Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kterých 10 podnětů byste dali ombudsmanovi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kterých 10 podnětů byste dali ombudsmanovi?  (Přečteno 10605 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 25.02.2016, 06:52 »

Budete druhý, ničeho nedosáhnete, zbytečně promarněný čas.
Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 25.02.2016, 06:56 »

Aktivák v působnosti dozoru Drážního úřadu je  na stanici metra Střížkov na trase C. Měl jsem tu čest na něm provádět revizi. Nejprve jsem si potvrdil na DÚ, že z jejich hlediska jde o běžný hromosvod. Revizi jsem provedl jako na běžném hromosvodu. Dopravní podnik spolu s projektantem Metrostavem schválili tento druh hromosvodu. Dopadlo to tak, že dodavatel tohoto zařízení provedl některé úpravy, aby dílo odpovídalo normám. Nad stanicí je ocelová konstrukce, na které jsou čtyři aktiváky na nerez stožárech 8m. Svody jsou čtyři dvojité z kabelu HVI.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #20 kdy: 25.02.2016, 07:24 »


Ovšem stále si nejsem jist, že bych měl chtít po jejich úředníkovi na stavebním úřadě víc, než aby zkontroloval kompletnost dokladů, včetně razítek a udělal si „fajfku“.


Už zde začíná celý problém.
Úředník ani neví, co má jaká PD obsahovat. Vidí desky s kulatým razítkem. V nich si najde stavební výkres, situačku, technickou zprávu a odškrtne si PD jako vyhovující. Řemesla nebere, nerozumí jim, nějaký protokol ocenění rizik je pro něj španělskou vesnicí.
Je zjímavé, že moje teta, která dělá vedoucí stavebního úřadu v jedné pražské části, mi bez jakýchkoli nápověd parádně vysypala z rukávu co má PD obsahovat a co také kontrolují a vyžadují. Na jiných úřadech většinou kouká úřednice jako kdyby ji právě vyvorali zemědělci ze záhonu. Pak se nedivím, že schválí třeba ESE. Ona za prvé neví co to je a za druhé ji to uráží  Mrknutí Smích

Přesto mi něco ve mě našeptává, že návštěva u ombudsmana bude ztraceným časem. Ale třeba se pletu.
Myslím si, že by bylo daleko účinější vyvynout řádný tlak na TIČR. Tam by bylo jejich probuzení zcela jistě na místě.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #21 kdy: 25.02.2016, 07:25 »


Kontrola tady není dost dobře možná, protože KODEX zakazuje, aby si členové navzájem napadali dílo, když to napadne nějaký nečlen, nemá to tu správnou váhu...


Jirko, kde je prosím toto uvedeno v kodexu ČKAIT?
Můžeš sem dát odkaz, popřípadě ho sem rovnou nakopírovat?
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 25.02.2016, 07:32 »

Citace
Aktivák v působnosti dozoru Drážního úřadu je  na stanici metra Střížkov na trase C.

Neděleme si iluze že Drážní je super!! NE!Je to stejné všude.


Citace
Myslím si, že by bylo daleko účinější vyvynout řádný tlak na TIČR. Tam by bylo jejich probuzení zcela jistě na místě.

Toto je nejdůžitější ! Nechtějme po úřadnici aby nepovolila ESE když má projekt, revizi,
vyjádření na bankovkovém papíře se zeleným páskem !....
Nezastávám se úřadů, ale to (viz doklady nahoře) po nich nemůžeme chtít. Nerozhodný
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 25.02.2016, 07:38 »

Budete druhý, ničeho nedosáhnete, zbytečně promarněný čas.


Přesto mi něco ve mě našeptává, že návštěva u ombudsmana bude ztraceným časem. Ale třeba se pletu.

Musím souhlasit.

Jirko, kde je prosím toto uvedeno v kodexu ČKAIT?
Můžeš sem dát odkaz, popřípadě ho sem rovnou nakopírovat?

Paragraf 5 etického a profesního řádu.

Podle mne to ale není jednoznačné i když jsem slyšel o nějakých případech....
Neberu to tak dramaticky  angel
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 25.02.2016, 07:52 »

§ 5 etického řádu v bodu "a" uvádí: 

Člen Komory nesmí poškodit přímo nebo nepřímo svého kolegu, neprovádí neobjektivní kritiku a ovlivňování ve svůj prospěch. Tím není dotčeno právo zhotovovat zejména odborné posudky, expertizy a recenze prací svých kolegů.

Z tohoto odstavce mi zcela jasně vychází, že může jakýkoli člen ČKAIT napadnout dalšího člena, pokud bude důvod objektivní. Pokud tedy půjde např. o jeho neustále se opakující špatnou práci, pak není nikde žádný problém.
Ing. Svoboda může s naprostým klidem napsat odborný posudek s nesouhlasným závěrem a nebo stížnost na základě osobního posudku či expertizy na kolegu Ing. Nováka.

Závěr: Není tedy pravdou, že by člen ČKAIT jakkoli porušoval kodex, když si bude oprávněně stěžovat na svého kolegu.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.