Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  O dobrých řidičích #14: Kdo mě může předjíždět, když na dálnici jedu nejvyšší povolenou rychlostí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: O dobrých řidičích #14: Kdo mě může předjíždět, když na dálnici jedu nejvyšší povolenou rychlostí?  (Přečteno 13096 krát)
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 04.03.2016, 21:41 »

Ach jo ...

 Úsměv


* Předjíždění 02.jpg (165.16 KB, 773x452 - prohlédnuto 349 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 04.03.2016, 21:48 »

.... naprosto zbytečná diskuze. Mimo obec levý pruh slouží pouze k předjíždění.  ...
Dobrá. Opusťme na chvíli dálnici. Výpadovka z Plzně na Domažlice. Silnice 1. třídy. Čtyřproudovka kolem 5 km, pak levý pruh pokračuje na Domažlice a z pravého je nájezd na D5.
Odkud mohu jet v levém, když  pokračuji na Domažlice? Jsou "borci",  co to tam v levém valí 70-kou už z Plzně, vysmátí vesničané radující se, že trefili do Tesca a nakoupili tam o desetikačku levněji než u nich na vesnici...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 04.03.2016, 21:49 »

Ach jo ...

 Úsměv
Ach jo.
Možná bude dobré, než si zde ukazovat podtržené výňatky předpisů, opakovat bezpečné zásady na dálnici. Například:

Jezdíme standardně v pravém pruhu.
Do levého se zařadím pokud předjíždím pomaleji jedoucí vozidlo v pravém pruhu.
Nesetrvávám v levém pruhu déle, než je to nutné.

Předpisy znám, pokud tedy není pro vás to kopírování a podtrhávání nějakou drogou, tak to dělat nemusíte.
 tanecek
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #21 kdy: 04.03.2016, 22:57 »



Přiznám se, že to, co se zde snažím popsat jsem již probíral s dopraváky. Tato situace se děje téměř každý den a předjíždění se klasifikuje dle situace, nikoliv podle podtržených odstavců.
Jde o souběžnou jízdu.
Pokud auto jedoucí v levém pruhu nemůže dokončit předjíždění, má se zařadit bezpečně do pravého pruhu tak, že dává přednost vozidlu jedoucímu vpravo. Tedy musí se dívat kam vjíždí, nic není absolutní.

O předjíždění za 7 bodů bych mohl psát romány. Havlíčkův Brod předevčírem a cesta z Brna na Svitavy asi nonstop. Plná čára, dvě plné čáry, tma, sněžení, déšť ... republika je plná sebevrahů. Mne už traktorista jednou dostal, od té doby mám oči raději i vzadu.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 04.03.2016, 23:01 »

Dobrá. Opusťme na chvíli dálnici. Výpadovka z Plzně na Domažlice. Silnice 1. třídy. Čtyřproudovka kolem 5 km, pak levý pruh pokračuje na Domažlice a z pravého je nájezd na D5.
Odkud mohu jet v levém, když  pokračuji na Domažlice? Jsou "borci",  co to tam v levém valí 70-kou už z Plzně, vysmátí vesničané radující se, že trefili do Tesca a nakoupili tam o desetikačku levněji než u nich na vesnici...

ano klasický případ. Taky jsem to řešil s jedním "levopruhýmňoum ou" proč jede v tomto případě v levo, odpověď byla že na konci jede stejně do leva a když by jel v pravo, tak má potom problém se doleva zařadit  Hněv  můžeme polemizovat proč má ten problém ..jestli proto, že levý pruh je plný blbů a nebo onen řidič se neumí plynule zařadit do levého pruhu ...

Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 05.03.2016, 21:14 »

Kluci, dneska jsem za cca 850km,(italie cca 160, cr cca 100, zbytek rakousko) potkal tolik levobocku, e uz jsem se ani nevzrusoval a jel si svejch 135 tempomat v praym pruhu, jen jsem daval bacha na levobocky kdyby chteli nahodu zpet do pravyho. Kdyz byly tri pruhy, tak jsem stredojezdce predjel pekne vlevo.
Vrcholem byly jakasi italka, ktera jela zhruba stejnou rychlosi jako ja. Cca 60km +- spolu, oci nalepeny na celnim skle, smrt v ocich. Z 60km jela dobrejch 45 v levym pruhu, kdyz za ni nekdo dojel, tak uhnula do pravyho,  a zase sup zpatky do levyho, i kdyz v pravym bylo volno... Tohle asi nepochopim...
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.