Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Které pohybové čidlo spíná nespíná bezprostředně po připojení k síti?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které pohybové čidlo spíná nespíná bezprostředně po připojení k síti?  (Přečteno 16408 krát)
Michal Kasl11
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.03.2017, 13:06 »


Mám pohybové čidlo zapojené na 220V 230V.
Čidlo je nastavené, aby spínalo pouze v noci.
Pokud shodím jističe a opět nahodím čidlo SEPNE i ve dne!
Toto je pro mě nežádoucí.
Existuje nějaké nastavení, či jiné čidlo, které by tuto "vlastnost" nemělo?
Popřípadě jak ji obejít?
Potřebuji, aby čidlo spínalo pouze jak je nastavené (den/noc) a né podle toho, kdy je do něj přiveden proud přivedeno napětí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.03.2017, 09:29 »

Riesenim by mohlo byt blokovat vystup casovym rele ake sa pouziva na dobeh ventilatorov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.03.2017, 09:41 »

Tím problém jenom odsunete o dobu nastavenou na časovém relátku a světlo se rozsvítí stejně.

Má to být něco jako bezpečnostní funkce, kdyby se na potemnělé chodbě někdo pohyboval. Že to dělá i ve dne, je asi trošku divné, ale neznám senzor, který by to nedělal. Možná ho ale někdo dodává.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 10.03.2017, 10:03 »

Mám takové tušení, že existují pohybová čidla, která mají v sobě integrované soumrakové čidlo. Pokud je dost světla, tak nereagují na pohyb ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin PetrR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 10.03.2017, 10:13 »

Mám pohybové čidlo zapojené na 220V 230V.
Čidlo je nastavené, aby spínalo pouze v noci.
Pokud shodím jističe a opět nahodím čidlo SEPNE i ve dne!
Toto je pro mě nežádoucí.
Existuje nějaké nastavení, či jiné čidlo, které by tuto "vlastnost" nemělo?
Popřípadě jak ji obejít?
Potřebuji, aby čidlo spínalo pouze jak je nastavené (den/noc) a né podle toho, kdy je do něj přiveden proud přivedeno napětí.


Když montujeme čidla které mají nastavení intenzity deního světla tak i když je čidlo nastaveno aby spínalo až navečer/v noci tak pokud ve dne dojde k vypnutí elektřiny a opětovnému zapnutí tak čidlo zareaguje a zapne. Po chvíli se ale vypne a funguje dále jak má je to jen signalizace funkčnosti čidla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 10.03.2017, 10:20 »

Já někdy před lety montoval PIR, kde bylo zapnutí po obnově napájení jako volitelná funkce, která šla vypnout. Až se vrátím z lyží, tak to zkusím najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.03.2017, 10:36 »

Pokud shodím jističe a opět nahodím čidlo SEPNE i ve dne!
Toto je pro mě nežádoucí.
Čemu to vadí? To potřebujete utajit, že je systém aktivován?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 10.03.2017, 10:47 »

Pravda je, že při výpadku v průměru 2x za rok se mi zdá zbytečné to nějak řešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 10.03.2017, 11:35 »

Mám takové tušení, že existují pohybová čidla, která mají v sobě integrované soumrakové čidlo. Pokud je dost světla, tak nereagují na pohyb ...

Právě, že to čidlo udělá vždy, bez ohledu na nastavení.

Mě se to naopak docela líbí v tom, že mám možnost kontroly funkce, aniž bych musel zakrývat čidlo nebo tančit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 10.03.2017, 12:01 »

Asi jsem to čidlo, o kterém psal David, nebo nějaké podobné,
 měl v ruce. Byl tam procesor a šlo nastavit do jakého režimu se dostane po zapnutí napájení a byla tam i nějaká funkce, kterou se volilo jestli se má při trvajícím pohybu prodlužovat doba svitu nebo naopak jestli má zhasnout a nějakou dobu nereagovat na další pohyb.
Takže "existuje",  ale co to bylo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 10.03.2017, 13:05 »

Já mám v hlavě BEG Luxomat, ale jistě to nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 10.03.2017, 13:51 »

Takže "existuje",  ale co to bylo?
Ale jistě nebylo v kategorii "levnější než nejlevnější"  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.03.2017, 14:04 »

Jakmile je nějaká vlastnost výrobku pro tazatele nežádoucí, musí být připraven si za speciálnější provedení připlatit. Nebo se s ní smířit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.03.2017, 14:35 »

Ale jistě nebylo v kategorii "levnější než nejlevnější"  Úsměv
Hlavně vím, že jsme s tím nastavením trochu bojovali, protože k tomu byl návod ve stylu "NIC v tisíci jazycích"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #14 kdy: 10.03.2017, 17:52 »

Jen pořád nechápu proč to tazatele tak štve  Nerozhodný že je to pro něj nežádoucí. Jen to signalizuje správou funkci čidla a žárovky. Osobně tuto funkci vítám a pokud to zapíná (tedy i vypíná) během dne častěji, bude chyba zřejmě někde jinde.

Docela bych uvítal vysvětlení proč to tolik vadí  a co je to za konkrétní aplikaci, abychom to mohli lépe pochopit a najít k tomu případně i řešení, nebo jiný typ čidla.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stanislav Školník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 11.03.2017, 12:35 »

Já byc řekl že to bude třeba na bastl alarm a tam by to vadilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kasl11
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 13.03.2017, 14:56 »

Jen pořád nechápu proč to tazatele tak štve  Nerozhodný že je to pro něj nežádoucí. Jen to signalizuje správou funkci čidla a žárovky. Osobně tuto funkci vítám a pokud to zapíná (tedy i vypíná) během dne častěji, bude chyba zřejmě někde jinde.

Docela bych uvítal vysvětlení proč to tolik vadí  a co je to za konkrétní aplikaci, abychom to mohli lépe pochopit a najít k tomu případně i řešení, nebo jiný typ čidla.



 
přesně jak píše p.Stanislav v posledním příspěvku. Jedná se o "alarm". Mám doma pohybové čidlo i "houkačku" na 230V. Zapojení jsem si představoval tak, že čidlo bude nastaveno, aby stmívalo pouze v noci. Navíc jsem chtěl, aby čídlo spínalo pouze např. od 23-06hod - což jsem chtěl řešit časovou zásuvkou.

Problém je ten, že když to zapojím č.zásuvka->čidlo->houkačka. Houká pokaždé co pustí časová zásuvka proud do čidla.

Když to zapojím čidlo->č.zásuvka->houkačka. Časová zásuvka nemá proud na provoz Úsměv)

Nechci to řešit žádným alarmem na dálkové ovládání nebo zadáváním kódu do centrály. Myslel jsem, že to půjde nějak takto "jednoduše". Děkuji všem za pomoc a rady!! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 14.03.2017, 06:47 »

Hmm. Tak to bych alarmem osobně nenazval. Drtivá většina podobných PIR spínacích čidel není k tomuto použití vhodná. Například proto že "alarmové" čidlo má zvýšenou analýzu signálů, kdy dnes již celkem dobře detekuje falešné poplachy a tak se nestává, aby siréma budila investora, nebo jeho sousedy pokaždé, když okolo proletí masařka, fouká silný vítr a podobně, jako je tomu u "obyčejných" PIR určených ke spínání světel, kde se nějaké "falešné" rozsvícení nechá tolerovat. \To se mi doma stává celkem často, když nechám otevřené okno a v noci se rozfouká. Pak se mi občas rozsvítí světlo v chodbě. Tedy vaše řešení považuji za zbytečný bastl.  Doba od 90tých let trochu pokročila a dnes se za pár korun nechá koupit většina řešení. Sice se mi trochu po době kdy se stavěly zesilovače, blikače, otáčkoměry do škodovek z LED diod a další věci tak trochu stýská, ale dnes se to již nevyplatí stavět, pokud nejste vyloženě nadšenec.

Když se podívám na to, kolik stojí spínací hodinky a soumrakový spínač, nebo kolik stojí soumrakový spínač s vestavěnými spínacími hodinami, pohybuji se v částce okolo 2-4 tis Kč. Za tuto cenu pořídím jednoduchý CHINA alarm, který splní to co od toho pořadujete a to mnohem lépe a bez ztráty času na řešení vzniklých problémů. Za částku o cca 5tisKč víše, se už nechá použít velmi kvalitní řešení. (tedy 7-10 tis) Ale nemusím ztrácet čas testováním a hledáním řešení u nějakého nesmyslu  Mrknutí

JInak malá rada na závěr. Proč sakra nepředřadíte hodinky té siréně, když víte že má PIR čidlo takovou testovací funkci? Musely by se ale vybrat k tomu vhodné. Nevyřešilo by to váš problém?  angel angel angel vegeeet vegeeet vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné zapojení pohybového čidla a vypínače zároveň?
 Jak zapojit pohybové čidlo k vypínačům na schodišti?
 Kdo má zkušenost se zahradním světlem s mikrovlným čidlem?
 Existuje jiné čidlo spínání osvětlení než pohybové?
 Je lepší pro ruční ovládání pohybové čidlo přemostit nebo odpojit?
 Možem prepojit snimač pohybu vypinačom č.1?
 Kde sehnat kvalitní, stropní čidlo pohybu 360 stupňů v černé barvě?
 Aké máte skúsenosti so spoľahlivosťou pohybových senzorov?
 Bude funkčné zapojenie dvoch pohybových čidiel na třížilový kábel?
 Jak spínat pohyb. senzorem nízké napětí 12V?
 Existuje pohybové čidlo se stmíváním?
 Znáte "dvoudrátové" pohybové čidlo pro LED žárovky?
 Čím nahradit ptáky rozklovaný kryt venkovního čidla pohybu?
 ABB EPJ: Snímače pohybu Busch-Wächter® BasicLINE
 Existuje senzor pohybu pro snímání těsně nad schodem?
 Dáte tip na pohybové čidlo pro výšku cca 8m?
 Jak připojit LED pásek na pohybové a zvukové čidlo?
 Proč pohybové světelné čidlo po zhasnutí opět rozsvítí?
 Jak zapojit pohybové čidlo při použití LED žárovky?
 Jak snížit citlivost snímače ve sítidle s radarem (Panlux pafoniera S)?
 ENIKA: Nové pohybové spínače - PS1003 a PSBIC3
 Proč kontakty pohybového čidla zůstávají sepnuté i když nejsou spečené?
 Jak zapojit jednotlivé barevné vodiče venkovního pohybového čidla?
 Je možné zapojení dvou pohybových čidel paralelně?
 Neznáte soumrakový spínač na DIN lištu s odděleným čidlem?
 Dáte někdo tip na radarový/mikrovlnný pohybový spínač do podhledu?
 Proč světelné čidlo spíná, aniž by kolem kdokoli prošel?
 Jak částečně zastínit mikrovlnné (MW) čidlo pohybu světla?
 Existuje pohybové čidlo bez světelné citlivosti?
 Využití čidel v osvětlování
 Proč pohybové spínání osvětlení nefunguje správně po přidání další zátěže?
 Bude pohybový senzor v žárovce snímat přes mléčné sklo stropního světla?
 Jaké doporučíte pohybové stropní světlo (společné rozsvícení/zhasínání)?
 Proč pohybové čidlo funguje přesně naopak?
 Může pohybové čidlo poškodit proudový chránič?
 Dá se uvnitř PIR čidla papírkem vymezit rozsah detekce senzoru?
 Jaký senzor zvolit pro spínání LED pásku napuštěním vody/vstupem osoby do vany?
 Kto vyrába žiarovku so senzorovým spínačom?
 Pomůže výměna pohybového čidla když spíná společně se zapnutím plynového kotle?
 Nemůže mít mikrovlnné čidlo problém s průchodem přes kovovou stěnu?
 Môže okolitá teplota ovplyvniť pohybový senzor?
 Jak zařídit aby světlo vyplo pokud je místnost prázdná?
 Jaké doporučíte robustní čidlo pohybu a soumraku do venkovního prostředí?
 Jaká kritéria pro výběr senzoru pohybu jsou pro vás relevantní?
 Kdy v prostoru ne/doporučíte čidlo přítomnosti?
 Znáte PIR čidla s dvojdrátovým zapojením?
  Nový nízkoprofilový snímač pohybu PaPIR

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.075 sekund, 24 dotazů.