Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Zahrada s vířivkou - jaký správný materiál na elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zahrada s vířivkou - jaký správný materiál na elektroinstalaci?  (Přečteno 1803 krát)
david.kmenta
« kdy: 28.03.2016, 14:39 »

Moderátor: Zadání příspěvku není v souladu s pravidly diskusí. Toto není nápovědna jak co udělat sám!





















































přečetl jsem tady toho opravdu hodně a nutno říct, že si občas různé příspěvky protiřečí, takže jsem z toho kapánek zmatený...

Chystám se na zahradu nainstalovat vířivku. Nyní je zahrada úplně bez elektřiny. Můj cíl je mít, kromě zapojené vířivky, také možnost zapojit případná světla na zahradě nebo jakýkoliv spotřebič do zásuvky.

Vířivka má tyto parametry k instalaci:
400V 50-60Hz, příkon 5,9kW, max. prac. proud 3 x 9A, hodnota jističe 16/3/C, kabel CYKY 5J x 2,5, ochranný vodič CY 6mm2 zeleno-žlutý, proudový chránič 25/4/0,03

Samotná zahrada je vzdálena od elektroměru cca 80m.


Na základě tohoto, diskuzí a několika nabídek elektrikářů jsem se rozhodl, že si sám nakoupím materiál a provedu výkopové práce. Samotné zapojení nechám na odborníkovi.

Jal jsem se tedy zjišťovat, co bude nejlepší zakopat.. původně jsem chtěl zakoupit kabel CYKY 5C x 4 v délce 80m – je to víc než požadavek na vířivku, ale možná méně než by bylo vhodné? Co tak čtu, přece jen by bylo lepší koupit 5C x 6.
Následně jsem zjistil, že možná ani nebude potřeba koupit trubku, ve které bude kabel uložen.. je to tak?
Jaké jsou požadavky na výkop, když bude kabel v trubce a když v ní nebude?
A pak se dočtu, že není kabel jako kabel Úsměv kde tedy doporučíte koupit nějaký, co vydrží?

Zároveň posílám seznam položek, které jsem původně chtěl kupovat na téměř celou instalaci (chybí maličkosti jako svorkovnice, vývodky, cem vin (?),  zásuvky, ...) – pokud by byl někdo tak hodný a mrknul na to.

Děkuji za jakékoliv rady!


* zahrada-elektrina-seznam-polozek.png (325.17 KB, 1388x1632 - prohlédnuto 339 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 20 dotazů.