Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak postupovat, když mne revizní technik okrade?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak postupovat, když mne revizní technik okrade?  (Přečteno 17910 krát)
Jiří Vodehnal
Automatizace, to je moje hobby, bez parazitů a jejich lobby
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 27.03.2020, 11:05 »

Děkuji,  za názor, máte v podstatě pravdu. Uplynula od události řada let, a tak když jsem tuto prasárnu objevil, tak jsem považoval za rozumné reagovat.

Pan W. mě nezajímá, volat ani psát mu nebudu a zabývat se trestním oznámením je jaksi pod mou úroveň.

Ani SUIP se na mě neobrátil, pokud si na mě ztěžoval, jak uvádí. Také nemá proč.

Chtěl jsem jen poukázat, jak jednoduché je nechat se strhnout k názorům "stříleným od boku",  a to i od kol. rev. techniků, kteří pracují především s fakty a ne kecy.

Tím mámna mysli:
"ten revizák je pěknej exot"
"sebral peníze bez papíru a ...,  nezdanil je ..."

Jak třeba hodnotit opraváře praček, který přijede, týden na něj zákazník čeká, sundá dva šrouby a sdělí, že oprava se nevyplatí, ale dejde mi 500, za to že jsem přijel.

Upřímně, kolik zákazníků vám dá 500 nebo aspoň za cestu, když jim sdělíte, že revize není proveditelná, pokud nechce vyloženě revizi nevyhovující.

Kolikrát se někomu z nás stalo, že udělal revizi, několik hodin psal zprávu, a pak nedostal zaplaceno, neboť zpráva nebyla dle představ nebo už ji zákazník nechtěl.

Své jméno si obhajovat nepotřebuji, práce mám dost a ti, co mě znají, tak mě doporučují sami.

Zaznamenáno

Průmyslová automatizace
Projektování MaR
Revize nn a strojních zařízení
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #37 kdy: 27.03.2020, 12:31 »

Tím mámna mysli:
"ten revizák je pěknej exot"

Jj. OK. To je má letitá reakce na předložené informace. Je mi líto že jsem vás takto příkře soudil, nicméně jsem se s podobnými RT už mnohokrát potkal i osobně, například na revizích bytových domů, které prováděli pro developera a jediným kritériem jejich výběru byla cena.
Sledoval jsem RT, jak volá telefonem elektrikáře a ten mu přinesl své nářadí a pak s ním ještě musel otevřít rozvaděč. Neměl sebou ani měřící přístroj, jen blok s tužkou a opisoval si pár věcí. Ptal se na ostatní byty na patře, ty ani neprohlédl a šel o patro víš. Prý pospíchá do školky pro dítě a na zbytečnosti nemá čas. Zrevidovat cca 30 bytů za 30 minut byl opravdový výkon. Osobně jsem na to upozornil ve stavebním deníku, ale pokud vím, nic se nestalo a stavbě postačila jen samotná revizní zpráva. To je pouze jedna z několika podobných zkušeností, proto se tomu dalo snadno uvěřit. Tedy já jsem z toho tak pobaven nebyl, spíš naopak.
Pokud mezi tyto "takyodborníky" nepatříte, tak vám samozřejmě náleží z mé strany i patřičná omluva a beru to jako své ponaučení pro příště.

A ano, taky mám nezaplacené revize a již jsem se potkal s podobným zákazníkem, ale zde jsem většinou patřičně pozorný a podařilo se mi většinou zavčasu utéct. Od začátku bylo jasné o co mu jde a že jakákoliv domluva s ním bude stát neskutečně mnoho energie jen za minimální odměnu.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Macháček
*
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 27.03.2020, 14:05 »

Uplynula od události řada let, a tak když jsem tuto prasárnu objevil, tak jsem považoval za rozumné reagovat.

Tak to je dobrýýýý! Potrefená husa se ozve ...  Měl jsem za to, že jde o revizáka z konkurenční firmy! :-)
Zaznamenáno

Richard Abrahamčík
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 27.03.2020, 21:53 »

Celá tato diskuze je taková rozplizlá. Bohužel takovýto podvodník kazí dobré jméno těm poctivým. Doporučoval bych vzít si revizního technika podle spolehlivých referencí. Pokud
je obtížné získat reference, zeptat se na revizního technika svého dodavatele energie. Sám jsem tento postup použil, byl jsem velmi spokojen. Nejen že provedl revizi, ale také před revizí zajistil uvedení instalace do stavu aby ravize proběhla úspěšně. Byl jsem velmi spokojen i skvalitou prací. Jelikož jsem elektrikář, mohu posoudit. Pracuji na vn a v domovních instalacích se necítím silný v kramflekách,tak se do větších akcí nepouštím. Možná, že by se dal sehnat levnější elektrikář, ale život mě naučil, že nejdražší práce je ta zk***ná.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #40 kdy: 27.03.2020, 22:04 »



Podobné postesky (pokud tazatel nedoloží kontakt na dodavatele) se již do diskuse vpouštět určitě nebudou. Bylo to zde v několika podobách a vždy to byla chyba na straně spotřebitele, protože "on si myslel". Z toho důvodu byl revizní technik zloděj.

Tedy už nic.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 23 dotazů.