepojit snimač pohybu vypinačom č.1?
 Kde sehnat kvalitní, stropní čidlo pohybu 360 stupňů v černé barvě?
 Aké máte skúsenosti so spoľahlivosťou pohybových senzorov?
 Bude funkčné zapojenie dvoch pohybových čidiel na třížilový kábel?
 Jak spínat pohyb. senzorem nízké napětí 12V?
 Existuje pohybové čidlo se stmíváním?
 Znáte "dvoudrátové" pohybové čidlo pro LED žárovky?
 Čím nahradit ptáky rozklovaný kryt venkovního čidla pohybu?
 ABB EPJ: Snímače pohybu Busch-Wächter® BasicLINE
 Existuje senzor pohybu pro snímání těsně nad schodem?
 Dáte tip na pohybové čidlo pro výšku cca 8m?
 Jak připojit LED pásek na pohybové a zvukové čidlo?
 Proč pohybové světelné čidlo po zhasnutí opět rozsvítí?
 Jak zapojit pohybové čidlo při použití LED žárovky?
 Jak snížit citlivost snímače ve sítidle s radarem (Panlux pafoniera S)?
 ENIKA: Nové pohybové spínače - PS1003 a PSBIC3
 Proč kontakty pohybového čidla zůstávají sepnuté i když nejsou spečené?
 Jak zapojit jednotlivé barevné vodiče venkovního pohybového čidla?
 Je možné zapojení dvou pohybových čidel paralelně?
 Neznáte soumrakový spínač na DIN lištu s odděleným čidlem?
 Dáte někdo tip na radarový/mikrovlnný pohybový spínač do podhledu?
 Proč světelné čidlo spíná, aniž by kolem kdokoli prošel?
 Jak částečně zastínit mikrovlnné (MW) čidlo pohybu světla?
 Existuje pohybové čidlo bez světelné citlivosti?
 Využití čidel v osvětlování
 Proč pohybové spínání osvětlení nefunguje správně po přidání další zátěže?
 Bude pohybový senzor v žárovce snímat přes mléčné sklo stropního světla?
 Jaké doporučíte pohybové stropní světlo (společné rozsvícení/zhasínání)?
 Proč pohybové čidlo funguje přesně naopak?
 Může pohybové čidlo poškodit proudový chránič?
 Dá se uvnitř PIR čidla papírkem vymezit rozsah detekce senzoru?
 Jaký senzor zvolit pro spínání LED pásku napuštěním vody/vstupem osoby do vany?
 Kto vyrába žiarovku so senzorovým spínačom?
 Pomůže výměna pohybového čidla když spíná společně se zapnutím plynového kotle?
 Nemůže mít mikrovlnné čidlo problém s průchodem přes kovovou stěnu?
 Môže okolitá teplota ovplyvniť pohybový senzor?
 Jak zařídit aby světlo vyplo pokud je místnost prázdná?
 Jaké doporučíte robustní čidlo pohybu a soumraku do venkovního prostředí?
 Jaká kritéria pro výběr senzoru pohybu jsou pro vás relevantní?
 Kdy v prostoru ne/doporučíte čidlo přítomnosti?
 Znáte PIR čidla s dvojdrátovým zapojením?
  Nový nízkoprofilový snímač pohybu PaPIR

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 25 dotazů.