Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak nejvhodněji zapojit LED pásek + trafo pro osvětlení kuchyňské linky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak nejvhodněji zapojit LED pásek + trafo pro osvětlení kuchyňské linky?  (Přečteno 1717 krát)
Dan1elK
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 10.03.2016, 10:55 »

Moderátor: Mimo pravidla diskusí.



















































































Chci se zeptat jak nejvhodněji zapojit trafo k LED pásku 5630SMD aby bylo bezpečné a nedošlo k úrazu el. proudem?

Momentálně mám zapojené kuchynské světlo 30 cm, tak jak je na fotce. Chci k osvětlení použít LED pásku 5630SMD s IP67. Jde mi o to že bych chtěl kabel od trafa napojit na vypínač jako je napojeno stávající osvětlení, že se zap/vyp pomocí vypínači na zdi a ne na osvětlení.

Jde mi tedy o jak vhodně to zapojit? Přemýšlel jsem o trafu např. jako mají NTB (fpto v příloze) a ucvaknout mu zástrčku a dráty napojit jako je to teď. Ale takové trafo má velké rozměry ale zase je izolované.
Druhá možnost mě napadla pomocí trafa 1A v příloze. Ale u toho se obávám, že nebude nějak izolované a aby nebylo nebezpečné?

Led pásek má 2.88W/m a potřebuju 2m a trafo 1A má 15W ,takže to bude i rezervovou. Trafo plánuju schovat bud do horní skřínky nebo přilepit na spodní hranu skřínky.

Mohu vás poprosit o názory na bezpečnost, zapojení a umístění trafa a jestli LED pásek  5630SMD - studená bíla je vhodný pro osvětlení 2m kuchynské desky? ¨

Děkuji



* kuch.JPG (138.31 KB, 717x882 - prohlédnuto 268 krát.)

* trafo.JPG (34.79 KB, 510x313 - prohlédnuto 279 krát.)

* napajeci-spinany-zdroj-trafo-pro-led-pasky-12v-dc-5.jpg.big.jpg (39.52 KB, 700x525 - prohlédnuto 233 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.