Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak dostat na zahradu elektřinu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak dostat na zahradu elektřinu?  (Přečteno 9211 krát)
Jan Merta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 31.08.2016, 10:53 »


Částečně a snad i trošku pochopitelně je to vyznačené na obrázku. Bydlím ve druhém patře bytového domu. Dole mám garáž a z druhé strany asi 300m2 zahradu na kterou bych chtěl dotáhnout elektřinu. Problém ovšem je, že před zahradou je společná cesta.  Z levé strany domu by bylo možné silnici obejít přes společné posezení, ale musel bych si vše domluvit se sousedy, protože bych samozřejmě musel nejspíš od garáže vést kabel podél domu a následně do země.

Máte někdo řešení jak to udělat co nejsnáze s co nejméně kopáním a rozbíjením bytu? Prodlužovačka z okna už mě napadla taky, ale je to hodně nepraktické řešení, už jen z důvodu toho, že bych chtěl i takový ten klasický kruhový bazén a filtrace potřebuje napájení trvalé. Například ze zadního okna na nějaký závěšák a nadruhou stranu na hranici mého pozemku malý sloup? Prosím poraďte mi jsem z toho celkem zoufalí.


* nákres.jpg (180.69 KB, 1582x876 - prohlédnuto 867 krát.)
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 31.08.2016, 19:10 »

Profese člověka, který vám s tím pomůže se nazývá projektant.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Martin sediiik
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 01.09.2016, 10:45 »

...krom toho si budete muset vyřešit i vlastnické vztahy... (pokud není pozemek a dům váš, o vlastnictví nic nepíšete). Také záleží na hlavním přívodu a spoustě dalších věcí...které vám ochotně poradí projektant.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.09.2016, 19:14 »

Profese člověka, který vám s tím pomůže se nazývá projektant.

Řešení vašeho problému má 3 fáze:

1) Sběr informací, projektant musí na místě dostat od vás zadání co vlastně chcete a pak musí zmapovat celou situaci. Bude mít dost otázek...které bude třídit.

2) Informace je nutné roztřídit tak, aby navržené řešení bylo především bezpečné a aby splňovalo základní legislativu

3) fáze je realizace, která začíná projektovou dokumentaci. Pak již najít firmu, která to podle toho návrhu realizuje  a předá vám výchozí revizní zprávu a fakturu

A nemusíte být z toho vůbec zoufalý, je to běžný postup. Zoufalý budete ale z toho, když to uděláte podle rady Franty z hospody.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.09.2016, 20:12 »

Toto vlákno vyzerá ako celkom vhodné na pilotný pokus o tom, ako čo najlepšie poradiť laikovi.
Mám tušák, že všetky správne a dobré mienené rady nakoniec skončia predlžovákom z okna, ale možno sa mýlim.
Pre overenie zmyslu ďalších pokusov o poradenstvo sa preto ako prvé pýtam:

Pán Jan Merta. Aká je vaša predstava o maximálnej a konečnej sume, ktorú ste do prívodu elektriny na záhradu ochotný investovať?
Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #5 kdy: 01.09.2016, 20:51 »

Vzhledem k nebezpečí zavlečení blesku závěsným kabelem, bych raději volil kabel v zemi.
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 01.09.2016, 21:11 »

Prosím poraďte mi jsem z toho celkem zoufalíý.

Stačí vám tyto odpovědi?
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #7 kdy: 01.09.2016, 21:37 »

Nedávno jsem podobnou situaci řešil a dalo se to celkem elegantně položit zemí přes společný pozemek splečenství vlastníků a vedení je napojeno za elektroměrem bytu v 1.patře. Muselo se ale řešit i přizemění PE a další "maličkosti".
Bohužel vám ale víc poradit nikdo nemůže, protože je tam moc otazníků, které se dají vyřešit jen na místě. I běžného elektrikáře často nenapadnou následky špatného dimenzování, uložení a napojení kabelu.
"Jde jen o život."
Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 02.09.2016, 08:01 »

Myslím si, že Pan Tesla byl blízko tomuto řešení Úsměv
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 02.09.2016, 08:07 »

Nedávno jsem dělal revizi na jednom bytovém domě (4 byty) .Jeden majitel, koumák,
amatér elektrikář si také chtěl do dřevěného domku dotáhnout elektřinu tak provrtal strop bytu a přes půdu vedl kabel tak, že ji uvázal jednou stranou za jímač hromosvodu  a druhou stranou na komín toho zahradního domku.
Když jsem mu řekl, že je to špatně tak se do mě pustil, že on zná dost věcí a že je to dobře!Měření měl tudíž v bytě i pro zahradní domek.
Napsal jsem to do revize, navrhnul jsme tak jak to provést ,  domovník to podepsal...
Ať si radí už sami! tanecek

Rozhodně takto NE!! zle
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 02.09.2016, 08:51 »

Myslím si, že Pan Tesla byl blízko tomuto řešení Úsměv

Pokud myslíte princip přenosu el. energie na velké vzdálenosti, tak nejspíš nebyl.

Intenzita elektromagneti ckého pole klesá se vzdáleností velmi rychle. Udržet pole v úzkém paprsku, aby nedocházelo k rozptylu se daří jen u radarů a to ještě v omezené míře. Přesto, že mají značný výkon, nepozorujeme žádné energetické jevy při zásahu jejich paprskem (snad kromě "mikrovlnného slyšení" u obsluh těchto radarů v těsné blízkosti).
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 04.09.2016, 19:11 »

OT:

O vynalezu mikrovlnky jste slysel? Pry se mu pobliz radaru v kapse rozpustila cokolada :-) nevim co je na tom pravdy, ale kdyz zastavite talir mikrovlnky a date tam cokoladu, tak byste tam mel mit vypalene vlny z tech 2,4 GHz = 12 cm Úsměv

A radary myslim generuji docela dost energie, kterou s levnym prijimacem (treba antiradar:) muzete velmi slusne detekovat na velkou vzdalenost...

A k cemu byl vlastne HAARP:)

Ps: nakonec to skonci zavesem, vzdyt distributor v mnoha obcich vede take zavesne vedeni, je to nejlevnejsi reseni.
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 04.09.2016, 19:16 »

Dovolim si Souvisejici dotaz (prominte mi):

Jak byste realizovali zasuvku na zahradu, ktera souvisi s domem a kuchyni? Venku bude nejaky IP5x zasuvka nadomitkova.

Provrtat zed a napojit na rozvod 3x2,5 16A z kuchynske linky (napojen na ficko). Jak ale provest, aby byl vyvod odpinatelny? Tedy jaky vhodny vypinac, ktery se vejde do krabicky Kopos 68 aby moc nevycnival, melo by to byt pod kuchynskou linkou.

Diky.
Zaznamenáno
Jan Merta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 05.09.2016, 08:03 »

Tímto děkuji všem za odpovědi. Také jsem se více přikláněl k řešení vést kabel v zemi. Rozhodně to neskončí prodlužovacím kabelem. Nyní se kope trasa pro kabel, kabel bude vést z druhé strany ze sklepa podél domu a poté podzemní trasou až na polovinu zahrady. 
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 05.09.2016, 10:06 »

Tak pokud mate souhlas vsech majitelu pozemku a nemovitosti, dostatecnou hloubku, neni co resit.

Jinak to muze kdokoliv odstrihnout
Zaznamenáno
Kudlik
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline


RT E2A


« Odpověď #15 kdy: 05.09.2016, 12:34 »

Ja len dufam, ze bude vodic v dostatocnej hlbke, nasledne riadne oznacely foliou a ze mate ponatie kde su  inzinierske siete kedze nieje vacsia sranda ako zakopnuty opticky kabel alebo nieco podobne. Tiez by bolo vhodne oznamit majitelovy/spravcovi bytovky kade je vedeny nn kabel pre buduce vykopove prace...
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.