Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  A zkousel jste na uvedenem telefonu odpovidat hlasem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: A zkousel jste na uvedenem telefonu odpovidat hlasem?  (Přečteno 2793 krát)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« kdy: 14.11.2016, 09:22 »



- generace narozena pred Husakovymi detmi? Ty nebyli uceni v rozhledu asi... Takze nejsou casto schopny se dnes orientovat?

Co se tyka telefonu, znam spoustu telefonu pro delniky, treba v Evolvu mate vami vysneny Symbian z E52 telefonu a vydrz se udava take v radu tydnu... Znam delnika co ma iphone ipod a tenhle delnickej, na stavbu nosi vsechny tri, schiza :-)

Telefonu stare generace je dost...

Trochu špatně pochopeno. Nikde nepíšu, že předhusákovská generace je out, nesmysl, je mezi nimi stejné rozložení technicky nadaných a antitalentů jako ve všech generacích.
Dělnický telefon, no, paradoxně nejlepší je ten iphone a podobné, když spadne do malty, omyje se a na rozdíl od kdysi managerské Nokie se mu nemá jak zničit klávesnice.
Mluvil jsem o něčem jiném a když už jsme u těch telefonů- mejl, co je mi platné, že ho přijmu na mobil, když je pakárna na něj odpovědět, bude-li to obsáhlejší. Ano, mohu si připojit klávesnici k mobilu, ale komfort mi dá laptop s daatovou kartou. Infrakamera- jasně, je v mobilu, ale plnotučnou Flirku nenahradí, je to jen machrfunkce a žrout aku.
Už si rozumíme? Integrace mnoha funkcí do původně jednoúčelového zařízení, může zbytečně komplikovat jeho využitelnost a užitnou hodnotu. Je rozdíl nějakou funkci mít a tuto funkci bez dalších omezení využívat.



* knife-4-1000.jpg (124.14 KB, 1000x717 - prohlédnuto 290 krát.)
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.11.2016, 16:41 »

A zkousel jste na uvedenem telefonu odpovidat hlasem? Ja ano a jde o celkem v pohode. A tim myslim i prevod hlasu do psaneho slova :-) na IM to pouzivam celkem bezne a i maily na tom jde psat, i kdyz na to je lepsi tablet.

Vschny tyhle smrdlatka jsou spise na konzumaci obdahu nez na jeho tvorbu, ale se sadou vhodnych aplikaci lze i tvorit. Bezdratovou klavesnici jsem si koupil k ipadu2 v breznu 2011 a dosud jsem ji nejak nemel potrebu pouzit. Ten ipad slape dosud, baterka super. Bohuzel je nutne tam nechat puvpdni iOS, aby se nezpomaloval a byl rychly jako drive a na puvodni ios (5) zase nejdou nove verze aplikaci, takze update na ios verze 9 se asi clovek nevyhne.

Kdyz pochopite vyhody smrdlatka (pouziti aplikaci typu iKatastr, cteni zprav a ruzne push message, iBanking, pohodlne sledovani streamovaneho videa z vaseho stb),  tak preče nebudete takovou hracku znasilnovat k tomu, aby nahradila plnohodnotny specializovany stroj, i kdyz v urcitych oblastech ho uz davno nahradit beze zbytku muze (ale ne infrakameru anebo top filmovou kameru, i ldyz cele filmy na iPhone uz natocny byly...)
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 14.11.2016, 17:40 »

Jako tohle uměl už symbian, stejně jako číst, psát přes swape jedním tahem atd. O tom to není. Diktování v hlučném provozu je fakt super. Klávesnice šla na rozdíl od dotyku používat poslepu. A plnohodnotná u BB mi vyhovuje dobře. Šudlací N8 (plnohodnotný USB, myš, klávesnice, HDD, HDMi pro montor...) mi žije 5 let bez aktualizací a sekání, mailovou aplikaci atd má taky, banking uměla 6230i.
Jen prostě počítač to nenahradí, je fajn mít PDF normy, ale na malým displeji vs laptopu se pracuje blbě. To je ta plná využitelnost o které píšu.
A už s tím končím, neb jsem úplně O.T. a pokud moderátor nazná nevhodnost, prosím nechť ten plevel raději promaže. Děkuji
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 14.11.2016, 19:44 »


Ať již povely hlasem nebo samotná SIRI je pouze začátek.
Když se podíváme do minulosti všechno, co dnes funguje mělo nějaké své počátky v jiných technologiích.

Motivace být jiný, být lepší žene svět dopředu.
Lidé mají obavu před čipy pod kůží.
To mnozí netuší, že si je nechají dát dobrovolně a ještě si je zaplatí.
Někdo namotivuje národ a poběží to jako Pokémoni ...
Ovšem čipy pod kůží jsou podle mne již "out".
Dnešní detekce, hlasu, obličeje, otisků, rohovky dá zmiňovaným čipům asi zapomenout stejně jako bankovkám a mincím.

Pro inspiraci a pobavení doporučuji zkouknout Demolition Man ...  tanecek
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 16.11.2016, 01:47 »

Jako tohle uměl už symbian, stejně jako číst, psát přes swape jedním tahem atd. O tom to není. Diktování v hlučném provozu je fakt super. Klávesnice šla na rozdíl od dotyku používat poslepu. A plnohodnotná u BB mi vyhovuje dobře. Šudlací N8 (plnohodnotný USB, myš, klávesnice, HDD, HDMi pro montor...) mi žije 5 let bez aktualizací a sekání, mailovou aplikaci atd má taky, banking uměla 6230i.
Jen prostě počítač to nenahradí, je fajn mít PDF normy, ale na malým displeji vs laptopu se pracuje blbě. To je ta plná využitelnost o které píšu.
A už s tím končím, neb jsem úplně O.T. a pokud moderátor nazná nevhodnost, prosím nechť ten plevel raději promaže. Děkuji


Co je plna vyuzitelnost? S ipadem a iphonem jsem byl rok bez pocitace - v pohode. Musel jsem si  zvyknout. Tiskarna za 1300,- mi tiskne faktury nebo jakekoliv jine vystupy i za jizdy v aute...

I pokud delate v Auto Cadu, tak je oficialni aplikace. Symboan mi akorat mluvil, kdo vola, ze to umelo plynne prevadet hlas na text to si nepamatuji, stejne jako uplne poslepu (podpora pro slepe) ovladat iOS5 a vyse, to android urcite nedokaze.

A pdf? No, uz jsem se naucil i podepisovat pdfka, takze ani ten tisk smluv a formularu nepotrebuji, aplikace acrobat vam primo nabidne ji podcmarnout... To na POCITACI asi prstem nepodskrabnete :-)

Podle me je to o zvyku. A ten m
A ten mladsi si zvykne nepomerne rychleji nez clovek 40+

Ps: ja nejsem fandou tech technologii, pouze konstatuji fakta, mnou zjistena fakta. SIRI? Hm, nahravaji si vas hlas... Jde to nastavit do rezimu, kdy SIRI posloucha permanentne (kdyz je na kabelu). Ta vec od Amazonu take posloucha permnentne (ceka na hlasove povely)... Kdo vi co s temi vzorky dat bude... Driv nebo pozdeji, se jim nekdo do systemu naboura. No je to cena ka komfrt a pokrok.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.