Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak pokojovým termostatem spínat čerpadlo podlahovky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak pokojovým termostatem spínat čerpadlo podlahovky?  (Přečteno 1664 krát)
Jiří Mottl
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 19.11.2016, 12:33 »

Mám nový plynový kotel Junkers ZSBR 16-3 E, je ovládaný starším (asi 18 let) pokojovým programátorem Honeywell CM51. Kotel má v sobě normální čerpadlo pro radiátory.
Nyní chci druhé čerpadlo, které je v rozdělovači podlahového vytápění spínat kotlem - když je sepnutý termostat, je sepnuté i toto čerpadlo. Jak ho mám zapojit ?
U čerpadla je schéma - viz obrázek. Zástrčku 230V připojím na svorky 1,2,3. TS je teplotní senzor obsažený v rozdělovači, TA je tedy prostorový pokojový termostat spínající i kotel.

Ten kdo mi zapojoval kotel mi řekl že čerpadlo nemůže jít přes kotel, že by ho to přetěžovalo (asi nějak nepochopil schéma). Ale když ho zapojím přes relé - bude spínat proud ze zásuvky, bude to OK?

Od termostatu CM51 vedou dva dráty, naměřím na nich multimetrem asi 210 voltů, pokud přehodím měřicí konektory, nic nenaměřím - co tam je za napětí ? Jak to vhodně zapojit ?



* 1.jpg (62.95 KB, 675x292 - prohlédnuto 272 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 22 dotazů.