Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak odstranit hluk od střešníku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak odstranit hluk od střešníku?  (Přečteno 4869 krát)
Ondřej Dobrovítov
« kdy: 22.09.2016, 19:45 »

Na starém statku mám střešník zakončující asi 1000m vedení (4x lano, předpokládám šedesátá léta, dřevěné sloupy bez patek hnijící v zemi).  Vede jenom ke mně. Zhruba třetinu času generuje toto vedení velice nepříjemný hluboký hluk, který se přenáší přes konstrukci krovu do celého domu. Na půdě se při určitém větru nedá ani vydržet, zvuk prochází celým tělem. Střešník je přišroubovaný do obvodové zdi a nad střechou je přivázaný lanem ke krovu. Nemáte tušení, jak se toho zbavit? Nemám 100 tis na betonový sloup. Mám na mysli nějakou formu izolace, která by posunula rezonanční frekvenci jako na lanových mostech a podobně.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.09.2016, 07:05 »

Kdo vám řekl, že zřízení betonového sloupu stojí 100 000,-Kč?
Samotný sloup bez výložníku je za cca 5000,- ,  rovinná konzola cca 4000,-Kč, kabel AYKY, pojistková skříň na sloup, ochranná trubka, folie......... ............
A přípojka o které se bavíme je ve vašem majetku nebo v majetku distribuce?

Myslím, si, že stávající konzolu jen tak ničím neodhlučníte. Vydejte se spíš cestou vystavění sloupu a nebo kopání k poslednímu sloupu od vás.......ale pokud jsou tam staré dřeváky, tak bych šel do nového sloupu.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 23.09.2016, 07:41 »

Ono těch 100tis klidně může být, pokud je vedení v majetku distributora a přeložka bude na žádost  zákazníka. To máš projektovou dokumentaci, firmu co to provádí a dostaneš se s podobnou přeložkou na cca 70-80 tis Kč. Něco podobného jsme už řešili v rámci obce. Navíc doba realizace je minimálně 10 měsíců od dohody a zaplacení spoluúčasti (většinou 100%)  Mrknutí

Schůdnější (levnější) cestou bude bombardování distributora stížnostmi na jejich zařízení tak dlouho, až to provede sám na své náklady. Nevýhodou je dlouhá, předlouhá cesta.

Plně s tebou souhlasím v tom, že jakákoliv úprava na samotném střešníku, nepřinese s velkou pravděpodobnos tí kýžený výsledek, jen zklamání. 
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 23.09.2016, 07:48 »


Schůdnější (levnější) cestou bude bombardování distributora stížnostmi na jejich zařízení tak dlouho, až to provede sám na své náklady. Nevýhodou je dlouhá, předlouhá cesta.


Tak nějak jsem to také myslel.
To, že by to prováděl distributor, o tom jsem pro jistotu ani nepřemýšlel. To je pak samozřejmě "ranec".
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 23.09.2016, 07:57 »

Ta rezonance by šla, pokud na to máte nervy a žaludek, použít jako páka na DS a nemusí vás to stát nic.
Pokud je přípojka vaše, je to snazší, dá se to tak za pětinu těch 100k řešit sloupem, pokud si zemní práce uděláte a seženete jeřáb.
 Existuje i možnost (ale nevíme, jak to vypadá na místě) vyměnit jen to poslední pole za AES. To docela pomůže, ale s výhledem do budoucna se pořád nezbavíte tahu na ukotvení v objektu, které může být časem problém.
Kdyby byla ta přípojka vaše, dalo by se uvažovat i o přeizolování na Fiberlinky, ty mají schopnost trochu utlumit vibrace přicházející po lince, ale je to komponent z vn a málokdo se s tím bude patlat.
Zaznamenáno
Ondrej Kudelka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.09.2016, 11:36 »

To vedení samozřejmě není můj majetek. Poslední tři nebo čtyři sloupy jsou na mém pozemku, klidně budu kopat dvěstě metrů. Ta cena 100kKč není vymyšlená, ale dělal jsem letos novou střechu a nechtěl jsem tam mít tři prostupy navíc. Taky mi to pěkně boří dům, staré stavení z kamenů, a tak jsem zašel na STE. No a od nich mám informaci o ceně a taky pocit, že se mi pěkně vysmáli. Měl jsem z tohoto portálu načtené diskuze o přeložení střešníku. Takže jsem to zkusil uhrát na havarijní stav, ale evidentně jsou na tyto argumenty připravení. Nemám žádného známého statika, který by napsal správně posudek a úplatky dávat neumím. Chtěl jsem udělat pod novou střechou obytné podkroví, ale tímto to padá.
Nejsem elektrikář, ale když chodím, koukám se. A viděl jsem například takové rámečky, které se montují asi na vymezení vzdálenosti mezi lany. Nebo takové izolační trubky, které se montují v blízkosti střech a domů. Já nevím, čím takové vibrace vznikají, možná máte nějaké zkušenosti a když zjistím příčinu, lépe budu hledat řešení.
Hluk se přenáší napínacím lanem, které je přivázané na krov. Nevím, jestli se to tak dělá běžně, od elektrikářů bych čekal nějaký sofistikovaněj ší postup, než kus lana omotaný kolem trámu na uzel, ale když jsem je sem dostal pro "havarijní stav" střešníku, tak mi řekli, že to je ještě v pohodě.
Pochopil jsem správně, že pokud to ctyřžilové napínací šedesátileté chatrné lanko nějakým záhadným způsobem definitivně prorezne, utrhne se a tím se ztratí zachytávací síla, střešník, se vytrhne i s kusem zdi a možná padne i nějaký sloup, ... tak sice budu chvíli bez elektřiny, ale míč bude na jejich straně hřiště? Centrálu mám...
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 23.09.2016, 11:58 »

Rámečky jsou opravdu na vymezení vzdálenosti mezi lany a ony iuzolační trubky se nasazují na vodiče právě kvůli izolaci, která slouží jako ochrana zedníků (oprava štítu) nebo pokrývačů při rekonstrukci nebo opravě střechy. Ani jedna z těchto dvou věcí neřeší eliminaci hluku.
Nenechve se vysmát nějakým přiblblým úředníkem. Poslední se budete smát vy, na to nezapomínejte. Statika seženete, je jich na netu dost a pak můžete naplno rozjet válku s distribucí, kterou prostě vyhrajete.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Michal Meloun
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.09.2016, 08:13 »

No, než dojde na neuvážené "poškozování energetického zařízení" je vhodné využít stávající legální možnosti. Nechte si změřit hluk (akreditovanou firmou) který ten nástřešák vydává - není to zase až tak drahé (jednotky tisíc),  ideálně v noci za nepříznivého větru. Pokud ten hluk bude vyšší než je povoleno (viz nařízení vlády 272/2011 paragraf 11 odstavec 3) tak je pešek na straně distribuce...
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.