Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Existují spínací hodiny (relé) na 100 a více plánovaných denních cyklů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existují spínací hodiny (relé) na 100 a více plánovaných denních cyklů?  (Přečteno 14836 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 17.10.2016, 16:47 »

Máte na mysli pravděpodobně bakterii Legionella, která se vytváří ve stojaté teplé vodě a k nakažení dojde vdechnutím aerosolu, typicky například u sprchování.
Cirkulací vody její šance na vznik a množení hodně snížíte, nicméně je vhodné preventivně cca 1 - 2 týdně zásobník nárazově přehřát na teplotu 70 - 80 °C, čímž bakterii spolehlivě zničíte.

Smutným zjištěním je fakt, že spousta markařů o tomto problému ani neví a v návrzích ho prostě neřeší. Pak se člověk dozvídá o případech Legionelly, přitom prevence je tak prostá.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #19 kdy: 17.10.2016, 17:06 »

Máte na mysli pravděpodobně bakterii Legionella, která se vytváří ve stojaté teplé vodě a k nakažení dojde vdechnutím aerosolu, typicky například u sprchování.
Cirkulací vody její šance na vznik a množení hodně snížíte, nicméně je vhodné preventivně cca 1 - 2 týdně zásobník nárazově přehřát na teplotu 70 - 80 °C, čímž bakterii spolehlivě zničíte.

Smutným zjištěním je fakt, že spousta markařů o tomto problému ani neví a v návrzích ho prostě neřeší. Pak se člověk dozvídá o případech Legionelly, přitom prevence je tak prostá.

Ovšem některé plynové kotle ve spojitosti s ohřevem  TÚV, s tímto počítají. Respektive se to dá nastavit v kotly. Mrknutí
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 17.10.2016, 17:18 »

Ovšem některé plynové kotle ve spojitosti s ohřevem  TÚV, s tímto počítají. Respektive se to dá nastavit v kotly. Mrknutí

Ano, některé, nikoliv všechny. Stejně tak jako tovární regulátory různých výrobců  zle
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Vítězslav Vaněk
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 17.10.2016, 19:57 »

Ona tahle funkce u kotle má háček,ono je třeba aby se ta horká voda dostala potrubím až na výtok po určitou dobu což je někdy spojeno s problémy.
Zaznamenáno

Sláva
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 18.10.2016, 07:19 »

Toto téma jsem dlouho ignoroval a podíval jsem se do něho až teď, vzhledem k tomu že mám doma úplně stejný problém, tak přesně vím o čem tazatel mluví.

Problém není v řízení cirkulačního čerpadla, ale v umístění hrdla určeného pro cirkulaci viz obr. pokud se bojler dohřívá pouze elektricky na tarif "akumulace 8" (nevím jak se teď jmenuje) prostě jen po cca 4h dvakrát za den. Dojde k tomu, že studené voda se dostane nad hrdlo cirkulace a tím začne být promíchávána, tím se hodně významně snižuje využití bojleru. Bohužel na tento problém jsem nenašel jiné řešení než, spínat čerpadlo těsně předtím, než je potřeba teplá voda a nebo vodu prostě odtočit (například nejdřív si čistit zuby a pak se jít koupat). Pokud to hrdlo bude takhle "debilně" umístěné, tak lidi co nedotápí bojler průběžně, cirkulačku mít prostě nemůžou. (prostě to vždy promíchá) Možná by bylo dobré tohle výrobcům bojlerů napsat aby udělali "upgrade". U starého plynového bojleru jsem měl cirkulačku píchnutou do pojištováku hned nahoře a nebyl žádný problém, ale teď s elektrikou to problém je, žádná trubka úplně nahoře prostě není.

Jinak já mam teď nové cirkulační čerpadlo 4W a dálkově spínané zásuvky ale ani 2min mi nestačí na otočení vody, bohužel ji mám tak blbě udělanou že cirkulační větev je z 3 paralelních a má dohromady asi 150m. (nedávno jsem tady řešil problém s dálkově ovládanými zásuvkami elektrobock)


* OKC NTRR.jpg (133.67 KB, 686x531 - prohlédnuto 303 krát.)

* OKCE 400.jpg (42.25 KB, 671x373 - prohlédnuto 268 krát.)
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
PTPSTUDIO
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.10.2016, 10:17 »

Toto téma jsem dlouho ignoroval a podíval jsem se do něho až teď, vzhledem k tomu že mám doma úplně stejný problém, tak přesně vím o čem tazatel mluví.

Problém není v řízení cirkulačního čerpadla, ale v umístění hrdla určeného pro cirkulaci viz obr. pokud se bojler dohřívá pouze elektricky na tarif "akumulace 8" (nevím jak se teď jmenuje) prostě jen po cca 4h dvakrát za den. Dojde k tomu, že studené voda se dostane nad hrdlo cirkulace a tím začne být promíchávána, tím se hodně významně snižuje využití bojleru. Bohužel na tento problém jsem nenašel jiné řešení než, spínat čerpadlo těsně předtím, než je potřeba teplá voda a nebo vodu prostě odtočit (například nejdřív si čistit zuby a pak se jít koupat). Pokud to hrdlo bude takhle "debilně" umístěné, tak lidi co nedotápí bojler průběžně, cirkulačku mít prostě nemůžou. (prostě to vždy promíchá) Možná by bylo dobré tohle výrobcům bojlerů napsat aby udělali "upgrade". U starého plynového bojleru jsem měl cirkulačku píchnutou do pojištováku hned nahoře a nebyl žádný problém, ale teď s elektrikou to problém je, žádná trubka úplně nahoře prostě není.

Jinak já mam teď nové cirkulační čerpadlo 4W a dálkově spínané zásuvky ale ani 2min mi nestačí na otočení vody, bohužel ji mám tak blbě udělanou že cirkulační větev je z 3 paralelních a má dohromady asi 150m. (nedávno jsem tady řešil problém s dálkově ovládanými zásuvkami elektrobock)

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za radu. Jasně teď ta cirkulace když bude napojena výše tak nebude mixovat teplou se studenou v bojleru. No ale investice do nového ohřívače. Mam prosim vás ještě dotaz na toto https://www.topenilevne.cz/drazice-okc-300-ntr-bp-p221/#
Je nějaký háček vtom nazvu nepřímotopný ohřívač? Muj názor na cerpadlo pokud mate slabsi prikon 4W tak cirkuluje pomalejsi. Nejsem si jisty o prikonu mého mam grundfos moźna ma 25w nevim presne ale zase rychleji protoci vodu. Trubky mam ppr ale ta izoloce je pouze tusim ten 1cm kolik izolace mate vy vte delce na trubkách? A prosim Vas mate zkušenost s instalaci kombinovaného ohrivace. Je tam třeba davat nejakou zpětnou klapku na vymenik z kotle at to zpetne netopi když ohrivam elektrikou?
Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 18.10.2016, 10:50 »

Co se týče délky cirkulační větve a její izolace, ta jen vytváří a omezuje ztráty, pokud v trubce leží tepla voda, takže je potřeba, aby tam ležela jen v případě že ji někdo bude v krátkem okamžiku potřebovat, jinak se teplo vyzáří do okolí (je to místo topení).

Čerpadlo 4W má malý výkon a tedy i průtok, na internetu se dají najít křivky, bohužel pro nárazové protočení vody není vhodné (je pomalé) a na dlouhodobí provoz vám to stejně promíchá protože teplou vodu žene do studené, když už je bojler částečně vybit. Takže ve vašem případě bych doporučil pořídit cirkulační čerpadlo co by mělo průtok takový, aby vodu ve větvi otočilo třeba do 1-2min, to by jste spínal dálkově ovládaným tlačítkem na 1-2min při příchodu do koupelny (než se člověk vysvlékne tak je teplá voda v trubkách) a voda se v bojleru nepromíchá. Problém je v tom, že velké čerpadlo zase vodu zvíří svím prouděním, takže je to taky taková duchařina to správně naladit.

Nepřímotopný bojler je bojler, který se ohřívá tepelným vyměníkem z kotle (plyn voda elektrika),  tepelným čerpadlem a nebo solárním systémem. Dá se doplnit o topnou jednotku a tím se z něho stane přímotopný.

Já mam doma OKC NTRR 400 horní výměník je volný a čeká až budu měnit kotel, spodní mám připojený na solární systém a mám v něm osazenou topnou jednotku 3f 4,5kW, podle schematu by měl ohřívat jen horní část, takže když trochu teple vody odeberu tak mi to hned začne míchat, prostě tu výšku cirkulační příruby volil nějaký umělec, určitě jsou situace kdy je tato výška dobrá, ale ne v této aplikaci.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
PTPSTUDIO
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 18.10.2016, 19:10 »

Co se týče délky cirkulační větve a její izolace, ta jen vytváří a omezuje ztráty, pokud v trubce leží tepla voda, takže je potřeba, aby tam ležela jen v případě že ji někdo bude v krátkem okamžiku potřebovat, jinak se teplo vyzáří do okolí (je to místo topení).

Čerpadlo 4W má malý výkon a tedy i průtok, na internetu se dají najít křivky, bohužel pro nárazové protočení vody není vhodné (je pomalé) a na dlouhodobí provoz vám to stejně promíchá protože teplou vodu žene do studené, když už je bojler částečně vybit. Takže ve vašem případě bych doporučil pořídit cirkulační čerpadlo co by mělo průtok takový, aby vodu ve větvi otočilo třeba do 1-2min, to by jste spínal dálkově ovládaným tlačítkem na 1-2min při příchodu do koupelny (než se člověk vysvlékne tak je teplá voda v trubkách) a voda se v bojleru nepromíchá. Problém je v tom, že velké čerpadlo zase vodu zvíří svím prouděním, takže je to taky taková duchařina to správně naladit.

Nepřímotopný bojler je bojler, který se ohřívá tepelným vyměníkem z kotle (plyn voda elektrika),  tepelným čerpadlem a nebo solárním systémem. Dá se doplnit o topnou jednotku a tím se z něho stane přímotopný.

Já mam doma OKC NTRR 400 horní výměník je volný a čeká až budu měnit kotel, spodní mám připojený na solární systém a mám v něm osazenou topnou jednotku 3f 4,5kW, podle schematu by měl ohřívat jen horní část, takže když trochu teple vody odeberu tak mi to hned začne míchat, prostě tu výšku cirkulační příruby volil nějaký umělec, určitě jsou situace kdy je tato výška dobrá, ale ne v této aplikaci.
Takze ten odkaz na ten ohrivac co jsem psal je tez moc nizko vvvod na cirkulaci? Který je teda lepsi? Chci ohrivat z kotle a pak elektrikou ale at se da pouzit 400v třeba 6-8kW teleso. Jsou bud drazice nebo tatramat ale ty nemaji 400v telesa
Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 19.10.2016, 06:33 »

Pokud budete bojler dohřívat kotlem průběžně, tak je úplně jedno jak vysoko je hrdlo pro cirkulačku, studená voda by vám neměla nikdy nad toto hrdlo vystoupat. Problém je jen v případě, že se bojler používá na nt 8h denně v několika cyklech.

U toho starého plynového bojleru co jsem měl, tak ten měl hrdlo pro pojištovák cca 10cm od vrchu nádrže. V podstatě mě na tuto věc přivedl "vodař" původní mi to zapojil blbě a tekla mi furt vlažná (i u plynu (ten jede furt)) použil nějakou trubku dole. Pak jsem si pozval ještě starého borce (taky vodáka) a ten jen konstatoval jakej "blb" to zapojil. Je to něco jak u elektrikařů, né vždy máte štěstí na "pana" elektrikáře, ale třeba vám přijde jen "elektrikář".

Ať tu debatu za sebe ukončím, prostě u průběžného dohřívání mají výrobci "beček" cirkulačku v pohodě, ale u nárazového (např. 8h nt) neznám způsob jak to efektivně vyřešit. Prostě pokud cirkulačka pojede průběžně, tak vám to ten bojler buď vybije a nebo zamíchá.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Antonín ŽIBRITA
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 18.11.2016, 14:30 »

Inteligentní relé např Crouzet em4 umí 1000 bloků a naprogramujete si co chcete a jak chcete včetně snímání teploty atp.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.