Jak splnit podmínky tarifu D26d?

<< < (2/7) > >>

Jaroslav Jonáš:
Můj názor je ten, že pravidla pro přiznání akumulační sazby jsou daná a kdo je nehodlá dodržet, NT nedostane. Nějaké ohlupování distributora nepokládám za hrdinství, ale za určitý druh nepřizpůsobivo sti daným podmínkám. Odběratel sice může prohlásit, že má nainstalovaný akumulační spotřebič. Musí to ale potvrdit další osoba v revizní zprávě nebo potvrzením smlouvy o připojení odběrného místa k síti nn, takže onen méně přizpůsobivý občan musí ohloupit i tuto další osobu. Ani si přitom neumí uvědomit, že takto může tuto osobu přivést do nepříjemností. Hlavně, že on bude mít svoje. A k té přímé fyzické kontrole jenom tolik, že se do rodinného domku coby nedotknutelnéh o osobního majetku, nikdo sám o sobě necpe. Takový majitel tam jednak vpustí řemeslníka elektrikáře, který změnu instalace provede a potom tam vpustí ještě revizního technika. A také instalatéra. A to vše zcela dobrovolně, aniž by tyto osoby musely čekat na "vyřízení žádosti o soudním rozhodnutí k domovní ptrohlídce". A svého pitbula majitel schová, neboť tito pánové jsou přece ti hodní. Potom přijede pracovník energetiky, aby osadil elektroměr pro dvě sazby a přijímač HDO. Pokud ale bude mít pochybnosti o splnění podmínek pro přiznání požadované sazby a další kontrola mu nebude umožněná, nebude se vstupu do objektu dále domáhat a odjede. On aklumulační sazbu nepotřebuje.

Pavel Horský:
To Jonáš: to je přesně ono. Mluvíte mi z duše. :)

Milan Karvánek:
Domnívám se, že toto je přímo ukázkový případ, který ukazuje "proč je dobré nechat el. instalaci naprojektovat a realizovat skutečným odborníkem",  který myslí a to i za investora a samozřejmě preventivně vše připraví i pro akumulační a přímotopnou sazbu již při stavbě či rekonstrukci. Osobně bych viděl reálně situaci někde uprostřed mezi oběma krajními názory. Po technické stránce musí být vše provedeno pro možnost blokování a v souladu s připojovacími podmínkami distributora. Jestli na konci rozvodu bude v danou chvíli opravdu fyzicky přítomen kýžený spotřebič, nebo jestli náhodou kvůli nenadálé poruše bude zrovna nepřítomný, neb bude v servisu, už asi nikoho trápit nebude.

Ondřej Kaller:
to:Miroslav Minařík
Nelze než souhlasit.

Já energetice platím - jsem zákazník. A oni mi určují ceny za kWh ve VT/NT, měsíční platbu za jistč....atd. Je zcela na mě který tarif si vyberu.
(Kromě státem dotovaného tarifu pro tepelná čerpadla)
Jsem proto i zastáncem "tajných" přepínačů VT-NT (k odblokování blokovaných spotřebičů).  Když si potřebuju zatopit ve VT měla by mně odradit CENA ne to že dispečink si přeje moje spotřebiče blokovat. 

Miroslav Minařík:
To: Ondřej Kaller
Tajné vypínače zase tak tajné být nemusí. Podle mého osobního názoru jde pouze o přehnanou lidovou fantazii při výkladu znění. O spínání HDO se psalo v tomto článku http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-06-26.4083598190.

Zkráceně.
Filozoficky vzato: Pokud se rozhodnete v době vysokého tarifu spustit na svém privátním dvoře, svůj privátní kolotoč o příkonu 6kW, připojený třípolovou vidlicí do HDO neblokované zásuvky, pak vidím rozdíl pouze v jediné věci. Kolotoč nezapomenete vypnout, ovšem ten tajný vypínač možná ano.

Komu tím uškodíte?
Uškodíte tím energetickému dispečinku, který nebude moci odlehčit síti vašim dílem odběru. A samozřejmě odlehčíte své peněžence za cenu VT.

Je třeba pamatovat na tu skutečnost, že energetika je váš smluvní partner a máte spolu uzavřeny podmínky. Pokud se někdo podivuje nad skutečností, proč není někde uvedeno, že si mohu přitopit ve VT, já rozhodně ne. Taková poznámka by vytvořila dalších XY možných variant. Připočteme-li českou vynalézavost, puntičkářství nebo schopnost cokoliv obejít, je mnohým jasné proč tomu tak je.

Co vy na to? Alespoň takto mi napovídá intuice.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana